Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

"Disciples Of The Lie" a "I want Out" to zupełnie inna bajka Daniel

Właśnie. Tak samo jak "I Want Out" i solowe płyty Kiskego.

już jeżeli o kopa chodzi to po tym kawałku posłuchaj "Yesterday Don`t Mean Shit" Pantery z Reiventing The Steel.

Kawałek nijaki, monotonny i kopa to ja w nim za bardzo nie słyszę. Według mnie cała Pantera jest zresztą nijaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie twoja ocena Rage'a, bo w recenzji klniesz na grę a ostatecznie wystawiasz przyzwoitą ocenę. Czy nie jest to tak, że boisz się źle ocenić grę kultowego studia, żeby się nie narazić maniakom? i czy sprawdzałeś oceny w sieci, na zagranicznych stronach przed wystawieniem własnej? I jeszcze jedna kwestia: dlaczego w CDA pisze sie więcej o grach CD Project Red niż o chyba bardziej uznanym na świecie studiu People Can Fly, którego gry są już kultowe zagranicą (Painkiller,BulletStorm) i dla mnie bardzo utalentowanym studiu jakim jest krakowski Reality Pump (w tym wypadku baaaaardzo niedocenionym i u nas i na zachodzie)? Przecież Wiedźmin nie jest jakimś gigantycznym światowym fenomenem, sprzedał się słabiej niż Painkiller (mówię o pierwszej części), a w sieci nigdy nie zaistniał gdy gra PCF nadal żyje, nawet jako e-sport dla zawodowych graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie twoja ocena Rage'a, bo w recenzji klniesz na grę a ostatecznie wystawiasz przyzwoitą ocenę. Czy nie jest to tak, że boisz się źle ocenić grę kultowego studia, żeby się nie narazić maniakom?

A co ci maniacy mogliby mi zrobić i dlaczego miałbym się ich bać? Poza tym ilu jeszcze zostało tych maniaków id Software?

i czy sprawdzałeś oceny w sieci, na zagranicznych stronach przed wystawieniem własnej?

Zawsze zerkam do netu, żeby zobaczyć, jak inni reagują na grę, którą recenzuję.

I jeszcze jedna kwestia: dlaczego w CDA pisze sie więcej o grach CD Project Red niż o chyba bardziej uznanym na świecie studiu People Can Fly, którego gry są już kultowe zagranicą (Painkiller,BulletStorm)

Nie lubię słowa "kultowy" i uważam, że jego użycie w 99,5% przypadków jest mocno przesadzone. Jak w tym przypadku. Na czym niby ta "kultowość" Painkillera i Bulletstorma polega? Sprzedaż Bulletstorma, nawiasem mówiąc, nie była zachwycająca (nie ma startu do Wiedźmina 2 - gry z niszowego gatunku, póki co wyłącznie pecetowej), a ja prywatnie zapomniałem już, że ta gra istnieje (choć ją skończyłem) - dopiero Ty mi przypomniałeś. Nie wydaje mi się też, żeby siła marki Painkiller - zwłaszcza po tym, jak popsuły ją sequele - była w jakimkolwiek stopniu porównywalna z marką The Witcher.

i dla mnie bardzo utalentowanym studiu jakim jest krakowski Reality Pump (w tym wypadku baaaaardzo niedocenionym i u nas i na zachodzie)?

Trzy ostatnie gry Reality Pump to: przeciętne Two Worlds II, gierka typu castle defense ze świata TW i dodatek do TW II. A na Zachodzie marka Two Worlds nie ma chyba żadnej siły przebicia.

Przecież Wiedźmin nie jest jakimś gigantycznym światowym fenomenem

Jest fenomenem na naszą, polską skalę i bardzo dużym sukcesem za granicą.

sprzedał się słabiej niż Painkiller (mówię o pierwszej części)

O części pierwszej Wiedźmina, czy Painkillera?

a w sieci nigdy nie zaistniał gdy gra PCF nadal żyje, nawet jako e-sport dla zawodowych graczy.

A niby jak Wiedźmin miał zaistnieć w sieci (o e-sporcie nie wspominając)?

No i podstawowa sprawa - my nie ustalamy, że o grach jednej firmy będziemy z założenia pisać tyle, a innej firmy mniej. Piszemy o tym, o czym warto pisać i tyle, ile warto pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słuchałeś nowej płyty Megadeth? Jeśli tak, to o co niej sądzisz?

Pisałem już o tym na forum - uważam, że jest słaba.

2. Co sądzisz o Dave'e Mustaine?

Fantastyczny gitarzysta. Mam do niego ogromny szacunek.

