Skocz do zawartości

Czat - rozmowy o pupie maryni


deBug

Polecane posty

Oclenie towaru to kwestia szczęścia :)

Ale jak kupowałem Redmi 3, to wolałem już z magazynów w Polsce, z może dopłata powiedzmy 200 zł, niż zastanawiać się czy mi dowalą cło, czy nie, a także ile będą trzymać na granicy. 

Nie raz miałem sytuację przy zamówieniach z Aliexpress(zamawiam tam relatywnie dużo, ale towary o niskiej wartości, do 50 zł) i zazwyczaj jest tak, że szybciej przyleci z Chin do Polski, niż z granicy do mnie do domu.

Wiec jak będziesz miał szczęście to zaoszczędzisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem, znając moje szczęście dopłacę (100zł na każde 500zł wartości towaru) ale w sumie i tak wychodzi taniej :P 

A zależy mi na nowym fonie bo S4 padła (z mojej winy :v) i chciałbym mieć czytnik papilarny a Note 3 pro spełnia wszystko aż nadto :P 

Edit2: Telefony niby mają zerowy procent opłaty celnej/ do 150 euro brak cła

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Stillborn napisał:

Po co ci czytnik linii papilarnych? Mam to dziadostwo na tablecie i telefonie. Na obu dezaktywowałem. Tym bardziej, że jak skaleczysz się w palca, to i tak będziesz musiał odblokować telefon w tradycyjny sposób.

 

A bo mi się nie chce ciagle wpisywać pinu, hasła itp. Prędzej se rękę odetnę niż skalecze palca, a tak w ogóle to można parę palców np: kciuk i wskazujący. Po za tym nie wiem co musisz mieć za (lipny) sprzęt że to dla ciebie dziadostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stach122 napisał:

Prędzej se rękę odetnę niż skalecze palca

Nie wiem czy skrajna naiwność, którą tutaj prezentujesz, to głupota czy LQB.

1 minutę temu, stach122 napisał:

Po za tym nie wiem co musisz mieć za (lipny) sprzęt że to dla ciebie dziadostwo

To nie kwestia sprzętu, bo na każdym działa tak samo. Ale jest niewygodne i tyle. Po prostu nie zabezpieczam. Bo po co?

A jak ukradną? Myślisz że to będzie jakikolwiek problem, by złamać zabezpieczenia? Chyba tylko iPhone się jeszcze przed tym broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wygoda? Aktywny czytnik na pleckach telefonu to coś dla mnie, wyjmuje i akurat palucha mam na jego plecach. Już tak z tym palcem nie nie wyzywaj bo skaleczę paluszka to taki trochę głupi argument :v. Równie dobrze w telefonach może nie być żadnych zabezpieczeń.

A tak w ogóle to czytnik czytnikowi nie równy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stillborn napisał:

To nie kwestia sprzętu, bo na każdym działa tak samo. Ale jest niewygodne i tyle. Po prostu nie zabezpieczam. Bo po co?

Ja czytnikiem linii papilarnych potwierdzam opłaty zbliżeniowe za pomocą NFC i zakupy w sklepie Play (ale to drugie to raczej rzadko mi się zdarza robić). Dużo szybsze i przyjemniejsze niż wklepywanie PIN-u.

IMO bardzo przyjemny gadżet - kiedy sięgam po telefon do kieszeni, to od razu umieszczam palec na czytniku, więc telefon odblokowuje mi się już podczas wysuwania z kieszeni. Przez to bardzo rzadko zdarza mi się w ogóle oglądać mój ekran blokady. Mała rzecz, ale cieszy.

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wygoda? Aktywny czytnik na pleckach telefonu to coś dla mnie, wyjmuje i akurat palucha mam na jego plecach. Już tak z tym palcem nie nie wyzywaj bo skaleczę paluszka to taki trochę głupi argument :v. Równie dobrze w telefonach może nie być żadnych zabezpieczeń.

A tak w ogóle to czytnik czytnikowi nie równy.

@Mysquff No w końcu ktoś mnie poparł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy i te wasze telefony z czytnikami linii papilarnych i innymi bajerami, ja wciąż lecę na mojej starej S3 po kilkunastu naprawach.

