Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2013

Polecane posty

Orsonek, IMO wlasnie przekraczasz subtelna granice pomiedzy "mam uwagi do..." a tzw. meczeniem wora. Ustalmy, ze sie z recka Cormaca zupelnie nie zgadzasz i juz. Wszelkie uwagi MERYTORYCZNE mile widziane. Jesli widzisz takowe w recenzji - wytykaj je. Natomiast marudzenie, ze "gra mu sie nie podoba, a nie daje 3/10" to naprawde nie jest uwaga MERYTORYCZNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem odnośnie stalker... Zainstalowałem go a potem moda complete.

Przechodze do multi, wpisuje keya i wyskakuje wiadomość iż klucz ten jest nie poprawny!

Bawiłem się nawet rejestrem co również nie pomogło...

Czy jest możliwość że multi gryzie się z modem i dlatego nie chce mojego keya przyjąć!? Czy poprostu key nadrukowany na płycie jest wadliwy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak dla mnie całkiem w porządku, nie wybija się niczym, ale i nie ma zaniżonej jakości. Pełniaki są w sam raz chociaż dla mnie jedynie Stalker i MCPixel zagości w stacji dysków to nie wykluczam Sanctum (nawet jeśli nie to będzie większa biblioteka gier na steam ;) ). Z tekstów najlepiej czytało mi się publicystykę bo w recenzjach znalazłem 2 interesujące mnie gry, a w zapowiedziach 1 co nie zmienia faktu, że innym pewnie może się podobać bardziej. Ten numerek oceniam w prywatnej skali 7+/10 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena dla GTA dla mnie nie zrozumiała.

Czego ocena nie zrozumiala? Bo nie rozumiem... [smg]

Uzasadnienie, że to DLC jest moim zdaniem krzywdzące, czego innego mozna byłoby się spodziewać? Więc np. taki Gothic 2 był DLC dla 1? A co z Fifą, która dostała tylko pół oceny niżej? Gra jest tak podobna do poprzedniej, że przy tym rozumowaniu powinna dostać góra 4...

Nie, dostalaby 4 gdyby byla podobna do FIFA 1997 dla przykladu. Stwierdzenie o DLC bylo rodzajem prowokacji przeciez, skrotem myslowym mowiacym ze w sumie dostalismy to samo, co kiedys tylko wiecej, lepiej itd. a nie jakas zupelnie rewolucyjna gre.

Rozumiem, że są to subiektywne oceny recenzentów ale czasopismo jako całość powinno utrzymać pewien stabilny poziom punktowania. Ludzie chcą wiedzieć czego mogą spodziewać się po danej grze (nawet po samej ocenie), nie każdy analizuje która osoba napisała recenzje i jakie są jej upodobania.

Wracając jeszcze do samego GTA, czepianie się szczegółów typu sterowanie śmigłowcem (co w poprzednich częściach nie było lepsze), przy takiej szczegółowości gry jest nie poważne.

Nikt przeceiz nie mowi, ze to wielka/kluczowa wada.

Postacie źle zarysowane? Dla mnie Trevor jest świetny,

A dla autora nie. I czyja racja jest czyjsza?

pozostali też trzymają wysoki poziom, przykro mi że recenzent nie może utożsamić się z żadną z tych osób. Pamiętajmy, że gry to rzecz umowna i nie odzwierciedli prawdziwego życia bez szkody dla rozrywki.

Jeśli GTA nie zasługuje na 10 to jaka inna gra na taką ocenę zasługuje?

Lepsza, innowacyjniejsza, wywolujaca wieksze emocje? To nie jest argument. Jesli nie dalismy GTA V 10 to nie oznacza, ze "istnieje inna gra, ktora bardziej na to zasluguje" a tylko "GTA V nie byla az tak dobra, by to otrzymac". Być może za miesiac damy 10/10 np. szachom - ale czy to bedzie znaczylo, ze sa one lepsze niz GTA V? Nie. Bedzie znaczylo, ze to absolutnie najlepsze szachy jakie dotad widzielismy i jestesmy nimi zachwyceni tak, ze az popuszczamy. smile_prosty.gif

Jest to flagowy produkt przemysłu gier i chyba najbardziej rozpoznawalny

Celebryci sa tez bardzo rozpoznawalni ale to chyba nie powod, zeby za to im dawac Noble.

. Sądzę, że autor recenzji chciał być za bardzo alternatywny i wyróżnić się na tle tylu pochwał dla tej gry w internecie. Nie potrzebnie.

Masz prawo sadzic, co uwazasz. Ja sadze, ze bardzo sie myslisz w swoim osadzie. A jestem pewien, ze masz problemy z pisownia slow typu "niepowazne", "niepotrzebnie" itd. To pierwsze to tylko moja subiektywna ocena, z ktora mozna sie zgodzic albo nie. To drugie to fakt,

CDA czytam od kilkunastu lat i tak się jeszcze nie zawiodłem na recenzji i chciałbym podkreślić że nie jestem żadnym fanboyem GTA. Uważam, że kontruktywna krytyka Wam się przyda.

