Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2013

Polecane posty

Dopiero (2 tygodnie przed premierą nowego wydania fiu, fiu wink_prosty.gif) dziś udało mi się dokończyć czytanie dwunastego numeru - na usta i pod palce ciśnie mi się stwierdzenie "grudniowego", ale tak nie jest wink_prosty.gif - Dopiero 1/14 będzie tzw. Bożonarodzeniowym i wraz z nim dostaniemy wreszcie tego

Batmana: AA na coverze wink_prosty.gif

. Śnieżek za oknem, choinka w salonie, Kamil Stoch na rozbiegu, kubek gorącego kakao i CDA do czytania w grudniowe wieczory. Ech, rozmarzyłem się niepotrzebnie. Wracając do sedna...

Zapowiedzi się jak zwykle fajnie czytało, bo niespecjalnie śledzę za pośrednictwem sieci nowinki odnośnie nadchodzących tytułów, a pismo zbiera co miesiąc te najciekawsze. Recenzja GTA V niby wyczerpująca, ale czegoś mi w niej brakło - problem w tym, że ciężko mi stwierdzić czego. Analogicznie sprawa ma się z samą grą - niby wielki hit z pompą, a po ukończeniu mniej więcej połowy trybu fabularnego i paru chwil w trybie online, zupełnie nie ciągnie mnie już do Los Santos. Może to wina tego, że z serią nigdy nie było mi zbyt po drodze. Dwie pierwsze części w 2D uważam za relikt przeszłości do których obecnie nie warto wracać, bo można się boleśnie poparzyć archaiczną budową tych tworów, w III nigdy nie grałem, San Andreas za bardzo megalomańskie. Jedynie IV, która obecnie jest grą "next-genową wstecz" oraz Vice City ratują się w moich oczach. Odsłona z Niko tym, że złapała mnie za jaja swoim rozmachem i piękną oprawą graficzną parę lat temu - dla mnie był to większy przeskok (ten pomiędzy SA a IV) niż pomiędzy II a III. Vice City miało kiczowaty klimat lat 80., genialny soundtrack z klasykami rocka, lecz poza tym malutkie miasto i nic więcej. Koniec tej erraty o GTA smile_prosty.gif

Dalej lecą blockbustery czyli FIFA, PES, F1, NBA 2K - wiele zmian w porównaniu do odsłon z numerami 13 nie ma, więc nie ma co się nad tym rozwodzić. Zaskoczyła mnie ocena Beyond - ni to niska, ni to wysoka. Z grą miałem do czynienia tylko przez godzinkę u znajomego i mowa tu o samym początku, który mnie złapał za... rękę i nie pozwalał odejść od PS3 znajomka. Najwidoczniej pierwsze 60 minut dzieła Quantic Dream nie dostarcza tych wad o których wspomniał Papkin - banału nie widziałem w żadnym calu. Szczerze żałuję, że X360 nie posiada takiego "przeżycia" jak Heavy Rain czy właśnie Beyond. Trzeba się obejść smakiem, przysiąść do Farenheita na PC oraz porwać na kilka dni PS3 kumpla tongue_prosty.gif

Teraz kluczowe pytanie odnośnie obecnego numeru - jak mam traktować te kilka stron o f2p? Jako wasze teksty czy sponsorowane i pisane przez jakiś PR-owców? Pytam z czystej ciekawości, bo ani żadnych ksywek pod tekstem nie znalazłem, a numeracja stron wskazuje na jakąś reklamową wkładkę.

Otoz to. W spisie tresci tez tego nie ma, prawda? [smg]

Publicystyka - ok.gif i to bardzo. Tekst o bundlach, który otworzył mi oczy na to jakie to korzystne dla gracza; wspomnienie geniusza z Nintendo czy rzut oka na GameStopa. Oby więcej takich perełek w kolejnych numerach.

O testach kart graficznych nie wspominam, bo je zlewam - zupełnie mnie to nie interesuje w przeciwieństwie do myszek, monitorów czy smartfonów. AR jak zwykle na poziomie i w ten sposób docieramy do reklamy monitora LG na tylnej okładce. Tadam i dziękuję za to, że znów mogłem ulokować w godny sposób swoje 16 zł. Tylko ten cover - oprócz Damnation, które okazało się kiszką bez smaku i jakiejkolwiek formy nic mnie nie zainteresowało. Ale to szczegół - do grania jest konsola smile_prosty.gif

Czekam z niecierpliwością na wydanie 13/13 (podwójna szczęśliwa "trzynastka") i pojedynek BF4 vs. CoD: Ghosts oraz inne hity w recenzjach oraz ciekawą publicystykę. Aye! tongue_prosty.gif

No, bedzie sie dzialo. Polecam tez swoj tekst "back to 1986" czyli obrazki z gieldy komputerowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zaskoczyła ta wkładka. Dawno już nie było takich tekstów sponsorowanych w CDA. I tu pytanie - to Monka już nie zobaczymy w CDA?

