Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sleeskee

PS2 - temat ogólny o grach

Gra-Symbol Play Station  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę/serię uważasz za symbol produku firmy Sony

    • Seria Tekken
      22
    • Seria Gran Turismo
      29
    • Seria Crash Bandicoot
      32
    • Meal Gear Solid
      21
    • Seria Soul Blade/Soul Calibur
      1
    • Inna
      21


Polecane posty

Przy założeniu że posiada się inne platformy zgrzeszyłbym jeśli nie przyznam racji. :unsure: Ale jest to kwestia subiektywnego odczucia i gustu. Fanatyk danej serii kupi wszystko co tylko jest związane z tytułem choćby było w dialekcie kańtonskim i na kalkulator :lol: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

-Lego Star Wars I i II-jeżeli lubisz gwiezdne wojny (lub nie) to gra w sam raz dla ciebie,a poza tym ma super chumor

-6 czerwca ma wyjść Lego Indiana Jones-jeżeli lubisz Indiane (lub nie) to gra w sam raz dla ciebie,a poza tym ma super chumor

-God of War I i II-Po prostu dwie najlepsze gry na tę platformę

-Ojciec Chrzestny-Fajna gra na Baaardzo dużo czsu

-Killzone-gra niczego sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj aj aj i jeszcze raz AJ powtarzam to jest jedynie kwestia MOJEGO gustu. Jeden lubi NfS-a , drugi Burnout'a a trzeci wino za 2,50. A polemika o to które lepsze to kłótnia o marchewkę. Jak dla mnie nie ma o czym więcej dyskutować w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie ! Lepszy jest... tatam PASJANS :P No cóż nie każdy umie zrozumieć że JA mogę mieć własne zdanie nt. lepszych i lepsiejszeszych :P

I kolega gejm ma całkowitą rację :P Z resztą jak napisałem to że to DLA MNIE jedna z najlpeszych arcadówek ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... Co za ludzie... Jak można porównywać NFS do BO?! To jest prawie tak bezsensowne jak porównywać NFS do np. GT (arcade racer i symulacja)... Przecież NFS to racer, a BO to crasher..... Zauważcie, że obie są z EA - sami robiliby sobie konkurencję?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam:

God of War I i II. Mistrzostwo. Nawet jeśli są to raczej krótkie gry, to jakże intensywne! Zresztą można kupić bez problemu obie części za rozsądne pieniądze, co też osobiście uczyniłem.

Final Fantasy X, ewentualnie też XII. Wprawdzie nie są to moim zdaniem ani najlepsze gry z serii Final Fantasy, ani najlepsze jRPG na PS2 (ohoho), ale jednak są to na tyle przystępne i dobrze wykonane tytuły, że nawet gracz, który nie jest fanatykiem jRPG, może się wciągnąć i solidnie pograć, szczególnie w FFX.

Tekken 5, Soul Calibur 3. Godziwe bijatyki od Namco. Nie wiem, czy fanatycy te gry lubią czy też uważają za hańby serii itd., ale przeciętny gracz, jak np. ja, może czerpać dużo przyjemności z grania, bo gry to zacne i z dostateczną liczbą dodatków, żeby solidnie się pobawić.

MGS2, MGS3. Wiadomo. Można kochać, można nie lubić, ale zapoznać się trzeba.

GTAIII, GTA:VC, GTA:SA, GTA:LCS, GTA:VCS. Jeśli ktoś nie grał w pierwsze trzy wymienione tytuły na PC, a ma PS2, to raczej wypada się zapoznać, pograć, przejść na 100% itd. Jeśli grał i polubił, to może sobie sprawić fajne ...Stories i też dobrze się bawić.

