Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2008

Polecane posty

Miesiąc temu okładka była świetna. Teraz jest może i jeszcze lepsza. Zmieniło się coś w DTP że mi kreatywności w tym względzie przybyło - chciałoby się rzec "ja też chcę to brać" :)

A sam numer? - Cóż gdyby nie zapowiedzi i teksty pozarecenzyjne to byłoby bardzo.... wakacyjnie.

Ooooo, to trzecie Diablo robią? Czego to miłego się człowiek na urlopie dowiaduje :P Od dzisiaj trzymam kciuki i w końcu czekam na jakąś grę ;)

Zassij gameplay'a albo przypatrz się obrazkom - na razie grafika wygląda niediablo a worcraftowo. Trochę szkoda że upodabniają swoje sztandarowe produkujcie do WoW'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj numer odebrałem. Generalnie OK, płytka fajna, niezłe teksty. Rzucił mi się jednak w oczy jeden tekst - recenzja EU: Rome. Z całym szacunkiem dla recenzenta, ale to po prostu dno. I nie zamierzam kłócić się z oceną. Chodzi mi o styl, w jakim recenzja ta została napisana. A właściwie nie tekst jako całość, tylko zbytnie nagromadzenie "perełek językowych". Wymienię te, które mi się rzuciły najbardziej w oczy:

(chodzi o długie ładowanie się gry) "Tylko dlaczego, skoro gra jest troszkę bardziej rozbudowaną wersją szachów". Rozbroił mnie. Na tej samej zasadzie, jakakolwiek gra winna się ładować bardzo krótko, ponieważ jest tylko troszkę bardziej rozbudowaną wersją jakiejś innej gry. W przypadku gier zręcznościowych (fpp, tpp, itp. ;) ) są bardziej rozbudowaną wariacją gry w łapki. Strategie - oczywiście szachy. Gry ekonomiczne - toż to przecież monopoly. Tyle, że "troszkę" rozbudowane :/

(mój ulubiony) "Jaka jest różnica między Rzymem, a którymś z barbarzyńskich państewek? Zmieniają się tylko kolory". Urocze. I idiotyczne zarazem. To tak jakby napisać: "Jaka jest różnica między człowiekiem mieszkającym na biegunie, a na zwrotniku? Kolor skóry". Zaraz potem jednak się okazuje, że państewka są jednak słabe militarnie i gospodarczo. Hmmm... To nie jest jednak duża różnica?

(o bitwach) "(...) wyznacznikiem jakości jest Total War (...)" - ciekawe, dla kogo wyznacznikiem jest ten Total War. I ciekawe czego jakości wyznacznikiem. Bitew? No to ukochany przez autora HoI też jest denny.

Tyle, więcej mi się nie chce pisać. Oczywiście w recenzji jest multum błędów merytorycznych. Od nazwania EU 1 i 2 "klasyczną TAKTYCZNĄ strategią" (litości...), poprzez "Która to już część? Teorytycznie 4" - sorry, tych gier było o wiele więcej. Nawet licząć tylko te z Europa Universalis w tytule (odpadają Hearts of Iron).

Kolejny rodzynek: "Druga - "trójka", i omawiany tutaj Rzym - to już tylko odcinanie kuponów". Rzym - ok, daruję, nie wiem, nie grałem. Trójka? Przeczytaj chociażby recenzję w CDA. Spytaj kogokolwiek o zdanie. Potem spytaj jeszcze paru innych.

Trójka właśnie tym się różniła od dwójki, że nie podążała utartym schematem - np. grając Polską nie zawsze można było zjednoczyć się z Litwą, podczas gdy w EU2 pojawiało się nam ładne okienko z pytaniem: "chcesz?".

Ja tu się rozpisuję, a dopiero w pierwszym akapicie jestem. Nie będę nic pisał więc więcej, chociaż autor dał mi tyle możliwości :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo przypadł mi do gustu (jak każdy zresztą tongue.gif ) ale mam problem z grą Stubbs the Zombie sad.gif Po uruchomieniu gry pojawia się komunikat Frequency out of range sad.gif Nie mam pojęcia jak temu zaradzić ...

