Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Koszary RPG - regulamin poligonu i przygotowania

Polecane posty

Skoro jak na razie żaden z graczy się nie wypowiedział, pozwolę sobie przedstawić własną propozycję. Proponuję dwie drużyny:

1 - Wyzywający, czyli Ja i Qbuś

2 - Podejmujący wyzwanie Dagar11 i Bimberion

Drużyna druga, jako podejmujący wyzwanie wyznaczyli by teren walki i - po wcześniejszym ustaleniu między sobą kolejności - rozpoczęli ją. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były długie dyskusje, było wiele pomysłów ale nagle wszystko ucichło. Ktoś mógłby pomyśleć "rozmyślili się" lub "stchórzyli" ale NIE :P Epicka walka pomiędzy nieumarłym nekromantą MJankiem i najemnym żołnierzem Dagarem11 jednak dojdzie do skutku. Zaś starciu temu, z opancerzonej trybuny sędziowskiej przyglądać się będzie niejaki Knight Martius. Ponieważ jednak Qubuś oraz Bimberion także chcieli wziąć w owym pojedynku udział, proszę ich aby w ciągu tygodnia dali znać, czy chcą walczyć oraz na jakich warunkach. Jeśli do tego czasu nie odezwą się w tym temacie lub na PW, zaczniemy bez nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: mój najemnik nazywa się Scorpion, ja nim tylko gram :) (tak wiem, głupie imię, ale on jest bohaterem przeciętnego FPS'a).

Po drugie: panowie Qbuś i Bimberion- czas minął. Teraz czekamy już tylko, aż niziołka odblokuje temat. Sezon polowań na Nieświeżych Nekromantów czas zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: na sam początek chciałem podziękować P_aulowi za otworzenie tematu z Poligonem.

To więc co? Skoro temat otwarty, to możecie się bawić, panowie. :D A jeśli chodzi o szczegóły, to wiem tyle:

wyzywający - MJanek;

wyzwany - Dagar11;

teren - ruiny zamku podczas ulewy (jeśli dobrze pamiętam; wyzwany proponował, a jak co, to w swoim poście wyzwany opisze).

Zaczyna Dagar. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tego czasu nie odezwą się w tym temacie lub na PW, zaczniemy bez nich.

Żeby odpowiedzieć na PW musiałbym dostać coś na PW ;) A tak serio - mea culpa. Przegapiłem pojedynek, więc sobie co najwyżej postatystuję. Miłego poligonowania życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ja mogę. ;]

Walki w Poligonie odbywają się na dość prostych zasadach. Może wytłumaczę tylko zasady walki 1 vs 1, bo grupowe to już nieco wyższa szkoła jazdy. :P Otóż jest sobie dwójka walczących - jeden wyzywa drugiego. Wyzwany, jeśli podejmuje walkę, ma wybrać teren walki. Także on zaczyna. I to się odbywa na takiej zasadzie:

a) wyzwany pisze pierwszy, że jego postać przybywa na teren walki;

b ) wyzywający pisze, że i jego postać przybywa;

c) sędzia (wyznaczony przez uczestników) rozpoczyna oficjalnie walkę;

d) wyzwany zaczyna akcję, gdzie zazwyczaj atakuje przeciwnika;

e) wyzywający pisze akcję obrony (tj. może ustalić, jakie ciosy w jaki sposób go trafiają), a potem kontrataku;

f) obaj uczestnicy piszą w taki sposób jeszcze po drugim poście;

g) sędzia rozstrzyga rundę (choć to nie reguła);

h) obaj uczestnicy walczą tak jeszcze przez dwie rundy;

i) sędzia rozstrzyga całą walkę - i tu są dwa warianty:

- jeżeli któryś z uczestników zyskał bardziej w oczach sędziego (tj. ma więcej punktów niż przeciwnik), to wygrywa;

- jeżeli obaj mają tyle samo, to robiona jest runda dogrywkowa - maksymalnie mogą być dwie takie.

Oczywiście pewna doza absurdu jest mile widziana - ba, wręcz konieczna! x]

Starałem się to wytłumaczyć łopatologicznie - inaczej nie umiem. :P Jeśli więc masz jeszcze jakieś wątpliwości, to mogę ich wysłuchać. ;]

A skoro już tu jestem, to mam pytanie do P_aula i Gofra: będziecie chcieli w końcu odbyć tę walkę? Pytam o to, ponieważ jakiś czas boromir rzucił mi wyzwanie, którego oczywiście nie odmówiłem, no i chciałem kiedyś z nim powalczyć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce walczyć z kimś!

Życzę powodzenia w poszukiwaniu chętnych do walki :) Na przyszłość proponuję bardziej rozwijać swoje wypowiedzi - np. myślę, że miałbyś większe szanse na znalezienie kogoś, gdybyś chociaż zaprezentował swoją postać :) - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - krótkie, jednozdaniowe posty nie są w tym dziale zbyt mile widziane, a ponieważ zabawa polega tu głównie na jak najbarwniejszym opisywaniu działań twojej postaci, na przyszłość postaraj się napisać coś więcej :wink:

Po drugie - Aby móc rozpocząć następny pojedynek, najpierw musi zostać zakończone trwające obecnie starcie pomiędzy Brylantem i Dagarem.

Po trzecie - Jeśli szukasz przeciwnika, to z pewnością chętnie weźmiesz udział w turnieju, do którego właśnie zbieram chętnych w "Karczmie..."

I po czwarte :tongue: - Ponieważ, o ile się nie mylę, jest to twój pierwszy post tutaj, witam cię w imieniu wszystkich w naszej RPG-owej rodzinie :biggrin: <Łapie Warmenmen-a i przytula do swej kościanej piersi>

I jeszcze informacja dla walczących - dziś lub jutro pojawi się post rozstrzygający tę rundę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...