Oczywiście podane tytuły dobrałem tak, żeby spodobały się możliwie największej liczbie ewentualnych posiadaczy PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kolekcji mam może nie najlepsze tytuły, ale zawsze to coś. A polecić Ci mógłbym Metal Gear Solid jako sagę-gry która trzeba przejść z 3-4 razy aby zrozumieć zawiłość fabuły, jeszcze obowiązkowo trzeba przejść Devil May Cry 1 & 3-gry które pokarzą jak dobry masz refleks, no i oczewiście dzieła Square- softu jak i enix, a mianowicie Final Fantasy X oraz XII, jak i piękne Kingdom Hearts II-ze wzgledów muzyki (Sanctuary rulez),pieknej fabuły,gameplayu(FFXII-120 godzin!!). Z platformerów poleciłbym Jak 3 i Rachet & Clank(obie mają to ,,coś'' co do nich przyciąga), a z FPSów przecudowne i do dziś masujące gałki oczne cudną grafiką Black-dzieło Critrion ( to ci od Burnouta!!-też polecam),ma swoje momenty, a intensywnością akcji przyprawi o ból głowy...To tyle na temat gier na PS2. Za 3 tygodnie przesiadka na PlayStation 3!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane Criterion to oddział EA...oddział a nie część firmy. Critrion jest pod egidą EA, ale robi gry według (prawie)swojego widzimi się...jeszcze tylko EA musi zatwierdzić projekt, no i dać kasę. A reszta ich nie obchodzi, oprócz dochodów z danej gry oczewiście, więc takie firmy jak Criterion czy Maxis mają własną inwencję w tworzenie AMBITNYCH tytułów. PS pije do EA i ich jedynego horroru i najbardziej innowacyjnej gry Elektroników a mianowicie Dead Space... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane Criterion to oddział EA...oddział a nie część firmy. Critrion (...) robi gry według (prawie)swojego widzimi się...jeszcze tylko EA musi zatwierdzić projekt, no i dać kasę.

Ahaa... W takim razie dzięki, że mi powiedziałeś, i przepraszam za wymądrzanie się w sumie :)

A co do Dead Space - też uwielbiam horrory (ale te, w których mniej akcji, np SH, Penumbra, a nie RE), więc też pokładam jakieśtam nadzieje w tym projekcie, chociaż na PC mi nie pójdzie a na PS2 nie wyjdzie :P, ale może będę zmieniał PC, a nie muszę mieć tej gry od razu. Aha, sorry za lekki offtop. A co do PS2 to ja już się dawno wypowiadałem; mogę do tego jeszcze ewentualnie Bully i Guitar Hero (w ciemno:D) dorzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gejm, Burnouta wypromował Acclaim (wydawca) a tworzyli (developer) niezaleznie Criterion :)

do tej pory szło fenomelnalnie, dwie pierwsze części były kąskami, ptoem EA sięgnęło po tą jakże potężną licencję i team developerski - wyszedł Burnout 3. Połączenie ogromnego talentu i pieniędzy - genialna gra.

A potem to już jak to z grami EA, wymusili (napewno) kolejną część i Dominator już ewolucją nie był, potem nadszedł Paradise - czyli Burnout podpasowany pod nowe trendy, ale dla mnie ososbiście to dalej był cień trójki, teraz okazuje się ż ekról wyścigów arcade, boosta i adrenaliny wychodzi na PC -_-" czyste EA, niech zdechną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok psze państwa, pogadalim se a teraz wracamy do głównego tematu ;) Nie gadajmy o tym kto co stworzył, nie spierajmy się co jest lepsze - skupmy się na subiektywnym polecaniu. Niech topik będzie bardziej przejrzysty - co najmniej tak, jaki był na pierwszej stronie. Dzięki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, właśnie. sleeskee, my mamy pisać tylko exclusive'y?