Proszę o pomoc!

Ja nie wiem co to z tą grą jest. Prawie wszyscy mają problemy.

Miesiąc temu okładka była świetna.

Niestety ale się nie zgodzę. Była raczej dość kiepska, przynajmniej dla mnie. Lepiej jak by dali z FC 2. No ale cóż. Była jaka była.

(mój ulubiony) "Jaka jest różnica między Rzymem, a którymś z barbarzyńskich państewek? Zmieniają się tylko kolory". Urocze. I idiotyczne zarazem. To tak jakby napisać: "Jaka jest różnica między człowiekiem mieszkającym na biegunie, a na zwrotniku? Kolor skóry". Zaraz potem jednak się okazuje, że państewka są jednak słabe militarnie i gospodarczo. Hmmm... To nie jest jednak duża różnica?

Nie. Po prostu w grze nacje te różnią się po protu tylko kolorami. Mają takie same jednostki, budynki itp. Nie grałem w grę, wnioskuję tylko z zacytowanego prze ciebie tekstu.

"(...) wyznacznikiem jakości jest Total War (...)"

W 100% /agree

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakby CDA dodało do numeru sierpniowego Tipsomaniaka i tam zamieścić The Best of AR i rysuneczki Lenca :P

to by było moim zdaniem bez sensu, już 2x było z AR (chyba 2, nie pamietam...), a na razie nic fajnego nie było. Zresztą jak czytasz AR regularnie to nic nowego/śmiesznego/ultrafajowego cię nawet nie zaskoczy itp

Ale i tak mnie ciekawi co wymyślą.... CZEKAM]:->

A CD-A 07/08 to dobry numer, tylko zamiast tracić miejsce na AŻ 3 kaszanki - mogli tylko na jedną (Hulk), bo sam tytuł coś o niej mówi i ludzie ją i tak kupią - mogli napisać szerzej o Diablo III lub Fallout III. Tak czekałem a tu TYLKO 4 strony, a większość to ramki i zdjęcia:/ chociaż z drugiej strony to i tak najlepszy kąsek w numerze którym nikt nie powinien pogardzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by było moim zdaniem bez sensu, już 2x było z AR (chyba 2, nie pamietam...), a na razie nic fajnego nie było. Zresztą jak czytasz AR regularnie to nic nowego/śmiesznego/ultrafajowego cię nawet nie zaskoczy itp

Ale i tak mnie ciekawi co wymyślą.... CZEKAM]:->

A CD-A 07/08 to dobry numer, tylko zamiast tracić miejsce na AŻ 3 kaszanki - mogli tylko na jedną (Hulk), bo sam tytuł coś o niej mówi i ludzie ją i tak kupią - mogli napisać szerzej o Diablo III lub Fallout III. Tak czekałem a tu TYLKO 4 strony, a większość to ramki i zdjęcia:/ chociaż z drugiej strony to i tak najlepszy kąsek w numerze którym nikt nie powinien pogardzić.

Gdbyby bylo wiecej materialow o tych grach to dostalyby na to wiecej miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj gre "znana i lubianana". Moze chodzi o gre, ktora TY lubisz? Naprawde nie wiem, jak wam tlumaczyc, ze nie istnieje cos takiego, jak uniwersalny gust. Gdybysmy dodali World in Conflict, masa ludzi zrzedzilaby, ze "no nieee, znowu RTS, ja nie lubie RTS-ow" albo "bez sensu!!!!!!! karzdy jurz te gra po co dawac gry kture karzdy jurz ma dawajcie lepiej takie gry kture sa mniej znane i mniej lódzi je ma te gry".

