Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Boberek rządzi, a Nergal mimo całej otoczki z muzyką, którą śpiewa i Dodą to naprawdę inteligentny gość. Jak dla mnie jednak za dużo informacji o Risen 2 się pojawiło- o jedynce było dużo, dużo ciszej. Przez to balon oczekiwań jest naprawdę mocno napompowany i w takiej sytuacji obawiam się, że gra jednak jest słaba, a cała ta otoczka ma wpłynąć na to, by jednak kupiła ją możliwie największa liczba osób. Obym się jednak mylił, ale jak wiadomo im większa była wysokość, tym upadek był bardziej bolesny.

Edit: CormaC napisał, że gra jest ok, więc to byłoby drugie sensowne wyjaśnienie nagłaśniania gry- wiemy, że gra jest dobra, więc warto na niej dobrze zarobić. Co jak co, ale z Danielem się zgadzam, bo jego opinia zawarta w recenzji pierwszej części Risena pokrywała się z moją. W końcu jednak Piranha Bytes to Piranha Bytes, a nie jakieś podrzędne studio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pipes

Zgadzam się z tobą że dubbing super, ale lepiej trzymaj kciuki, za to, by Risen-a 2 kupiło bardzo dużo osób, bo im większy budżet, tym lepsza kontynuacja. Teraz, przed premierą o tej grze będzie głośno, bo w końcu to najbardziej obiecująca gra RPG tego roku, i teraz w necie będzie pojawiało się coraz więcej gameplay-ów, screenów i innych przecieków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też Nergal podoba się w tej roli. Co prawda nigdy nie uważałem go za osobę godną do naśladowania, ale uważam, że poradził sobie z tym zadaniem. Choć przyznam szczerze, że byłem zakoczony, jak dowiedziałem się, że brał udział w nagraniach. Ciekawe, co skłoniło Cenegę do zatrudnienia go? Może jego kontrowersyjność? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jego dość charakterystyczny głos zrobiło swojego rodzaju wrażenie na "specach" od dubbingu. Jako wielki fan Nergala muszę przyznać, iż rad jestem z jego obecności w grze. Z wypowiedzi wyraźnie wynika, że wkłada w pracę serce i dołoży wszelkich starań, aby brzmiało to jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://risen.info.pl/risen-2-chani.html <------- Deep Silver opublikował opis kolejnej ważnej postaci (najprawdopodobniej drugiej obok Patty kobiety, która może wejść w skład naszej załogi) - tajemniczej szamanki Chani. Jest ona jedną z tych rdzennych mieszkańców arboreiskiego archipelagu, którzy w pewnym stopniu postanowili nam zaufać... a nawet nauczyć paru sztuczek z magii voodoo. Zapraszamy do lektury artykułu.

Opis: Odważna i dumna Chani jest córką wodza plemienia Shaganumbi. Chani spędziła całe swoje życie w wiosce Klanu Ziemi i gardzi planami ekspansji Inkwizycji oraz wyglądem piratów grasujących w okolicach jej małej ojczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać po tym nagraniu, że NERGAL to bardzo inteligentny i mądry facet, po prostu widać, że wie o czym mówi i gada z sensem,strasznie jego podsumowanie mi się spodobało.A jego podkład zaskakująco dobry więc zaliczam go na plus tej gry. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na głównej tak go gnoiłeś, no ale okej. Ja tam nie grałem w jedynke, ale na dwójke czekam z niecierpliwością, może bardziej mnie wciągnie niż jedynka, no i te pirackie klimaty, od razu Noc Kruka mi przychodzi na myśl, a to wspaniała gra, i ta plaża piratów, już nie mogę sie doczekać wersji Risenowskiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,trochę przesadziłem,zły dzień miałem :wink:.Po obejrzeniu tego filmiku zmieniam trochę zdanie na jego temat.Co nie zmienia faktu,że nie lubię jego muzyki.Ale dubbingu także wczoraj się nie czepiałem.Następnym razem nie będę tak nikogo ''gnoił''.A jeśli chcesz wiedzieć jakiej muzyki słucham:to hip-hopu. :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie powinno się słuchać gatunku, lecz muzyki.

Według mnie z całej obsady, najbardziej pasującym głosem do klimatu utrzymanym w Risen 2 jest brzmienie Pawła Galii. Ten nieco zachrypiały głos jest wręcz genialny i w sam raz dla takiego postrachu mórz jakim ma być Stalowobrody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=0HowSrYAMCw <---- Nowe próbki głosów. Próbki językiem przypominają ścieżkę z Wiedźmina. Czyżby polski Risen 2 miał otrzymać PEGI 18? Mamy nadzieję, że to nie fake, taki język pasuje do pirackiego świata. A wy co sądzicie o takim ostrym języku? Bo mi osobiście się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Przekleństwa W KAŻDYM samplu?

