Skocz do zawartości
Krigor

Pytania do Krigora

Polecane posty

To ja tutaj pomogę. Masz szablon w dodatkach w AM. Jak chcesz mieć normalny tekst, to nic tam nie ruszaj i wpisuj sam tekst. A komenda do kolorowego tła to: bgColor=( tu wstaw dowolny kolor, np.) blue. Jak chcesz się poduczyć html-a to jak przeglądasz AM weź( w firefoxie)- widok.->źródło strony. I metodą prób i błędów( jak to ja w kilku przypadkach robiłem) nauczysz się html-a. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to kilka numerów temu w CDA ktoś z redakcji napisał, że to ty zajmujesz się testami do ramki "Konfigurator LIVE", więc mam takie pytanie: Czy zamiast 4 maszyn nie lepiej byłoby pokazywać tylko 2 i 3 konfig? A jak nie ma możliwości testu na innych kompach to wpisać konfigurację na jakiej grał recenzent i jakość optymalizacji na skali podobnej do skali ocen (wiadomo przecież, że jak już jakiś większy tytuł wychodzi to na Wielką Trójcę: PC, PS3, X360). I czy np. jak ktoś z redakcji jest u producenta jak Q. w Raven, to czy gdy dają mu pograć w takie Singularity to nie pozwalają zerknąć na właściwości sprzętowe kompa testowego, żeby mógł potem napisać "grałem na C2D E7300 i GF 8800 GT i gra śmigała jak złoto". Pozwalałoby to na pewne rozeznanie co do wymagań, choć rozumiem, że nie zawsze jest możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to kilka numerów temu w CDA ktoś z redakcji napisał, że to ty zajmujesz się testami do ramki "Konfigurator LIVE", więc mam takie pytanie: Czy zamiast 4 maszyn nie lepiej byłoby pokazywać tylko 2 i 3 konfig?

A co ci przeszkadzaja dwa pozostale? Nie musisz patrzec na ich osiagi ;).

A jak nie ma możliwości testu na innych kompach to wpisać konfigurację na jakiej grał recenzent i jakość optymalizacji na skali podobnej do skali ocen (wiadomo przecież, że jak już jakiś większy tytuł wychodzi to na Wielką Trójcę: PC, PS3, X360).

Ciezko porownac takie osiagi na roznych platformach wymiernie. Co wziac za punkt odniesienia?

I czy np. jak ktoś z redakcji jest u producenta jak Q. w Raven, to czy gdy dają mu pograć w takie Singularity to nie pozwalają zerknąć na właściwości sprzętowe kompa testowego,

Usystematyzowac tego z roznych wzgledow nie da rady. Jednak jesli jest taka mozliwosc i z pewnych zgledow fakt ten jest godny odnotowania, to spokojna glowa - informacja o tym znajdzie sie w recenzji.

Przeglądałem sobie wczoraj 25 nr. AM. Przeglądałem również oczywiście RPG CH. I co w klasyce widzę? Tekst Lorda Yabola. Teraz pytanie do mości Grega, czy to ten Yabol, co pisał niegdyś do CDA?

Nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, hey hey! Nie chodziło mi o to, żeby ciebie zdenerwować. Zacznijmy tak, bo zapomniałem wcześniej napisać: Zawsze kupuję CDA zaraz jak się ukaże, ale nie zawsze mam czas je w całości przeczytać, a pisałem tego posta po lekturze AR i listu gościa o właśnie KL. Niech będzie, że to taka AReakcja. Smuggler pisał, że nie zawsze jest czas na przeprowadzenie tylu testów, więc to była propozycja oszczędzenia czasu i dania czytelnikom możliwości ujrzenia KL pod każdą recką. I tak:

- 1 konfig już nie bardzo wyrabia w nowszych grach, a 4 to tytan mocy, więc na nim prawie wszystko śmiga na max.

