Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

Czemu Klara wygląda tak, a nie inaczej?

a czemu ty masz taki avatar a nie inny?

bo tak ci się podobało, podobnie Panu Markowi z Klarą :)

Panie Marku, czy sprawdził Pan już prace na konkurs "Klara i jej interfejs"?

(A czy dostał Pan moją pracę?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeśli bło takie pytanie. Rysujesz co że tak powiem normalnego :laugh:
Zależy co uważasz za normalność...

Czemu Klara wygląda tak, a nie inaczej? :P

W tej chwili już inaczej jej sobie nie wyobrażam ;) Skonkretyzuj zarzuty, nie wiem o co Ci dokładniej chodzi.

Panie Marku, czy sprawdził Pan już prace na konkurs "Klara i jej interfejs"?

(A czy dostał Pan moją pracę?)

Prac było dosłownie kilka (a dziś mija termin...), więc nie było co sprawdzać... Perełki jednak zauważyłem :) Wyniki- jak dam radę, to jeszcze w tym tygodniu!

Tak, mam Twoją pracę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kilku chętnych?

Coś jakby dziwnie ubyło Klarze fanów, ale to chyba dlatego, że jej blog jest rzadko odwiedzany.(Nie ma w polecanych, więc ludzie rzadko sprawdzają czy jest tam coś nowego)

PS. Cieszę się, że ją (moją pracę) Pan odebrał, bo nie wiedziałem czy doszła czy też "gdzieś zaginęła". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jakby dziwnie ubyło Klarze fanów, ale to chyba dlatego, że jej blog jest rzadko odwiedzany.(Nie ma w polecanych, więc ludzie rzadko sprawdzają czy jest tam coś nowego)

Powiedział bym raczej że niektórzy fani mają na głowie takie szczegóły jak zakończenie roku szkolnego i podobne bzdety ;) Sam chciałem zrobić pracę na ten konkurs, ale niestety na chęciach się skończyło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, mam do Ciebie nietypową prośbę. Piszę właśnie poradnik matematyczny dla szkoły podstawowej z tematu "procenty".

Czy mógłbym Cię prosić, abyś w wolnej chwili wykonał kilka rysunków, które urozmaiciłyby całość?

Niestety, nie jestem w stanie zaoferować Ci niczego w zamian, oprócz Twego nazwiska w "specjalnych podziękowaniach", gdyż jest to projekt niekomercyjny.

Jeśli byłbyś zainteresowany, służę szczegółowymi informacjami na priv lub mailu (szwenio[at]gmail.com). :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umiesz rysowac cos powazniejszego od klary?

Robię coś takiego...

Chodzi mi tu np o portret czlowieka rysowany olownkiem albo w jakis inny sposob
Strasznie czasochłonne i mało satysfakcjonujące ;)...

Czy mógłbym Cię prosić, abyś w wolnej chwili wykonał kilka rysunków, które urozmaiciłyby całość?

O ile nie jest to zadanie typu "last minute", bardzo chętnie. Mam wolne w drugiej połowie lipca. Opisz w mailu konkrety, dołącz doc-a z tekstem głównym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest to zadanie typu "last minute", bardzo chętnie. Mam wolne w drugiej połowie lipca. Opisz w mailu konkrety, dołącz doc-a z tekstem głównym

No właśnie czuję się niekompetentny, żeby się wypowiadać na temat ostatecznych terminów. Na pewno przed wrześniem, czyli - wakacje, ale dopytam jeszcze o konkret.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czy takową można kupić czy wygrać w Pana konkursie?

To naprawdę specjalny, kolekcjonerski materiał. Na samej płytce mnóstwo ciekawego materiału archiwalnego (filmy, rysunki, projekty, teksty...) gromadzonego już w GB niż MB ;) Oprócz płytki z materiałem mamy także pudełko typu DVD z (własno)ręcznie rysowaną okładką (płytaą też, ale zawsze wychodzi to gorzej).

