Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2013

Polecane posty

A jest ta przewidywana przeze mnie 2-stronna reklama GTA z laską zaraz za okładką?

Ni ma. tongue_prosty.gif

Poczytałem już trochę więcej. Cieszę się, że Papkin nie dał się nabrać na hajp Beyond: Dwie Dusze. Gra wygląda fenomenalnie i z tego, co widziałem na youtube, z początku nieźle się ogólnie prezentuje, ale, tak jak napisano w recenzji, chodzi się od miejsca w którym można coś zrobić, do drugiego takiego samego. Takie skakanie już grze nie służy. Grze jako grze, bo interaktywny film z tego jest fajny.

Podobał mi się także pojedynek FIFA vs PES, ale ja z góry mogłem obstawić, kto wyjdzie z niego zwycięsko. wink_prosty.gif

Trochę mało tych recenzji w sumie wyszło. Ale to tak od kilku miesięcy widać. Ale nie dlatego, że się nie staracie, bo miejsce na recenzje zawsze jest zagospodarowane jak należy (poza "otwieraczem" recenzji numeru, który uważam za marnowanie miejsca, ale cóż, wymóg czasów?). Pod koniec działu z reckami jest kilka gier, którym poświęcono po pół strony. Rozumiem, że czasem po prostu nie da się za dużo napisać o danej produkcji, ale przez to czuję, jakby teraz recenzje nie były daniem głównym w piśmie.

A gdyby nawet - choc wcale tego nie twierdze - to swiat by sie przeciez nie zawalil. Liczy sie, zeby w CDA bylo duzo ciekawych tekstow. A recenzji raz wiecej, raz mniej, na razie jest maly zastoj, bo te lepsze premiery czekaja na swieta. A jesli o gierce ejst pok strony, to naprawde znaczy, ze nie bylo o niej sensu pisac wiecej. Nie watpie, ze kazdy z naszyh autorow moglby o niej napisac i 2 strony - ale jak wlejszesz flaszke... pepsi do wiadra wody, to wcale nie znaczy, ze masz teraz wiadro pepsi. smile_prosty.gif [smg]

Powoli się tworzy takie dwudanie - recenzje i publicystyka. Ale dobrze jest, bo publicystykę w CDA zawsze dobrze się czyta i są poruszane ciekawe tematy... W sumie tak piszę, o! Nie narzekam specjalnie, tylko tak spostrzeżeniami się dzielę.

Oczywiście publicystykę zostawiam sobie na koniec, więc jeszcze się nie wypowiadam. wink_prosty.gif

Powiem tak - recki tych samych gier (choc nie tak dobre :P(*) masz wszedzie, a publicystyka w CDA jest tylko w CDA,...

(*) Moj ukochany cytat z siedmioksiegu wiedzminskiego? Jaskier: Byla o tym ballada, ale kiepska, bo nie moja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer przekartkowany, Stalker i mod zainstalowane oraz pograne około 40 minut. Szkoda, ze drugie DVD zmarnowane, ale i na to mam teorię:

Narzekasz, że CDA po upadku rywali daje słabe pełniaki? Zainstaluj i pograj w Damnation, a docenisz to, co dają zwykle. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnik napisał uczciwą recenzję Grand Theft Auto V i uczciwie postawił sprawę w "Post Scriptum", co do oceny. Dobry tekst.

Podobała mi się również recenzja gry Shadow Warrior, która wyszła spod pióra Enkiego. Gra, która godnie zastąpiła oryginał, a tekst z białą opaską i czerwonym kleksem zmiażdżył system :D .

Berlin? Trochę niesprawiedliwie potraktowałeś Farming Simulator 2013. Chyba nie jesteś targetem tej serii :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg, możesz powiedzieć, jaką formę ma tajny przekaz?Bo przeszukałem wszystkie teksty i nie ma innego koloru liter w żadnym tekście.biggrin_prosty.gif

Byl taki dialog w Allo, allo

- Przepraszam, czy to TAJNA kwatera gestapo?

- Juz nie...

Tajny przekaz na tym polega, ze masz go odnalezc. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pochwaliliście się, że na płycie oprócz pełnej wersji gry STALKER: Zew Pyrpeci jest także dodany soundtrack, a już szczególnie, że jest fajny i wpada w ucho? Wystarczy wejść do folderu z grą na płycie i skopiować zawartość katalogu soundtrack. Zawsze to jakiś miły bonus jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się zgodzić ze stwierdzeniem Enkiego w recenzji Aarklash Legacy - chodzi o "bloodbowlowa miernota". Nie grałem w te wszystkie Cycling Managery, ale pomijając je to dla mnie właśnie BB jest najlepszym, co Cyanide na razie wytworzyło. Tylko trzeba pamiętać, ze:

- ta gra nie może być inna, bo dokładnie taką wymusiła umowa z Games Workshop. Dokładnie taką, czyli jak najwierniejsze oddanie stołowego oryginału.

- BB błyszczy w multi

Naprawdę, moze to nie hit nad hity (chociaż mi dało wiecej zabawy niz wszelkie Mass Effecty czy GTA razem wzięte), ale nazywanie tego miernotą to przeginanie w drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena dla GTA dla mnie nie zrozumiała.

Czego ocena nie zrozumiala? Bo nie rozumiem... [smg]

Uzasadnienie, że to DLC jest moim zdaniem krzywdzące, czego innego mozna byłoby się spodziewać? Więc np. taki Gothic 2 był DLC dla 1? A co z Fifą, która dostała tylko pół oceny niżej? Gra jest tak podobna do poprzedniej, że przy tym rozumowaniu powinna dostać góra 4...

