Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Psychonauts

Polecane posty

A może to problem z kodekami? Na przykład w Fable: Lost Chapters nie dało się grać bo był zainstalowany KLite Codeck Pack. Ale to raczej nie to.

Ja gram na takiej konfiguracji:

Athlon 2400XP (2Ghz)

1.25 GB Ram

GForce 7300 GT 256 ram na sterach ForceWare 163.71

DirectX 9.0c

Windows XP SP2

Karta dżwiękowa wbudowana.

Wywalało mi się w przypadkowych momentach, a puźniej tylko przed kochamara tower po dialogu. Kiedy wyłączyłem PreloadVoice przestało się wywalać ale zaczęło czasem nie ładować głosów w ogóle. Na ten problem pomogło zainstalowanie OpenAL.

Dodałem w załączniku rar z plikami:

AudioSettings.ini

DisplaySettings.ini

pozmieniajcie co się da z true na false i może zadziała...

Psychonauts.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: Gry NIE DA SIĘ ukończyć bez kupienia tego odkurzacza do pajęczyn. Jeśli nie macie dość kasy do niego (kosztuje 800), to kupcie wykrywacz (ma rod w nazwie). Tym ustrojstwem szybko zebrałem wystarczającą ilość kasy na przejście gry.

Jeśli chcesz opuścić świat mentalny to użyj bekonu i wybierz odpowiednią linie dialogową (bekon służy za komórkę do Forda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on w budynku (Post Office), gdzieś na końcu planszy, który jest otwierany gdy wpiszesz specjalny kod na panelu sterowania obok. Żeby się dostać do tego budynku musisz wpisać jakikolwiek kod, aby wywołać alarm. Potem oddal się szybko i czekaj, aż przyjdzie strażnik i użyj na nim clairvoyance, aby zobaczyć jaki jest prawidłowy kod. Następnie, gdy strażnik odejdzie podejdź jeszcze raz i wpisz prawidłowy kod. Gdy już wejdziesz do budynku wejdź do pokoju, w którym panują egipskie ciemności i użyj jeszcze raz clairvoyance na kamerze, aby widzieć wszystko w podczerwieni. Gdy dostaniesz się na koniec pokoju nareszcie zdobędziesz spłuczkę i będziesz mógł spokojnie przejść przez kanały.

A tak BTW to wystarczyło zajrzeć dwie strony wcześniej, bo już o tym pisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tego 'ciemnego pomieszczenia' na 'poczcie' Łażę i łażę, ale poza ścianami to ja tam naprawdę nic ie widzę. Owszem jest pajęczyna, ale nie mam odkurzacza. Gdzie jest to pomieszczenie - dokładnie powiedzcie prozę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu problem z pokonaniem pewnego jegomościa. Tym razem wszedłem do umysłu Edgara i mam teraz pokonać tego matadora i przy tym chronić Edgara (bo zmienił się w byka). Próbowałem wielu sposobów, ale w ogóle mu nie zabierają życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ymir

Potrzebne jest to urządzenie do ściągania pajęczyny (Cobweb Duster), przynajmniej tak mówią inni.

@Diomedes

Nie pamiętam już dokładnie jak się to robiło, ale matador po każdym ataku, czy też teleporcie na chwilę się zatrzymywał, a ty wtedy musisz najpierw użyć granata oszałamiającego, a potem telekinezą wbić mu włócznię w cztery litery. Jeżeli zabraknie ci granatów, możesz je jakoś odzyskać z róż z tego co pamiętam. Musisz także pamiętać o tym, aby wyciągać włócznie z Edgara także za pomocą telekinezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas przerywników, ale także czasami w grze nie słychać głosów postaci i odgłosów dochodzących z otoczenia, jednak muzyczka gra ciągle.

Napiszcie ile macie plików w folderze "Saunds" w folderze z grą, ja mam 144.

Żeby były wszystkie dźwięki trzeba w ustawieniach dźwięku wyłączyć opcję "Hardware Accel." i ponownie uruchomić grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przypadki restartowania się kompa w niektórych grach. Pomagała mi wtedy jedna z dwóch rzeczy:

-Odinstalowanie sterowników grafiki i zainstalowanie innych (starszych bądź nowszych, ale zwykle starszych)

-format i reinstalka windows (żeby usunąć wszelkie pozostałości po złych sterach)

Najlepiej sprawdzić czy gra działa na gołym systemie ze sterami dźwięku i grafiki.

