Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Pytania do Qn`ika

Polecane posty

Sądzisz, że twoje studia pomogły/pomagają ci w pracy?

Na pewno.

Wiadomo Wam cos na temat ewentualnego dema FNC? Pytam Ciebie, bo przypuszczam, ze wiesz najwiecej o tym co sie w grach dzieje (moje skormne odczucie)

Dziękuję za tę bardzo pozytywną, ale niestety nieprawdziwą opinię. :) Najwięcej wiedzą o grach nasi newsmani - ja bardziej czytam to, co oni piszą. A wszystko, co wiadomo o FNC, znajdziesz na naszej stronie. Wg mnie demo powinno się pojawić, ale to bardziej moje przekonanie niż jakakolwiek faktyczna wiedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącam, ale skoro mają pomóc w dziennikarstwie to może dziennikarstwo?

Ale skoro takie pytania zadajesz to nie wiem czy studia to mądry wybór.

Poza tym - trzeba czuć "to coś". Jeżeli tego nie czujesz, nie będziesz dobrym dziennikarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś miał komuś polecić jakieś studia, które najbardziej pomogą dostaniu pracy w dziennikarstwie growym?

Dziennikarstwo growe nie rozni sie wiele od innego - ale studia dziennikarskie (jak sugerował cinekcool) to nie jest najlepszy pomysł. Dziennikarzem spokojnie możesz być np. po skończeniu matematyki czy gleboznawstwa. Liczy się bardziej talent i pracowitość. Np. wielu wielkich pisarzy miało pokończone studia z przedmiotów ścisłych, pozornie nijak niezwiązanych z tym, co później tworzyli. Pozornie, gdyż np. matematyka uczy logicznego myślenia i dyscypliny, których często humanistom brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarstwo growe nie rozni sie wiele od innego - ale studia dziennikarskie (jak sugerował cinekcool) to nie jest najlepszy pomysł. Dziennikarzem spokojnie możesz być np. po skończeniu matematyki czy gleboznawstwa.

Zgadza się. Możesz dobrze pisać także nie kończąc studiów :) Liczy się talent i chęci do pracy nad własnym warsztatem.

Jednak jak ktoś wybierze się na matematykę z myślą, że potem będzie pracował w jakimś czasopiśmie (innym niż matematyczne) to czeka go dużo pracy, bo świat mu się zawali.

No bo jakieś leady dobre chcą od niego, jakieś szpachle a on im może co najwyżej całki wyliczyć.

A jeżeli ktoś od dawna czuje, że chce pisać i mieć z tego pieniądze to raczej od razu wybierze takie studia (które wbrew pozorom mogą zachwiać jego chęciami).

Ale tak jak mówiłem - studia niczego nie dają ot tak. Trzeba dużo chcieć. A w dziennikarstwie jak w życiu - trzeba mieć wiedzę z wielu dziedzin.

Bo jak się człowiek zapatrzy w jednym kierunku, to potem mamy magistrów inżynierów elektryków, którzy nie potrafią sprawdzić czy jest faza w gniazdku. Tzn. wiedzą teoretycznie. Jak przychodzi do praktyki to wymiękają (przykład autentyczny). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym CDA ukazał się twój pierwszy list do AR?

Od zawsze byłeś Qn'ikiem, czy może miałeś jakieś inne pseudonimy?

Jeśli dobrze pamiętam, to kończyłeś studia we Wrocławiu. Propozycję pracy w CDA dostałeś po rozpoczęciu studiowania we Wrocławiu, czy przed?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o poziomie recenzji na tej: http://www.onlygames.pl/ stronie?

Nie bardzo mam czas, by je czytać, niestety.

Możesz, też poprosić Allora, żeby zaczął wbijać na forum?

Mogę, ale coś go nie ma pod ręką.

ale jussi zrobił niespodziankę....Beta dsj4 bedzie za darmo?ile będzie mieć mb?proszę spytaj się jussiego,bo nie jestem taki dobry z angielskiego :wink: za odpowiedź serdecznie dziękuje

Hmm - a skąd w ogóle te dane?

Czy przy wybieraniu (lub przydzielaniu ci) gry do zrecenzowania wybierasz takie które np.: są w twoim guście, grałeś w poprzednie części i ci się podobały czy bierzesz byle jaką grę do zrecenzowania ?

Bardzo różnie to bywa - ogólnie rzeczywiście kieruję się gustem, czasem też ciekawością zjawiska. :)

Czy masz z jakimś innym redaktorem na pinku ? :icon_question:

Nie wiem, czym jest pinek. Z niektórymi redaktorami mam np. na blacie.

Po drugie: Uważasz się za człowieka pracowitego czy lenia?

Po czwarte: Ulubiony gatunek literatury?

2 - Raczej nie mam czasu na lenistwo.

4 - Beletrystyka.

W którym CDA ukazał się twój pierwszy list do AR?

Nie pamiętam - na pewno było to w 1996 roku.

Od zawsze byłeś Qn'ikiem, czy może miałeś jakieś inne pseudonimy?

