Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Hmm gdzie widzisz słowo że się czepiam ?:)

Poprostu jak dla mnie troszkę dziwnie wygląda to że konsolowcom będzie się lepiej w nim nawigować raczej mało mnie obchodzi gdyż grę i tak zamówilem na PC a nie na x360 :P

Nie mniej czekam z niecierpliwością gdyż w jedyneczkę grało mi się bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się ręce zacierają na myśl o drugiej części Risen ^^ Idealna alternatywa dla tych którym się nie spodobał Skyrim. Liczę na to co było w Gothic i pierwszej części Risen, gdzie nie dało się przejść dwudziestu wirtualnych metrów bez walki, lub znalezienia czegoś.

Co do wersji językowej to angielska była dość przyzwoita. Mam nadzieję że polska spełni chyba dość wysokie oczekiwania.

I wiecie na co jeszcze liczę? Na to czym wypełniona była saga Gothic, czyli sekrety, easter eggii i temu podobne rzeczy. Czyli trudnodostępne miejsca, ukryci NPC, różne ciekawostki itd. W Risen jestem chyba tylko w stanie wymienić kryjówkę Doyla i winiarnie w Świątyni, co w porównaniu do serii Gothic zawiało trochę biedą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to pierwszy Risen w stosunku do G3 miał znacznie więcej charakterystycznych miejscówek; było widać, że graficy i projektanci bardziej się przyłożyli. No i outro Risena było genialne.

Się nie mogę doczekać drugiej części - to będzie chyba jedyny RPG w tym roku warty mojej uwagi (KOA:R jest jak dla mnie zbyt przesłodzony, ME3 zapowiada się fatalnie...), a po jedynce i G2 gry PB mogę brać w ciemno.

@EDIT

@UP:

W G2, w jaskini niedaleko miejsca, gdzie jest magiczny golem do questu na wstąpienie do magów, jest jaskinia z Cieniostworkiem, a w niej ciała Diego i spółki. To jeszcze jeden do kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dubbing w Gothicach był kultowy. Ale i tak wolę napisy (angielskie głosy są zwykle lepsze).

A jak szukasz więcej, to u gościa co sprzedaje mapy w porcie w Khorinis można dorwać mapę "Jaskinie Khorinis", i tam masz wszystkie ładnie zaznaczone. A w jedne leży Saturas i spółka (mimo, że w NK żyją ^^)

@EDIT

Wam też taki problem sprawiali Jaszczuroludzie czy ja jestem lamą? Mnie potrafił jeden ubić w końcówce, mimo że miałem najlepszy armor (ten na Tytana) i młotek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne więcej nie możesz napisać, ale i tak spytam :P

Czy gra rzeczywiście prezentuje się tak jak na screenach ? Gdyż te które do tej pory widziałem wyglądają zupełnie inaczej, piękna grafika natomiast tutaj wygląda jak produkt z przed kilku lat.

Tak wiem że "Grafika nie jest najważniejsza " po prostu chciałbym wiedzieć czy te screeny robiona na najniższych detalach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dubbing w Gothicach był kultowy. Ale i tak wolę napisy (angielskie głosy są zwykle lepsze).

A jak szukasz więcej, to u gościa co sprzedaje mapy w porcie w Khorinis można dorwać mapę "Jaskinie Khorinis", i tam masz wszystkie ładnie zaznaczone. A w jedne leży Saturas i spółka (mimo, że w NK żyją ^^)

@EDIT

Wam też taki problem sprawiali Jaszczuroludzie czy ja jestem lamą? Mnie potrafił jeden ubić w końcówce, mimo że miałem najlepszy armor (ten na Tytana) i młotek...

Ja przeszedłem Risena na trudnym z 26 lvlem i żaden jasczuroludź nawet do mnie nie podskoczył. Chyba że Elitary, ale z nimi też było łatwo. Największe trudności miałem z Inkwizytorem i Arikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gra rzeczywiście prezentuje się tak jak na screenach ? Gdyż te które do tej pory widziałem wyglądają zupełnie inaczej, piękna grafika natomiast tutaj wygląda jak produkt z przed kilku lat.

