Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sleeskee

PS2 - temat ogólny o grach

Gra-Symbol Play Station  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę/serię uważasz za symbol produku firmy Sony

    • Seria Tekken
      22
    • Seria Gran Turismo
      29
    • Seria Crash Bandicoot
      32
    • Meal Gear Solid
      21
    • Seria Soul Blade/Soul Calibur
      1
    • Inna
      21


Polecane posty

Co do Splinter Cell Double Agent zmieniłem zdanie, gra się świetnie, zebrałem się dzisiaj i ukończyłem całą kampanię, kupiłem jeszcze jakiś miesiąc temu grę Second Sight i jest świetna ciekawa historia, łatwe sterowanie i paranormalne zdolnoście bohatera, świetnie i jeszcze raz świetnie. Zakup Predzia się trochę opóźni z powodu, że kupiłem nowe mp4 i nowy telefon ( stary zgubiłem, chlip, ale cóż to moje super sczęście ) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Predzia się trochę opóźni

Nie polecam zakupu tej gry. Nie jest jakoś bardzo zła, w porywach dałbym jej 6/10 (bo lubię Predatora), mimo, że gra zasługuje bardziej na góra pięć. Słaba grafika, często chrupiąca animacja, biedna fabuła i bardzo przeciętna grywalność... Nie jest to gra zbyt udana. Mimo to jednak może się podobać, co odzwierciedlają oceny. Na gamespocie średnia ocen z recenzji wynosi 5.1, ale oceny wahają się od 1 do 8.8 (co jest absolutną przesadą). Jednak średnia ocen użytkowników jest już dużo wyższa - 7.5.

Jak jesteś fanem Predatora, lubisz gry tego typu i sporo wybaczasz produkcjom - możesz dać grze szansę i możliwe, że będziesz się dobrze bawił. Jednak zakup radzę przemyśleć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Predzia się trochę opóźni

Nie polecam zakupu tej gry. Nie jest jakoś bardzo zła, w porywach dałbym jej 6/10 (bo lubię Predatora), mimo, że gra zasługuje bardziej na góra pięć. Słaba grafika, często chrupiąca animacja, biedna fabuła i bardzo przeciętna grywalność... Nie jest to gra zbyt udana. Mimo to jednak może się podobać, co odzwierciedlają oceny. Na gamespocie średnia ocen z recenzji wynosi 5.1, ale oceny wahają się od 1 do 8.8 (co jest absolutną przesadą). Jednak średnia ocen użytkowników jest już dużo wyższa - 7.5.

Jak jesteś fanem Predatora, lubisz gry tego typu i sporo wybaczasz produkcjom - możesz dać grze szansę i możliwe, że będziesz się dobrze bawił. Jednak zakup radzę przemyśleć. ;)

Możliwe, że będę się dobrze bawił, ponieważ lubię gry tego typu no i Manhunt 2 dużo wybaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutne minimum - pierwsza gra, którą ja kupiłem i polecam też tobie, to Tekken 5 - gra genialna, a jeśli masz 2 pad i kolegę, jest po prostu super.

God Of War I i II - tego chyba nie trzeba opisywać, super gierki.

PES 10 - chociaż sam nie mam, to grałem u kolegi i mam zamiar sobie kupić, chyba doskonale wiesz, czym jest seria PES, więc nie będę opisywał.

Władca Pierścieni: Trzecia Era - mało znana, choć bardzo fajna gra. Jak ktoś nie grał to powiem, że system turowy - czyli całkiem podobny do tego z FF.

To chyba tyle. Pierwsze trzy to dla mnie absolutne minimum, A PESa i WP polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie. (To będzie mój pierwszy post na tym forum :smile: )

Final Fantasy X - piękna fabuła, mnóstwo smaczków, szereg zadań pobocznych (mam ok. 200 godzin gry na liczniku i nadal na pewno wszystkiego nie znalazłem), dosyć nietypowy sposób rozwoju postaci, ładnie wyglądające walki (niektóre czary czy też przyzywane przez jedną z postaci Aeony mają genialne animacje), możliwość modyfikowania ekwipunku jak nam się podoba (za pomocą odpowiednich materiałów) zdecydowanie polecam.