Ogólnie wszystkie, które są świetne waszym zdaniem. Jasne, że człeka po zakupie konsoli ciągnie właśnie do exclusive'ów, w które nie ma możliwości na piecu pograć, ale często można odczuć różnicę w wersjach. W teorii jednak mało przydatne są rekomendacje hitów pecetowych, chyba że oferują spore zmiany bądź konwersja lipnie została zrobiona. Tak więc można rzec iż owszem - wszystkie gry (z argumentacją, nie tylko sucha lista, bo wyliczankę to ja na Wiki mam: KLIK), ale owe niepopularne i niewydane na PC będą najmilej zapewne postrzegane przez świeżych konsolowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z argumentacją, nie tylko sucha lista, bo wyliczankę to ja na Wiki mam...

- Burnout - takiej dawki adrenaliny nie zapewnia żadna ścigałka, przy prędkości jaką osiągasz omijanie jadących z naprzeciwka samochodów to po prostu instynkt - nie ma czasu na przemyślenie manewrów :) A możliwość wbicia irytującego oponenta w ścianę i obserwowania jak malowniczo miażdżą się jego blachy? Bezcenne :)

- Tekken 5 - rewelacyjna grafika, niezliczona ilość kombosów, zastępy charakterystycznych postacji - i oczywiście możliwość spuszczenia tęgiego łomotu kumplowi w grze na dwa pady :)

- Crash Bandicoot - rewelacyjna platformówka, kolorowa jak cukierek, ale wciąga niesamowicie - poziomy są pomysłowe, bardzo zróżnicowane, pełne specyficznego humoru - a co najważniejsze => zapewniona zabawa dla całej rodziny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Best of ? hmm, może zrobię tak, aby każdy gatunek miał swojego lidera ;]

Bijatyki: Tutaj są jak dla mnie dwa wielkie tytuły w które wg. mnie koniecznością jest w ich zagranie

-Mortal Kombat: Armaggedon(bardzo ładna grafika, duuuużo gore'a, postaci od groma, fajny tryb w stylu GoW'a, przez sieć można popykać z innymi)

-Tekken 4(ogólnie to całość tworzy świetną Arcade'ową bijatykę)

Wyścigi: Dla mnie istnieją jedynie dwa tytuły, które mimo że siedzą na tej samej półce to jednak są to dwa odmienne stany wirtualnej rozrywki

-Gran Turismo 4(zabijcie mnie jeżeli nie mam racji, że gra miażdży pod każdym względem wśród ścigałek, argumentów jest zbyt dużo aby wymieniać, po prostu zagrajcie!)

-Burnout 3: Takedown(lubicie adrenalinę, rozwałkę i szybką jazdę? Seria Burnout oraz moja ulubiona część "Takedown" zaspokoją wasze "potrzeby" w 100%-ach ;) )

Strzelanki: Na konsolach gra w fps-y wydaje się conajmniej komiczna, ale są pewne tytuły w które naprawdę warto zagrać

-Black(prawdopodobnie gra, która wycisnęła 101% z "czarnulki", ale tu nie o sam wygląd chodzi, rozwalanie otoczenia również cieszy oko jak i niczego sobie klimat gry)

-Unreal Tournament(braaaaains! właśnie tak, lubicie pełno procentową rzeźnię we wspaniałej oprawie turnieju Unreal'a? Gra pozostawia po sobie świetną zabawę oraz możliwość rozgrywki do 4-ech osóB)

TPP/Akcja: Czyli gry widziane zza osoby w której główną rolę pełni rozwałka

-Seria GTA(nie wyróżniałem poszczególnych części gdyż dla mnie wszystkie są praktycznie takie same, ale tak czy inaczej- nie zagrałeś w GTA? Cóż, gra oznaczona mianem must have)

-Max Payne(gra dla mnie ceniona zarówna na PC jak i ps2, mam sporą tendencję do tej gry, całkowicie zresztą nie podeszła mi dwójka, gra ma świetny klimat, widowiskowe strzelaninę i bdb. grafikę)

-Bully(pewnie nie wielu o niej słyszało, ale jest to gra tak jak GTA ze stajni Rockstara, a zarazem chodzi w niej o to samo, tylko że.. jesteśmy 15-sto letnim chłopcem który jest pozostawiony na samodzielne życie wśród rówieśników w akademiku)

Survival Horror: Nie oszukujmy się, 3/4 gier tego typu pochodzą z Japonii i.. chwała im za to, że właśnie stamtąd ;]

-Silent Hill(po prostu, cała seria tworzy najlepszy Survival Horror wszechczasów, tutaj nie boimy się potworów które stoją za rogiem, tutaj strach tworzy nasza niewiedza.. KLIMAT MIAŻDŻY!)