A wg mnie Cormac przesadza. Naprawdę wiem, że czasem ciężko trafić w gusta czytelników. Ale moze dac 2 troszeczke lepszy gry niz 4 flaki z olejem(oprócz Red Faction) chociaż Red Faction był lata temu w clicku ;]. Wiem po sobie i kumplach ze jesli gra jest dobra to i wciaga wszystkich i nie tylko erpeg erpegowca itp. A ja juz od lat nie grałem w waszą gierke chociaz czytam was juz hohoh. Ostatnia gra jaka naprawdę grałem to było bodajże Vampire ;] Oprócz tego szacun z akilka innych gier (G2+NK to było mistrzostwo, ale juz duzo wczesniej niz daliscie grałem w to). Ale wiem mimo ze ja np grałem w te gry top nie znaczy z einni grali takze np taki G2 moglbyc rozrywka na miesiace dla kogos. No ale fajnie by było przejsc koło kiosku, i zobaczyć coś realnego ale i grywalnego ;)

A teraz mieszajcie z błotem^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już spora część CD-Actiona przeczytana, MX vs ATV Unleashed sprawdzone (i wyrzucone - tak dupnego sterowania dawno nie widziałem, no i brak możliwości wyłączenia głosu silnika :huh: ), można co nieco napisać.

felietony Smugglera i czytelnika (ten o polskich Termopilach), recenzje Księcia Kaspiana i Zipp Racing - ten numer warto by było kupić, gdyby zawierał tylko i wyłącznie te teksty B) fakt, trochę w przesadyzm popadłem (bo są w tym numerze teksty mniej może zabawne, ale dużo ważniejsze), niemniej te rzeczy naprawdę warto przeczytać i do nich wielokrotnie wracać :)

ogólnie po przeczytaniu zapowiedzi to zaciekawiły mnie na tyle, żebym na nie czekał z niecierpliwością, tylko Call of Duty: World at War, Resident Evil 5 i Street Fighter 4 :rolleyes: Diablo i inne "hakenslesze" nie są dla mnie. a F3? nie przepadam za RPG-ami, nawet jak są to FPS-y z aktywną pauzą :lol:

w recenzjach dziwią ogólnie bardzo niskie oceny (tak jakby tegoroczny upał wyostrzył redakcji recenzencko-krytyczne zmysły B) ), szczególnie 2 dodatków do wysoko przecież ocenionych gier.

i jeszcze jedno - Spore-Fabryka Stworów. wielki respekt dla programistów, wróżę tej produkcji ogromny sukces, nie tylko wśród miłośników Simsów (którym przecież nie jestem :) ) fakt, sprawdzanie po raz 10 tych samych ruchów czy odczuć może znudzić, ale olbrzymie wrażenie robi fakt, że nie ważne jakie dziwadło się utworzy, porusza się ono całkiem naturalnie. i za to szacunek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK numer zakupiony kilka tekstów za mną (jak zwykle zaczynam od Wstępniaka - a co? Rednacz się męczy a ja mam to olać? Nie ma mowy - zawsze wstępniak), potem Na Luzie a potem AR. Kolejny tekst o F3 i już wiem, że miałem rację - to będzie fajna gra postapokaliptyczna ale Falout się nazywać nie powinna. Mogli nazwać ją jakkolwiek inaczej bo dziedzictwa nie uniesie... I będzie klapa.

Zobaczycie, że właśnie tak będzie.

Swoją drogą mam juz zamówionego preordera wersji specjalnej - w UK ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Fallouta jeszcze nie doszedłem, i nie wiem czy w ogóle przeczytam (pewnie przeczytam, bo każde CDA zaliczam od deski do deski, ale pewnie jak mi się bardzo nudziło) bo mnie ta seria jakoś nie rajcuje. Hmmmm... Może i dlatego, że nie grałem w żadną odsłonę serii, tz. grałem w "jedynkę" ale grafika mnie zraziła (tak, tak wiem. To nie grafika jest ważna, tylko fabuła. Nie dzięki. Jakoś mi się nie podoba :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety recenzja Zipp Racing Gregoriusa jest załamująca. Gość chciał być śmieszny i ironiczny lecz za dobrze to nie wyszło.

Chyba żartujesz. Wszyscy się śmieją i go chwalą. Dla mnie odwalił kawał dobrej roboty, i dziękuję mu za to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie recenzują kaszanek strasznie poważnie, tylko je wyśmiewają.

