Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam, czy w ostanich latach ukazała się jakaś strategia w klasycznej odsłonie ? Wiecie zbieranie surowców , produkcja jednostek i lecimy ? Coś w klimatach Warcrafta 3/ Tzara/Armies of Exigo ? Niby jest Starcraft 2 ale jakoś ta kosmiczna oprawa mi nie pasuje.

Podajcie jakieś tytuły. Z góry dzięki

Edytowano przez Dyzio92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podsuniecie jakieś gry z na prawdę dobrą i wciągającą fabułą bez tytułów z 2014, bo wszystko mam ograne. Jakieś starsze gry, na które warto spojrzeć ?

Nie szukam gier typu Battlefield , czyli zabij wszystkich i potem możesz brnąć głębiej w fabułę. Szukam gier, które nie ograniczają zbytnio gracza i w których mamy wolny wybór, a nie jesteśmy zmuszeni do wykonywania tylko i wyłącznie tego co twórcy nam narzucają.

Bardzo podobał mi się FarCry 3, gdzie można było atakować obozy, lub też eksplorować cały świat gry. Skyrim był równie dobrą grą, gdzie na prawdę było co robić.

Nie muszą to być gry z przepiękną grafiką, lecz chodzi mi bardziej o fabułę. Co ważne chciałbym poznać tytuły gier z perspektywy pierwszej osoby lub trzeciej. Reszta nie wchodzi w gre.

Czekam na propozycję, ponieważ wakacje trwają, a 2014 rok nie jest łaskawy dla wyjadaczy dobrej fabuły!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzio

Ewentualnie Disciples III: Reincarnation.

@Maszyn

Grałeś w Mafię I i II, serię Bioshock czy Tomb Raidera z 2013 roku (ten ostatni tytuł bardzo przypomina mi Far Cry 3 jedyny brakujący element to chyba odbijanie posterunków z rąk wrogów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem grałem w te tytuły sad_prosty.gif

A grał ktoś w Bound By Flame ?

Warte uwagi i tych 60 zł ?

Warte. Bound By Flame to świetna gra, na początku może być troszkę trudna, ale potem przywykniesz do świetnego systemu walki (polecam walkę sztyletami). Fabuła jest epicka - przynajmniej mi się bardzo podobała, więc polecam. Ale gra nie ma otwartego świata. Właściwie poziomy są bardzo ograniczone, ale można do tego przywyknąć, jest masa questów pobocznych i wiele wyborów moralnych. Oczywiście nie jest to rpg super klasy jak Wiedźmin 3, ale na pewno jest warte zagrania.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna biję się z myślami, czy zakupić antologię Assassin's Creed na ps3. Na pececie mam tylko dwójkę, która niezmiernie mi się spodobała, a przez opinie, które widać i słychać na każdym kroku, chce jak najszybciej dorwać się do czwórki.

Wydać 200 na antologię (warto aż tyle, nie warto), czy kupować wszystkie części oddzielnie?

PS Nie przechodziłam jedynki. :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, powiem tobie, że jak uwielbiasz piractwo to bierz. Ja osobiście brałbym bez części 4 Black Flag, bo kurzy się tylko i przesadzili z piractwem, ale to tylko moja opinia. Wolałbym kupić wszystkie serie bez 4 i poczekał na Unity :)

200zł za antologie to dobra cena jeśli rozumiemy przez to wszystkie serie Assassin's Creed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germanotta

A ja sie z powyzszym postem Maszyna nie zgodze. Tak samo jak Tobie AC2 bardzo mi sie podobal. Wiecej nawet, uwazalem, ze to najlepsza czesc serii o Asasynach - jedynka rozgrywkowo byla nudnawa (slabe misje poboczne), Brotherhood i Revelations po swietnym AC2 wydawaly sie byc gorsze, a AC3 tez nic ciekawego nie pokazal. Seria mnie do tego stopnia rozczarowala, ze nawet nie planowalem juz kupowac AC4 Black Flag. Tak sie jednak zlozylo, ze Czarna Bandere dostalem w prezencie, a zachecony dobrymi recenzjami postanowilem jej dac szanse, zainstalowalem gre i wsiaklem kompletnie. Chociaz bez znajomosci fabuly z poprzednich czesci mozesz byc troche zagubiona (wystarczy jednak poczytac na necie fabularne streszczenia AC1-3), to jednak pod wzgledem gameplayowym gra naprawde daje rade i jest o wiele bardziej roznorodna pod katem dodatkowych aktywnosci niz wczesniejsze czesci serii. Oprocz glownej osi fabularnej sa jeszcze tradycyjne zlecenia od Asasynow, misje kaperskie, ataki na forty, poszukiwanie skarbow, polowanie na zwierzyne, polow wielorybow, nurkowanie w glebinach, ulepszanie okretu, bitwy morskie, abordaze oraz tradycyjne juz rozbudowywanie i upiekszanie naszej posiadlosci, zbieranie znajdziek, synchronizowanie punktow widokowych etc. Ja Ci te gre bardzo polecam - w moim prywatnym rankingu Black Flag dorownal swietnemu AC2, a pod pewnymi wzgledami okazal sie nawet lepszy i bardziej emocjonujacy (ach te bitwy morskie podczas szalejacego sztormu smile_prosty.gif).

