Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

@Diex

Jeśli miałbym się na siłę do czegoś przyczepić, to ... do tego, że każdy zapis to nowy plik. Już teraz zajmuje mi to kupę miejsca, a co dopiero będzie pod koniec gry... Ręcznie nie ma co tego usuwać, bo zajęłoby to gigantyczną ilość czasu (można usuwać tylko pojedynczo), a za pół godziny znowu byłoby więcej do usunięcia... Muszę poszukać miejsca w którym gra przechowuje zapisane stany gry.

Zapisy znajdują sie w katalogu:

C:\Users\twojanazywuzytkownika\Saved Games\Risen2

z tym, że nie są nazwane tak jak w grze więc jeśli chcesz szybko usunąć zbędne musisz uważać, żeby przypadkiem nie wykasować włąściwego pliku.

@Up

znajomość jedynki nie jest wymagana.

Co do błędów w polonizacji, już wyszedł patch poprawiający tłumaczenie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up niby nie jest ale warto sobie chociaż streścić fabułe przed grą w R2.

Wątek z piratami mieliśmy już w Nocy kruka, nie spodziewałem się że piranie tak bardzo zagłębią się w te klimaty. Gram dosyć krótko więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć na temat samej gry, ale im dalej tym lepiej, troche mnie denerwuje to latanie w ta i we wta po tych obozach ale tak było już wcześniej więc muszę się jakoś przyzwyczaić, Dovahkiin mnie rozpuścił mocą teleportacji po mapie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regnar,

To zależy gdzie zamawiałeś. W moim przypadku, czyli muve, kod na DLC Wyspa Skarbów był dołączony do gry na osobnej ulotce (zamawiałem kolekcjonerkę, nie wiem, czy owe DLC dodawali także do zwykłych edycji zamawianych przed premierą), a DLC na strój pirata dostałem mailowo po opłaceniu zamówienia.

Przeoczyłem wiadomość na emailu :unsure: ... Wina leży po mojej stronie, a sklep Muve polecam jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up niby nie jest ale warto sobie chociaż streścić fabułe przed grą w R2.

Wątek z piratami mieliśmy już w Nocy kruka, nie spodziewałem się że piranie tak bardzo zagłębią się w te klimaty. Gram dosyć krótko więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć na temat samej gry, ale im dalej tym lepiej, troche mnie denerwuje to latanie w ta i we wta po tych obozach ale tak było już wcześniej więc muszę się jakoś przyzwyczaić, Dovahkiin mnie rozpuścił mocą teleportacji po mapie :P

Przecież jest opcja szybkiej podróży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obawy przed spoilerami (wątek o ME nauczył mnie już, że nie ma co wierzyć w tag spoiler :P) nie będę czytał poprzednich stron i zadam pytanie teraz - jeśli już było to sorry:

Czy to prawda, że w R2 zrezygnowano z punktów nauki i nauczycieli każdego współczynnika/umiejętności? Narzekają na to ludzie na metacriticu, ale jak wiadomo ich recenzje nie zawsze mają coś wspólnego z prawdą, a mi ciężko w to uwierzyć, bo przecież był to najlepszy element realizmu gothickowego.

@Fowl Dzięki za odpowiedź. Dobrze, że przynajmniej częściowo zostali nauczyciele, tym niemniej szkoda, że odeszli od trzymania się tej koncepcji. Dla mnie to był najlepszy system obok tego z gier Bethesdy - pojawienie się nowej umiejętności bohater miało sens, nic nie spadało z powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Rozwój postaci wygląda tak że masz 5 umiejętności głównych (Biała Broń, Broń Palna, Wytrzymałość, Cwaniactwo, Voodoo) zabijając moby i robiąc zadania dostajesz punkty chwały (doświadczenie) i za te punkty podnosisz sobie wybraną umiejętność, a u trenerów uczysz się bardziej sprecyzowanych umiejętności które są podpięte pod jedną z tych pięciu.

np. Jeżeli chcesz nauczyć się otwierania zamków musisz rozwinąć sobie cwaniactwo na 2 poziom, i iść do trenera który nauczy Cię otwierania (płacisz od 500 do 2000 złota zależnie od umiejętności).

Mam nadzieje że względnie przejrzyście to wytłumaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak, do otwierania zamków potrzeba cwaniactwa na 4 poziomie i bardzo mnie to denerwuje :P Zamiast koncentrować się na broni białej i wytrzymałości muszę poświęcić aż 3 punkty na to całe cwaniactwo. Bez otwierania zamków ani rusz. Można tylko mieć nadzieję, że chwały zdobędziemy tak dużo, że starczy nam na wymaksowanie odpowiednich atrybutów :)

W telegraficznym skrócie o grze: wyborna! Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to do walki, która była zdecydowanie lepsza w pierwszym Risenie (coś mi się wydaję, że nowe umiejętności zbytnio walki nie zmienią, ale kto wie, może mile się zaskoczę). Wielka szkoda, że twórcy tego elementu nie zostawili.

