Skocz do zawartości
Gość kabura

Splinter Cell (seria)

Polecane posty

Moja osobista lista od najlepszego do najgorszego SC. Krótko gdyż za dużo czasu zajęłoby pisanie ze szczegółami. Więc tak:

1. Splinter Cell - jakby inaczej, pierwsza część jak wymiatała tak robi to dalej, jej premiera całkowicie przedefiniowała skradanki. Genialna grafika, wspaniałe efekty, tekstury, jak na tamte czasy dobre cieniowanie, po prostu wyglądała (i wygląda dalej) prześlicznie. Audio dopieszczone idealnie Ironside w roli Fisher'a, świetnie zagrany Lambert i cała reszta postaci, odgłosy, muzyka, wszystko świetne. Fabuła, jak po ujrzeniu "Tom Clancy" w tytule można się spodziewać bardzo dobra, ciekawa historia, dobrze opowiedziany konflikt, świetnie zrealizowane filmiki, dobre ciekawe dialogi, Telewizja :!: . Klimat :?: mistrzowski. Wszystkie gadżety, bronie i inne bajery zrobione przemyślanie i odpowiednio dopasowane do tematu gry, ciekawe misje, przyklejanie się do ścian, strzelanie zza winkla, zapieranie się nogami w korytarzu, po prostu magia ta gra tak jak grywalna była tak dalej jest :twisted: . Podsumowując, tylko największy baran mógłby w tą grę nie zagrać, a nie przejść jej to grzech. Gra wybitna kompletnie nowatorska, filmowa :D , po prosu cudo :D .

2. Splinter Cell: Chaos Theory - rozwinięcie tematu gra świetna trzyma poziom "jedynki", z największych zmian trzeba wymienić swobodę działania Fishera, wyrzucanie zza barierki i duszenie ze zwisu :P (jak to brzmi :P ). Reszta to praktycznie dobrze rozwinięta pierwsza część gry i za to trójkę kocham :D .

3. Splinter Cell: Pandora Tommorow - Proste rozwinięcie jedynki. Mało zmian. GENIALNA misja na pociągu.

3. Splinter Cell: Double Agent - Na równi z Pandorą, dużo zmian, praktycznie wszystkie na minus. Znowu Shanghai.

Mam nadzieję i jest to praktycznie pewne że piątkę będzie robił ponownie Montreal :D . Trzymajmy kciuki za Ubi Soft :D - Teraz jest już to wiadome;p ... dalej czekamy, na premierę;)

EDIT. Trochę zmieniłem posta:) - za bardzo przyczepiłem się do PT i DA :wink: - naprawiłem ten błąd :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć :D

Chociaż ja uważam, że Pandora Tomorrow nie była aż taka zła... Owszem miała kilka błędów, ale grało mi się w nią przyjemnie. Podobnie było z Double Agent.

Co do piątki, to podobno ma to być coś w stylu Splinter Cell: Essentials z PSP, czyli możemy się spodziewać wyborów moralnych, misji retrospekcyjnych (czyli wspomnień Sama), oraz (mam wielką nadzieję) starego interfaceu... (bo ten z Double mi nie przypadł do gustu)

Na razie nie wiadomo kto tworzy Conviction, ale zawsze kolejne Splintery wychodziły na zmianę od Shanghai i Montreal - teraz jest ich kolej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja uważam, że Pandora Tomorrow nie była aż taka zła... Owszem miała kilka błędów, ale grało mi się w nią przyjemnie. Podobnie było z Double Agent.

Ja też uważam że Pandora nie jest zła, ba jest dobra, nawet bardzo, ale po prostu jest słabsza od jedynki i trójki i o to mi chodzi, to samo Double Agent'em. Te gry są bardzo dobre i zagrać w nie trzeba ale są słabsze od częsci 1 i 3:wink: .

