Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Dzięki za odpowiedzi, ale mam jeszcze pewne wątpliwości:

@1 - Zależy jak grasz. Jeśli weźmiesz się od początku za wyścigi festiwalowe to skończysz w jakieś 8 godzin.

Tylko 8 godzin? Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony. Prawie dwa razy tyle zajęło mi przejście Black Opsa, który uchodzi za raczej krótką grę.

Cóż, spodziewałem się przynajmniej jednej trzeciej tego co oferuje Forza 3.

@3 - Jest sporo rzeczy do zrobienia. 100% w single zajęło mi prawie 30 godzin. Do tego jest jeszcze multi, które jednak wymaga kilku łatek.

A jak wygląda sprawa ze "zwiedzaniem" (mam na myśli free roam) - daje frajdę?

@5 - Zależy od twojego poziomu w grze. Jeśli masz 50 to zaczniesz grę z całkiem fajnie zapełnionym garażem.

Czy na pewno mówisz o 3, a nie 4?

Wpis na blogu przeczytam jutro w wolnej chwili. wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tymi odpowiedziami. Dodam tylko od siebie, że jeśli grałeś i podoba Ci się seria Test Drive Unlimited, to Forza Horizon będziesz zauroczony. To takie dopracowane i odpicowane oraz w wielu względach poprawione dzieło Eden Games. Z kolei, jeżeli liczysz na następcę serii Forza Motorsport, to się zawiedziesz. Te gry łączy tak samo wiele podobieństw, jak i różnic. Cenię obie serie, bo każda z nich daje masę frajdy i ciągle chce się wracać. Nawet, gdy teraz piszę tego posta, to już się nie mogę doczekać, aż włączę Forza Horizon i dokończę tuning mojego Forda Mustanga, po czym wypadnę na autostradę i będę rozpaczliwie próbował pobić rekordy radarowe kolegi Lubro trollface.gif .

A tak z innej beczki, to wyjaśniła się u mnie sprawa z paczką samochodów z zamówień przedpremierowych. Mianowicie dziś - ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu - dostałem e-maila od sklepu Euro-RTV-AGD, w którym ładnie mi wypisali kluczyki na wszystkie 6 aut. Bardzo miło z ich strony. Taka informacja techniczna jeszcze - aby wozy znalazły się w salonie, to po wpisaniu kodów, trzeba grę zrestartować. Ale to szczegół, który nie jest żadnym problemem wink_prosty.gif .

[DOPISEK]

Kolego Yeenzoo. Czytaj proszę wcześniejsze posty. Wszystko tam dokładnie wytłumaczyłem, co do programu lojalnościowego i importu save-a trollface.gif .

A jak wygląda sprawa ze "zwiedzaniem" (mam na myśli free roam) - daje frajdę?

Daje WIELKĄ frajdę. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 8 godzin?

Chodzi mi tylko o przejechanie głównych wyścigów festiwalowych potrzebnych do zdobycia mistrzostwa. Oprócz tego zostanie ci koło 15 tych głównych wyścigów, 30 wyścigów drogowych, 30 wyzwań w punktach szybkiej podróży, pokazówki, pojedynki z rywalami*, 100 tablic ze zniżkami do rozbicia, radary, itp. Tak jak pisałem, ja single skończyłem na 100% w jakieś 30 godzin. Został mi 1 radar i 1 urzadzenie mierzące średnią prędkość na danym odcinku. Jakimś cudem ich nie uruchomiłem. No i jeszcze parę samochodów muszę kupić, bo mam tylko 97.

będę rozpaczliwie próbował pobić rekordy radarowe kolegi Lubro

Powodzenia. Zwłaszcza na końcu autostrady, gdzie mam 418 km/h w Bugatti EB110 po engine swapie.trollface.gif

*wyścig z Dariusem Flyntem wokół całego obszaru gry był naprawdę epicki. O ile całą grę na szalonym poziomie trudności podsumowuję jako "łatwa" to ten wyścig to osiem minut naprawdę intensywnej walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie dziś - ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu - dostałem e-maila od sklepu Euro-RTV-AGD, w którym ładnie mi wypisali kluczyki na wszystkie 6 aut.

A to nie miało być tak, że w zależności od sklepu w którym zamówisz się preorder, dostaniesz jedno z sześciu aut?

Kolego Yeenzoo. Czytaj proszę wcześniejsze posty. Wszystko tam dokładnie wytłumaczyłem, co do programu lojalnościowego i importu save-a trollface.gif .

Faktycznie, umknęła mi ta wzmianka.

Dzięki za odpowiedzi. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie miało być tak, że w zależności od sklepu w którym zamówisz się preorder, dostaniesz jedno z sześciu aut?

Wygląda na to, że nie. Gdy składałem pre-order w Euro-RTV-AGD, to nie było na karcie produktu żadnej wzmianki o bonusowych samochodach.

Rozumiem, że jutro przybędzie kolejny gracz w Forza Horizon :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Mimo że nie miałem specjalnie czasu, to dwie godzinki przy najnowszej Forzie spędziłem.

