Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Czyli z Rome II jest az tak zle? :[

Nie wiem czy jest aż tak źle, ale na pewno krytyka na wielu forach nie jest nieuzasadniona. Łatek było dużo, ale całej gry i tak nie zmienią. Takie pytanie polecam skierować do forumowiczów w temacie o Total Warach, albo na oficjalnym forum. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś hack and slasha w stylu Diablo. Interesują mnie raczej nowsze produkcje, w miarę przystępne (możliwość zresetowania umiejętności/atrybutów), z satysfakcjonującą walką, dużą ilością loota, niezłym rozwojem postaci (chcę czuć, że heros z biegiem czasu staje się silny), które nie znudzą się po 2-3 godzinach. Mile widziane multi PvE, choć nie jest to konieczny warunek.

Grałem już w następujące tytuły:

- Torchlight 1 & 2 (jedynkę zaliczyłem raz i nie miałem ochoty do niej wracać, za to dwójkę przeszedłem już 3 razy i jest to chyba najlepszy h'n's w jakiego grałem - miodna walka, niezła oprawa, sporo sekretów na mapach, dobry loot, ciekawe umiejętności, właśnie czegoś takiego szukam),

- The Incredible Adventures of Van Helsing (bardzo przyzwoity h'n's z miodną walką, dużą ilością loota i sporą ilością smaczków, planuję do niego wrócić po zakupie DLC),

- Diablo 2 + LoD (grałem dawno temu, ale nigdy nie ukończyłem, nie podobała mi się ta ciężka gotycka stylistyka, poza tym gierka wydawała mi się dość nieprzystępna),

- Sacred Plus (dałem sobie spokój po paru godzinach ze względu na dużą ilość bugów, pamiętam że właśnie ze względu na bugi nie mogłem ukończyć kilku side-questów, co było bardzo frustrujące),

- Titan Quest (na początku grało się bardzo dobrze, ale po paru godzinach gra zaczęła mnie nudzić i męczyć, poza tym na późniejszych etapach nie czułem mocy mojego herosa, spasowałem mniej więcej w połowie 3 aktu),

- Dungeon Siege 2 (próbowałem w to niedawno zagrać, ale gra naprawdę mocno się zestarzała, grafika w 1920x1080 wygląda bardzo kiepsko, wręcz nieczytelnie, rozwój postaci jest jakiś dziwny, a na domiar złego mapki są 'korytarzowe' czego bardzo nie lubię),

- Dungeon Siege 3 (bardzo przyzwoita produkcja, z niezłą fabułą z wyborami i ciekawym światem, choć mocno ograniczona pod względem kreacji postaci i z przeciętną mechaniką walki, bawiłem się dobrze ale nie widzę powodu, aby do niej wracać),

- Numen: Contest of Heroes (podobna sytuacja co z TQ, przez kilka pierwszych godzin bawiłem się dobrze, ale z czasem zabawa stała zbyt powtarzalna i po prostu odechciało mi się w to grać).

- Frater (na początku zapowiadało się ciekawie, ale z biegiem czasu zacząłem się nudzić i dałem sobie spokój),

- Legend Hand of God (właśnie przechodzę i wrażenia są średnie, interfejs jest nieporęczny, postać jest jakaś ociężała, walki są mało widowiskowe, ale mimo wszystko da się pograć, może nawet ukończę o ile nie będzie zbyt długie),

- Bastion (bardzo ciekawa i oryginalna produkcja, zapamiętałem z niej przede wszystkim świat kreowany na naszych oczach i narratora; grało się bardzo dobrze, ale to produkcja na raz),

- The Baconing (zabawna, choć mocno powtarzalna gierka, przeszedłem i nie mam ochoty sięgać po poprzednie części),

Uprzedzając oczywiste odpowiedzi napiszę od razu, że czekam na jakąś sensowną promocję na Diablo 3 i dodatek Reaper of Souls, jeśli takowa się trafi to od razu się weń zaopatrzę. Podobnie ma się sytuacja z drugą częścią Van Helsinga, czekam na bundla lub -75% na steamie. Mam nadzieję, że przyjdzie Wam do głowy coś godnego polecenia oprócz tych dwóch pozycji.