Kingdom Hearts - dosyć zaskakujące połączenie światów Disneya i postaci z serii Final Fantasy (które oczywiście zmieniono tak, by pasowały do klimatu w poszczególnych światach :wink: ). Fabuła pierwszej jest całkiem niezła, ale im dalej i gdy uniwersum się rozrasta jest coraz ciekawiej. Ogólnie to gra akcji w której walki czasami naprawdę wymagają zaangażowania (z Sephirotem walczyłem jakieś 7 razy zanim wygrałem :tongue: ). Jeżeli kogoś nie odstraszy ta nietypowość to niech śmiało się ha po KH.

Soulcalibur 3 - bardzo miła "nawalanka" w której opanowanie jest ważniejsze niż button mashing. Wg. mnie najlepsza bijatyka na PS2.

Guilty Gear XX Reload - znowu nawalanka, tym razem w stylu mangowym obfitująca w oryginalne i zakręcone postaci. Istnieje także wersja PC, ale na klawierce NIGDY mi się nie udało wyklepać tego komba Dizzy na ok. 7 przycisków :tongue:, za to na padzie bez problemów można kręcić kosmiczne kombinacje. Jak ktoś woli szybką akcję i mangowe style to naprawdę warto.

PS: Na pewno o czymś zapomniałem, jak przypomnę to dopiszę.

PS2: KH 1 i 2 mają także wersję Final Mix - dodane w nich są różne ciekawe przedmioty i nowi bossowie, jednak by ją zdobyć trzeba mieć konsolę J-NTSC i sprowadzać grę z Japonii :icon_confused: .

No to na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze te wspaniałe chwile gdy zagrywałem się w Tekkena 3 na psx, zaraz po wyjściu Tekken 5 poleciałem do sklepu i gdy odpaliłem cud, miód i orzeszki!!! Predatora będę mieć już niedługo, więc teraz rozglądam się za nową gierką na mój czarny obelisk, i tą co się zainteresowałem jest Bully [ Canis Canten Edit ( chyba tak się to pisze ) ]. Screeny, które widziałem są piękne jak na tę starą konsolę i podobno jeszcze ten wspaniały klimat. ACH!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być lepsze od SSX3, ale SSX3 to mój ulubiony snowboard na PS2, kiedy mój kuzyn dał mi pierszy raz spróbować, Pad tak wibrował :P że nie mogłem normalnie ustać i się glebałem, ale kiedy wyłączyłem wibracie grało się przednio.

Black to nawet fajny FPS, jednie co mnie irytuje to, brak COOPa lub Multi przeciw drugiemu graczowi, no i skrypty ale te ostanie nie są takie złe, ale trochę zrobione na siłę, bo to dziwne wróg stoi ciut dalej od barierki zabiję go i on wylatuje na złamanie karku przez nią.

007 James Bond From Russia with Love, bardzo udany bond na PS2, jak ktoś polubił film pozdrowenia z moskwy to w grę może pograć i może mu się spodobać, niczego sobie etap z plecakiem odrzutowym.

Burnout Revange, bardzo niezła samochodwa nawalanka, niestety trochę wymagające są Karambole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achh... Do tej pory mam PS2 xD I mało tego, gram na nim!

Ale co do gier :

- God of War I i II - Po prostu gra mnie powaliła na kolana,

- Kingdom Hearts II - niestety w jedynkę nie grałem, ale bardzo mile wspominam dwójkę,

- Tekken 5 - klasyczna, oldschool'owa bijatyka, w którą z kolegami pociskamy do dzisiaj (w 6 już nie zainwestuję, bo grałem u kumpla i gra rzeczywiście straciła klimat),

- Black - szczerze? Nie wiedziałem, że z PS2 da się wyciągnąć coś takiego... (zraził mnie tylko brak multi)