Jak na razie na plus:

-jazda w trybie free-roam naprawdę bawi, krajobrazy są świetne

-otoczka: zraziłem się, kiedy w recenzjach przeczytałem że jest zbyt "ziomalska", ale na szczęście - jak dotąd niczego takiego nie uświadczyłem

Na minus:

-żetony!? Kto wpadł na taki pomysł? O ile jestem przyzwyczajony, że w grach na komórkę 90% contentu kupujemy za PLN, tak w grze na X360 razi mnie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzłem się z tymi myślami dość długo, ale muszę to jednak przyznać - ścieżka dźwiękowa z Bass Arena Radio jest po prostu FENOMENALNA. Zaczęło się raczej sceptycznie, ale czym częściej słucham tych kawałków, to... stwierdzam, że są genialne i tak dobrze dobrane do szaleńczej jazdy samochodem, że autorom tych kawałków, jak i ludziom odpowiedzialnym za skompilowanie tego w jedną całość należą się wielkie brawa.

Jedna z lepszych ścieżek dźwiękowych kiedykolwiek zastosowana w grze samochodowej.

Prawie 2 godziny samej muzyki z radia Bass Arena (wycięty komentator)

Słuchać tylko w HD .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś grałem z kilkoma gośćmi w trybie "online" i naprawdę zabawa jest przednia. Założyłem sesję i po chwili dołączył jeden, później dwóch innych i orzekam (ku mojemu miłemu zaskoczeniu), że żadnego trollowania nie stwierdzono. Nawet, jak ktoś zaliczył "dzwona", to reszta poczekała, aż dociągnie do peletonu. Cieszę się, że mamy godnego następcę Test Drive Unlimited.

Dla zainteresowanych podam linka do filmiku z listopadową paczką samochodów: November Car Pack

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu spędzonym z nową Forzą myślę, że mogę się podzielić swoimi przemyśleniami.

Tak jak wcześniej - swobodna jazda daje sporo frajdy, a miejsca takie jak kanion czy okolice tamy po prostu urzekają - widać, że Horizon wyciska ostatnie soki z X360.

150 aut na papierze nie wygląda tak imponująco (dla tych, którzy zetknęli się z FM3/4), jednak jest to całkiem spory zasób pojazdów. Cieszy, że opcja tuningu nie została ograniczona względem poprzednich części, bo w warsztacie można spędzić trochę czasu.

Świetną decyzją był cykl dobowy - o różnych porach, wiele miejsc wygląda zupełnie inaczej.

Model jazdy mógłby bardziej przypominać ten z FM4, ale da się do niego przyzwyczaić. Zaletą jest to, że prędkość "czuć".

Jeśli chodzi o radio, to Bass Arena i Pulse trzymają przyzwoity poziom, natomiast Rocks - z powodu muzyki - jest bardzo słabe (i mówię to jako osoba słuchająca muzyki gitarowej na co dzień).

Przez cały czas czuć atmosferę wyścigów - zarówno za sprawą radia, jak i mijanych zawodników. Bardzo dobrze, że tylu przeciwników jest rozsianych po mapie, bo ciągle "coś się dzieje".

Żałuję natomiast, że w garażu może się znaleźć tak mało wolniejszych aut z okresu 1975-1990. Colorado jest tak dopracowane, że aż kusi, by siąść za kierownicą jakiegoś samochodu znanego z naszego podwórka i "zwiedzać" z prędkością nieprzekraczającą 70km/h.

Podsumowując: Horizon, mimo wielu kwestii, które "można było zrobić lepiej", jest grą naprawdę przyjemną. To taki TDU2 w lepszym wydaniu. Jak dla mnie - 9/10, bo lubię gry, przy których mogę się odprężyć. A, no i oczywiście czekam na 2. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą ukończyłem Forza Horizon. Nie wiedziałem, jak się przygotować (czytaj: jaki wóz wybrać) do wyścigu finałowego z Dariusem Flintem. Wszedłem sobie do salonu i tak zastanawiałem się pomiędzy Bugatti Veyron Super Sport i Pagani Zonda R. Pierwszy pewnie byłby łatwy w prowadzeniu, bo ma napęd na wszystkie koła, tylko szkoda mi było wydawać 2 200 000 Kr trollface.gif . Drugi z kolei tańszy, ale napęd na koła tylne i obawiałem się trochę, że mogę mieć problemy w zakrętach z uciekającym tyłem. No nic, myślę sobie i kontynuowałem przeglądanie ofert różnych producentów. Uwagę moją zwrócił Radical SR8. Samochód, który wykręcił najlepszy czas na Nurburgring Nordschleife. Lekka konstrukcja i do tego zdominowana przez spoilery, czyli rokująca na dobrą przyczepność. Do tego cena - tylko 300 000 Kr, która kusiła swoją atrakcyjnością. Myślę sobie: "zaryzykuję i wezmę go". I tak też zrobiłem.

