Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sleeskee

PS2 - temat ogólny o grach

Gra-Symbol Play Station  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę/serię uważasz za symbol produku firmy Sony

    • Seria Tekken
      22
    • Seria Gran Turismo
      29
    • Seria Crash Bandicoot
      32
    • Meal Gear Solid
      21
    • Seria Soul Blade/Soul Calibur
      1
    • Inna
      21


Polecane posty

Moje hity na PS2:

Władca Pierścieni: Trzecia Era - absolutny "must have" dla każdego miłośnika Władcy Pierścieni, znakomite rozszerzenie filmu i książki. Normalnie chodzisz, zwiedzasz świat itp. a podczas walki przechodzisz w tryb turowy, wybierasz różne ataki, po prostu SUPER!

Gran Turismo 4 - Najlepsza realistyczna samochodówka EVER!. Chyba tylko GT5 ją przebije. Ponad 700 samochodów, kilkadziesiąt torów, znakomity Photo Mode, wyścigi trwające prawdziwe 24 godziny (Le Mans!!!). Kolejny "must have" dla każdego posiadacza PS2, choć dla kogoś nieoswojonego z padem model jazdy może sprawiać na początku problemy

Tourist Trophy - coś jak GT4, tyle że na motocyklach. koniecznie sprawdź!

Tekken 5 - świetna bijatyka, mnóstwo postaci i bajerów do odblokawania - wbrew pozorom zabawa na dłuuuuugie godziny

Burnout 3 - Najlepsza jak dla mnie część serii Burnout. Genialne kraksy, hektolitry adrenaliny!

Seria Jak&Dexter - Najlepsze platformówki w jakie grałem, otwarty świat, w treciej części również pojazdy - GENIALNA gra.

Fifa Street 2 - może nie "must have" ale świetna gra. Przemyślany system tricków, ciekawy tryb kariery, prawdziwi zawodnicy (niestety nie ma polaków) Polecam!

No, to tyle ode mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS2 trzeba mieć San Andreas, Resident Evil 4, Tekken 5 i Metal Gear Solid 3, bo to najlepsze tytuły na czarnulę. Miałem okazję zagrać we wszystkie (niektóre nawet poprzechodziłem) więc się nie mylę co do tych gier. Dla posiadaczy PS2 te produkcje to "must have".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że niedawno na Play Station 2 wyszły 2 dobrej klasy gierki: Mercenaries 2 i Force Unleashed. Gdybym dalej miał playa - kupiłbym!

A z mojego osobistego rankingu:

- Fifa 06, masa meczów z kumplami, radość ze strzelonych bramek, rozpacz po straconym golu w 93 minucie...

- podobało mi się również GTA san andreas, LotR: Powrót Króla, Downhill Domination i strzelanka Black... + wiele innych, których nie mam czasu wymieniać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto pisze ze ratchet and clanck sa fajni ma nie rowno pod sufitem mysle ze na pleja jest kilka fajnych gier ale nie oszukujmy sie teraz najlepsze gry robia na ps3 , X360 i na najlepsze z nich czyli :admin_twisted: pc

Ach ci fanboy'e..... grałeś w ogóle w jakiegoś Ratchet'a ? Ta seria mi się bardzo podoba i że Ty za nią nie przepadasz to nie znaczy że inni mają nierówno pod sufitem (tak na prawdę to Ty masz nierówno). Przecież wiadomo że na PS3 i X360 oraz PC robią lepsze gry, bo są bardziej zaawansowane technicznie, w końcu PS2 to już past-gen, więc nie porównuj gier z tej platformy do sprzętu z siódmej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym zachować formułę: tytuł + uzasadnienie dlaczego polecacie. Wszelakie dyskusje "co dobre a co lepsze i dlaczego" przenieście do tematów o danej grze (a jeśli nie istnieje to załóżcie). Zachowajmy przejrzystość tego topiku, by nie trzeba było się przebijać przez spory w poszukiwaniu tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tekken 5 jak najbardziej na multi dużo i szybko się dzieje :D

2.Killzone dobra strzelanka mimo ze stara :D

3.wszelkiego typu sportowe chyba ze ktos nie lubi to serie Street się może spodobają

4.Wyscigi najlepiej Burnout :D

reszta fajnych jest tylko na Singla...niestety np.Black :/ nad czym bardzo ubolewam :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam nie mam PS2, ale miałem okazję zaznajomić się dość dobrze z kilkoma GENIALNYMI tytułami i kilkoma dobrymi ;) A więc...