To normalne, że na screenach promocyjnych gry wyglądają lepiej niż w rzeczywistości (dlatego nazywa się takie screeny bullshotami - bo to ściema obrabiana tak, żeby ludzie się podjarali). Gra wygląda z grubsza tak, jak na tych wklejonych parę postów wyżej, przy czym one robione były chyba z jakimiś średnimi ustawieniami (rozdzielczość tekstur itp.), bo porównałem z tymi, które sam robiłem i moje są chyba ostrzejsze (nie mogę porównać wprost, bo nie mam screenów z tych lokacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które grały w betę - jak jest z optymalizacją drugiego Risena? Żadnego dema nie wypuścili, co prawda pierwsza część działała mi idealnie ze wszystkimi suwaczkami przesuniętymi w prawo, ale jednak trochę się boję składać pre-order, szczególnie, że komputer ma już ze cztery lata. Co prawda wymagania minimalne spełniam, no ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pokombinowałem trochę i uzyskałem możliwość pogrania w betę :) Moje obawy co do optymalizacji zupełnie bezzasadne, gra pięknie śmiga na wysokich ustawieniach. Popykałem z pół godzinki, ale już mogę stwierdzić, że gra jest świetna - jeśli ktoś lubi Noc Kruka, to będzie po prostu wniebowzięty. Grafika śliczna - roślinność jest bardzo gęsta, w tle przygrywa klimatyczna muzyczka, system gry to to co znamy z Gothików i Risena. Czego chcieć więcej? Jedyne do czego bym się przyczepił to kompletnie nieintuicyjny ekwipunek, brak możliwości robienia uników (chociaż może wraz z rozwojem bohatera ta umiejętność wróci? nie wiem) i strasznie sztampowe postacie i dialogi. No niestety, ale każda kwestia wypowiedziana przez Patty to synonim wsi i odpustu...

W każdym razie ja tam zamawiam pre-order. Na gram.pl widzę, że zlikwidowali punkt odbioru osobistego do którego zawsze się wybierałem po gry, nie ma też możliwości wzięcia zwykłej paczki pocztowej... Za kuriera podziękuję, bo często nie ma u mnie nikogo w domu, gdzie jeszcze można złożyć pre-order na Risena w jakiejś korzystnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo podjarany tymi wszystkimi wiadomościami o Risen 2, w końcu wyjdzie gra w którą będzie można grać godzinami(najczęściej by maksować postać) i nagle się nie kończy.

Ja i wielu byłych kumpli z bloku dorastaliśmy na Gothikach, pierwszy Risen godnie przeją pałeczkę po G3 więc zbliżająca się premiera dwójeczki zabierze mi wiele nocy w kwietniu/maju.

Tylko mam wątpliwości co do ekwipunku Beziego, gdy we wszystkich poprzednich odsłonach Gothików i w Risenie zbroja była praktycznie jednoczęściowa (pomijając hełmy i biżuterie) to w R2 rozłożyli ją na mniejsze części.

Te stare rozwiązanie(zbroja nie może wypaść z przeciwnika i bardzo trudno jakąś konkretną zdobyć) dawało takie uczucie przywiązania do frakcji która podarowała nam jakaś, patrzyliśmy na kogoś wyższego rangą i tylko oczekiwaliśmy momentu kiedy też taką założymy i pewnie będzie mi brak tej radości gdy zakładało się nową zbroje(czuć było że jesteśmy coraz silniejsi/ważniejsi w świecie gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<--- Wersja BETA Risen 2 testowana przez ROJa sami zobaczcie jak jeździ ją we wszystkich aspektach, ale Risen 2 się nie da, Risen 2 pokaże ROJowi klasę, przynajmniej ja tak uważam. Zresztą sami zobaczcie :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu to ja sobie mogę równie dobrze za darmo ściągnąć ;)

Nie żebym przyznawał się do piracenia, po prostu nie rozumiem idei kupowania cyfrowych wersji.

W większości przypadków kupujesz klucz potrzebny do potwierdzenia oryginalności gry a następnie jej ściągnięcia. Taki jest właśnie sens kupowania w postaci cyfrowej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...