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł warto. AC:B i AC:R są podobne do dwójki, może nie przerastają jej, ale i nie odbiegają jakościowo jakoś strasznie - są rzeczy lepsze i są rzeczy gorsze niż w II. Jedynka przy olaniu części misji pobocznych jest nawet niezła, chociaż czuć, że to taka wersja 0.5. Trójka za to dość średnia, ale od biedy da się przejść dla poznania całej historii (no i sytuację ratuje Haytham).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym jak już grałaś w dwójkę to raczej w jedynke będzie ci się grało niezbyt fajnie

Imo lepiej niż bez grania w dwójki. Za pierwszym razem jedynkę przerwałam gdzieś po 1/3, po przejściu II skończyłam - głównie dla fabuły, ale jednak. Chociaż w sumie przyjemniej mi się grało za drugim razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germanotta

Odradzalem Ci jedynie posluchania sie slow Maszyna i pominiecie AC4. Przeskoczenie z AC3 od razu na Unity byloby sporym bledem, nawet pomimo tego, ze AC4 jest bardzo luzno zwiazany z wczesniejszymi czesciami i postacia Desmonda. I tak jak napisal lunatyx w AC4 naprawde mozna grac bez poznania pelnej historii Altaira i Ezia, wystarczy Ci w sumie to, czego sie dowiedzialas o Asasynach i Templariuszach w AC2. Tak wiec jesli zacznie Cie ogarniac znuzenie podczas przechodzenia wczesniejszych odslon serii, to sie nie zmuszaj do ich przechodzenia na sile czy wbijania platyny na PS3. :) A odnosnie Twojego pytania, to ja bym wzial antologie. Przynajmniej bedziesz miala wszystkie gry z serii do AC3 wlacznie w jednym ladnym, zbiorczym wydaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Underlife

Generalnie do poznania fabuly serii Mass Effect DLC nie sa obowiazkowe, ale dobrze jest wiedziec o tym, co sie w nich dzialo. Ja sam zadnych DLC do ME nie kupilem i nie przeszkadzalo mi to w grze, ale miedzy wydarzeniami z ME2 i ME3 jest niewielka dziura fabularna, ktora zapelnia dodatek Arrival. Jesli masz wiedze o wydarzeniach fabularnych z tego dodatku, to lepiej bedziesz rozumial sytuacje, w jakiej znajduje sie Shepard na samym poczatku ME3 i powod, dla ktorego Batarianie sa na niego wsciekli. Pozostale dodatki tylko rozszerzaja historie o nowe watki, nie wplywaja za to jakos szczegolnie na glowna os fabularna. Jesli nie chcesz wydawac pieniedzy, to na YT sa streszczenia fabuly kazdego z dodatkow, mozna poznac zawarta w nich historie w ten sposob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germanotta

Odradzalem Ci jedynie posluchania sie slow Maszyna i pominiecie AC4. Przeskoczenie z AC3 od razu na Unity byloby sporym bledem, nawet pomimo tego, ze AC4 jest bardzo luzno zwiazany z wczesniejszymi czesciami i postacia Desmonda. I tak jak napisal lunatyx w AC4 naprawde mozna grac bez poznania pelnej historii Altaira i Ezia, wystarczy Ci w sumie to, czego sie dowiedzialas o Asasynach i Templariuszach w AC2. Tak wiec jesli zacznie Cie ogarniac znuzenie podczas przechodzenia wczesniejszych odslon serii, to sie nie zmuszaj do ich przechodzenia na sile czy wbijania platyny na PS3. smile_prosty.gif A odnosnie Twojego pytania, to ja bym wzial antologie. Przynajmniej bedziesz miala wszystkie gry z serii do AC3 wlacznie w jednym ladnym, zbiorczym wydaniu.

Okejka, czaję. ACB, ACR i AC3 - przechodzę o ile mi się nie znudzą, AC4 - koniecznie.

A co do antologii, trzeba zacząć odkładać pieniążki z urodzin. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić The Dark Eye: Chains of Satinav? jest na promocji na steamie, -80%. W trylogię deponii (tego samego studia) grałem i podobała mi się.

chciałbym też się zapytać o jakieś dobre produkcje indie. bardziej zależy mi na fabule, lecz gier z dobrym gameplayem też nie wykluczam. podaję też listę gier (które w tym momencie pamiętam) w które grałem i przypadły mi do gustu:

hotline miami

the cat lady

to the moon

dear esther

limbo

outlast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Germanotta 4 część też ma coś w sobie, ale moim zdaniem szybko się potrafi znudzić, ale tak jak mówiłem warto kupić za 200zł, bo gra jako seria jest OGÓŁEM wspaniała. Ja bym brał bez zastanowienia za te 200zł.

Czekam na moją kolekcjonerke Unity :)

Tesu ja tylko wspomniałem, że szybko można się znudzić tą częścią, ale napisałem również, że jeśli ktoś lubi klimat ,,piracenia'' to powinien w tą część zagrać. Na tle poprzednich części twórcy wprowadzili coś nowego co podoba się wielu ludzią, bo to urozmaica grę, ale niektórym tak jak mi pasuje stara, tradycyjna gra z dobrą fabułą i oczywiście wszystkim tym co kochamy w Assasinie. Jak dla mnie Nowe nie zawsze znaczy Lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano smile_prosty.gif Szukam jakieś RPGa dużą ilością wyborów takich jak trylogii Mass Effect. Ważne aby gra była na x360 smile_prosty.gif Gry w które grałem :

- trylogia Mass Effect

- Dragon Age 1, 2

- Star Wars KotOR 1, 2

- Fable 1-3

- Deus Ex HR ( chodziarz tam takowych wyborów nie było to wolałem podać wink_prosty.gif )

Liczę na nowe propozycje smile_prosty.gif

@Tesu - w Fallouty jeszcze nie grałem, to spróbuje :) dzięki :)

Edytowano przez LordRevan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...