- God of War 1 oraz 2 - czy ja naprawdę muszę coś mówić? Świetna, brutalna, krwawa sieka w której masakrowanie przeciwników kombosami daje ci najwięcej frajdy przy grafice, której nie powstydziły by się gry next-gen, programiści wycisnęli ostatnie soki z tej maszyny...

- MGS3: Snake Eater - Kojima... ;) I wszystko jasne :P

- Black - niezwykle intensywny i piękny single z konkretną akcją i zadymą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że God of War jest genialny wręcz nie mogę się nie zgodzić ale Black (przynajmniej dla mnie) tylko wygląda i... tyle.

Co do "jakości" (trudno to tak nazwać) Mercenaries to miałbym wielkie wątpliwości, Star Wars Force Unleashed na PS2 jest zjadliwy (da się grać).

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie seria Kingdom Hearts (przeszedłem obie btw :P), która mimo ogólnej popierdółkowatości ma w sobie coś głębszego. Takie perełki pokazują ile kryje czaru się w maszynce Sony, zwłaszcza w tytułach które wydają się nie warte uwagi (tak brzmi to jak gadka fanboya, wiemmmm :D)

Jeśli chodzi o to jak fajna jest jakaś gra to tylko kwestia gustu. Są ludzie którzy tępią Metal Geara jak zarazę a czczą Maluch Racera XD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukiego widzę drugi raz z odpowiedzią kompletnie nie w temacie (czytaj denerwującą). Nie lubię jak ktoś gada kompletne bzdury lub coś nie na temat.

Co do RPG to najlepszy jest Baldur's Gate II: Dark Alliance lub seria Champions. Godny polecenia (zwłaszcza hardcore'owcom) jest Breath of Fire V lub wcześniej wspomniana Persona 3 (czwórka już blisko BTW). Z Odin Spherem i Shadow Hearts nie miałem do czynienia i też chętnie dowiedziałbym się o nich czegoś więcej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdecydowanym faworytem jest Final Fantasy :) Wiem, żadne zaskoczenie, ale ta gra jest przecież fantastyczna. W dodatku odkąd została wydana na PS2, pierwszy raz w historii mogliśmy usłyszeć głosy postaci! Fabularnie jak zwykle Kwadratowi nie zawiedli, FMV robią tzw. "opad szczęki" (polecam scenę bodaj w Moonflow z Tidusem i Yuną z FFX). Ponadto na PS2 można przecież pograć w gry z PSX, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pograć we wcześniejsze gry z serii np. FF7... Sephiroth jest chyba najbardziej lubianym draniem ze wszystkich w Finalach...

A całej serii LOTR nie można uznać za action RPG? No bo przecież jakiś system levelowania tam jest xD (punktami płaciło się za nowe ciosy)...

Dalej mogę polecić Digital Devil Saga, Xenosaga, Kingdom Hearts i sporo innych RPG. Gdyby tylko było na to więcej czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdecydowanym faworytem jest Final Fantasy :) Wiem, żadne zaskoczenie, ale ta gra jest przecież fantastyczna. W dodatku odkąd została wydana na PS2, pierwszy raz w historii mogliśmy usłyszeć głosy postaci! Fabularnie jak zwykle Kwadratowi nie zawiedli, FMV robią tzw. "opad szczęki" (polecam scenę bodaj w Moonflow z Tidusem i Yuną z FFX).