Raczej okazjonalnie, bo poszedl swoja droga. Ale to bylo przyjazne rozstanie. Moze czasem cos napisze,

Mimio, że nie gram w MMORPG lubiłem jego teksty o tych grach. W tekście o nieudanych konsolach wspomnieliście o Nokii NGage. Echh - pamiętam czasy jak to właśnie w CDA było dużo reklam tego urządzenia i nawet dość korzystna recenzja. Sam chciałem mieć coś takiego, ale oczywiście wtedy to z powodu kasy było marzenie ściętej głowy. Fajny tekst o Game Stopie. Jak raz w życiu byłem we Włoszech to byłem w jednym takim, ale ceny w euro mnie odstraszyły smile_prosty.gif. W CDA jest taniej tongue_prosty.gif.

412427_383737498324822_786856277_o.jpg

No i tekst o Wizardry 8 był niezły. W retro Action wspominałem że ta gra miała świetnie oprawioną recenzję. Autor tylko nie wspomniał, że ta gra trafiła też na cover CDA. Ale numeru sam nie pamiętam. To było chyba gdzieś w 2005 roku.

No i sorry ale kolejny raz podsumowaniem testu tabletów autorstwa Allora jest - i tak najlepiej kup iPada (w domyśle - bo ja taki mam). No to po co jest te 8 stron skoro wg recenzenta wystarczy to jedno zdanie od niego? confused_prosty.gif Ja się z tym nie zgadzam. I dlaczego w najdroższym przedziale nie było modeli z Androidem. Przecież jest parę interesujących ofert - choćby 10' Nexus.

Po to ze nie kazdy chce/moze go kupic i bylo sporo sensownych alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[powiedzialem, ze wystarczy tej dyskusji. EOT [smg]]

Pewnie... Kasuj posty, to takie dojrzałe... Są jeszcze inne fora...

Otoz to. Nie podoba sie tutaj - to do widzenia. Nie zatrzymujemy. Ani troche, szczegolnie uwzgledniajac twoj wklad w to forum od momentu zapisania sie. Ja powiedzialem wczesniej, ze nie zycze sobie dalszego ciagu tej dyskusji. Jesli nie potrafisz zrozumiec tego, to ja ci tu akurat moge pomoc. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[powiedzialem, ze wystarczy tej dyskusji. EOT [smg]]

Pewnie... Kasuj posty, to takie dojrzałe... Są jeszcze inne fora...

Jesteś małym dzieckiem czy tylko udajesz? Smg napisał ci już, co się stało, a ty to masz gdzieś, myślisz, że wolno ci wiedzieć wszystko, że ty akurat wiesz, co się dzieje w redakcji. Nie rozumiesz tego? W takim razie to ty nie jesteś dojrzały i, szczerze mówiąc, żal mi jest takich ludzi robiących z siebie "gwiazdy". A i wątpię, by na innych forach by cię oklaskiwali i pochwalali twoje posty.

Musiałem, moderatorzy. Musiałem. wstydnis.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[powiedzialem, ze wystarczy tej dyskusji. EOT [smg]]

Pewnie... Kasuj posty, to takie dojrzałe... Są jeszcze inne fora...

Otoz to. Nie podoba sie tutaj - to do widzenia. Nie zatrzymujemy. Ani troche, szczegolnie uwzgledniajac twoj wklad w to forum od momentu zapisania sie. Ja powiedzialem wczesniej, ze nie zycze sobie dalszego ciagu tej dyskusji. Jesli nie potrafisz zrozumiec tego, to ja ci tu akurat moge pomoc. [smg]

Zapewne zarząd pochwali takie podejście do czytelników... Pewnie dostaniesz podwyżkę... Wiem, kiepski dowcip, ale jakoś mnie bawi biggrin_prosty.gif

Tak, jasne, zarzad pochyla sie z troska nad kazdym forumowiczem, ktory nie rozumie co do niego mowi moderator. Poswiecaja na to wiekszosc swego czasu...

A co cie bawi to szczerze mowiac zupelnie mnie nie interesuje. Masz sluchac co ci mowi moderator, albo sobie pojsc tam, gdzie ow nie moderuje i do bolu... posladkow uzalac sie nad panujaca tu cenura itd. Wybor nalezy do ciebie. A jak nie posluchasz, to zadecydujemy za ciebie. I co tu wiecej gadac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze siedzac sobie z drinkiem pod palma na przepieknej bialej plazy hotelu 4*, wcinajac grillowanego homara, itd. jakos to przeboleje. Chyba. A jak nie, to zamowie kolejnego drinka i pomysle sobie, ze wlasnie popierniczacie do szkoly/pracy, w ciemnosciach i mzawce albo i deszczu, w temperaturze o jakies 25 stopni nizszej niz ta, w ktorej bede siedzial. trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie i nie zawsze, a 1 dzien sraki (bo mamy odpowiednie srodki jej przeciwdzialajace) da sie przezyc - wybiore lezak z ktorego bedzie nie za daleko do toalety.

No ale wole zeby mnie posr...lo po zjedzeniu homara niz ze zlosci, ze musze wstawac i zapierniczac do pracy w deszczu. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...