Spoko, jak znajdziesz kogos, kto taka napisze to daj nam linka. trollface.gif

A bardziej serio - kazdy ma swoj gust. Nie mozesz miec pretensji o to, ze ktos ma go inny niz ty. Gra zostala oceniona wysoko, a ze komus cos sie w niej nie spodobalo (a tobie tak) to coz, trzeba sie z tym pogodzic.

Jestem zaskoczony, że otrzymałem odpowiedź od redakcji i nawet po części samego Smugglera. Czuję się wyróżniony. :)

Co do samej odpowiedzi zasada: znajdź kilka drobnych błędów (pisałem późnym wieczorem po pracy, ale to mnie właściwie nie usprawiedliwia), naśmiej się z autora, zdyskredytuj go - standard :) Choć właściwie Was rozumiem, musicie dbać o reputację pisma.

Piszecie, że w nowym GTA otrzymujemy to samo co wcześniej, ale powiedzcie tak samo jest we wszystkich grach, które są kontynuacją poprzednich części (np. Skyrim, Gothic, Fifa, szachy:). Rewolucja w GTA jest raczej niemożliwa, gra ewoluuje od pierwszej części, do tej pory jedyną chyba rewolucją było przejście w 3d ale stało się to dzięku rozwojowi technologii.

Nie będę się rozwodził nad tematem chciałem wyrazić swoje zdanie, ocenę 9 dajecie dość często, GTA w swojej kategorii wyróżnia się z tego tłumu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny numer. Gier, póki co, nie mam okazji sprawdzić ( Tak to jest jak się chce zagrać " jednego rankeda " w LoL'u icon_wink.gif ), ale pod względem treści jest baaardzo bogaty, szczególnie mi się podobało te porównanie Amerykanów i Polaków przebywających w jednym hotelu (mistrzostwo icon_smile.gif ), a z recenzji to chyba wszystko.. wybór gier f2p, Fifa, Dragon's Prophet (wygląda ciekawie)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wybieramy tablet)

Czemu od Surface RT "należy trzymać się z daleka"? Czemu patrzycie na ten sprzęt od strony zwykłego PC? Przecież to jest konkurencja dla iPada? Czy na iPadzie da się uruchomić "zwykłe programy znane z desktopów"? Surface RT ma dodatkowo:

-darmowego office'a

-USB

-widoczny system plików (którego brak udało się Applowi wcisnąć jako ficzer)

-prawdziwy multitasking

-teraz niższą cenę

-dzięki panoramicznemu wyświetlaczowi, dwie aplikacje obok siebie mają sens, szczególnie w 8.1

-slot na microSD

W przypadku Surface 2 jest jeszcze 200GB SkyDrive na 2 lata (warte $200).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wybieramy tablet)

Czemu od Surface RT "należy trzymać się z daleka"? Czemu patrzycie na ten sprzęt od strony zwykłego PC? Przecież to jest konkurencja dla iPada? Czy na iPadzie da się uruchomić "zwykłe programy znane z desktopów"? Surface RT ma dodatkowo:

-darmowego office'a

-USB

-widoczny system plików (którego brak udało się Applowi wcisnąć jako ficzer)

-prawdziwy multitasking

-teraz niższą cenę

-dzięki panoramicznemu wyświetlaczowi, dwie aplikacje obok siebie mają sens, szczególnie w 8.1

-slot na microSD

W przypadku Surface 2 jest jeszcze 200GB SkyDrive na 2 lata (warte $200).

iPad daje +trylion punktów do lansu (ugryzione jabłko działa na wyobraźnię), dodajmy do tego bazę aplikacji na AppStore i mamy zwycięzcę. Co z tego że na Surface można odpalić 2 apki, jak tam za bardzo nie ma czego odpalać. WinRT umiera w męczarniach i chyba tylko Microsoft wierzy że coś jeszcze nim ugra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale na stronie 6 jest wzmianka o kolejnym tajnym przekazie w tym numerze CDA (miesiąc temu był taki konkurs na stronie). LUDZIE SZUKAMY!!!

UPDATE:

Napewno to nie to, ale coś ciekawego znalazłem na stronach 116-118. Chodzi mi o to kto napisał te recenzje (jeśli o to chodzi) obok tych czarnych kwadracików...:

MileyC - Miley Cyrus...? biggrin_prosty.gif

D.Lovato - Demi Lovato...? xD

J.Lo. - Jennifer Lopez...?? tongue_prosty.gif

Al - Al Pacino???????? :)

Wiem... jestem poje*any.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Arturzyn ;) Mistrz przecieków* nigdy w życiu nie odnalazłby tego przecieku, a wy chcecie wrzucić na poziom "hard" - nie żartujmy ;) A tak poza tym to fajny pomysł z tymi wewnętrznymi tajniakami, ale chciałbym (pewnie nie tylko ja :)), aby wróciły również te na okładkę pisma :)

*Rozpiera mnie duma z okazji nadania tego tytułu przez Ghosta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę was pochwalić za fajny komiks na stronie 4, nieźle się uśmiałem pod nosem wink_prosty.gif. Wisienką na torcie jest z pewnością GTA 5 - ja czekam na wersje PC, jej pojawienie się to taka oczywista oczywistość, za dużo jest poszlak w sprawie tej platformy, żeby nie traktować ich całkiem poważnie. A co do wady ze samolotami, w San Adnreas również się nimi ciężko sterowało (szczególnie obowiązkowa szkoła latania), w GTA 4 pod tym względem było już nie lepiej, ale też bez ideału. Mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach nad tym elementem Rockstar popracuję.