Co do piątki, to podobno ma to być coś w stylu Splinter Cell: Essentials z PSP, czyli możemy się spodziewać wyborów moralnych, misji retrospekcyjnych (czyli wspomnień Sama), oraz (mam wielką nadzieję) starego interfaceu... (bo ten z Double mi nie przypadł do gustu)

Na razie nie wiadomo kto tworzy Conviction, ale zawsze kolejne Splintery wychodziły na zmianę od Shanghai i Montreal - teraz jest ich kolej :P

Oby tworzył go Montreal i oby naprawdę powrócił rozgrywką bardziej do trójki :D , trzymam kciuki za "piątkę" :D . Pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem jestem pewien, czy PC-towcy będą mieli okazję zagrać w Conviction. Dochodzą do mnie sprzeczne informacje, np. że wyjdzie tylko na XPudło 360, a w Wikipedii napisano, że ukaże się też w ramach "Games for Windows" (cokolwiek miałoby to oznaczać). Z kolei na polskim serwisie Splintera, na forum ktoś napisał, że owszem będzie na PC, ale tylko na Vistę. Mam nadzieję, że Ubisoft nie zrobi graczom takiego świństwa, jak kiedyś ID z Doomem 3, który nie chodził pod Win98.

Wyjdzie, wyjdzie i nie ma się co o to bać bo potwierdził to Majkrołsztyft. A co do tego, że będzie pod Winde Viste to bardzo prawdopodobne, chociaż Convicion ma rozwijać skrzydła pod Iksem, a tam DX10 nie ma więc Vista odpada. Ale niewykluczone, że "prawdziwe" możliwości na PC będzie rozwijał dopieroo z Vistą na pokładzie.

Wczoraj informowaliśmy Was, że kolejna odsłona gry Splinter Cell, która prawdopodobnie zostanie zatytułowana Splinter Cell: Conviction trafi jedynie na konsolę Xbox 360. We wczorajszym cytacie: "Potwierdzamy, że następny tytuł z serii Splinter Cell, następna odsłona po Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent, ukaże się wyłącznie na X360, jako świadectwo możliwości potężnej konsoli w dostarczeniu wrażeń, jakich nie może dostarczyć żadna inna konsola". nie było jednak mowy o wersji przeznaczonej na komputery PC, można więc było spekulować że właściciele blaszaków również otrzymają odpowiednią edycję programu.

Wszelkie wątpliwości rozwiała lista gier zaprezentowanych przez giganta z Redmond, Splinter Cell 5 widnieje na niej bowiem nie tylko na Xbox 360 lecz również na komputery osobiste. Jak dla mnie, to bardzo dobra wiadomość ponieważ seria zrodziła się na blaszakach i nie mogę sobie wyobrazić, aby mogła je teraz opuścić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - ukończyłem Double Agenta. Jednego jestem pewien - nie zgadzam się z oceną GEM-a, choć nie wątpię, że i on ukończył grę. Double Agent trzyma poziom, choć trudno było zrobić coś rewelacyjnego po takim arcydziele jak Chaos Theory. Ale do rzeczy: na początek zarzut co do braku rozterek moralnych - ja je jak najbardziej miałem. Może nie w przypadku pilota śmigłowca, ale później - czy poświęcić dziewczynę (najbardziej porządną osobę w JBA) czy zniszczyć statek wraz z osobami na jego pokładzie. I jeszcze jedno - jako weteran wszystkich części SC za nic w świecie NIE STRZELIŁBYM DO LAMBERTA.

Ja też bym go nie zabił, ale musiałem... Miałem beznadziejny bug - Enrika nie powiedziała "Powodzenie Sam" a on wciąż czekał... i czekał... A mnie zaczynała brać furia, że nie mogę nim ruszyć - Okazało się, że musiałem strzelić w Irvinga, by nie zostać uznanym za zdrajcę...

Daję 8,5/10, odejmuję po pół punktu za 3 rzeczy, które mnie wkurzyły: totalny zwis gry przed misją w Szanghaju, kilka niespodziewanych wyjść do Windowsa i nieistniejące ściany w hotelu w Szanghaju. Podsumowując: Sam Fisher żyje i ma się dobrze.

