Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Ten "utalentowany grafik" robiący okładkę to mam nadzieję nie Marek Lenc ? , bo jeszcze ktoś mógłby was pomylić z Fasolkami albo Kabaretem Ani Mru Mru czy Łowcy.B. Już sobie wyobrażam mamuśkę, która serwuje dziecku taki prezent pod choinkę, a tu rzeź, łoja i fruwające flaki jak w Painkillerze.

A z innej beczki : grałeś kiedyś nawalony jak stodoła jakiś koncert ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie takie pytanie "gitarowe". Gram na gitarze od roku, ale postanowiłem pójść na lekcje. Na pierwszej lekcji od razu wytknięto mi błąd (czy do końca błąd to nie wiem". Mianowicie, grając, lewą ręką tak trzymam gryf, że kciuk mi wystaję ponad gryf, a nauczyciel mówi, że trzeba stosować "chwyt jabłka". Widzę, że wielu gitarzystów cały czas go nie stosuje. Przyznam, że "po mojemu" jest mi wygodniej. Jak więc powinienem grać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Z klasyki Wilczy Pająk i Stos.

A już chciałem pytać, czy słuchasz polskiej klasyki Thrashu :) . Co sądzisz o innym zespole który można zaliczyć do tej kategorii, zwanym Open Fire? Osobiście żałuję, że ich jedyna płyta nigdy nie została wydana.

Tak poza tym, Wilczy Pająk szybko zmienił nazwę na Wolf Spider i nagrał pod nią trzy z czterech swoich płyt.

2. Słuchasz może poza Maidenami czegoś z New Wave Of British Heavy Metal, np. Angel Witch, Diamond Head, Saxon?

Edytowano przez Pinkel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie takie pytanie "gitarowe". Gram na gitarze od roku, ale postanowiłem pójść na lekcje. Na pierwszej lekcji od razu wytknięto mi błąd (czy do końca błąd to nie wiem". Mianowicie, grając, lewą ręką tak trzymam gryf, że kciuk mi wystaję ponad gryf, a nauczyciel mówi, że trzeba stosować "chwyt jabłka". Widzę, że wielu gitarzystów cały czas go nie stosuje. Przyznam, że "po mojemu" jest mi wygodniej. Jak więc powinienem grać ?

Według mnie tak, jak jest Ci wygodniej. W niektórych przypadkach chwyt z wystającym kciukiem jest wygodniejszy, czasem ten "poprawny". Ja długo grałem tylko z wystawionym kciukiem, ale w końcu okazało się, że trzymając gryf w ten sposób pewnych rzeczy nie przeskoczę.

A już chciałem pytać, czy słuchasz polskiej klasyki Thrashu :)

Nie słucham. Ale to nie znaczy, że nigdy nie słyszałem .:)

Co sądzisz o innym zespole który można zaliczyć do tej kategorii, zwanym Open Fire?

Open Fire znam tylko z nazwy (bo pamiętam, że mieli splita ze Stosem z Metalmanii).

Tak poza tym, Wilczy Pająk szybko zmienił nazwę na Wolf Spider i nagrał pod nią trzy z czterech swoich płyt.

Wiem. :)

2. Słuchasz może poza Maidenami czegoś z New Wave Of British Heavy Metal, np. Angel Witch, Diamond Head, Saxon?

W zasadzie nie słucham już NWoBHM. Czasem wracam do Maidenów i Saxona, ale to wyjątki. Drugiej (albo i trzeciej) ligi typu Angel Witch, Tygers of Pan Tang czy Jaguar już nie ruszam. Co nie znaczy oczywiście, że nie darzę sympatią i sentymentem ("sziz en endżel łicz, sziiiiiz en endżel łicz" :)). Wciąż pamiętam m.in. fantastyczny numer "As the Crow Flies" reaktywowanego Jaguara - rewelacja. Gdyby cała płyta trzymała taki poziom, to wciąż bym do niej wracał. Saxona natomiast widziałem w Wawie na koncercie z Iced Earth - pojechałem głównie na Iced Earth, ale nie wiem, czy Saxon nie zrobił na mnie nawet większego wrażenia. Byford na żywo był fenomenalny - wcale nie było słychać, że ma już swoje lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że zamiast inwestować w wydanie płyty powinniście zainwestować w sprzęt ? - macie brzmienie typowe dla kapel garażowych - piecyk i jakiś tam tani distortion czy nawet efekt zamontowany w piecu. Nie mówię, żebyście kupowali jakiś konglomerat multiefektów a'la Vai czy Satriani, ale parę "bajerów" by się przydało, oryginalne brzmienie może być kluczem do sukcesu, zwłaszcza gdy gra się muzę w której już przetarto wszystkie ścieżki.

