Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerf0

Fred, w którym chwalimy się swoimi rysunkami

Polecane posty

7 minut temu, nerf0 napisał:

Powiem tak, jakby nad tym przysiąść to dałoby się coś z tematu ulepić. Mam już nawet w głowie jakiś pomysł co by z tym można zrobić...

O, to zrób.

A tak naprawdę to kłamałem, rysunek powstał w paincie przy użyciu najcieńszej wersji ołówka. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej @nerf0! Masz tu te lekcje o chmurach, zacząłem robić research(i spoooro zdjęć):

#1 Godraye występują tylko gdy są to pojedyncze przejaśnienia albo gdy przejrzystość powietrza jest ograniczona(mgła, mżawka). Jedynie światło ostre(bezpośrednio ze słońca przedzierającego się przez jedną warstwę chmur.

Spoiler

RC1LpMm.jpg

#2 Jeżeli nawet nie ma pojedynczych przebłysków, światło potrafi układać się bardzo plastycznie na kształtnych chmurach. Najczęściej przyjmuje kolor światła, które akurat załamuje się przez atmosferę, ale krawędzie dostają jaskrawej poświaty.

Spoiler

7FDXZDC.jpg

#3 Kolor obłoków zależny jest od pory dnia i kąta padania słońca. Im większy kąt, tym większa dłogość fali(bliżej czerwieni). Daje to niezłe kontrasty jeżeli samo niebo nie jest zanieczyszczone.

Spoiler

mj1qaFK.jpg

#4 Światło rozprasza się po powierzchni chmur, zwłaszcza przy tak niskim kącie padania. Wystarczy takie cuś odwrocić do góry nogami i masz surrealistyczny efekt(chociaż tobie to się pewnie nie przyda :P)

Spoiler

Au6ECuo.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fursik1 napisał:

Przywiózł też zdjęcia z taniego aparacika, mimo że wiele nie potrafi w tej kwestii. Jeszcze się zdziwi co dzięki Lightroomowi z tego zrobię. 
 

NKoZo4t.jpg

No proszę. Cierpliwością i irytacją da się jednak coś zdziałać z tym lajtrumem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdzam sobie czy z moimi umiejętnościami i wiedzą będę w stanie zrealizować jakieś pomysły w Blenderze. Na razie efekt jest satysfakcjonujący. :]

Spoiler

5BZ49P7.jpg

Konstrukcja bardzo prosta, ale przede wszystkim chodziło o testy. Pododawać trochę detali, może nawet wymodelować całe wnętrze i może z tego wyjść coś całkiem przyjemnego. A później zabawa z nieco bardziej skomplikowanymi strukturami.

I chyba nie będę się silił na teksturowanie, bo ta surowa biel też mi się bardzo podoba. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerf0 - Pewnie byś trafił, lub już trafiłeś na to, ale jeśli chcesz poznać jakieś fajne sztuczki z blendera, to polecam bardzo 

https://www.youtube.com/user/masterxeon1001

Szczególnie ten filmik jest bardzo dobry 
https://www.youtube.com/watch?v=S6uFpBe1oTU

I oczywiście Blender Guru

https://www.youtube.com/user/AndrewPPrice

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczego nie korzystam. xD Zrobiłem prościutki model liścia, pokopiowałem, poobracałem w randomowych kierunkach, ulepiłem sobie kilka takich większych kępek i takie kępki potem kopiowałem i układałem na modelu. :P

Na razie nie chcę się bawić w takie wtyczki, bo po prostu za słabo ogarniam podstawy. Po kolei i na spokojnie, na razie nie planuję robić drzewek. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...