Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Pytania do Qn`ika

Polecane posty

To ja zadam pytania związane ze sportem:

1.Co sądzisz o oskarżeniach o stronnicze sędziowanie padających w stronę Barcy? Zgadzasz się z nimi?

2.Recenzowałeś Fight Nighta, więc nasunęło mi się pytanie: Czy interesujesz się trochę boksem? Zdarza ci się oglądać ważne walki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się zapytać, czy Ghost był na Ciebie zły kiedy:

A. Pominąłeś go w filmiku o redakcji,

B. Namieszałeś coś w kompie lub innym sprzęcie, nawet niechcący

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Praca w cd-a to bardziej, ciężka praca 24 godziny na dobę, czy może spokojne pisanie recenzji i popijanie kawki xD?

2.Nie wiem czy to pytanie Cię zdenerwuje, ale jestem czytelnikiem od niedawna i czy pamiętasz(nie musisz pamiętać), żeby kiedyś w cd-a była dołączona taka gra, Trine? (jak zapewne zrozumiałeś, chodzi o to czy była, więc nie zrozum mnie źle myśląc ''o znowu ktoś mnie prosi by bała jakaś gra w cd-a)

3.Gra w którą ostatnio grałeś, bo chciałeś sobie pograć? (czyli nie do recenzji)

1. Coś pośrodku. :)

2. Nie było.

3. Portal 2.

1.Co sądzisz o oskarżeniach o stronnicze sędziowanie padających w stronę Barcy? Zgadzasz się z nimi?

2.Recenzowałeś Fight Nighta, więc nasunęło mi się pytanie: Czy interesujesz się trochę boksem? Zdarza ci się oglądać ważne walki?

1. Na pewno sędziowie byli w dwumeczu z Realem mało pobłażliwi dla Realu, ale nie twierdzę, że Barca nie wygrała zasłużenie.

2. Zdarza się. Zastanawiam się, czy się wybrać na Adamka-Kliczkę we Wrocławiu...

A ja chciałem się zapytać, czy Ghost był na Ciebie zły kiedy:

A. Pominąłeś go w filmiku o redakcji,

B. Namieszałeś coś w kompie lub innym sprzęcie, nawet niechcący

A. A pominąłem? Nie pamiętam - może go po prostu nie było?

B. Z Ghostem żyjemy na przyjacielskiej stopie, nie ma między nami wielu starć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku sprzedaż CDA spadła o 25%, na forum i w komentarzach pojawia się coraz więcej dezaprobaty dla waszego sposobu pisania,

ja kupuję was regularnie od paru lat i robię to nadal jednak coraz mniej Was czytam.

Jako że jesteś zastępcą redaktora naczelnego i masz decydujący wpływ na to co dzieje się w redakcji mam do Ciebie parę pytań:

- Czy uważasz że słusznym jest dzielenie gier na lepsze i gorsze poprzez przydzielanie im dla recenzji określonej liczby stron [kto o tym decyduje wg jakiego klucza?] -

przecież dzisiaj liczba stron poświęconych grze a nie jej ocena bardzo często popycha nas do sklepów [ "nie ważne jak o tobie piszą ważne by nie przekręcili nazwiska"]

- Czy nie uważasz iż coraz częściej recenzje są subiektywne nie dlatego że do końca nie da się tego uniknąć ale dlatego że redaktorzy celowo wybierają taki emocjonalny sposób pisania -

pojawia się obecnie tendencja że dziennikarze i krytycy w swoich tekstach piszą więcej o sobie niż na temat do którego są zobligowani. Ta metoda robi z nich celebrytów lecz jest sprzeczna

z zasadami dziennikarstwa i na dłuższą metę nudzi i irytuje czytelników.

- Czy uważasz iż dopuszczalnym jest promowanie niektórych gier przez poświęcanie im w piśmie i na stronie internetowej nieproporcjonalnie dużo miejsca nawet jeśli jest to robione bezinteresownie

lub w imię przyjaźni.

- Czy uważasz że o tzw. hitach konsolowych czy PC-towych należy pisać na okrągło niezależnie od tego czy gra ta została wydana dwa lata temu czy będzie wydana za dwa lata

Brak należytego miejsca na łamach prasy dla gier mniejszych wydawców i twórców niezależnych przyczynił się do tego iż rynek gier obecnie wygląda na zabetonowany - zaczynają się skarżyć na to także twórcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młody młokos (tak się chyba nie powinno mówić, bo jak młokos to wiadomo, że młody, ale uwielbiam ten zwrot :P) poszedłem na moją pierwszą licealną lekcję w klasie dziennikarskiej, na dzień dobry nauczycielka powiedziała nam o dwóch pytaniach, których dziennikarz nigdy nie powinien zadać w wywiadach, chodziło o religię i zarobki, czy Ciebie też tego uczyli? Czy to po prostu wymysł mojej szanownej pani profesor? :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy uważasz że słusznym jest dzielenie gier na lepsze i gorsze poprzez przydzielanie im dla recenzji określonej liczby stron [kto o tym decyduje wg jakiego klucza?] -

przecież dzisiaj liczba stron poświęconych grze a nie jej ocena bardzo często popycha nas do sklepów [ "nie ważne jak o tobie piszą ważne by nie przekręcili nazwiska"]