3. Czy uważasz, że powrót Dave'a Elliefsona do Megadeth był dobrym wyborem?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w nr grudniowym będzie dodany jakis gadzet?Zawsze były własnie w grudniowym(który ukazuje sie w listopadzie,przykład:"Van Helsing",kod do tv screen)

2.Lubisz pizze?

3.Czy mógłbys mi polecić jakis dobry tani pad do komputera?:P Bede wdzieczny:P

4.Od jakiej ceny(najtanszej) najlepiej kupowac laptopy i jaki jest najlepszy z tanich:P

Stokrotne dzieki za odpowiedz:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w nr grudniowym będzie dodany jakis gadzet?Zawsze były własnie w grudniowym(który ukazuje sie w listopadzie,przykład:"Van Helsing",kod do tv screen)

Bez komentarza.

2.Lubisz pizze?

Tak.

3.Czy mógłbys mi polecić jakis dobry tani pad do komputera?:P Bede wdzieczny:P

Nie interesuję się w ogóle pecetowymi padami, bo nie gram już prywatnie na PC. Zarówno w domu, jak i w pracy mam Logitecha Chillstreama - to bardzo dobry pad, ale nie mam pojęcia, ile teraz kosztuje.

4.Od jakiej ceny(najtanszej) najlepiej kupowac laptopy i jaki jest najlepszy z tanich:P

Laptopami również w ogóle się nie interesuję, więc niestety nie pomogę Ci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w nr grudniowym będzie dodany jakis gadzet?Zawsze były własnie w grudniowym(który ukazuje sie w listopadzie,przykład:"Van Helsing",kod do tv screen)

Bez komentarza.

Dzieki za odpowiedz:P Ale dlaczego bez komentarza?:P Obowiązuje was na ten temat tajemnica słuzbowa?

Każdy forumowicz przypomina własnie o tym ze w numerze grudniowym zawsze było cos dodawane:P

np. w tym numerze:http://www.cdaction.pl/magazyn/numer-94-4.html albo tym http://www.cdaction.pl/magazyn/numer-107-2.html ktory był w listopadzie:P

Edytowano przez polakos8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci maniacy mogliby mi zrobić i dlaczego miałbym się ich bać? Poza tym ilu jeszcze zostało tych maniaków id Software?

Oj sporo sporo, popatrz ilu ludzi jeszcze pyka w Q3

Zawsze zerkam do netu, żeby zobaczyć, jak inni reagują na grę, którą recenzuję.

No i w tym problem, pewnie jakbyś był całkowicie odcięty od tych informacji i nie wiedział, że to Rage made by Id Software dałbyś 5 maksymalnie

Nie lubię słowa "kultowy" i uważam, że jego użycie w 99,5% przypadków jest mocno przesadzone. Jak w tym przypadku. Na czym niby ta "kultowość" Painkillera i Bulletstorma polega?
Na tym, że Painkiller to pierwsza w historii polska gra, która podbiła międzynarodowy rynek i w końcu przestano polskie studia traktować jako speców od robienia bubli.
a ja prywatnie zapomniałem już, że ta gra istnieje (choć ją skończyłem) - dopiero Ty mi przypomniałeś.
Na szczęście Ty nie jesteś wypadkową gustów graczy na świecie.
Nie wydaje mi się też, żeby siła marki Painkiller - zwłaszcza po tym, jak popsuły ją sequele - była w jakimkolwiek stopniu porównywalna z marką The Witcher.
Tylko, że PCF pracuje dla Epica, a to już ogromne wyróżnienie, nie zapominaj, że zrobili też swietną konwersję Gears Of War i są bardzo znani na świecie i stanowią pierwszą ligę wśród twóców FPSów obok takich studiów jak Raven czy Crytek, a CDP nie równa się z Bioware'em czy Obsidianem (do wyników sprzedaży ich gier CDP sporo brakuje) w dziedzinie RPG.

Trzy ostatnie gry Reality Pump to: przeciętne Two Worlds II, gierka typu castle defense ze świata TW i dodatek do TW II. A na Zachodzie marka Two Worlds nie ma chyba żadnej siły przebicia.
Podobnie jak Gothic poza Europą uznawany jest za mizerotę co nie znaczy, że nią jest. Kwestia czasu, zanim Reality Pump podbije świat, a w Polsce jak to zwykle bywa będzie o ich grach tylko wzmianka, tak jak w CDA o Painkillerze.

(Wiedźmin)Jest fenomenem na naszą, polską skalę i bardzo dużym sukcesem za granicą.

A Painkiller i BulletStorm nie?