Czasem jakiś zainstalowany program przeszkadza i to program, wydawałoby się, zupełnie niewinny (np. K-lite Codeck Pack + Fable = Crash).

Format to czasochłonna metoda ale za to zwykle działa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moneta jest w kominku (czyli tam gdzie jesteś największy). Musisz użyć telekinezy żeby wyciągnąć ją z ognia.

EDIT: Zapomniałem się zapytać - czy po przejściu wątku głównego mogę jeszcze trafić do obozowiska? Bo gdy używam soli trzeźwiących to trafiam to tej lokacji z drzwiami gdzie mogę tylko powtarzać plansze z umysłów. Pytam się bo jeszcze chciałbym wbić tego "levela" a mam karty ale Psi Core już nie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ymir

MUSZISZ mieć to urządzenie do zbierania pajęczyn. Warte jest 800 arrowheads, ale zebranie ich wcale nie będzie trudne. Najpierw kup specjalne "coś" (nie pamiętam jak się nazywało), które wykrywa arrowheads. Musisz wsłuchiwać się w jego dźwięk, a kiedy zacznie najmocniej piszczeć naciskaj szybko F i szukaj arrowheads w okolicy. Można je zdobyć tylko na terenie obozu. Gdy już złapiesz swoją zdobycz wcale nie będą to pojedyncze arrowheads tylko całe grupy (od 20 do 120). Tym sposobem szubko zdobędziesz 800 sztuk tego towaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa!!! faktycznie wystarczyło przekopiować Openall.dll z c:\windows do psychonauts, żeby pozbyć się błedu 0xc0000005. Dzieki za pomoc.

Czy ktoś może mi powiedziec gdzie ten Openall.dll jest ?? bo za chama nie moge go znalesc albo ślepy albo niedorozwinięty, chyba że to przez to że mam Viste i w viscie nie ma takiego pliku nigdzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi. Myślałem że można to załatwić bez odkurzacza.

@JohnyBlunt

Mam to urządzenie - zabrałem dzięki niemu już 400 'grotów'

Ale dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem 0xc0000005, skopiowanie pliku o ktorym mowiliscie nic nie dalo - tylko blad przestal sie pojawiac a gra dalej wywala.

@Carbon

uzyj opcji "wyszukaj"... vista chyba ja posiada, co?

@EDIT

tu nie chodzi o openall tylko OpenAl32.dll

koles pisal "na szybko" czy cus takiego i palnal glupote -.-

@edit..

poradzilem sobie sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika że się wróciłeś zamiast iść dalej :P . Oczywiście i tak na dobre ci to wyszło bo tam był sejf i kilka figments itp. Żeby przejść dalej musisz wrócić się przez kanały tam gdzie byli agenci ze spluwami i tam też są druty telegraficzne którymi przejedziesz do odpowiedniego domku.

A co do powrotu do obozu to już nie dotyczy bo zdobyłem ten 100 rank (nie wiem czemu ale dostałem od tego pirata w Meat Circus mimo że nie miałem PSI Core)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o tą wyspę, na której jest domek? Musisz po prostu do niego wejść, a jeżeli nie wiesz jak to napiszę, ale dam spoiler jak mimo wszystko chciałbyś pokombinować.

Musisz najpierw uderzyć w drzwi, a potem użyć niewidzialności, bo dzieciak jak cię zauważa to zamyka drzwi na cztery spusty

.

-EDIT-

Teraz mi się przypomniało, że jest jeszcze wyspa, na której jest plac zabaw. To tyle Ci powiem, że musisz iść gdzie indziej.

Też dam spoiler jakbyś chciał pokombinować

Musisz udać się do biblioteki (przez kanały o ile dobrze pamiętam[potrzebna spłuczka z Post Office]), gdzie odbywa się spotkanie zabójców. Żeby dostać się do biblioteki potrzebujesz atrapy karabinu snajperskiego, który o ile dobrze pamiętam dostajesz od strażnika, który cały czas siedzi w swoim domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...