Pytanie nie do mnie i Qn'ik może mnie "zbluzgać"(:P) ale może gry są bardziej podzielone na gry o których warto pisać i gry o których nie warto pisać, znaczy chodzi mi o to że -na swoim przykładzie- zagrasz w jakąś gre i od razu mówisz o ku&*^! zaj&^%$! i możesz o niej mówić non-stop a są gry w które zagrasz i reakcja będzie o ku%$@! jaka kaszana i temat siękończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CD-Action zamierza dołączyć do serwisów skupiających recenzje np. metacritic? I jakie warunki trzeba spełnić, aby tam dołączyć? Bo zawsze to jakiś prestiż i większa rozpoznawalność na świecie szczególnie jeśli opublikujecie recenzję jako pierwsi co często się zdarza. Niedawno jako pierwsze medium w Polsce do metacritic dołączył serwis GRY-OnLine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawno tu nie byłem... ;)

Czy podobają Ci się takie seriale jak Spartakus Krew i Piach oraz Battlestar Galactica?

Nie wiem. Żadnego nie oglądałem. :)

I jakie odczucia po finale LM? Barca wygrała zasłużenie?

Oj, naprawdę dawno tu nie byłem. ;)

- Czy uważasz że słusznym jest dzielenie gier na lepsze i gorsze poprzez przydzielanie im dla recenzji określonej liczby stron [kto o tym decyduje wg jakiego klucza?] -

przecież dzisiaj liczba stron poświęconych grze a nie jej ocena bardzo często popycha nas do sklepów [ "nie ważne jak o tobie piszą ważne by nie przekręcili nazwiska"]

Ciekawa teza, szczerze mówiąc nie sądziłem, że ostre krytykowanie gry na 3 strony zachęca do niej bardziej niż pean pochwalny na jedną. :) A więcej miejsca przeznaczamy przede wszystkim na większe tytuły. Stąd np. recenzja DNF w przyszłym numerze będzie miała sporo stron...

- Czy nie uważasz iż coraz częściej recenzje są subiektywne nie dlatego że do końca nie da się tego uniknąć ale dlatego że redaktorzy celowo wybierają taki emocjonalny sposób pisania -

pojawia się obecnie tendencja że dziennikarze i krytycy w swoich tekstach piszą więcej o sobie niż na temat do którego są zobligowani. Ta metoda robi z nich celebrytów lecz jest sprzeczna

z zasadami dziennikarstwa i na dłuższą metę nudzi i irytuje czytelników.

Uważam, że tendencja jest dokładnie odwrotna. Kiedyś "ja" w recenzji było dużo więcej niż teraz. Chętnie podyskutuję o tym na przykładach...

- Czy uważasz iż dopuszczalnym jest promowanie niektórych gier przez poświęcanie im w piśmie i na stronie internetowej nieproporcjonalnie dużo miejsca nawet jeśli jest to robione bezinteresownie

lub w imię przyjaźni.

Przyjaźni z kim? Z grą? Jeśli ktoś bardzo polubił jakąś grę, to może np. prosić naczelnego, żeby dał mu na recenzję więcej miejsca. Jeśli jednak sugerujesz, że w imię przyjaźni z twórcami/dystrybutorami poświęcamy na nieistotne gry więcej miejsca, niż na to zasługują, to znaczy, że nie masz pojęcia o tym, jak się robi pismo. :) Lubię (mam nadzieję, że ze wzajemnością) wiele osób w branży, ale gdyby się one obrażały, że jakiejś gry nie zrecenzowaliśmy albo poświęciliśmy za małą liczbę stron, wszyscy by wiecznie chodzili na mnie obrażeni. ;) Mówiąc jednak bardzo poważnie: na nic nie jesteśmy tak przeczuleni jak na punkcie naszej niezależności i rzetelności. Zawsze sami decydujemy o ocenach i liczbie stron na recenzję. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, po prostu kłamie.

- Czy uważasz że o tzw. hitach konsolowych czy PC-towych należy pisać na okrągło niezależnie od tego czy gra ta została wydana dwa lata temu czy będzie wydana za dwa lata

Brak należytego miejsca na łamach prasy dla gier mniejszych wydawców i twórców niezależnych przyczynił się do tego iż rynek gier obecnie wygląda na zabetonowany - zaczynają się skarżyć na to także twórcy.

Chyba nie rozumiem pytania. O grach piszemy w pięciu punktach: 1. na etapie newsa, że powstaje; 2. zapowiedzi; 3. testu wersji beta; 4. recenzji; 5. w Grach wiecznie żywych. Oczywiście są najważniejsze tytuły, do których wracamy częściej, bo one najbardziej interesują graczy (w tym nas). Jeśli więc pytasz, czemu lepiej traktujemy Assassin's Creeda niż np. Super Meat Boya, to odpowiadam: bo jest ważniejszą grą.