Zgadzam się. Sam jest najlepszy. Grafika jest cudowna, ale interface jest beznadziejny (nadal jak podchodzę do drzwi to patrzę w w prawy górny róg ekranu... A bez pasków i liczników czuję się taki samotny - tego uczucia SCDA nie miał wzbudzać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynam że nie grałme w Double Agent i nie mam zamiaru.Po to jest recenzja żeby wiedzieć co jest w grze.A Splinter Cell bez mroku to nie jest Splinter Cell.Pozostałe części przeszedłem.Wszystkie były super.Szkoda tylko że Pandora Tomorrow taka krutka.A może to ja jestem za dobry :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Doubla jeszcze nie grałem, ale wiem że Chaos Theory jest NAJLEPSZĄ GRĄ NA ŚWIECIE!!! Żadne inne studio nie wymyśli takiej dobrej gry! Jedyna gra która moze go pokonać to inna gra ze seri SC spod skrzydeł UbiSoft, które nawiasem mówiąc jest njlepszym studiem na świecie. I LOVE YOU SAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać stróżowi rację.Jeśli chodzi o firmę spod skrzydeł wyszło najwięcej podobających mi się gier to wygrywa Ubisoft.Dał mi Raymana,Splinter Cella,Prince of persia.A o Double Agent najlepiej zapomnieć.Może uznajmy to za kiepski żart i niech Ubi zrobi prawdziwego Splinter Cella.I to Splinter cella a nie Sama Fishera (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm z SC miałem dość ciekawą historię. Otóż w te wakacje grałem od groma w SC. Po jednej nocy spędzonej na grze wyszedłem na ulicę. Idę a tu nagle facet pali papierosa i stoi w miejscu. Obok był cień. I teraz zupełnie odruchowo schowałem się w cień i przyległem do ściany. Dopiero po kilku minutach uświadomiłem sobie co robię :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie misja z wysadzeniem statku Cozumel (dobrze napisałem?). Czy Enrica pojawia się w dalszej części gry jeśli statek wybuchnie i Emile ją nie zabije?

Pytam, bo interesuje mnie to a nie mam czasu grać dwóch równoległych sejwów, żeby to samodzielnie sprawdzić. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś tygodnia gram sobie w Splinter Cell: Chaos Theorry. Za 40zł kupiłem premierkę na www.wirtus.pl. Gra jest po prostu świetna! Świetna polonizacja, bardzo dobra grafika, przyjemna muzyka, ciekawe misje... Cudo. W ogóle wszystkie części Splinter Cella są świetne. Nie grałem jeszcze tylko w Double Agenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double Agent może rozczarować, spodziewałem się czegoś lepszego. Doradzam jednak zwykłego SC z dodatkiem

Splinter Cell jedynka jest genialny, tu się z tobą zgodzę :wink: , ale z jakim dodatkiem :roll: Pandora może dużo zmian nie wprowadziła, co nie zmienia faktu że jest częścią drugą a nie addonem, przecież Chaos Theory to trójka a Double Agent część czwarta :!: , jeśli Pandora to dodatek to jaka jest część druga :shock: . Co do tego że DA może rozczarować sam się o tym przekonałem......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie misja z wysadzeniem statku Cozumel (dobrze napisałem?). Czy Enrica pojawia się w dalszej części gry jeśli statek wybuchnie i Emile ją nie zabije?

Pytam, bo interesuje mnie to a nie mam czasu grać dwóch równoległych sejwów, żeby to samodzielnie sprawdzić. :?

Czy mógłby mi odpisać Ktoś, kto przeszedł grę? Bo widziałem przynajmniej jedną taką osobę w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś tygodnia gram sobie w Splinter Cell: Chaos Theorry. Za 40zł kupiłem premierkę na www.wirtus.pl. Gra jest po prostu świetna! Świetna polonizacja, bardzo dobra grafika, przyjemna muzyka, ciekawe misje... Cudo. W ogóle wszystkie części Splinter Cella są świetne. Nie grałem jeszcze tylko w Double Agenta.

Muszę przyznać MEFI, że jak już nadrabiasz tytuły to NAPRAWDĘ na poziomie :wink: Double Agent troszkę Cię rozczaruje aczkolwiek i tak jest to gra, która trzyma poziom i nie spada poniżej pewnych oczekiwań...A muzyka z menu gry (choć krótka) to mistrzostwo...

;)

Jak przejdę Chaos Theorry, to wtedy kupię sobie Double Agenta. Zawsze zagrać i przetestować można. ;) Tylko nie jestem pewien, czy DA pójdzie na moim komputerze... PIV 2GHz, 512MB ram, Radeon 9600 128MB. Jak nie, to zainstaluję po modernizacji.

Double Agent powinien mi się spodobać, ponieważ uwielbiam wszystkie części SC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...