Coś tam chyba bywało w przeszłości.

Jeśli dobrze pamiętam, to kończyłeś studia we Wrocławiu. Propozycję pracy w CDA dostałeś po rozpoczęciu studiowania we Wrocławiu, czy przed?

Zacząłem studiować we Wrocławiu dlatego, że od razu zaczepiłem się (jako współpracownik, nie etatowiec) w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry....moje poprzednie pytanie jest nieaktualne beta już jest na stronie www.mediamond.fi

Grałeś już w nią?

Jakie wrażenia?

masz psp?

Grasz w weekendy?

Byłeś kiedyś piratem?

Jaki był twój pierwszy komputer(i pierwsza gra)?

Z jaką grą wiążesz największe nadzieje w 2011 roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję pograć w nowego Fight Nighta, a więc mam pytanie. Wiadomo coś, czy będzie w niej Tomasz Adamek, lub inny polski bokser? W pełnej wersji, z tego co wiem, nie będzie, ale może w tych nieszczęsnych DLC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko : Smuggler uwielbia Garfielda, ty też czy może masz inne ulubione postacie z kreskówek ?

Też lubię Garfielda (jak większość redakcji), ale nie mam aż takiego bzika na jego punkcie jak Smg.

sorry....moje poprzednie pytanie jest nieaktualne beta już jest na stronie www.mediamond.fi

Grałeś już w nią?

Jakie wrażenia?

masz psp?

Grasz w weekendy?

Byłeś kiedyś piratem?

Jaki był twój pierwszy komputer(i pierwsza gra)?

Z jaką grą wiążesz największe nadzieje w 2011 roku?

Grałem.

Trudna, nawet trochę za trudna.

Nie mam.

Gram.

Aye!

Pentium 133 (nie pamiętam).

Nowym Batmanem.

Czy władze Wrocławia wykorzystują was lub/i pismo do promocji miasta ?

Też uważasz, że powinny?

osobiście wolisz mafia 2 czy GTA4?

GTA.

Jaka jest Twoja ulubiona część Tomb Raider?

Legenda.

Jesteś autorem swojego avatara?

Nie.

Miałeś okazję pograć w nowego Fight Nighta, a więc mam pytanie. Wiadomo coś, czy będzie w niej Tomasz Adamek, lub inny polski bokser? W pełnej wersji, z tego co wiem, nie będzie, ale może w tych nieszczęsnych DLC?

Niestety najpewniej nie będzie "polskiego akcentu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Grałes juz w dsj4?CO sadzisz o niej?Podoba ci się

2.Mam pytanie:kiedy Jussi zamierza ja wydac?

3.Czy jest mozliwosc ze przy okazjii premiery DSJ4 w recenzji znalazłby sie wywiad z jussim?

4.Zamierzasz recenzowac ja?

1.Odpowiedział wyżej

2.pewnie za rok...choć to nie bedzie(zapewne) wydanie pudełkowe

sorki że sie wtrąciłem...Kiedy wyjdzie nowa wersja?tzn teraz jest 1.0,kiedy będzie 1.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ponieważ w tym tfu tamtym roku pisałeś recenzje fify i pesa ... Jak się nazywa ta piosenka ... Morze wiesz ???????? bo ją kocham !!! :wub: tak samo ja CDA ( :wub: ) to ta piosenka w newsach z torresem , no wiesz film na waszej stronie stworzony przez ea

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Grałes juz w dsj4?CO sadzisz o niej?Podoba ci się

2.Mam pytanie:kiedy Jussi zamierza ja wydac?

3.Czy jest mozliwosc ze przy okazjii premiery DSJ4 w recenzji znalazłby sie wywiad z jussim?

4.Zamierzasz recenzowac ja?

1. Mam deja vu.

2. Zapytaj Jussiego. :)

3. Przemyślimy.

4. Na pewno zamierzam pograć, jak wyjdzie finalna wersja.

Jaki masz komputer w domu?

Jaki masz komputer w redakcji?

(procesor, ram, grafika, jeśli można :wub: )

Oba są takie kilkuletnie, domowy dużo słabszy, ale i on wystarcza do grania. Dokładnej specyfikacji nawet, wierz lub nie, nie pamiętam. :)

hmmm... ponieważ w tym tfu tamtym roku pisałeś recenzje fify i pesa ... Jak się nazywa ta piosenka ... Morze wiesz ???????? bo ją kocham !!! :wub: tak samo ja CDA ( :wub: ) to ta piosenka w newsach z torresem , no wiesz film na waszej stronie stworzony przez ea

Nie pomogę, ale wujek Google na pewno coś na to poradzi.

Sa przewidziane jakies kary za brak cenzury wulgarnych slow? Skad wiecie, ktore sa, a ktore nie sa wulgarne (oprocz wyczucia i dobrego smaku :))?

O takie sprawy to musiałbyś pytać włodarzy forum.

Przy okazji: znikam na jakieś dwa tygodnie na urlop, więc nie zdziwcie się, jeśli nie będę odpowiadał na maile, prywatne wiadomości itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...