Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Voda, masz do wyboru doborowe towarzystwo moje i Felessana (i Draci) oraz lukratywną pozycję partyjnego healera, albo samotny przegrywizm u Xerbera. Twoja decyzja.

@Trepli

Faktycznie grasz? PS czy PC?

PS3. ^^ To jest, gralam dwa miesiace po czym przestalam miec czas, ale bym chetnie wrocila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, to nie było Halatali tylko Thousand Maws of Toto-Rak. Jeszcze śmieszniejsze, że wipe był na jakimś pośrednim bossie. Robię co do mnie należy (gram roguem, więc naciskam 4-1-2-3-1-2-3-...-5), a tu nagle healer leży, a zaraz po nim cała reszta. Jeszcze zabawniejsze było to, że rzeczony healer w walce finałowej wywalił naładowany Limit Break w zasadzie na nic, po czym zdechł... razem z tankiem (Felem, maruder). Ale obyło się bez całkowitej kompromitacji i dokończyliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 11 godzinach ukończyłem pierwszy, trzypoziomowy loch w Elminage Gothic. Rysowane ręcznie mapy są podstawą w tej grze, owszem, jest zaimplementowana automapa, ale w postaci... zużywających się itemów!

Wrażenia po tych 11 godzinach są następujące:

  • gra wymaga dużej dozy cierpliwości, przede wszystkim aby nie zgubić się w labiryncie podziemi, ale też do przebicia się przez walki - choć w zasadzie bitwy kończą się błyskawicznie i losowe nie pojawiają się tak często, to na każdym poziomie są pola na których są obowiązkowe starcia (odświeżające się przy zmianie poziomu), podczas eksploracji mapy można na te pola trafiać bardzo często
  • jeszcze więcej cierpliwości trzeba przy awansowaniu postaci - w kółko sejwować i dawać wypoczynek dla każdej postaci z osobna (dzięki boru jest taka opcja) i ładować grę jak wynik się nie podoba, tak, aby było jak najwięcej HP i w miarę możliwości statów pożytecznych dla klasy. Czasem zwyczajnie nie da rady i trzeba zadowolić się tym 1 HP i +INT dla wojownika, ale lepiej choć parę minut popróbować.
  • zmiana klasy jest brutalna, ale w kontekście endgame może być bardzo przydatna... chyba.
  • myślałem że ceny są lekko przegięte (10 000 G za wypoczynek z regenem MP?), ale spokojnie idzie uzbierać wymagane kwoty
  • trafiłem na lokalnego F.O.E., zadawał 6-krotnie więcej dmg niż miałem HP ze sporą szansą instant kill
  • pułapka magic drain. [beep] this shit.

Ogólnie to tak jak już chyba pisałem jest to rzecz najbliższa staroszkolnym Wizardry - brutalna, czasem złośliwa, czasem trafi się wipe "bo tak", ale mimo to wciąga, oj wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajemy wipe'y w Halatali

lol, jak?

Przecież ta instancja przechodzi się sama :v

Tak jak pisze Aiden, nie Halatali tylko Toto-Rak. Do tego wlasnie na tym pomniejszym bossie nakladajacym trucizne. Wszystko idzie cacy, trzymam aggro minibossa, zlapalem dwa zespawnione ady, zerkam na hp - no wszystko cacy. Sekunde pozniej healer martwy, po chwili ja i reszta teamu. Do tej pory zastanawiam sie, czy to jednak ja zgubilem czyjes aggro (kontrola wszystkiego na padzie wymaga troche wprawy) czy to jednak healer sie zagapil. Bardziej sklaniam sie ku drugiej opcji, bo to pierwsza walka gdzie przydatne jest rzucenie Esuny chocby na tanka. Nie zrobil tego, wiec mozliwe, ze nie wyrobil z leczeniem jednoczesnie trucizny z siebie + trucizny, dmg od dwoch adow i bossa ze mnie. Ale wiadomo, kazdy tank w momencie smierci chce zrzucic wine na healera xD Zreszta prawie powtorke tego mielismy na ostatnim bossie, ale ostatnia dwojka jakos dala rade dobic cholere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze więcej cierpliwości trzeba przy awansowaniu postaci - w kółko sejwować i dawać wypoczynek dla każdej postaci z osobna (dzięki boru jest taka opcja) i ładować grę jak wynik się nie podoba, tak, aby było jak najwięcej HP i w miarę możliwości statów pożytecznych dla klasy. Czasem zwyczajnie nie da rady i trzeba zadowolić się tym 1 HP i +INT dla wojownika, ale lepiej choć parę minut popróbować.

przecież to jest totalnie bez sensu - jeśli musisz tak oszukiwać, żeby gra była zdatna do przejścia to ktoś tutaj to tragicznie źle zaprojektował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, też jestem tego zdania. Tak samo nigdy nie rozumiałem, jaki jest sens bawienia się w losowanie statystyk w RPG (chyba, że to system w stylu "odrzuć/przerzuć najniższy wynik", wtedy jeszcze). Jak dla mnie tworzenie czy rozwijanie postaci to jest akurat coś, nad czym gracz powinien mieć jak największą kontrolę. Wtedy jak coś zepsuje, to jest wina jego i słabo rozplanowanego buildu, a nie złośliwego generatora liczb losowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu niby przeznaczona na ps4

Bo Dualshock 4 jest turbo wygodny.

a ty w ogóle na nim grałaś xD?

A kto Ci broni grac na padzie na kompie? 0.o

Właśnie robiłam tak z każdą częścią, ale zawsze doskwierał mi mały ekran. ._.

To podłącz kompa do telewizora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni grac na padzie na kompie? 0.o

Właśnie robiłam tak z każdą częścią, ale zawsze doskwierał mi mały ekran. ._.

A w jakiej odleglosci siedzisz od ekranu TV, jaka ma przekatna i jaka jest przekatna monitora? Bo pierwsze primo istnieje cos takiego jak perspektywa. Drugie primo to ostrzejszy obraz na monitorze dzieki wiekszej ilosci pikseli upchnietych na mniejszej powierzchni. A jak koniecznie musi byc TV, w ostatecznosci mozesz podpiac kompa do TV lub zainwestowac w Steam Linka (w sprzedazy od wrzesnia czy pazdziernika tego roku). smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni grac na padzie na kompie? 0.o

Właśnie robiłam tak z każdą częścią, ale zawsze doskwierał mi mały ekran. ._.

A w jakiej odleglosci siedzisz od ekranu TV, jaka ma przekatna i jaka jest przekatna monitora? Bo pierwsze primo istnieje cos takiego jak perspektywa. Drugie primo to ostrzejszy obraz na monitorze dzieki wiekszej ilosci pikseli upchnietych na mniejszej powierzchni. A jak koniecznie musi byc TV, w ostatecznosci mozesz podpiac kompa do TV lub zainwestowac w Steam Linka (w sprzedazy od wrzesnia czy pazdziernika tego roku). smile_prosty.gif

No i jaki masz zasilacz?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...