Mam nadzieję, że ten dubbing nie jest na zasadzie "weźcie przełóżcie oryginalny kontekst i wrzućcie bluzgi zamiast przecinków, żeby było bardziej jak w Wiedźminie...".

Kilka głosów brzmi przy tym jak postacie z bajki Disneya (ostatni sampel szczególnie). Groteska. Nie podoba mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka głosów brzmi przy tym jak postacie z bajki Disneya (ostatni sampel szczególnie). Groteska. Nie podoba mi się.

Bo zapewne ostatni głos należy do gnoma, który może nam towarzyszyć. Chyba nie sądzisz, że będzie przemawiał w pełni ludzkim głosem ... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ten plik strasznie zniechęcił mnie do tej gry. Jestem w stanie zrozumieć, że piraci mówią do siebie soczystym językiem, ale pewnie faktycznie jest tak jak napisał Fristron- wulgaryzmy są tam wstawione na siłę. Naprawdę lubię język polski bez takich "wstawek" i czuję odrazę na samą myśl o tym, że tak mają przemawiać do mnie w moim domu w moim pokoju z mojego monitora postacie z gry, w którą gram dla rozrywki. Nie dziwne, że potem dzieci mające po 10 lat i sięgające mnie do pasa w drodze autobusem, a więc w miejscu publicznym klną jak najgorsze zbiry ( nie ma co obrażać szewców). Realizm realizmem, ale w Gothiku 2 w dzielnicy portowej, w której stał burdel (!) nie rzucano wiązanek. W moim odczuciu gra zamiast wypłynąć na szerokie wody trafiła do rynsztoku. Zagram z angielskim dźwiękiem ( o ile będzie taka możliwość), gdy gra trafi do czasopisma. O tempoła, o mołes!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to kolejna genialna przekładnia. Tak samo jak było z Wrexem w ME. Grając w Polską wersję (pierwszy raz podszedłem do tej gry z naszym "rodziwym" tłumaczeniem), Wrex był co chwilę, rzucającym mięsem idiotą. Nie mam żadnych problemów z językiem angielskim, więc drugi raz grałem z wersją angielską. Pamiętam, jaki było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, jak bardzo różni się ta postać w wersji angielskiej a polskiej. Okazało się, że każda gra słowna (nieprzetłumaczalna na język polski w znaczeniu dosłownym), każdy sarkazm, i każdy wyraz słowotwórczy został zastąpiony przekleństwem. Pewnie tak samo było z Risen. Zatrudnili ludzi którzy mają co tam nie co pojęcia o angielskim, jednak nie dali sobie rady z angielską gwarą piracką (lub im się po prostu nie chciało, po wątpię aby materiał był, aż tak trudny) zaspili przekleństwem. "Bo w końcu to piraci", więc muszę dużo przeklinać. zapewne będzie tak, że angielska wersja będzie zawierała gwarę piracką, a w polskiej znajdą się tylko przekleństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tych przekleństw. Nie są one wrzucone w wersji PL na siłę, już Risen 1 miał ostre słownictwo ale w oryginalnej niemieckiej wersji, w wersji ENG zostało to ugrzecznione. A w Risenie 2 ma być ponoć jeszcze więcej ostrego słownictwa, a przynajmniej angielska wersja nie jest teraz obcięta a co za tym idzie polska też. Więc nie wydaje mi się żeby polska wersja miała być przegięta jak w przypadku ME 1, gdzie po prostu na siłę nawrzucano mięcha gdzie popadnie podczas gdy w wersji oryginalnej niczego takiego nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podobają się te przekleństwa, to nadaje takiego klimatu, bardziej pirackiego, jakiego oczekuję w grze. Podejrzewam że w Polsce, PEGI będzie 18+, ale co z tego? Wiedźmin, Mass Effect był od 18 lat, a zagrywali się w tę gry nawet 10-latkowie. Grając w Wiedźmina pierwszego, podobały mi się dialogi w których rzucano mięsem, co dawało takiego specyficznego mrocznego klimatu, i właśnie na taki klimat czekam w Risenie 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję że 2 część też wyjdze im porządnie.Bo 1 wyszła im bardzo dobrze co jak 1 raz zagrałem w demo (przechodziłem je kilka razy ;p) to nie mogłem się potem oprzeć i musiałem kupić pełną wersię.Ale mam nadzieję że znowu będzie akcja i zagadki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...