Oszczędnie rozpowszechniam ten unikalny materiał- dotychczasowo był przekazany w jakiś starych konkursach (chyba jeszcze z Gramsajta) i aukcjach WOŚP. Wolałbym, aby płytka nie była też kojarzona z ceną, dlatego nie ma, nie było (i pewnie nie będzie ;)) możliwości kupna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś rysownikiem, więc tak jakby od spraw grafiki. Dlatego to pytanie kieruje do cb. czemu obok postu nie wyświetla sie mój awatar, mimo że dodałem obrazek mniejszy niż 50k i mi go zaakceptowało. Tak samo jest z informacją osobistą czy jakoś tak pod postem. Co jest nie tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, jako polonista, oceniasz poziom tegorocznej matury z języka polskiego (podstawy)? Przejrzałem ją i po prostu się załamałem. Nie była na niej potrzebna absolutnie jakakolwiek wiedza. Podejrzewam, że większość gimnazjalistów poradziłaby sobie z nią bez problemu... Czy nie uważasz, że obecny poziom wymagań w stosunku do ucznia jest tragicznie niski? W końcu osiągnięcie 30% z takiego tworu nie jest w żadnym stopniu pokazaniem, że jest się dojrzałym... Nie wspominając już o beznadziejnych kluczach odpowiedzi, które nie pozwalają osobie zdającej na wykazanie się w jakikolwiek sposób. Sam zdaję maturę za dwa lata i wcale mi się nie uśmiecha pisanie takiej komedii. Raz, że nic nie wymaga, dwa - mimo wszystko można nie zdać (!), gdyż nie trafi się w głupi klucz! Ogólnie rzecz biorąc: jakie jest Twoje stanowisko wobec powyższych wywodów (poziomu edukacji)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tak. Ustawienia --> Zdjęcie użytkownika --> Twój obrazek --> przeglądaj i zatwierdzam. Jest ładne powiadomienie itd a fotki nie ma. A innego pola z możliwością dodania zdjęcia nie znalazłem, albo jestem ślepy :cool:

Ok moje pytanie unieważniam, ponieważ rozkminiłem jak to zrobić :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc: jakie jest Twoje stanowisko wobec powyższych wywodów (poziomu edukacji)?
Jestem załamany.

Dzieci i młodzież nie czyta (wiem, uogólnienie, ale słuszne). W szóstej klasie nie przerobiłem "Bajek robotów", bo 15 osób nie przeczytało książki (a klasa liczyła 19 uczniów). Żenuje ubogie słownictwo (autentyczne pytanie na dyktandzie: "A co to jest 'wrzos'?")... To straszne, ale mimo obniżania wymagań, wyniki wcale nie są krzepiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne, ale mimo obniżania wymagań, wyniki wcale nie są krzepiące.

Może ten stan wynika właśnie z tak drastycznego obniżania wymagań? Przez co uczeń podchodzi do sprawy w ten sposób, że i tak zda (30%! - co to ma niby być?! Na dwójkę przecież potrzebny jest większy pułap... ;/)? Sam, jako uczeń, jestem świadkiem, wręcz prześmiesznego przepuszczania ludzi, którzy po prostu nie powinni zdać. W związku z tym dana osoba po prostu sobie olewa sprawę. Powiedziałbym więcej - dzisiaj nie przejść do następnej klasy, to sztuka. No bo co to znaczy, że potrzebna jest na to zgoda rodziców (usłyszałem ten tekst całkiem niedawno i mnie po prostu zatkało).

Co do czytania książek przez uczniów. W liceum, w klasach humanistycznych, jest to samo. "Potop" w jednej z takowych, przeczytało 5 osób! OK; rozumiem, że to gruba powieść, można tego nie lubić itd. Ale na litość - mamy do czynienia z klasą o profilu humanistycznym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasie dziewczyna nie wiedziała co to znaczy "chłopka" i "kędzierzawy"

Jak tak dalej pójdzie to za granicą będą nasz kraj wyśmiewać, a nie będzie mnie to zbytnio dziwić.

