Skocz do zawartości

Polecane posty

Ciężko powiedzieć, najfajniej byłoby coś pół karcianka pół planszówka. Myślałem o nowym wiedźminie albo grze o tron. Z ceną raczej nie ma problemu byle nie trzeba by kupować masy dodatków. Myślałem też o talizmanie ale to ma ich dość sporo :/ Choć jeżeli da się grać w jakąś część z takiego talizmanu bez kupowania żadnych dodatków to też może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gra o Tron to Gra o Tron, a Bitwa o Westeros to Bitwa o Westeros.

Jeżeli chcesz mieć coś tylko na 2 osoby, to Bitwa o Westeros jest świetnym wyborem. Jeżeli chcesz na więcej, to Gra o Tron. Jeżeli chcesz mieć coś, co będzie fajne i na 2 osoby, i na trochę więcej, to obie gry się nie nadają.

Wspomniałeś też o Wiedźminie - nie polecam. Dobrze bawi się jedna osoba, reszta liczy na to, że będą czerpać zabawę z tego, jak ten jeden gracz się dobrze bawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie dotyczy gier planszowych "Metro 2033" oraz "Alchemicy". Po długich debatach spośród wielu gier, które znaleźliśmy zostały nam te dwie do wyboru i nie możemy się zdecydować. Może znajdzie się ktoś kto z własnego doświadczenia podzieli się opiniami o wyżej wymienionych grach. Dodam tylko, że nie jesteśmy nowicjuszami w planszówkach. Głównie gramy tylko we dwójkę niestety, rzadko znajdzie się z jedna, maks 3 osoby jeszcze. Jeśli chodzi o uniwersum Metro to oboje je znamy z książek.

Z góry dzięki za wasze opinie. starwars.gif

Edytowano przez deoomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nieco podupadł. Jako wielki fan gier planszowych pozwolę go sobie podbić :D

Ponadto wszystkim amatorom planszówek gorąco polecam zapoznać się z "Pandemic Legacy", ta gra jest przełomowa, serio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - gramy obecnie ze znajomymi w Pandemic Legacy.

Na początku uważałem że gra jest troszkę zbyt droga. Po kilku sesjach wiem że się myliłem. Chyba najlepsza planszówka w jaką do tej pory grałem. Chce się grać więcej, żeby zobaczyć jakie niespodzianki przygotowali dla nas twórcy!

Obecnie mamy nieuleczalną chorobę, otrzymaliśmy pomoc wojska i niemal straciliśmy połowę dalekiego wschodu! :O

Słyszałem że jest jeszcze kilka innych gier opierających się na systemie Legacy. Niby jest to gra na 'raz' ale jednak gwarantuje o wiele więcej emocji niż standardowa gra planszowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Risk Legacy od tego samego projektanta (Rob Daviau). Niestety gra nie została wydana w naszym rodzimym języku.

Pandemic Legacy jest aktualnie na pierwszym miejscu (aż 3 kategorie) w rankingu serwisu boardgamegeek biggrin_prosty.gif

Rennard, niszczysz elementy i robisz wszystko zgodnie z instrukcją czy oszczędzasz żeby móc potem rozgrywać normalną Pandemię? wink_prosty.gif

Edytowano przez LeFy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karcianki, to na szkolnej wycieczce grałem w oszusta. Są osoby, które łatwo jest nakryć, że położą inną kartę niż mówią, a znajdą się tacy, których nie da się wykryć i wygrywają.

Jeśli chodzi o planszówki, to z kuzynem gram w hobbita i zależy czy smok się porusza czy nie, w zależności od ustaleń, albo nawet prosty chińczyk potrafi być bardzo emocjonujący.

Na niektórych planszówkach to się się spędzi z kilka godzin:(monopoly-zależy jaka wersja też, biznes po polsku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie Fallouta Monopoly. Czy komuś zdarzyło się dostać dwie takie same figurki, tzn. figurek jest 6, ale zamiast pistoletu mam drugiego Vault-Boya. Co teraz z tym zrobić, pisać do sklepu z reklamacją czy dać se spokój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016 o 09:02, Mr.D napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie Fallouta Monopoly. Czy komuś zdarzyło się dostać dwie takie same figurki, tzn. figurek jest 6, ale zamiast pistoletu mam drugiego Vault-Boya. Co teraz z tym zrobić, pisać do sklepu z reklamacją czy dać se spokój?

W razie brakujących/zniszczonych/nieprawidłowych elementów najlepiej napisać do sklepu i do wydawnictwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to wiele lat temu. Pamietam, ze znajomy wciągnął mnie w gre na studiach i siadaliśmy praktycznie co tydzień. Chętnie bym do niej wrócił.

W ostatnim czasie grałem również raczej w klasyki, ale nie rpg, tylko te standardowe

Monopoly (szczegolnie jak znajomi do mnie przychodzili)

Scrabble 

No i ostatnio polubiliśmy z żona gre w Carcasconne

Do niedawna jeszcze umawiałem się z kumplami na domowego pokerka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...