-Project Zero 2(a.k.a Fatal Frame, gra naprawdę warta polecenia, klimat jak w SH powala, a strachu przybywa nam w tej grze całymi tonami)

-Forbidden Siren(gra która straszy, a jednocześnie jest jak dla mnie jedną z największych psychodeicznych, schizowych, powalonych gier w jakie grałem, tak czy inaczej, na dobre jej to wyszło ;])

Sportowe: Chyba nie muszę tłumaczyć..

-Pro Evolution Soccer 5(lubisz fifę powiadasz? w takim bądź razie nie grałeś w pes-a ;) Gra ze stajni KONAMI bije grywalnością na łeb i szyję Fifkę, a licencji z roku na rok przybywa)

Fight Night 2k4(czyli coś dla fanów boksu, dobry gameplay, grafika, ciekawy tryb kariery, i jeszcze jedno, mówią że Round 3 jest najlepszą grą z serii, bzdura ;f )

To chyba wszystko, ale jak znam życie to z pewnością o czymś zapomniałem :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black- bardzo fajne to to.

KillZone- futurystyczna strzelanka. Jak dla mnie ciut zmarnowany, potencjał ale też może być.

Resident Evil 4- powiem krótko- TO NAJLEPSZA GRA JAKĄ WIDZIAŁEM ( dla niedomyślnych- krzyczałem..)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Star Wars: battlefront 2- strzelanina nastawiona na sieć, i grę z botami.

Tekken ( dowolna część)- przyjemna bijatyka.

Front Mission (dowolna część)- turowa strategia z mechami w roli głównej.

To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the colossus - jedna z najciekawszych i najbardziej klimatycznych gier na ps2, polecam obejrzeć losowo wybrany gameplay (tylko uwaga na spoilery). Z resztą gra ostatnio wyszła w serii platinium - nic tylko brać i grac.

Killer 7 - psychodelia w czystej postaci podlana jednym z najbardziej rozpoznawalnych "dizajnów" w historii gier. Ostrzegam że gra nie jest dla wszystkich i albo was wsyśnie po same skarpetki albo odbijecie sie od niej krzycząc "co to za crap!".

Okami - piękna grafika, ciekawy gameplay i 100% Japonii. Smacznego ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam tylko jeden tytuł gdyż reszta must-haveów została już wymieniona:

METAL SLUG ANTOLOGY! Grafika jest brzydka, rozgrywka uproszczona do

granic możliwości zaś fabuły po prostu nie ma ALE jak wciąga!

Gwarantuje że spędzisz przy MSG dłuuuuuuuugie godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam niedawno zakupiłem PS-a 2 i mam:

-GTA Vice City - nie trzeba chyba tłumaczyć

-Gran Turismo 3 i 4 - bardzo dobre wyścigi

-Colin McRae Rally 3 - wyścigi WRC

-Unreal Turnament - FPS jakich mało

polecam wszystkie te tytuły, polecam też:

-Tekken 5 lub TAG - najlepsza bijatyka na konsole

-Tony Hawk wszystkie części - wiadomo

-Bully - takie GTA w szkole, było opisywane w CDA

-Crash większość - fajna platformówka

-Fight Night - bijatyka, boks

-Def Jam Fight for New York (czy jakoś tak) - walki z raperami, ostatnim bossem jest Snoop Dogg, coś dla fanów rapu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...