Skocz do zawartości

pioterrowaty

Forumowicze
  • Zawartość

    88
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O pioterrowaty

  • Ranga
    Ork
    Ork
  • Urodziny 24.08.1997

Dodatkowe informacje

  • Ulubiony gatunek gier
    Array

Informacje profilowe

  • Płeć
    Array
  • Skąd
    Array
  1. Witajcie! Mam kłopot z funkcją generowania klatek, którą oferują sterowniki do kart graficznych AMD. Wiecie, są sterowniki "normalne", które tej funkcji nie mają i eksperymentalne właśnie z funkcją frame generation, którą można włączyć w dowolnej grze. I tu pojawia się kłopot: zainstalowałem te sterowniki, usunąwszy uprzednio stare za pomocą programu display driver uninstaler i postanowiłem je wypróbować przy Wiedźminie 3 z włączonym raytracingiem. Działało. Co prawda opóźnienie powodowało, że nie było to wymarzone doświadczenie ale działało. Potem, gdy chciałem spróbować włączyć tę funkcję ponownie w tej i kilku innych grach, np. Cyberpunku, już niestety nie działało. Pojawia się komunikat, że funkcja jest niekompatybilna z trybem wyświetlania gry, generowanie klatek działa tylko, gdy w opcjach obrazu ustawiony jest fullscreen (nie okno i nie okno bez ramek, tylko pełny ekran) a vsync jest wyłączony. Tak właśnie jest, a mimo to cały czas wyświetla się komunikat, że jest inaczej i generowanie klatek nie zadziała. Szukałem w internecie czy ktoś miał podobny problem i nie znalazłem. Nie wiem co z tym począć. Uznałem, że napiszę na tym forum, bo zdarzało się już w przeszłości, że ludziska pomogli znaleźć rozwiązanie. Moja karta graficzna to RX 6700 XT, sterowniki zaś wziąłem stąd https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview - to najnowsza ich wersja, z grudnia.
  2. Udało mi się uporać z problemem w nieco inny sposób, mianowicie podniosłem napięcie ramu z 1,35v do 1,37v. Teraz komputer uruchamia się normalnie i taktowanie pamięci jest takie jak być powinno. Mimo wszystko dziwi mnie konieczność wykonania takiej operacji, bo zdaje się, ze napięcie 1,35v powinno wystarczyć (takie jest domyślnie w profilu XMP). No cóż, zdaje się, że temat do zamknięcia. Dzięki, że ktoś odpisał!
  3. Witajcie! Mam problem z pamięcią ram. Zauważyłem właśnie, że działa na częstotliwości 2133mhz zamiast 3200, które powinna mieć. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, mam obecny komputer od grudnia. Pamięci są z firmy G.Skill aegis. Konkretnie model z tego co widzę to F4-3200C16S-8GIS. Mój procesor to Ryzen 5600 (bez x), płyta główna to Gigabyte B550M DS3H, karta graficzna to Radeon rx580 8GB, zasilacz mam Cooler master v750 750w 80+ gold. Poczytałem trochę, że powinienem zmienić profil w biosie na XMP i wtedy będzie jak trzeba, ale kiedy to zrobiłem i zapisałem ustawienia to komputer się wyłączył, następnie wystartował, tak jakby kliknął i się wyłączył, potem zrobił to jeszcze raz a potem uruchomił się normalnie, tyle, że pamięci dalej chodziły na 2133. Gdy wszedłem do biosu, bo myślałem, że się to xmp nie zapisało, to okazało się, że jest ten profil włączony, a mimo to dalej pamięci są wolniejsze. Dodam, że kości są włożone do slotów A1 i B1. Dlaczego tak się dzieje? Co mogę zrobić? Czy w ogóle coś da się zrobić? Załączam screen z cpu-z. Pozdrawiam
  4. No to właśnie o to pytam, czy to konieczne. Nie da się tak zrobić, że usunę sterowniki starej płyty głównej, zainstaluję tej nowej i będzie git?
  5. Cześć wszystkim Robię upgrade komputera, a w zasadzie to składam nowy. W tym swoim obecnym starociu mam jednak dysk SSD 250gb, jest na nim wszystko, Windows, sterowniki wszelkiej maści itd. No i teraz tak: aktualnie mam jeszcze sędziwą płytę główną od Gigabye GA-X48-DQ6. Kiedy złożę nowy komputer, będzie tam płyta główna B550M DS3H, również od Gigabyte. Chciałbym przełożyć ten dysk do nowego komputera, tak, by obeszło się bez instalowania Windowsa od nowa. Chciałbym też jednak, żeby obeszło się bez ewentualnych błędów związanych ze sterownikami, dlatego pytanie moje brzmi: jak usunąć sterowniki płyty głównej? A może nie da się tego zrobić? Czy może jest tak, że uruchomieniu nowego komputera mam po prostu pobrać i zainstalować sterowniki do nowej płyty głównej i one niejako zastąpią te stare? Opowiedzcie mi jak to wygląda. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...