Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LaserGhost

Fred w którym piszemy na co nie mamy pieniędzy

Polecane posty

To nie rozumuj, bo znowu będzie dyskusja, dlaczego ludzie zbierają znaczki, porcelanę, kubki, figurki, etc. etc.

Nie, nie, ja nie chcę wywoływać dyskusji.

Tym bardziej, że zjawisko "kolekcjonowania" jest mi bardzo dobrze znane, w końcu zeszyty komiksowe w Stanach są wydawane z milionem okładek wariantowych, które osiągają astronomiczne ceny. I, jak napisałem, rozumiem, że robią to, bo ludzie to kupują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam figurek postaci z komiksów. ;) W ogóle dodatki takie jak figurki i inne zbieracze kurzu są mi do niczego niepotrzebne. Taki plakat jeszcze sobie mogę na ścianie powiesić, ale płacić 500 zł za figurkę?

Oh well, nie żyję na takim poziomie co ty, więc nie wiem. :)

A z mojej kolekcji komiksów jestem dumny jak paw! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Germa ja mam metalowe pudełko śniadaniowe i Vault Boya. Oba w stanie 'jak nówka' + kurz; z kolekcjonerki Fallouta 3.

Dokładnie takie jak tutaj: http://allegro.pl/fa...5791670614.html

(swoją drogą nie wiem skąd gościu wytrzasnął taką cenę).

Możemy się jakoś dogadać, jeśli chcesz, bo mi to w sumie do niczego niepotrzebne (ten artbook i soundtrack też mam, więc w sumie mógłbym całość sprzedać, wyłączając grę, bo Xboxa360 chyba nie masz). tongue_prosty.gif

diabelek.gif

Jeśli w najbliższej przyszłości nie masz zamiaru ich sprzedać, dam Ci znać. :D Na razie mój portfelik piszczy z nieszczęścia po utracie ~200zł na ACU.

K-kolektorka B-bioshocka 2 była za 200zł? ;_;

Matko i córko, co się dzieje z tym światem, że teraz za byle co życzą sobie 550zł? (tak, patrzę na ciebie TPP)

I nic nie wskazuje na to, że ma być lepiej...

690 zł? Za kolekcjonerke F3 na x-360?

lol

Kupiłem swoją za 30 zł a sprzedałem za 40 zł. I to jest absolutny max jej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka Bioshocka 2 za 200zł

Pff, kupiłem za 80

a z kolekcjonerki F3 mam pudełko na śniadanie, któe dostałem za muve punkty (rip in pepperoni)

Germa ja mam metalowe pudełko śniadaniowe i Vault Boya. Oba w stanie 'jak nówka' + kurz; z kolekcjonerki Fallouta 3.

Dokładnie takie jak tutaj: http://allegro.pl/fa...5791670614.html

(swoją drogą nie wiem skąd gościu wytrzasnął taką cenę).

Możemy się jakoś dogadać, jeśli chcesz, bo mi to w sumie do niczego niepotrzebne (ten artbook i soundtrack też mam, więc w sumie mógłbym całość sprzedać, wyłączając grę, bo Xboxa360 chyba nie masz). tongue_prosty.gif

diabelek.gif

Jeśli w najbliższej przyszłości nie masz zamiaru ich sprzedać, dam Ci znać. biggrin_prosty.gif Na razie mój portfelik piszczy z nieszczęścia po utracie ~200zł na ACU.

K-kolektorka B-bioshocka 2 była za 200zł? ;_;

Matko i córko, co się dzieje z tym światem, że teraz za byle co życzą sobie 550zł? (tak, patrzę na ciebie TPP)

I nic nie wskazuje na to, że ma być lepiej...

690 zł? Za kolekcjonerke F3 na x-360?

lol

Kupiłem swoją za 30 zł a sprzedałem za 40 zł. I to jest absolutny max jej wartości.

dobijacie tak troszeczkę

Ale nie mam figurek postaci z komiksów. wink_prosty.gif W ogóle dodatki takie jak figurki i inne zbieracze kurzu są mi do niczego niepotrzebne. Taki plakat jeszcze sobie mogę na ścianie powiesić, ale płacić 500 zł za figurkę?

Musiałoby mi paść na głowę, żeby wydawać tyle na pierwszą lepszą figurkę. :P

No i kaman, mam na razie 3 figurki z EK. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabelek.gif

Jeśli w najbliższej przyszłości nie masz zamiaru ich sprzedać, dam Ci znać. biggrin_prosty.gif Na razie mój portfelik piszczy z nieszczęścia po utracie ~200zł na ACU.

