Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Pytania do Qn`ika

Polecane posty

Hej.

Kilka spraw "organizacyjnych". :)

1. Pytajcie bardziej o rzeczy związane z CDA, nie moim prywatnym życiem.

2. Słucham bardzo wiele różnych gatunków muzycznych. Najbardziej cenię rocka, nie stronię od poezji śpiewanej. Nie przepadam za hiphopem, r'n'b, techno. Ulubieni twórcy - wielu, choć (poza J. Kaczmarskim) nie ma sensu ich tutaj wyliczać.

3. Nie mam ulubionego filmu. Lubię kino czeskie (i czeskie podejście do życia), humor brytyjski (do Monty Pythonów często wracam), nie stronię również od bardziej komercyjnej, hollywoodzkiej "sieczki". :)

4. Jak dostałem się do CDA - zaczynałem jako czytelnik, później przez parę lat prowadziłem Action Maga i współpracowałem z pismem zdalnie (jeszcze z Kielc). Od siedmiu lat mieszkam we Wrocławiu.

5. Skończyłem dziennikarstwo na Uniwerku we Wrocławiu. Nie, to nie jest wymagane, by pracować w CDA. ;)

Listę tę pewnie jeszcze będę uzupełniał w miarę powtarzających się pytań. Postaram się tu wchodzić stosunkowo jak najczęściej, choć czasem, ze względu na natłok obowiązków lub wyjazdy, mogę mieć większe przerwy w aktywności.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

MQc aka Qn`ik alias Maciek Kuc (wybrałem jako login to pierwsze, gdyż nowe forum nie pozwala na dodawanie tak ekscentrycznych znaków jak "`")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciężko było się przyzwyczaić do roli zastępcy redaktora naczelnego? Długo oswajałeś się z nowymi obowiązkami? Z czym było najtrudniej?

Największy kłopot to modulacja głosu. Gdy Mac Abra zachrypnie, zmusza mnie, bym to ja krzyczał donośnym tenorem: "ALLOR, SKRIIINYYY!".

A tak bardziej serio - coś, co w stopce było nagłym przeskokiem, w rzeczywistości było bardzo długim i powolnym procesem. To nie było tak, że pewnego dnia przyszedłem do pracy i nagle trafiło mnie tysiąc nowych obowiązków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat ty, a nie dajmy na to allor. Nie jestem pewien ale wydaje mi sie, że było kilka redaktorów z większym stażem. No i tym sprytnym sposobem doszedłem do mego drugiego pytania: jakie są twe obowiązki jako zastępcy naczelnego? Czym teraz twa praca różni się od wcześniejszej? Więcej delegacji i spraw takich czysto... ym... jakby tu... szefowskich? Czy nadal teksty, teksty i jeszcze raz teksty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomysl sam. Widziales ile gier qń zrecenzowal w tym numerze? Dla ulatwienia podam, ze wzial sporo na gołą klate.

Mam pytanie odnosnie twojego felietonu "(...) piesek skamla (...)". Nie powinno byc "skamle"? Wiesz, nie chodzi o czepianie sie i wytykanie bledów ("aaa, pracóje w CDA a nie umie ortografjii") tylko o to jak jest poprawnie. :)

EDIT

O, dzieki. Czyli qnik 0:1 ortografia :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skamleć

skamlę, skamlą; skamlaj; skamlałby, skamlano by

http://portalwiedzy.onet.pl/abc-polszczyzn...&tr=pol-ort

A inne zrodlo:

skamleć

skomleć, skomlić, skamlać, skamłać;

Znaczenie: 1. o niektórych zwierzętach, zwłaszcza psach: wydawać żałosne dźwięki, popiskiwać, skowyczeć; 2. potocznie: prosić się o coś w natrętny, żałosny sposób

http://www.sjp.pl/co/skamle%E6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat ty

To pytanie nie do mnie. Jak pojawi się wątek "Pytania do Zibiego" (bardziej oficjalnie: Zbigniewa Bańskiego, dyrektora wydawniczego), tam je zadasz, ok?

jakie są twe obowiązki jako zastępcy naczelnego? Czym teraz twa praca różni się od wcześniejszej? Więcej delegacji i spraw takich czysto... ym... jakby tu... szefowskich? Czy nadal teksty, teksty i jeszcze raz teksty?