- Za punkt odniesienia byłby konfig 3, bo i tak przeprowadzasz testy na nim, a i na nim takie GTA IV na pewno się tnie jak i Saints Row 2, itp. Coś podobnego do patentu, który kiedyś był w GameWalkerze w piśmie, a z którego zrezygnowano (autor recki pisał tam czy się tnie czy nie, ale zrezygnowano z tego zaraz po zmianie kompów w redakcji na ówczesne supermaszyny). Na dobrą sprawę przydatna rzecz, bo jak to pisał kiedyś chyba, ale to chyba Ghost, że zdarzyło mu się grać w szachy na kompie, a gierka wymagała 1 GHz procesor (było to za czasów gdy jeszcze w piśmie był Star Wars Corner i kursy programowania, a tych numerów już nie mam, więc nie sprawdzę :))

- Jak wspominałem to tylko propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w zadnym razie nie zdenerwowales mnie :). Co do konfiguracji 1. - masz racje, wkrotce bede zmienial zestawy testowe i ta na pewno wyleci. Na GF 6600 praktycznie nic juz nie chodzi. A co do 4. - juz powoli zaczyna sie krztusic przy wiekszych zadymach - zreszta, zobaczysz w kwietniowym CDA. A z tamtych opisow zrezygnowano bo pojawialo sie duzo kontrowersji z nimi zwiazanych - np. okreslenie, ze chodzi plynnie mozna roznie interpretowac. Prywatnie mnie sie to podobalo, ale coz - na te kwestie wplywu nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UuuuUUuu! Jestem zaintrygowany cóż to za tytuł tak przycina mocarza. Zapytam jeszcze, o ile można wiedzieć, kiedy zamierzacie w CDA wprowadzić zmiany, o które pytaliście w ankiecie? (znaczy się te, na które padło najwięcej głosów) A może podacie wcześniej co zamierzacie wprowadzić? Osobiście liczę, że przejdzie pomysł 2 płytek DVD, bo szczerze to dobrze by było, żeby znowu były dema na coverze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Gregoriusa.

Tak. Zwłaszcza jeśli w domu ma słabszy komputer, albo gdy wersja gry, która otrzymamy ma zabezpieczenie pozwalające ją zainstalować tylko i wyłącznie na jednym komputerze.

W przypadku relaksacji - zdarza się. Nie jest tak, że mamy w domu komplet NextGenowych konsol (niektórzy nie mają żadnej), wiec jak komuś coś wpadnie w oko to bywa, że sobie posiedzi pograć w gierkę na danej konsoli, która jest w kąciku konsolowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś jakieś domysły co do tożsamości Smugglera, zanim dołączyłeś do ekipy CDA? Czy pokryły się one z rzeczywistością?

Chyba mogę powiedzieć za Gregoriusa: wiedział, bo się z nim-najprawdopodobniej- widział.

Edytowano przez Aragloin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 2 pytanie. Pierwsze jest takie. Skoro w Madulatorze recenzowałeś moda do Jedi Academy pogrywasz sobie w niego czasami albo w inne mody do niego? I pytanie nr 2. Czy jeżeli ktoś (czyt. ja) napisałby do Ciebie mini recenzje moda cierpliwie byś ją przeczytał i była by szansa by trafiła na strony CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skoro w Madulatorze recenzowałeś moda do Jedi Academy pogrywasz sobie w niego czasami albo w inne mody do niego?

Gralem moze z dwa tygodnie i przestalem. Produkcja dobra, ale mimo wszystko wole WoW-a. ;) Jesli chodzi o ulubione mody, to czasem zagladam do Zombie Panic!. Chaosa pod Q2 - choc malo osob gra teraz i kilku innych.

Czy jeżeli ktoś (czyt. ja) napisałby do Ciebie mini recenzje moda cierpliwie byś ją przeczytał i była by szansa by trafiła na strony CDA?

Tak, choc nie spodziewaj sie, ze poznasz tekst po moich poprawkach. ;) A powaznie - slij, zobaczymy co z tego bedzie.

Mam do pana, panie Gregorius pytanko. Tak więc co pan sądzi o tym, że żeby dobrze pisać trzeba dużo czytać?

Zdecydowanie. Z pustego Salomon nie naleje - znasz takie przyslowie, nie? I nie mow mi per pan - az tak stary jak Mac Abra nie jestem. ;)

Czy miałeś jakieś domysły co do tożsamości Smugglera, zanim dołączyłeś do ekipy CDA? Czy pokryły się one z rzeczywistością?