Nie, dostalaby 4 gdyby byla podobna do FIFA 1997 dla przykladu. Stwierdzenie o DLC bylo rodzajem prowokacji przeciez, skrotem myslowym mowiacym ze w sumie dostalismy to samo, co kiedys tylko wiecej, lepiej itd. a nie jakas zupelnie rewolucyjna gre.

Rozumiem, że są to subiektywne oceny recenzentów ale czasopismo jako całość powinno utrzymać pewien stabilny poziom punktowania. Ludzie chcą wiedzieć czego mogą spodziewać się po danej grze (nawet po samej ocenie), nie każdy analizuje która osoba napisała recenzje i jakie są jej upodobania.

Wracając jeszcze do samego GTA, czepianie się szczegółów typu sterowanie śmigłowcem (co w poprzednich częściach nie było lepsze), przy takiej szczegółowości gry jest nie poważne.

Nikt przeceiz nie mowi, ze to wielka/kluczowa wada.

Postacie źle zarysowane? Dla mnie Trevor jest świetny,

A dla autora nie. I czyja racja jest czyjsza?

pozostali też trzymają wysoki poziom, przykro mi że recenzent nie może utożsamić się z żadną z tych osób. Pamiętajmy, że gry to rzecz umowna i nie odzwierciedli prawdziwego życia bez szkody dla rozrywki.

Jeśli GTA nie zasługuje na 10 to jaka inna gra na taką ocenę zasługuje?

Lepsza, innowacyjniejsza, wywolujaca wieksze emocje? To nie jest argument. Jesli nie dalismy GTA V 10 to nie oznacza, ze "istnieje inna gra, ktora bardziej na to zasluguje" a tylko "GTA V nie byla az tak dobra, by to otrzymac". Być może za miesiac damy 10/10 np. szachom - ale czy to bedzie znaczylo, ze sa one lepsze niz GTA V? Nie. Bedzie znaczylo, ze to absolutnie najlepsze szachy jakie dotad widzielismy i jestesmy nimi zachwyceni tak, ze az popuszczamy. :)

Jest to flagowy produkt przemysłu gier i chyba najbardziej rozpoznawalny

Celebryci sa tez bardzo rozpoznawalni ale to chyba nie powod, zeby za to im dawac Noble.

. Sądzę, że autor recenzji chciał być za bardzo alternatywny i wyróżnić się na tle tylu pochwał dla tej gry w internecie. Nie potrzebnie.

Masz prawo sadzic, co uwazasz. Ja sadze, ze bardzo sie myslisz w swoim osadzie. A jestem pewien, ze masz problemy z pisownia slow typu "niepowazne", "niepotrzebnie" itd. To pierwsze to tylko moja subiektywna ocena, z ktora mozna sie zgodzic albo nie. To drugie to fakt,

CDA czytam od kilkunastu lat i tak się jeszcze nie zawiodłem na recenzji i chciałbym podkreślić że nie jestem żadnym fanboyem GTA. Uważam, że kontruktywna krytyka Wam się przyda.

Spoko, jak znajdziesz kogos, kto taka napisze to daj nam linka. :trollface:

A bardziej serio - kazdy ma swoj gust. Nie mozesz miec pretensji o to, ze ktos ma go inny niz ty. Gra zostala oceniona wysoko, a ze komus cos sie w niej nie spodobalo (a tobie tak) to coz, trzeba sie z tym pogodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie okladkowym wspomnialem o Ftopie na okladce, wiec moze to jest tajnym przekazem ;) A nawet jesli nie ( i tak wiadomo, ze to nie to) to znow bedzie sie mozna pobawic w szukanie ukrytego smaczku w pismie :)

I tak jeszcze na marginesie - lekture pisma zawsze rozpoczynam od AR i naszla mnie taka mysl. Czy aby przypadkirm Smuggler nie wymyslal na potrzeby AR tych "listow" z dzialu dziwactw, bo az nie wierze, ze ludzie sa w stanie takie glupotki wysylac do redakcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie okladkowym wspomnialem o Ftopie na okladce, wiec moze to jest tajnym przekazem wink_prosty.gif A nawet jesli nie ( i tak wiadomo, ze to nie to) to znow bedzie sie mozna pobawic w szukanie ukrytego smaczku w pismie smile_prosty.gif

I tak jeszcze na marginesie - lekture pisma zawsze rozpoczynam od AR i naszla mnie taka mysl. Czy aby przypadkirm Smuggler nie wymyslal na potrzeby AR tych "listow" z dzialu dziwactw, bo az nie wierze, ze ludzie sa w stanie takie glupotki wysylac do redakcji smile_prosty.gif

Najswietsze slowo honoru - wszystko to autentyki. Szczerze mowiac niektorych glupot nie bylbym nawet w stanie wymyslec, bo z tym sie trzeba urodzic. Swoja droga w takim razie zachecam do lektury AR w nr... 01/2014, bo tam wyladuje sporo takich listow, ze to co czytales dotad uznasz za posty napisane poprawnie i sensownie pod kazdym wzgledem.

Gwoli jasnosci - nie pisze AR "do przodu" ale po prostu nie zmiescily mi sie w 13/01, ktore teraz robimy, wiec po prostu wrzuce je do kolejnego AR, no chyba ze wpadna w miedzyczasie takie listy, ktore musza isc jak najszybciej do druku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...