A niby jak Wiedźmin miał zaistnieć w sieci (o e-sporcie nie wspominając)?

a niby tak, że można było zrobić multi. BTW często narzekacie na gry, że nie mają multi i dziwne, że w przypadku Wiedźmina olaliście ten fakt wystawiając wysoką ocenę

No i podstawowa sprawa - my nie ustalamy, że o grach jednej firmy będziemy z założenia pisać tyle, a innej firmy mniej. Piszemy o tym, o czym warto pisać i tyle, ile warto pisać.

Dla mnie wszechobecny Wiedźmin w artykułach,kompendiach, tipsomaniakach jest podejrzany. Czemu jednej dziesiątej tego nie miał Painkiller?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym problem, pewnie jakbyś był całkowicie odcięty od tych informacji i nie wiedział, że to Rage made by Id Software dałbyś 5 maksymalnie

Po pierwsze - gdybym nie wiedział, kto zrobił Rage'a, znaczyłoby to, że powinienem zmienić pracę, bo nie mam kwalifikacji. Po drugie - nie, nie dałbym 5, dlatego, że ta gra zasługuje na więcej. Masz oczywiście pewne prawo uważać inaczej.

Na tym, że Painkiller to pierwsza w historii polska gra, która podbiła międzynarodowy rynek i w końcu przestano polskie studia traktować jako speców od robienia bubli.

I dlatego ciągle jeszcze powinniśmy o tym Painkillerze pisać? Od jego premiery minęło 7 lat.

Na szczęście Ty nie jesteś wypadkową gustów graczy na świecie.

Nikt nie jest wypadkową gustów graczy na świecie.

Tylko, że PCF pracuje dla Epica, a to już ogromne wyróżnienie, nie zapominaj, że zrobili też swietną konwersję Gears Of War i są bardzo znani na świecie i stanowią pierwszą ligę wśród twóców FPSów obok takich studiów jak Raven czy Crytek

Uważam, że bardzo przesadzasz. Z całym szacunkiem dla People Can Fly (to bardzo utalentowani ludzie), trochę czasu i wysiłku im zajmie, zanim będzie się ich wymieniać wśród największych twórców gatunku.

a CDP nie równa się z Bioware'em czy Obsidianem (do wyników sprzedaży ich gier CDP sporo brakuje) w dziedzinie RPG.

No to porównaj wyniki sprzedaży Bulletstorma np. do gier z serii Modern Warfare. A tak przy okazji - podaj proszę oficjalną, aktualną sprzedaż Dragon Age'a II i Wiedźmina 2, bo widzę, że świetnie się orientujesz w tych danych.

Podobnie jak Gothic poza Europą uznawany jest za mizerotę co nie znaczy, że nią jest. Kwestia czasu, zanim Reality Pump podbije świat, a w Polsce jak to zwykle bywa będzie o ich grach tylko wzmianka, tak jak w CDA o Painkillerze.

Nie wiem, o co Ci chodzi z tym Painkillerem w CDA. Mamy założyć stały dział o tej grze, czy co? I od razu stały dział o Reality Pump? Nie było w CDA zapowiedzi Two Worlds II? Nie było jej recenzji? Co jeszcze ma być? Czterostronicowy artykuł publicystyczny o tym, że "to kwestia czasu, zanim Reality Pump podbije świat"? Niech podbije, to na pewno o tym napiszemy.

(Wiedźmin)Jest fenomenem na naszą, polską skalę i bardzo dużym sukcesem za granicą.

A Painkiller i BulletStorm nie?

Painkiller tak. Ale patrząc na przeciętną sprzedaż multiplatformowego Bulletstorma (nawet EA wypowiadało się o sprzedaży tej gry bardzo ostrożnie, a nie standardowym marketingowym bełkotem z gatunku "jest super, jest super!"), mógłbym się spierać. Gdzie jest Bulletstorm 2, skoro gra była takim przebojem? EA chyba nie ma w zwyczaju porzucać marek, z których da się wyssać ostatniego dolara, co?

a niby tak, że można było zrobić multi. BTW często narzekacie na gry, że nie mają multi i dziwne, że w przypadku Wiedźmina olaliście ten fakt wystawiając wysoką ocenę

RPG to nie FPS. Od erpegów nie wymagamy multi. Jak w ogóle miałoby wyglądać? Co-op? W Wiedźminie nie ma drużyny. Deathmatche wiedźminów na arenie? Bez sensu.

Dla mnie wszechobecny Wiedźmin w artykułach,kompendiach, tipsomaniakach jest podejrzany. Czemu jednej dziesiątej tego nie miał Painkiller?

Bo już zanim dostaliśmy pierwszą grę PCF do recenzji, wiedzieliśmy, że ich nienawidzimy i postanowiliśmy zniszczyć ich już w zarodku. Takiej odpowiedzi się spodziewałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...