Spotkalem sie z nim kilka razy wczesniej. Ale prawde mowiac - legenda Smugglera jakos na mnie nie dzialala. Znaczy sie - cenilem (i cenie dalej, smiejac sie nieraz nad wydrukami probnymi AR) odpowiedzi czlowieka ukrywajacego sie pod ta ksywa, ale jakos nie przyszlo mi do glowy by czatowac pod redakcja z aparatem :)

Jak mógł mieć pewność, nigdy nie mając kontaktu z redakcją?

Mialem wczesniej kontakt z redakcja :).

Witam ;) Czy można Cię 'dorwać' on-line w QuakeIII UrbanTerror...?

Ostatnio nie, choc czasem grywam jeszcze - ale nie pod redakcyjna ksywa ;).

Mam pytanie odnośnie "Kącików relaksacyjnych". Czy zdarza się czasem, aby ktoś z redakcji zostawał po pracy, aby sobie pograć?

Zdarza sie, szczegolnie jak nie ma konsoli w domu lub z przyczyn wymienionych przez Ghosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co pan sądzi o tym, że żeby dobrze pisać trzeba dużo czytać?

Jeszcze ja się dopiszę, o ile Greg mnie zaraz nie zbanuje. ;)

Dużo czytać. Owszem. Ale naprawdę świetnych tekstów, atrykułów, recenzji itd. Jak będziesz słabe czytał zazwyczaj będziesz słabo pisał. Nie jest to jakaś reguła, ale wiem co nie co z doświadczenia. Czytaj dużo czasopism typu Newsweek, Polityka itp. CDA też najgorsze nie jest. :)

Mialem wczesniej kontakt z redakcja :).

Można było mi na słowo uwierzyć, nie jestem kłamczuchem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, może dziwne ale cóż zrobić, jak ciekawość zżera :) : Czy, jako że niedawno studiowałeś, miałeś może styczność z pewną panią, chodzi mi o

? Szok, że ktoś taki pozuje artystom, o ile to prawda, a nie znam żadnego wrocławianina (choć i ciebie nieosobiście a tylko z łamów CDA :) ), żeby się móc zapytać. Edytowano przez ButcherBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejąłeś/masz zamiar przejąć kaszanki? Bo w ostatnich numerach recenzujesz kaszanki, a nie E. Siekiera.

Kaszanki nie sa kacikiem autorskim - to po prostu wyodrebniony dzial, gdzie trafiaja recenzje kiepskich gier. To, ze mnie ostatnio sie trafily takie nic nie oznacza :).

Wybaczcie ignorancję. Jestem dość świeżym czytelnikiem (dopiero pół roku) i nie mam jeszcze zbyt rozległej wiedzy o redakcji :turned:

Zeby mi to bylo ostatni raz! Marsz do kata i za kare nauczyc sie stopke na pamiec! ;)

1.Na jakim filmie ostatnio byłeś? Jakie po nim masz wrażenia i odczucia?

2.Czy masz prawo recenzowania dowolnych modów?

1. Ostatnio nadrabiam zaleglosci dzieki DVD. Kino zaniedbalem. Polecam anime Afro Samurai. Niedawno obejrzalem i goraco polecam!

2. W zasadzie tak. Staram sie dobieraj je tak, by byly zachowane proporcje pomiedzy tytulami i gatunkami. Przede wszstkim jednak licze na czytelnikow - dosc duzo modow, ktore widzicie na lamach zostalo mi przez Was poleconych.

Mam takie pytanie, może dziwne ale cóż zrobić, jak ciekawość zżera :) : Czy, jako że niedawno studiowałeś, miałeś może styczność z pewną panią, chodzi mi o
?

Na szczescie nie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ignorancję. Jestem dość świeżym czytelnikiem (dopiero pół roku) i nie mam jeszcze zbyt rozległej wiedzy o redakcji :turned:

Zeby mi to bylo ostatni raz! Marsz do kata i za kare nauczyc sie stopke na pamiec! ;)

Stopkę znać - znam, tylko nie znam jeszcze takich detali jak kto ile pracuje już w CDA, albo kim jest Smuggler... ale co do tego drugiego to chyba niezbyt dużo ludzi może być na 100% pewnych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...