Nawet jednak średnia walka w najmniejszym stopniu nie przeszkadza mi w czerpaniu przyjemności z dzieła PB, aż chce się tylko grać i grać (czego np. przy Wiedźminie 2 wcale nie miałem) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając różne gameplaye, byłem dosyć negatywnie nastawiony do tej gry, a tu takie miłe zaskoczenie :) Gra się wybornie, ale zaciąłem się na misji/queście z dostarczeniem 7 worków cukru do przemytnika Jacka, ma ktoś jakieś tipsy jak najłatwiej do niego dojść, bo za każdym razem, albo zabiją mnie dzikusy, albo ich pułapki -.-. I jeszcze przy queście pisze, że mam 0/7 tych worków, więc o co tu chodzi? To Jack mi je da, czy skąd mam je wziąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack wskaże ci drogę do jamy termitów, bo to one zarąbały cukier. A dojść napewno dojdziesz, na skraju dżungli jest latarnia morska w której Jack stacjonuje. Ja tam doszedłem dopiero jak zabiłem tych tubylców. Więc znam drogę jedynie przez dżungle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać o dwie kwestie związane z dubbingiem, pierwsze to czy dubbing jest na płycie, czy jest jak w przypadku Skyrima że trzeba go sobie ściągnąć z serwerów steama? I jeszcze jak w ogóle prezentuje się dubbing? Jest na wysokim poziomie czy raczej tak przeciętnie jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nic nie ściągałem, a jak już, to trwa to parę sekund. IMO dubbing przeciętny (Patty, dżizas...), angielska wersja wypada zdecydowanie lepiej. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się ustawienie angielskich głosów i polskich napisów, co jednak wymaga pewnych zmian w pliku config (niewielkie utrudnienie, ale jednak lekki niesmak pozostaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć JAKIM CUDEM TA GRA DOSTAŁA TAKĄ DOBRĄ OCENĘ ???? przecież system walki to oni chyba od wilków w g3 brali, wszystko skłania się do tego że trzeba szybko klikać, blokować rzadko kiedy się opłaca bo nawet jak blokuję, koleś wali potem ja to on i tak szybciej wyprowadza we mnie następny cios ... zero przyjemności z walki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dubbing przeciętny (Patty, dżizas...), angielska wersja wypada zdecydowanie lepiej. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się ustawienie angielskich głosów i polskich napisów, co jednak wymaga pewnych zmian w pliku config (niewielkie utrudnienie, ale jednak lekki niesmak pozostaje).

Pisałem już parę stron temu, że Patty to wiocha na maksa, ale to nie tylko w polskiej wersji :) Moim zdaniem źle nie jest, podoba mi się dubbing.

przecież system walki to oni chyba od wilków w g3 brali, wszystko skłania się do tego że trzeba szybko klikać, blokować rzadko kiedy się opłaca bo nawet jak blokuję, koleś wali potem ja to on i tak szybciej wyprowadza we mnie następny cios ... zero przyjemności z walki

Jest tak jak mówisz, tylko dokładnie na odwrót :)

Bawił sie już ktoś magią vodoo? Nie doszedlem jeszcze do tego etapu i tak sie zastanawiam czy warto chomikowac na nią punkty.

Ta magia voodoo jest fajna jak się chcesz tym pobawić, większego praktycznego zastosowania to to nie ma. Ale gra jest tak skonstruowana, że tak do połowy wszystko możesz sobie bardzo szybko rozwinąć, dopiero żeby być w danej dziedzinie mistrzem trzeba inwestować dużo expa, także możesz spróbować, niewiele stracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja zadam jedno podstawowe pytanie, podobne do Northim'a. Czy ktoś może mi jasno powiedzieć, czy magia voodoo pozwala na zadawanie obrażeń?

Bo z tego co widzę to dwie pierwsze różdżki pozwalają na przejęcie kontroli nad stworzeniem lub przestraszenie go, a laleczka voodoo pewnie będzie mogła kontrolować ludzkie zachowania.

Sam wpakowałem już 5 pkt w cwaniactwo i jak teraz wpakuje punkty w voodoo, która będzie magią użytkową, to będę miał już problem z zabiciem czegokolwiek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz, tylko dokładnie na odwrót :)

wiem że to forum ejst pełne troli nie potrafiących spleść sensownego nie -fanbojskiego zdania, w takim razie powiedz mi jak walczyć z aligatorem który wali tak że nie da się wyprowadzić ciosu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie powiedz mi jak walczyć z aligatorem który wali tak że nie da się wyprowadzić ciosu

Trzymać go na dystans, a nie kretyńsko rzucać się na o wiele silniejszego od siebie przeciwnika -.- Można też go kopnąć, co przerwie jego serię ciosów. A poza tym to nie jest gra, w której będą cię prowadzić za rączkę. Jak jesteś za słaby, to nie pokonasz aligatora, choćbyś nie wiem co robił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Mnie pozytywnie rozwaliło to, że jak jedynka przeszła bez echa, tak dwójka Risena jest obecnie najlepiej sprzedającą grą w Empikach (vide Bestsellery, gdzieś w newsach CDA) Naprawdę nastraja mnie to bardzo optymistycznie, szczególnie, że jestem wychowany na pierwszych Gothicach i Piranha Bytes to jedna z moich ulubionych ekip od gier. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...