>.<" Zapomniałem reszty... Jak sobie przypomnę, to na pewno dopiszę

P.S. Zgodzę się z kolegami powyżej a'propos Predatora... Nie opłaca się, chyba, że jesteś zagorzałym fanem, któremu nie szkoda pieniędzy, albo nie obchodzi go, czy gra jest płynna, ładna itd. tylko po prostu musi mieć fajną postać, którą da się grać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tekkena. Dlaczego? Tekken 3 to była pierwsza gra, w którą zagrałem na PSX'ie, Tekken 4 i 5- nadal pocinamy z qmplem na PS2, jak byłem młody (jakbym nadal nie był...) lubiłem grać na automatach w jedynkę, a moimi pierwszymi grami na PSP były Secret Agent Clank i Tekken właśnie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobrymi symbolami marki Sony są Gran Turismo,Metal Gear Solid oraz sławny Crash :cool: Te gry są klasykami od Sony i na pewno mają wiernych fanów(na przykład mnie :biggrin: ) Warto w nie zagrać chociaż raz w życiu i zobaczyć jakie są to dobre symbole te marki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosuję na Gran Turismo gdyż w nie najwięcej maniaczylem będąc mniejszy. Wyśmienita ścigalka. Szkoda, że niema możliwości zaznaczenia kilku odpowiedzi, bo wszystkie tutaj są Grami-Symbolami. I jak ktoś lubi bijatyki to będzie to Tekken. Ścigalki - GT itd. Ale musi być w końcu zwycięzca :P. Narazie wygrywa Gran Turismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagłosowałem na Metal gear solid z sentymentu pamiętam tą serię jeszczę z dzieciństwa i byłem zadowolony,że mogę w nią zagrać na czarnuli :).Gdyby nie Metal to Final Fantasy które,też pamiętam z dzieciństwa i sentyment pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wypowiedzieć o predziu, jakiś czas temu ale zapomniałem a więc napiszę teraz:

Fabuła może być, w końcu w tej grze nie oto chodzi.

Płynność, na to nie mogę narzekać, gdyż u mnie chodzi świetnie, chociaż zdarzają się chrupnięcia anmiacji.

Przerwniki filmowe, są świetne i piękne.

Grafika, jak na tą konsolę przyzwoita, na pewno ładniejsza niż na screenach.

Audio, jak najbardziej w porządku.

A sama gra dobra jest, dużo combosów, fajni bossowie, nowe ciuszki dla predzia.

Moja ocena dla tej gierki to 8/10!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 4. Spędziłem przy niej ponad 200 godzin. I były to bardzo dobrze spędzone godziny.

Dodałbym do tego Black - każdy powinien chociaż zobaczyć. Świetny jest też Tekken 5. Warto przyjrzeć się też grze SSX3 - chyba wymarła już seria. Świetne zręcznościówka ze genialnym soundtrackiem i oryginalnym graficznie stylem. Menu rządzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wypowiedzieć o predziu, jakiś czas temu ale zapomniałem a więc napiszę teraz:

Fabuła może być, w końcu w tej grze nie oto chodzi.

Płynność, na to nie mogę narzekać, gdyż u mnie chodzi świetnie, chociaż zdarzają się chrupnięcia anmiacji.

Przerwniki filmowe, są świetne i piękne.

Grafika, jak na tą konsolę przyzwoita, na pewno ładniejsza niż na screenach.

Audio, jak najbardziej w porządku.

A sama gra dobra jest, dużo combosów, fajni bossowie, nowe ciuszki dla predzia.

Moja ocena dla tej gierki to 8/10!!!

Mówiłem, że gra jest b. dobra! Co prawda zaciąłem się w jednym momencie i nie chce mi się dalej grać, ale może za jakis tydzień do niej wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pogrywam w GTA Liberty City Stories, i bardzo to mi się podoba, misje są bardzo fajne, a niektóre przypomniały mi nawet Hitmana, w miarę postępów w grze odblokowywują ci się ciuszki ( jak w predziu ) a klimat bomba, szczerze polecam. Takie pytanie mógłby mi ktoś coś powiedzieć o grze The Getaway Black Monday?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikaz512 wystarczy wklepać w gugla tytuł gry i kliknąć pierwszy lepszy link. Jak chociażby ten.

Zdecydowanie The Best of na Ps2, to Metal Gear Solid 3:Snake Eater. Jak dla mnie (zaraz po God of War II) pokazuje na co stać konsolę. Dla tej tylko gry możecie śmiało kupować "peesdwójkę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak dla mnie zasadniczą wadą jest tempo części 3, a mianowicie(moim zdanie) trójka jest senna i momentami wręcz nudnawa od zakończenia Virtous Mission aż do

sceny tortur

wyłączając oczywiście starcia z bossami. Zaś dwójka cały czas trzyma równe tempo i ma pare naprawde fajnych pomysłów(robienie fotek for example) i ABSOLUTNIE GENIALNY początek :P Ale fakt można trójeczkę troszenkę wyżej ale tylko trochę :)

Aha jeszcze dopisek- Zapomniałem o boskim Silent Hill 2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...