Taak w tym numerze mieli z czego się śmiać (albo płakać)! 3 kaszanki... ;o

To tylko dla ludzi, którzy lubią adrenalinę ;)

Numer oceniam na 9+

Artykuł o CoD był spoko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie Cormac przesadza. Naprawdę wiem, że czasem ciężko trafić w gusta czytelników. Ale moze dac 2 troszeczke lepszy gry niz 4 flaki z olejem(oprócz Red Faction)

Czyli "OK, wiem ze Ziemia nie jest plaska ale powiedzmy, ze ma ksztalt pizzy...". Zdefiniuj m ico to znaczy "troszke lepsze gry"? Podaj tytuly a ja ci z gory mowie, ze bede marudzil, ze to kaszany i do d... i bez sensu.

chociaż Red Faction był lata temu w clicku ;].

>>>Nie byl w clicku. A poza tym to w takim razie nei dajmy ZADNEJ gry bo KAZDA byla przeciez iles lat temu W SKLEPIE.

Wiem po sobie i kumplach ze jesli gra jest dobra to i wciaga wszystkich i nie tylko erpeg erpegowca itp.

>>>A ja np. chocby nawet dano PES 2009 to i tak mnie nie wciagnie. No i jaka gra wciagnie kazdego? PROSTA. Jakanas nawalanka/strzelanka. Ale juz widze RPGowca jak sie wgryza w skomplikowana strategie turowa albo symulator odrzutowca.

A ja juz od lat nie grałem w waszą gierke chociaz czytam was juz hohoh. Ostatnia gra jaka naprawdę grałem to było bodajże Vampire ;]

>>>O, stary to jak przez dobrych piec lat (13x5x4) = ok. 250 gier (!!!) zadna nie trafila ci na gust, to o czym w ogole gadamy? I tak co bysmy ci nie dali, to nie utrafimy DALEJ. Trudno, kasa w lapke i do sklepu, a nie oczekiwac ze bedziemy zgadywac co ci na gust w koncu trafi.

Oprócz tego szacun z akilka innych gier (G2+NK to było mistrzostwo, ale juz duzo wczesniej niz daliscie grałem w to).

>>>NO wlasnie. W to nie gram, bo nie lubie takich gier. W to nie bo lubie, wiec mam i gralem. No to co ci dac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem instalować Kozaków, i po 5 minutach odinstalowałem. Aż włączyłem C&C Generalsa żeby zabić niesmak. Zdecydowanie DLA MNIE najgorsza gra z coverka. Może to i dla tego, że nie lubię strategii w przeszłości? Sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ogólnym przejrzeniu bardzo ciekawy numer ;) Szczególnie ciekawią mnie Wasze Sci-Fi teksty (tu: Podniebne miasta) a i duża dawka informacji (po polsku) o niejakim Diablo )I( mnie zaciekawiła...

Widzę, że Blizzard naprawdę się stara... nie dość, że wychodzą im genialne gry, to strony internetowe (szcz. poświęcone SCII i D3) po prostu wymiatają pięknem wśród tych typowo growych (nie mylić z tymi "czasopismowymi", bo strona CD-A także pod tym względem wymiata - a już na pewno prezentuje wysoki poziom).

ps. Shilas, bijesz rekord postowania ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Shilas, bijesz rekord postowania ?

Nie. Po prostu wypowiadam się w tematach które są dla mnie interesujące i mam w nich coś do dodania i powiedzenia. A że tyle tego jest, to chyba zasługa forum, wróć! redakcji a przede wszystkim Ghosta (admina) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(G2+NK to było mistrzostwo, ale juz duzo wczesniej niz daliscie grałem w to).

Jak dadzą coś mało znanego i grywalnego to BE bo stare, jak dadzą coś dobrego i nowego to BE bo już mam dawno, i grałem.

No ludzie, myślcie co piszecie, CDA dało 4 gry żeby zaspokoić jak najwięcej czytelnikow, a i tak widze zrzędzenia. Tak źle, tak niedobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...