Boję się myśleć, co będzie, kiedy moje pokolenie będzie chciało dostać się do rządu... :wallbash:

Najgorsze jest chyba jednak to, że jak zobaczyli mnie z książką (uczniowie mojej klasy), to spojrzeli jak na nienormalnego, a książki są często o wiele lepsze niż filmy, w końcu rozwijają słownictwo, pomagają z ortografią i interpunkcją oraz rozwijają wyobraźnię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Marku !

Chcę się pochwalić ,że na teście szóstkoklasisty (o który zresztą pytałem - min. o zadanie z tą , no... łyżwiarką ) straciłem tylko 1 punkt :P

Gratulacje!- Marek Lenc

A jeśli chodzi o zdawanie lub nie , no to fakt. Nie zdać , to trzeba naprawdę , bardzo, bardzo się starać. Poza tym, denerwuje mnie podejście niektórych uczniów - cały rok nie odrabiają zadań, nie uczą się, źle się zachowują a potem na koniec roku chodzą i "co mogę poprawić na 2" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę :D. Ja na teście szóstoklasistów miałem 33 pkt, co jest według mnie niezłym wynikiem, szczególnie, że było dużo matematyki, a w tym przedmiocie to ja asem nie jestem :P, świadczy o tym najlepiej to, że tylko dzięki temu testowi załapałem się na 3 na koniec roku z matematyki. A wypracowanie (zad.25) napisałem o... Terrym Prattchecie :D. Ciekawe jaką minę miała moja polonistka jak to czytała ^^. A teraz z innej beczki, ja osobiście staram się czytać lektury, ale szczerze, to zamiast powiedzmy takiego "W pustyni i w puszczy" czy innych "Szatanów z siódmej klasy" to wolę sobie przeczytać np "Paragraf 22" czy dowolną książkę Sir Terrego.P. Co pan panie Marku sądzi o dzisiejszych lekturach? Ja mam zdanie, iż szkoły powinny pójść trochę z duchem czasu. Nie mówię o czymś w stylu, "czytamy Wiedźmina, a Mickiewicz może się...", takich autorów jak Mickiewicz, Sienkiewicz itp powinno się czytać. Ale czy już zawsze będziemy czytać tylko klasykę? Czy tylko stare dzieła są godne uwagi? Już wspomniany "Paragraf 22" jest dziełem słynnym, więc dlaczego i on nie mógłby być lekturą, choćby w liceum? Takie jest moje zdanie :D. Z góry Przepraszam za błędy interpunkcyjne, ale muszę się zajmować 2 letni bratem i troszkę mi przeszkadza :D. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w wieku 13 lat czytasz już dojrzałe książki. Cieszy też to, że jesteś świadomym czytelnikiem, który sam szuka sobie nowej lektury.

Dyskusji nad kanonem lektur było już sporo. O ile w szkole podstawowej sprawa jest dosyć oczywista (reprezentatywne tytuły różnych gatunków), o tyle w gimnazjum i liceum wszystko się... plącze ;) Nauczyciel zobowiązany jest do zapoznania swoich uczniów z różnymi tekstami kultury, a to przecież nie jedyny element programu i podstawy programowej. Godziny nie są z gumy... W swojej szkole moli książkowych mogę policzyć na palcach JEDNEJ ręki. Omawiając lekturę tak muszę przygotować lekcje, aby uczeń, który jej nie przeczytał nie nudził się ;) Na pracy klasowej są także tematy dla "nieczytających". Straszne, lecz prawdziwe.

Obowiązujący kanon to tylko punkt wyjścia dla ambitnego czytelnika. On będzie w stanie sięgnąć po inne, może podobne tytuły. Dla wielu innych podstawowe lektury to nadal przeszkoda nie do przeskoczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...