Ja chyba zawsze w stosunku do FFX byłem sceptyczny i choć przesiedziałem przy tej grze ponad 100 godzin (z czego większość to blitzball i monster arena), to nadal nie jest ta gra w czołówce polecanych przeze mnie jRPG na PS2. Na pierwszym miejscu postawiłbym Personę 3 (bardzo przystępny tytuł), a teraz także Personę 4, która wkrótce zostanie wydana też i w Europie. Dla kogoś, kto chce mniej skomplikowaną i "staroszkolną" grę - Dragon Quest 8. Dla szukających wyzwania: SMT: Lucifer's Call. Dla tych, co się odbiją od LC: Digital Devil Saga :)

Dodałbym jeszcze Shadow Hearts: Covenant, Valkyrie Profile 2, Rogue Galaxy i Star Ocean 3, bo gry to są zapewne zacne, ale nie grałem w nie jeszcze, choć na półce czekają.

Co do głosów postaci w FFX - polecam ten artykuł. Tak, autor zalinkowanego tekstu też nienawidzi "sceny ze śmiechem".

Sephiroth jest chyba najbardziej lubianym draniem ze wszystkich w Finalach...

To nie ulega wątpliwości, choć Kefka ma bezpieczne drugie miejsce. Ale to już dyskusja do innego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci serię Suikoden ,ale zaczynaj od początku ( czyli od S1 ) , bo to co zrobiliśmy w poprzednich częściach wpływa na świat gry ,choć w każdej części główni bohaterowie są inni i czas i miejsce akcji również.Dwie pierwsze części sa na PSX a " czwórkę " i " trójkę " możesz ominąć ( słabe na tle reszty ) .

Z Action RPG znakomite są serię "Tales..." i Kingdom Hearts .Warto też zagrać w Star Ocean : Till the end of time.

Warte polecenia są też Rogue Galaxy i Radiata Stories.

A tak z innej beczki : świetne jest taktyczna Disgaea :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie God of War, któryś z Residentów czy nawet PES w razie gdyby znajomi przyszli. ;) Możesz jeszcze pomyśleć nad Star wars: the force unleashed. Okrojona w stosunku do choćby Xboxa 360, ale nadal warta polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej pykałem w Star Wars: Batllefront 2( IMHO w multi na jednej konsoli wymiata. Sporo się w " Bóg of Wojna" grało, PES 6 też często w konsoli lądował( wersja na x360 skopana, seria się stacza FiFa[ na konsolach oczywiście] rządzi), no i oczywiście FF X& XII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ps2 po to żeby móc grać w 3 gry - Gran Turismo4, Tekken5, i Final Fantasy (dowolną część). tak też teraz mam, i gram :) hio hio i GT i T5 i FF (X i XII) chyba te serie zawsze były czymś co sprawiało że konsola sony była bezkonkurencyjna. do tego Metal Gear Solid. oj!! nikt inny nie ma tak dobrze jak my :D - inni mogę się cieszyć że mają Mario, Sonica, Stalkera i inne rzeczy na ps niedostępne. ale nie mają żadnego z wymienionych tytułów... nie wiedzą co tracą :D hio hio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playa kupiłem dla kilku gier:

Tekken 5 i Soul Calibur 3 - dobre nawalanki lecz szybko mnie znudziły. Na szczęście można odwiedzić kumpla i doznać nowych i lepszych wrażeń z rozgrywki w multi.

Medal of Honor - Vanguard - mimo wielu skryptów i przejściu każdej misji kilka(naście) razy, szkopów ubija się tak samo przyjemnie jak na początku nawet na poziomie Elita :D

PES 2008 - okazjonalnie, trening grania w nogę "na sucho". Preferuję grę w multi.

A te zajęły mi sporo czasu po ich poznaniu:

Killzone - całkiem dobry FPS, nie za łatwy (na plus), bardzo ładny i grywalny.

Burnout 3 Takedown - mój pogromca innych samochodówek na PS 2. Dynamiczna rozgrywka, piękna grafika i spora radocha z pokonania (zniszczenia) przeciwników.

Black - grafika mnie wgniotła w krzesło. Nie sądziłem, że taka ładna gra wyjdzie na PS-a. Szybka akcja, ciekawe poziomy i efekty pirotechniczne. Denerwuje tylko "atak klonów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...