Delegacje nie mają do stanowiska nic do rzeczy. A funkcja z-cy redaktora zajmuje mi dużo więcej czasu niż pisanie. Znacznie częściej rozmawiam z autorami, szlifuję ich teksty, pracuję nad koncepcjami działów, niż siedzę przy własnej twórczości. Choć oczywiście staram się, byście nie zapomnieli mojej ksywki, więc ciągle coś staram się pisać.

Mam pytanie odnosnie twojego felietonu "(...) piesek skamla (...)". Nie powinno byc "skamle".

Dzięki, Raju, za pomoc. :) Na błędach językowych oczywiście każdego można przyłapać, ale tak nieczęsto używane słowa zawsze sprawdzam w paru słownikach. I mam nadzieję, że poloniści czytający CDA to doceniają - nie zdajecie sobie sprawy, ile w redakcji czasem dyskutujemy o z pozoru nieistotnych zapisach. Efekt jest jednak taki, że jeśli chodzi o poprawność językową, nie musimy się CD-Actiona wstydzić. Czego nie mogą o sobie powiedzieć niektóre polskie media wielokrotnie od nas większe (nie piszę tu oczywiście o prasie komputerowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odwiedzasz czasem swoje ukochane Świętokrzyskie?? I jaka jest szansa, że wpadniesz do Pińczowa (heh wiesz chyba gdzie to jest), by np poprowadzić zajęcia dziennikarskie dla młodych ludzi. Dodam, że do tej pory było cos takiego organizowane, ale bez polotu i pomysłu. Wiem, bo brałem w tym udział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odwiedzasz czasem swoje ukochane Świętokrzyskie?? I jaka jest szansa, że wpadniesz do Pińczowa (heh wiesz chyba gdzie to jest), by np poprowadzić zajęcia dziennikarskie dla młodych ludzi. Dodam, że do tej pory było cos takiego organizowane, ale bez polotu i pomysłu. Wiem, bo brałem w tym udział.

Rodzinne strony odwiedzam zwykle raz na około 2 miesiące. Zajęcia - jeśliby pojawiła się jakaś sensowna propozycja finansowa, to czemu nie. ;) A tak bardziej serio - raczej trudno byłoby mi pozwolić sobie na wyjazd gdziekolwiek nie w weekend.

Czy posiadasz konsolę? Jeżeli tak to jaką i jakie posiadasz na nia gry? (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Ile czasu i przeważnie kiedy przeznaczasz na granie dla przyjemności? Z góry dzięki za odpowiedź

Na stałe nie posiadam żadnej, ale czasem pożyczam sobie redakcyjne next-geny. Myślę za to o zakupie konsoli w niedługim czasie - dla jednej gry. Jakiej? Przeczytacie o niej w CDA 06/08. :)

Granie dla przyjemności - bywa różnie, najczęściej gram w weekendy. Czasem wiele godzin dziennie, zależy od tytułu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak byłeś dzieckiem chciałeś mieć zawód taki lub podobny jaki teraz wykonujesz, a może chciałeś zostać kimś zupełnie innym? Z kim najbardziej dogadujesz się w redakcji?

Zawód - dokładnie tak, jakoś ominęła mnie chęć zostania strażakiem itp. A w redakcji dogadać się można ze wszystkimi, nie mamy problemów interpersonalnych. :)

Jak wspominasz swój 'egzamin dojrzałości' ? Co zdawałeś i z jakim skutkiem.

Zdawałem starą maturę, więc trudno ją porównywać do obecnej. Polski pisemny - 5 (choć byłem zły na nauczyciela, który nie wystawił mi 6 za mój jakże wspaniały, erudycki esej;), angielski - zwolniony (CAE), WOS ustny - 5. W sumie więc nie nazdawałem się za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Qn'ik. Jako wielki fan serii Jagged Alliance mam 3 pytania.

1)Czy podjął byś się napisania takiej recenzji? (chodzi o Hired Guns: The Jagged Edge - kontynuacja tejże gry ponieważ mało kto o niej pisze w czasopismach komputerowych)

2)Co myślisz na temat serii gry Jagged Alliance?

3)Czy wierzysz że gry turowe są skazane na sukces i czy miałeś z nimi kiedyś do czynienia (czy grałeś w nie)?

Za odpowiedź wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Qn'ik. Jako wielki fan serii Jagged Alliance mam 3 pytania.

Przykro mi, ominęła mnie przyjemność grania w tę serię. Ale w parę innych turówek grałem i sobie je chwaliłem.