Spoko, na bank nie zgarnąłbym za to przecież takich pieniędzy tongue_prosty.gif sam dałem 'niewiele' więcej niż pisał o tym Still.

K-kolektorka B-bioshocka 2 była za 200zł? ;_;

Nom, dokładnie ta:

http://vignette4.wik...=20091219041356

Aczkolwiek w wersji PC i w dniu premiery. Ta płyta winylowa to do tej pory mój ulubiony gadżete kolekcjonerski (tak, mam gramofon i słucham tej płyty czasami, jest super!). Z resztą płyta CD z soundtrackiem też jest super :3 to chyba moja ulubiona kolekcjonerka do tej pory.

Ej, a nie chcesz może Dying Light Premium? Zafoliowana kolekcjonerka, nówka, funkiel nie śmigana (bluza w zestawie i nie pamiętam co tam jeszcze jest w środku). Jedyna wada, to fakt, że to wersja PC tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że drukarki 3D jeszcze takie drogie są, bo można by samemu sobie te figurki robić. Ale jeszcze parę lat i pewnie stanieją i ten problem się rozwiąże.

Pomijając koszt zakupu(Zortrax chyba 8500 zł), to sama eksploatacja jest na tyle tania, że przy małym wkładzie pracy, szybko by się mogła zwrócić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hachette chyba ma kolekcję typu "Złóż własną drukarkę 3D" i wszystkie numery kosztować będą jakieś 3500 zł. Wiem, że to prosty model, ale chyba dałoby się na niej drukować i figurki...

http://www.rabbitform.pl/kup-sobie-drukarke-3d-prosto-z-kiosku/

Za 8500 zł można by sobie kupić 21 kolekcjonerek po ~400 zł. Dla wielu pewnie byłoby warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w Katowicach prezentowała się jakaś firma, która najtańszy model (bodajże tylko 3 rodzaje plastiku, 'roboczy' wygląd i jakieśtam jeszcze drobniejsze wady) miała za bodajże 3000zł. Aż myślałem czy nie kupić i nie drukować sobie właśnie dupereli z gier, ale uznałem, że pewnie bym narzekał na niedokładność splotu, zbyt mały zakres materiałów albo inne pierdoły, więc odpuściłem, bo na wyższy model z kolei już szkoda mi kasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a nie chcesz może Dying Light Premium? Zafoliowana kolekcjonerka, nówka, funkiel nie śmigana (bluza w zestawie i nie pamiętam co tam jeszcze jest w środku). Jedyna wada, to fakt, że to wersja PC tongue_prosty.gif

Skoro zafoliowana nówka, dlaczemu kupiłeś? :P

A powiem Ci, że przed premierą edycja Premium wyjątkowo mi się spodobała. Ta biała bluza ma w sobie coś... coś... przyciągającego. ;>

Ale niee, są priorytety jednak. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygfryd - Dlatego w tej materii jest fajny Zortrax. Ma dedykowane materiały, przygotowany autorski program i co chwila aktualizację skryptu druku, aby było "szybciej, lepiej, taniej".

I do tego masz dość fajną aplikację do przygotowania modeli do druku, gdzie wybierasz splot, jego grubość, wysokość warstwy, styl wypełnienia figury. Nawet prędkość wiatraczka chłodzącego dyszy który rozprowadza materiał.

Jedyna mała wada, to taka, że nie można ustawić "rusztowania" tak jak w drukarkach open source, tylko jest ono generowane automatycznie, a wpłynąć można dowolnie obracając model.

Chociaż tylko przy bardziej skomplikowanych figurach geometrycznych jest problem aby ściągnąć go z modelu.

Do tego, bardzo fajna opcja. W programie są zaprogramowane materiały od Zortraxa z automatycznymi parametrami druku, prze co, nie trzeba się bawić, jak w innych drukarkach, w ręczne ustawianie parametrów.

Także polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germa wygrałem w konkursie, podczas gdy swoją edycje premium już dawno miałem. Przemyśl to, dużo nie chcę ;>

@James to od tamtej firmy tez miało możliwość wybrania splotu, jego grubości, wysokości warstwy, styl wypełnienia; po prostu było tam więcej limitów, bo to najtańsza opcja była. Ogółem czaję, za polecenie dzięki, ale myslę, że żona by się na mnie pogniewała, gdybym coś takiego sobie zafundował (remont kuchni czeka, a to równowartość dwóch takich maszynek)... Poza tym musiałbym zatrudnić jakiegoś grafika do projektów (szczególnie gdybym chciał sprzedawać jakieś gadżety, tak jak typ na allegro sprzedaje miniaturki noży z CS:GO), bo sam jestem tragiczny w kwestii grafiki 3D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...