Jako młody młokos (tak się chyba nie powinno mówić, bo jak młokos to wiadomo, że młody, ale uwielbiam ten zwrot :P) poszedłem na moją pierwszą licealną lekcję w klasie dziennikarskiej, na dzień dobry nauczycielka powiedziała nam o dwóch pytaniach, których dziennikarz nigdy nie powinien zadać w wywiadach, chodziło o religię i zarobki, czy Ciebie też tego uczyli? Czy to po prostu wymysł mojej szanownej pani profesor? :)

Zapytaj panią profesor, o co w takim razie zapytałaby np. teologa albo finansistę. :) Przy czym wszystkie takie "podstawowe zasady" mają to do siebie, że im więcej wiesz, tym bardziej stają się nieprawdziwe. Przykład: gdy zaczynasz naukę angielskiego, nauczyciel(ka) też Ci zawsze powie, że po "if" nie wolno stawiać "will". Dopiero gdy nieco bardziej wyczujesz język, będziesz wiedział, że "if you will" to forma nie tyle poprawna, co czasem też przydatna. :)

Gdzie pisać recenzje żeby znalazły się w Action-Magu ??? :)

Do Action Maga? :)

Hej, ja z pytankiem kierowanym również do towarzyszy enkiego i Cormac'a. Chodzi o FIFA11. Można by było z Tobą rozegrać parę meczów po sieci ? Mogloby być ciekawie :)

Mój login PSN to MQc-. Przy czym ostatnio porzuciłem FIFĘ, ale pewnie jeszcze wrócę przed premierą kolejnej.

Czy CD-Action zamierza dołączyć do serwisów skupiających recenzje np. metacritic? I jakie warunki trzeba spełnić, aby tam dołączyć? Bo zawsze to jakiś prestiż i większa rozpoznawalność na świecie szczególnie jeśli opublikujecie recenzję jako pierwsi co często się zdarza. Niedawno jako pierwsze medium w Polsce do metacritic dołączył serwis GRY-OnLine.

Myślę, że nas również to czeka. Choć z tym prestiżem bym za bardzo nie przesadzał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łatwo jest pracować w redakcji?

Zależy komu. ;)

W ostatnim CDA broniłeś Duka. Ile dałbyś mu w skali 1 do 10?

Grałem na razie tylko jakieś 2-3 godziny, więc za wcześnie, by oceniać. Ale sądzę, że nie mniej niż 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możesz mi zdradzić, kto z redakcji jedzie na gamescom? Ponieważ będę dzień przed targami w redakcji :smile: i chcęwiedzieć kogo spotkam.

No i mam nadzieje, ze odpoczywasz razem z Hutem po E3, bo cholernie szkoda by było z wami nie pogadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz czy nadchodzacy film z universum Mass Effecta ma szanse byc w jakims stopniu tak dobry jak sama gra?

Czy wsrod egranizacji moglbys cos komus polecic czy raczje wszystkie filmy tego typu uwazasz za gnioty?

Tak naprawdę to mam gdzieś, na podstawie czego powstaje film - ważne, żeby był dobry. W przypadku ekranizacji gier o mało której można się pozytywnie wyrazić.

(byc moze zlamie 1 zasade)

Czesto cie matka meczy,ze jej uczniowie ciagle gadaja na lekcjach francuskiego ,,Uczy nas matka Qn`ika!!!``?

Tak sie sklada,ze jestem jej uczniem :D

Twierdzi, że mało który uczeń o tym wie. Ale mam nadzieję, że bardzo jej "bycie mamą Qn`ika" nie przeszkadza. ;)

Kiedy będzie następny konkurs ,, Szukamy zastępcy CormaCa ,, tym razem chyba będzie na zastępce kogoś innego, mógłbyś zdradzić kiedy będzie najbliższy taki konkurs ?

A czyim następcą chciałbyś zostać? :) Co do terminu: na razie nie chcę podawać żadnej wiążącej daty. Na pewno się zbliża.

Cześć, możesz mi zdradzić, kto z redakcji jedzie na gamescom? Ponieważ będę dzień przed targami w redakcji :smile: i chcęwiedzieć kogo spotkam.

No i mam nadzieje, ze odpoczywasz razem z Hutem po E3, bo cholernie szkoda by było z wami nie pogadać.

Dzień przed gamescomem spotkasz w redakcji niewiele bardzo zapracowanych osób, to średnio dobry termin na wizytę... Hut będzie jednak na posterunku, ja - na urlopie. Na gamescom jadą cztery osoby, lista nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta.

Mieszkasz daleko od redakcji?

Jakie (i w jakim stopniu) znasz języki obce?

4 km od drzwi domu do drzwi redakcji. Sprawdzone licznikiem rowerowym. Języki to za dużo powiedziane - choć liznąłem w sumie 3, posługuję się tylko angielskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, a czy możesz mi powiedzieć jeszcze kiedy macie termin wyslania nastepnego magazynu do druku(deadline)?

to moze wpadl bym po tym dniu, jak bedzie troche luzniej

Terminy deadline'ów są ściśle strzeżoną tajemnicą redakcji. ;)

Do Wrocławia przeprowadziłeś się ze względu CDA?

Ze względu na CDA i studia. W tej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...