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komp0t Na ostatniej stronie rozpisałem się nieco na temat Path of Exile i jedyna rzecz której ta gra nie spełnia z Twej listy to ta przystępność dla nowych graczy. Rozbudowane drzewko umiejętności może wprowadzić nowego gracza w zakłopotanie, ja sam musiałem porzucić pierwszą postać i ufworzyć nową, tym razem tworzoną od podstaw na poradnikach. Gdy jednak uda Ci się stworzyć tę odpowiednią postać - gra staje się niesamowicie przyjemna, miodna. Spróbuj - w końcu produkcja ta jest darmowa i dużo miejsca nie zajmuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up do Marekl39

Jesli zrezygnujesz ze starożytności i średniowiecza, a przeniesiesz się do XVI-XVIII wieku to idealna będzie gra Age of Empires 3.

Świetna strategia, nie turówka. Kilka narodowości do wyboru. Rosja - Iwan Groźny, Niemcy - Fryderyk Wielki, Francja - Napoleon, itp.

Serdecznie polecam.

Edytowano przez PyQ
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shadequester

Divine Divinity przypomina mi swoją stylistyką Diablo 2, toteż wątpię aby mi się spodobało. A co do Path of Exile to oczywiście słyszałem, ale jeszcze nie próbowałem. Jest tam jakiś sensowny tryb dla pojedynczego gracza czy gra wymusza łączenie się w większe grupy? Czy mikropłatności są bardzo inwazyjne, bo nie uśmiecha mi się przegrywać tylko dlatego, że nie wydałem ani złotówki?

Przejrzałem sklep steam w poszukiwaniu jakichś mniej znanych h'n's i znalazłem FATE i Grim Dawn, jakieś opinie o tych tytułach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t Mikropłatności w poe dają Ci tylko zmiany wizualne, nie mają żadnego wpływu na rozgrywkę. Przeszedłem grę na poziomie zwykłym i trudnym bez problemu sam, dopiero najwyższy poziom sprawiał mi kłopoty. W gry o których piszesz nie grałem, więc tak dobrze nie wiem, ale rewelacyjne nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tej właśnie promocji Nie czytając nic o grze, pudełko ma sporą zawartość, ale sama gra mi się nie spodobała. Stworzona została z myślą o osobach pamiętających RPG z czasów pierwszych Scrollsów, więc długo nie pograłem. Turowy sposób poruszania z perspektywy pierwszej osoby , drużyna bohaterów. Jeśli lubisz takie gry- jak najbardziej odpowiednia gra. Jednakże w tej cenie jest to produkt ładnie wyglądający na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w saturnie i zobaczyłem Knights of the Old Republic 1 i 2 po 4 dychy, brać? Czy rozgrywka nie jest zbyt archaiczna jak na dzisiejsze czasy? Bo od razu mówię, że bardzo lubię rpg od Gothica wzwyż, no nie chodzi o to, że wcześniejsze były słabe czy coś no ale nie wiem, po prostu jak grałem w Planescapa to za dużo nie pograłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konkon

Powinienes sobie poradzic, w koncu KOTOR-y sa troche nowsze od Tormenta, a jako gry RPG w swiecie SW naprawde daja rade. Za te 40 dychy szkoda nie kupic klasyki, ja bym bral gdybym jeszcze nie mial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatniej grze, a mianowicie To The Moon naszła mnie ochota na coś podobnego, polecicie coś?

Chodzi mi przede wszystkim o fabułę z wyśmienitym scenariuszem, który ma śmieszyć bądź przeciwnie. Te uczucia nie muszą się krzyżować w 1 produkcji, możecie mi polecić gry smutne oraz zabawne w stylu Raymana 3 ;)

Liczę na ciekawe tytuły, Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kindziol:

Zanim zaczniesz się wypowiadać pamiętaj o dwóch rzeczach.

1) Luźna Jazda jest częścią Forum, a nie na odwrót.

2) Zapoznaj się z tematem w którym piszesz, zanim zaczniesz strzelać takie głupoty - temat służy polecaniu gier na podstawie podanych kryteriów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...