PS A co do tego kciuka pod gryfem, to tak uczą w szkołach muzycznych klasycznego grania, większość wirtuozów gitary tak gra... no może poza Malmsteen'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że zamiast inwestować w wydanie płyty powinniście zainwestować w sprzęt ? - macie brzmienie typowe dla kapel garażowych - piecyk i jakiś tam tani distortion czy nawet efekt zamontowany w piecu.

Tja... Mój zestaw: lampowy Peavey Triple XXX + kolumna Mesa Rectifier + wiosło BC Rich Mockingbird z przystawkami Seymour Duncan LW-Must + zestaw "kostek" Bossa i MXR-a. Zestaw Sergiusza: lampowy Peavey 6505 + paczka Peaveya + wiosło Ibaneza z wysokiej serii z przystawkami takimi jak u mnie + kostki m.in. Bossa + kaczka Morleya. W sumie nasz sprzęt gitarowy wart jest jakieś 18 tys. złotych. Tyle w temacie "jakichś tam tanich distortion" i "nawet efektów zamontowanych w piecu". A jeśli brzmienie w "Time to Wake Up" jest "typowe dla kapel garażowych", to zapewniam Cię, że 95% kapel garażowych nigdy tak nie zabrzmi, bo ani nie ma takiego sprzętu, ani nie wyłoży kasy na profesjonalne nagrania.

Nie mówię, żebyście kupowali jakiś konglomerat multiefektów a'la Vai czy Satriani, ale parę "bajerów" by się przydało, oryginalne brzmienie może być kluczem do sukcesu, zwłaszcza gdy gra się muzę w której już przetarto wszystkie ścieżki.

Może już nie świruj, co? :)

PS A co do tego kciuka pod gryfem, to tak uczą w szkołach muzycznych klasycznego grania

Klasycznie gra się też palcami, a nie kostką - i co z tego?

większość wirtuozów gitary tak gra... no może poza Malmsteen'em.

Popatrzmy:

Joe Satriani

4493366644_3e638a6ded_o.jpg

Steve Vai

steve-vai-2.jpg

Paul Gilbert

1948780782_8b0962417e.jpg

Oczywiście bez problemu można znaleźć foty dowodzące, że trzymają lewą dłoń klasycznie - bo jej ułożenie dobiera się do sytuacji wedle wygody i upodobania. Swoją drogą ciekawe, co wydusiłby z siebie nauczyciel ze szkoły muzycznej, widząc, jak Marty Friedman układa prawą rękę do kostkowania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez problemu można znaleźć foty dowodzące, że trzymają lewą dłoń klasycznie - bo jej ułożenie dobiera się do sytuacji wedle wygody i upodobania. Swoją drogą ciekawe, co wydusiłby z siebie nauczyciel ze szkoły muzycznej, widząc, jak Marty Friedman układa prawą rękę do kostkowania. :)

No dobra, ale zauważ, że w większości przypadków kciuk wyłazi im poza gryf gdy grają w wysokich pozycjach. Gryf gitary klasycznej kończy się na 12 czy 13 progu, potem zaczyna pudło i kciuk chcąc nie chcąc trzeba mieć pod gryfem w przeciwieństwie do gitar akustycznych czy elektrycznych gdzie masz wielgachne wycięcie i komfortowy dostęp do wszystkich progów. A w ogóle taki młody ,początkujący gitarzysta powinien grać według zasad klasycznych, a nie jak mu wygodnie. Kiedy zostanie Vai`em, Satrianim , Gilbertem czy Darell`em to będzie mógł grać jak mu się żywnie podoba.

Co do nauczycieli gitary to znam takich ludzików, którzy spokojnie mogą się mierzyć z powyższymi miśkami i zapewniam cię, że z powodzeniem. Im sie udało zaistnieć na rynku międzynarodowym, a sam wiesz, że takich i nawet lepszych jest na świecie bardzo dużo, wystarczy "luknąć" na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Daniel ile ta wasza płyta będzie kosztować i czy będzie tłoczona czy wypalana na CD-R (Miecz Wikinga taki dostałem - oryginalny hehe), gdzie ją zamawiać?. Dawno już nie kupiłem oryginalnej płyty, więc może zrobię sobie małe zadośćuczynienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę chcemy wytłoczyć - to będzie profesjonalny produkt, nie żaden CD-R z wkładką z domowej drukarki. Jeśli chodzi o cenę, datę premiery, dostępność - o tym będziemy informować w odpowiednim czasie. Mogę powiedzieć tylko tyle, że chcielibyśmy wprowadzić album do sklepów i wycenić go przystępnie. Zobaczymy, czy nie skończy się na sprzedaży na koncertach, Allegro i w sklepach z muzyką MP3. Nie wiem też, czy w tym roku uda nam się wytłoczyć płyty, bo koszt nagrania albumu nieco nas poturbował, a niebawem będziemy jeszcze musieli zapłacić grafikowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydaliście już jakąś płytę? Bo trochę waszych empetrójek pałęta się po sieci np. No Escape, Virus (nie słyszałem kawałka ale coś mi się z ajronami kojarzy, jakiś bonus track do składaka z Blaze'em na wokalu),Pistachio Revoluxion,Final Destination, Another World (to o grze komputerowej?), ale pełnej płyty nie uświadczyłem. I druga rzecz, pytałem o to Smugglera, ale jak zwykle powiedział, że nie wie, a mianowicie czy będą kawałki amatorskich kapel w CDA? - całkiem sympatyczny dodatek to był :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydaliście już jakąś płytę?