Choć nie mam PS3 to się spodziewałem, że Beyond Two Souls zaprezentuję wyższy poziom, widać Pan David Cage ma lekki kryzys twórczy. Poza tym potwierdziłu się u was, że rekame Shadow Warior to dobra pozycja, w innych serwisach gra również zbiera całkiem dobre noty. Ciekawy był też przegląd gier F2P.

Co do artykułu o konsolach, którym nie wyszło autor również powinien wspomnież o Dreamcastcie, wtopie konsolowej Segi, która obecnie ma pod opieką znane marki pecetowe (seria Total War, Footbal Manager oraz Company of Heroes) oraz niewydanym Phanthomie - o tej drugiej można napisać osobny artykuł. Również ciekawe były indyki w hurcie, chociaż jak słusznie zaznacył autor czasem można dorwać tam produkcje z pierwszej ligi, z czego ja parę razy skorzystałem za pośrednictwem allegro. Pragnę również wyrazić szacunek za zmarłego szefa Nintendo, nie był może on tak znany, jak choćby Steve Job, ale niewątpliwie dużo zrobił dla Nintendo.

Z Action Redaction zainteresował mnie list o łaczeniu singla z sieciową rozgrywką. Jeżeli będzie to w przyszłości opcjonalne to nie widzę problemu, ale jak producenci zaczną nam to siłą narzucać to zacznę gwałtownie protestować. Dla mnie dobrym przykładem połączenia singla z sieciową rozgrywką jest Dead Island - gra nas informuję, że w pobliżu jest dany gracz i możemy się do niego dołączyć. Ja z tego skorzystałem tylko raz z ciekawości i to tylko w jednej misji. Nic nam tam niczego nie narzuca, jak chcemy bawić sami, możemy to robić dalej.

A co do twierdzenia Smugglera, że nigdy założy konta na Facebooku podchodziłbym do niego z dystansem - kiedyś tak mówił o internecie w domu oraz niekupieniu konsoli. Dużo czytelników CDA wie, jak to się skończyło wink_prosty.gif. Patrząc na ortografie w pewnych listach zastanawiam się czasem, czy oni czasem nie przesadzili z używkami - czytając te wypociny ma się wrażenie, że to jakiś bełkot. A co do szpil, pomysł Czerwonego Krzyża, że gracze odpowiadali w realu, za co to, co zrobili w realu uważam delkitanie za pomysł poroniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dreamcastem to bym tak krytyczny nie był - sprzedaż AŻ TAK zła nie była. Czwarte miejsce w tej szóstej generacji konsol jak najbardziej zasłużone (pierwsze info z brzegu, nie chce mi się szukać głębiej -- tylko 10 mln mniej niż GameCube, a GC i tak był uznawany za porażkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do twierdzenia Smugglera, że nigdy założy konta na Facebooku podchodziłbym do niego z dystansem - kiedyś tak mówił o internecie w domu oraz niekupieniu konsoli. Dużo czytelników CDA wie, jak to się skończyło wink_prosty.gif.

Niby fakt, ale naprawde nie wiem po co mi by moj profil byl potrzebny. Mialem kiedys konto na NK, gdy byl to portal, gdzie mozna bylo odnalezc starych kumpli, owszem. Odnalazlem, mamy z soba kontakt, dalsza obecnosc na NK uznalem za zbedna i konto skasowalem. I naprawde tak jak nie uwazam, zeby kogos bardzo obchodzilo, ze np. jem chleb, tak samo nie obchodzi mnie, ze ktos je chleb i o tym pisze na FB. Nie mam ZADNEGO powodu by tam cos wrzucac i cos czytac. Jestem introwertykiem i naprawde nie czuje potrzeby "trzymania sie kupie" poprzez lajkowanie cudzych postow i sprawdzanie co ktos znajomy robi. jesli robi cos ciekawego, to sam do mnie o tym napisze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler, tzn że konta na Twitterze też nie masz? smile_prosty.gif

Niezbyt mi podszedł tekst Qn'ika o GTA V. Znowu tak jak w GTA IV ani słowa nie było o tym jakie nieruchomości można kupować, ile ich jest i ile mają garaży. Czy jest import/eksport marek samochodów jak w San Andreas, czy tylko konkretne wozy jak w GTA IV? Ani słowa o tym czy są jakieś biznesy, czy olano je jak w czwórce. Nic o tym ile naprawdę można na tej giełdzie zarobić. Czy są nowe bronie czy został arsenał z GTA 4. Za to o golfie, który nic nie daje, to się rozpisał. Może wspomnicie o tych elementach wiosną, gdy wyjdzie wersja PC?

A jak przeczytałem recenzję Papkina o Beyond Souls, to od razu przypomniał mi się komentarz Marka Lenca :D.(poniżej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...