3 razy wymiana szybki, 4 podmianka tylnej klapki, 2 razy wymieniona bateria (i niedługo będzie 3 bo znowu słabo trzyma) i wisienka na torcie, pełna wymiana płyty głównej w telefonie.

Ogólnie telefon po przejściach, klasa nie szczędziła wyrywania i rzucania po glebie, a ja też taka trochę fajtłapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JSS napisał:

3 razy wymiana szybki, 4 podmianka tylnej klapki, 2 razy wymieniona bateria (i niedługo będzie 3 bo znowu słabo trzyma) i wisienka na torcie, pełna wymiana płyty głównej w telefonie.

Ile to łącznie wyszło? Nie uważasz, że w końcu bardziej cenowo opłacałoby się kupić po prostu nowy telefon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mysquff napisał:

Ile to łącznie wyszło? Nie uważasz, że w końcu bardziej cenowo opłacałoby się kupić po prostu nowy telefon?

Wszystko były z uszkodzonych telefonów sprzedawanych na części za bezcen nie wliczając tylnych klapek których 6 kupiłam za 13 zyla z przesyłką. W sumie kosztowało mnie to koło 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JSS napisał:

Wy i te wasze telefony z czytnikami linii papilarnych i innymi bajerami, ja wciąż lecę na mojej starej S3 po kilkunastu naprawach.

3 razy wymiana szybki, 4 podmianka tylnej klapki, 2 razy wymieniona bateria (i niedługo będzie 3 bo znowu słabo trzyma) i wisienka na torcie, pełna wymiana płyty głównej w telefonie.

Ogólnie telefon po przejściach, klasa nie szczędziła wyrywania i rzucania po glebie, a ja też taka trochę fajtłapa.

U mnie padła matryca a jej koszt i wymiana to około 300zł (S4) i nie opłaca mi się bo za 2 razy tyle mam nowego Redmi Note 3 (lub innyużywany telefon). Tak, mógłbym się bawić w kupno innego zepsutego z całym wyswietlaczem ale za dużo zabawy z tym ( i zaoszczędzę aby pare złotych).

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Abyss napisał:

Co, dlaczego? Ludzie naprawdę robią takie rzeczy?! 

No gimba śmieciowa była pod względem klasy, a z jakichś przyczyn byłam głównym targetem jak ktoś chciał się wyżyć, choć to może dlatego że again, fajtłapa jestem a na dodatek wtedy to była całkiem spora nadwaga więc możliwości obrony niemalże zerowe. Szkoła zaś miała to wszystko w tyłku bo potrzebowali lepszych dowodów niż moje przysięganie kiedy zawsze było parę osób w klasie gotowych powiedzieć że zmyślam. Fakt miałam wtedy trochę... irytujący typ charakteru więc mogło to klasę ostro rozdrażnić, ale wtedy to by raczej tylko ignorowali zamiast wprost atakować.

Ogólnie, nie polecam

Edytowano przez JSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JSS napisał:

z jakiś przyczyn

xD

 

17 minut temu, JSS napisał:

całkiem spora nadwaga więc możliwości obrony niemalże zerowe

lol, ja nigdy nie byłem chudziną, ale jak jakiś chuderlak do mnie podskakiwał, to go przejeżdżałem jak walec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SilentBob napisał:

xD

 

lol, ja nigdy nie byłem chudziną, ale jak jakiś chuderlak do mnie podskakiwał, to go przejeżdżałem jak walec.

Po pierwsze, dzięki za wskazanie błędu, od dawna się po Polsku nie pisało więc takie durnawe błędy mi się zdarzają.

Po drugie, ja miałam jakieś niemal 80 kilo w wieku... 13 lat, więc no... powolna, słaba i bez kondycji. Ale teraz to jest kej, przez trzy lata zleciałam do 51 kilo, o dziwo bez żadnej diety, po prostu ze stresu w szkole nie chciało mi się jeść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SilentBob napisał:

JSS weź nie piernicz, przecież jakiś rok temu kończyłeś gimnazjum.

No ta, w gimbie zaczęłam tracił tracić masę na potęgę bo mam absolutnie zerową tolerancję stresu a klasa była tak jaka była, więc to się tak mniej więcej zgadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...