Tak, 5-utworową EP-kę, własnym sumptem. http://www.indespair.pl/pl/dyskografia.php?title=no_escape

Bo trochę waszych empetrójek pałęta się po sieci np. No Escape, Virus (nie słyszałem kawałka ale coś mi się z ajronami kojarzy, jakiś bonus track do składaka z Blaze'em na wokalu)

Zbieżność tytułów.

Pistachio Revoluxion,Final Destination, Another World (to o grze komputerowej?)

Te trzy nie są nasze. Zbieżność nazwy z duńską kapelą Indespair, która od kilku lat gra jako Eciton.

I druga rzecz, pytałem o to Smugglera, ale jak zwykle powiedział, że nie wie, a mianowicie czy będą kawałki amatorskich kapel w CDA? - całkiem sympatyczny dodatek to był :)

Wątpię, żeby były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było czasem twojej kapeli w CDA na coverze? Próbuje się przebić przez tą stertę waszych coverów i nie mogę znaleźć. Pamiętam, że jak daliście Jets'n'Guns z muzą Machinae Supremacy to sporo ludzików zaczeło słuchać tej kapeli, może by tak wcisnąć wasze stare kawałki (o ile już ich nie było) ? ...a i czy będzie klip? Miecz Wikinga miał niskobudżetowy, ale bardzo fajny teledysk do Tronu Szyderczych Prawd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było czasem twojej kapeli w CDA na coverze?

Nie było.

może by tak wcisnąć wasze stare kawałki

Wrzucanie starych numerów byłoby w ogóle bez sensu. Zresztą usunęliśmy je z netu (poza "Głową w dół" na MySpace), żeby ludzie na nie nie trafiali i nie myśleli, że taki poziom teraz reprezentujemy. Promować się będziemy teraz wyłącznie nowym materiałem, który od tamtej EP-ki dzielą lata świetlne.

...a i czy będzie klip? Miecz Wikinga miał niskobudżetowy, ale bardzo fajny teledysk do Tronu Szyderczych Prawd.

To, czy będzie teledysk, zależne będzie od naszych możliwości finansowych. Nie chcę robić jakiejś tandety za 500 złotych, a nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie - po opłaceniu studia, grafiki i tłoczenia płyt - zdecydowali się sypnąć kolejne kilka tysięcy na teledysk. Ale zobaczymy - może reakcje na płytę nas do tego zmotywują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym bał się krytyki, to bym w ogóle nie grał w zespole. Zresztą mieliśmy sporo recenzji naszej EP-ki i: 1) większość była pozytywna, więc recenzje albumu tym bardziej powinny takie być, 2) recenzje negatywne mało mnie obeszły, bo co poradzę, że np. komuś się wokal nie spodobał? Kwestia gustu. A zarzuty typu "mało to oryginalne" w ogóle spływają po mnie jak po kaczce, bo jeśli ktoś bierze do recenzji płytę z jasno określonego gatunku i potem żali się, że spodziewał się czegoś innego, a nie heavy, to jest to jego problem, nie mój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważaliśmy ponowne nagranie "Głową w dół" jako bonusa na płytę, ale ostatecznie rozeszło się to po kościach, bo i bez tego mieliśmy co robić w studiu. Może za 20 lat zrobimy składankę wczesnych numerów w nowych wersjach, jak Testament na "First Strikes Still Deadly". ;) A tak poważnie, to trochę żałuję, że nie uparłem się i nie przekonałem reszty, żeby jednak odświeżyć "Głową w dół", bo numer bardzo by zyskał na brzmieniu, które ukręciliśmy na potrzeby płyty, na nowej partii bębnów i na lepiej nagranych wokalach. Ale nikt nie powiedział, że nigdy do tego kawałka nie wrócimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakieś efekty gitarowe na kompa?, bo zainstalowałem Revalvera i GuitarFX i opóźnia sie dźwięk - co z tym zrobić? Kartę gźwiękową mam Realteka zintegrowaną, bez efektów na czystym brzmieniu nie opóźnia cźwięku tylko po odpaleniu tych nieszczęsnych programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na zintegrowanych dźwiękówce nie zrobisz z tym opóźnieniem absolutnie nic. Ja na SB X-Fi zdołałem zredukować je do kilkunastu milisekund, ale to i tak za dużo, żeby sensownie grać, zwłaszcza z metronomem albo nagraniami. Możesz pokombinować ze sterownikami ASIO4ALL, ale nie wróżę sukcesu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...