Czy dobrze wspominasz czasy ze Słowaka...?

Dla niezorientowanych: LO im. J. Słowackiego w Kielcach. :) Tak, mam kilka miłych wspomnień, kilka mniej miłych - ale sądzę, że mogłem trafić znacznie gorzej. Czyżbyś tam teraz uczęszczał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj film o redakcji na gram.pl w którym pełniłeś rolę przewodnika. I moje pytanie: dlaczego, że tak powiem: bezszczelnie przy przedstawianiu redakcyjnej braci pominąłeś Ghosta? Widziałem na filmiku, że kręcił się tu i ówdzie i cosik majstrował, ale nie został zauważony :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj film o redakcji na gram.pl w którym pełniłeś rolę przewodnika. I moje pytanie: dlaczego, że tak powiem: bezszczelnie przy przedstawianiu redakcyjnej braci pominąłeś Ghosta? Widziałem na filmiku, że kręcił się tu i ówdzie i cosik majstrował, ale nie został zauważony

W końcu jest Ghostem czyli duchem :D

Q'niu xD widziałem na gram.pl jak oprowadzałeś po redakcji. I czy nie wiesz przypadkiem kiedy bedzie wywiad z wami (redaktorami) :D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebyłeś długą drogę- zaczynałeś od zwykłego czytelnika CDA, później stałeś się redaktorem, a teraz zastępcą redaktora naczelnego. Jakie cechy pomogły ci odnieść taki "sukces"? Czy zostałeś wytypowany przez Zibiego od tak, czy może w redakcji był jakiś nabór? Byłeś zaskoczony awansem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka? Na gram.pl Smg napisał, że "wkręcił Cię" do oprowadzania po redakcji CDA. Jak to możliwe, skoro jesteś wicenaczelnym?

PS Uwaga dla forumowiczów: Proszę teraz nie pisać, że Smuggler to tak naprawdę Mac Abra, rednacz CDA itp. bo wybitnie mi się przejadły tego typu "teorie spiskowe"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj film o redakcji na gram.pl w którym pełniłeś rolę przewodnika. I moje pytanie: dlaczego, że tak powiem: bezszczelnie przy przedstawianiu redakcyjnej braci pominąłeś Ghosta?

Ech, wiem, wiem - zrobiłem to całkowicie niepremedytacyjnie, za co serdecznie przepraszam tak Ghosta, jak i wszystkich niedoinformowanych przeze mnie oglądaczy. Mea culpa.

czy nie wiesz przypadkiem kiedy bedzie wywiad z wami (redaktorami)

Nic mi o sprawie nie wiadomo. Żadnych wywiadów dla gram.pl - o ile wiem - nikt od nas nie udzielał. Wiem o wywiadach dla internetowego radia, to wszystko. :)

Przebyłeś długą drogę- zaczynałeś od zwykłego czytelnika CDA, później stałeś się redaktorem, a teraz zastępcą redaktora naczelnego. Jakie cechy pomogły ci odnieść taki "sukces"?

Podejrzewam, że to ma jakiś związek z moją upierdliwością i czepialstwem, które są mi ciągle wypominane przez Ghosta. :)

sorki ,ale naprawde tak ci sie podoba pes 2008 że oceniłeś go na 9

Powiem tak: dziś rozegrałem sobie dla przyjemności 3 mecze w PES-a 2008, PES-a 6 nie mam nawet w tym momencie zainstalowanego na dysku. Zauważam oczywiście wady tej gry, ale wciąż sądzę, że jest rewelacyjna. Poza tym - mała branżowa ciekawostka - według krążących plotek najnowszy PES ma być rewolucją, która ponownie zostawi cykl FIFA (mówię o next-genowym) daleko, daleko w tyle...

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka?

Jedna? Nie mam - tak samo jak ulubionej książki czy filmu.

Na gram.pl Smg napisał, że "wkręcił Cię" do oprowadzania po redakcji CDA. Jak to możliwe, skoro jesteś wicenaczelnym?

A co ma jedno do drugiego? W redakcji każdy może robić żarty i złośliwości każdemu. Gem np. często zwraca się do Smga per "Smuggler!", gdy akurat w redakcji jest jakaś wycieczka. Oczywiście Smg ma u nas inną ksywkę, na tę znaną ogółowi właściwie nie reaguje. :)

Co nie zmienia faktu, że za to wrobienie mnie się kiedyś zemszczę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...