Po zakupie pierwsze kroki skierowałem do warsztatu Daka, aby wycisnąć z tej konstrukcji ostatnie soki. Zamontowałem same najlepsze części, jakie tylko były możliwe do wyboru. Indeks wydajności skoczył do R1 988, po czym nadszedł czas, aby skierować się na północ mapy, na "Finał Festiwalu Horizon". Wrażenia z jazdy? Niesamowite. Auto jedzie w zakrętach dosłownie, jak przyklejone. Hamulce po ich wciśnięciu powodują, że oczy chcą wylądować na przedniej szybie. Ale coś za coś - prędkość maksymalna, to nawet nie 300 km/h. Cóż - albo przyczepność, albo prędkość. Okazało się jednak, że był to dobry wybór, bo choć na długich prostych Darius w swoim Ferrari 599XX się do mnie niebezpiecznie zbliżał, to już w zakrętach była całkowita dominacja angielskiego samochodu. Efekt? Dariuszek wkurzony, korona na mojej głowie i sporo milionów Kredytów w kieszeni trollface.gif . Nie ma to, jak "British Independent", jeśli chodzi o producentów samochodów.

I te końcowe napisy nad wolno przesuwającą się autostradą, przy zachodzącym słońcu i przy akompaniamencie najlepszych kawałków ze stacji radiowych. Coś tak pięknego, że aż człowieka wzięło na nostalgię.

Teraz czas na tryb multiplayer.

Biorąc pod uwagę wszystko to, co gra ma do zaoferowania oraz masę samochodów czekających na przetestowanie w otwartym świecie (a jeździłem może 10% z nich...), to muszę stwierdzić, że Forza Horizon jest moją grą roku 2012. Koniec, kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem allegro i natknęłem się na forze 4 po 70zł .Jest ona w dziwnej edycji Forza Motorsport 4 Essentials Edition.Co to takiego forza 4 ze wszystkimi DLC bo aktualnie posiadam forze 4 w normalnym wydaniu czy może same DLC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ani normalne wydanie, ani edycja z DLC. To wydanie okrojone dorzucane do bundli z konsolą. Zawiera mniej samochodów, bo jest to tylko jedna płytka DVD. Na drugim dysku jest jakieś 250 wozów. Zawartość z drugiej płyty możesz kupić w Marketplace. Ceny nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co się łasić i (jak ktoś tej gry nie ma) lepiej dorzucić 30 zł i za stówę kupić zafoliowaną nówkę na Allegro. W każdym bądź razie ja tak kupowałem wiele miesięcy temu.

Uważam, że wydanie zbiorcze Forza Motorsport 4 wraz ze wszystkimi DLC, to tylko kwestia czasu. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że takowa pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku. Ale wtedy fani będą już wyczekiwali czegoś innego, czegoś nowego, Forzy Motorsport 5 :trollface: . To dopiero będzie jazda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dzisiaj

Niech mnie pocałują... Jak ja nienawidzę tych zakamuflowanych promocji na Xboxowym Marketplace. Major Nelson wstawia te informacje późno i dowiaduję się o nich jak już nie mogę kupić punktów (z karty kredytowej zrezygnowałem parę tygodni temu). Damn you Microsoft.

Swoją drogą Forza Horizon za 15 dolarów w Markeplace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dowiedziałem o tej promocji z głównej CD-Action. Gdyby nie Piotrek66, to w ogóle żyłbym w nieświadomości, bo faktycznie w Xbox Marketplace promocje są jakoś dziwnie układane i tak nieczytelne, że aż szkoda słów. Orchi? A ta reszta paczek samochodowych do Forza Motorsport 4 będzie jeszcze jutro do kupienia po promocyjnej cenie? Niezła okazja, bo niektóre kosztują połowę zwykłej ceny.

Dopiero jutro kupię zdrapkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dzisiejsza promocja obejmuje DLC do Future Soldier, Leviatan do Mass Effecta 3, październikowa paczka do Horizona, DLC do batmana i dungeon defenders. Reszta ma mieć promocyjne ceny do poniedziałku włącznie.

Sam zauważyłem te promocję z rana, przede wszystkim zwróciłem uwagę na dlc do Mass Effecta 3 i specjalnie dziś kupowałem punkciki, reszta punktów miała być odłożona na Dragonborna, który wyjdzie na początku grudnia, ale ten pakiet Porsche kusi.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pakiet Porsche kusi.....

Porsche to jedno z najlepszych DLC w tym roku. Pomimo tego, że 800MSP to dalej dużo to warto jeśli ktoś gra w FM4. Swoją drogą jestem ciekaw jak wypadnie Rally Expansion. W sumie pogodziłem się z tym, że Horizon to pod względem fizyki sci-fi, więc mogę równie dobrze pobawić się w DLC. Fajnie by było, gdyby dali prawdziwe rajdy, a nie tylko wyścigi po bezdrożach. No i jeśli auta hillclimb się pojawią to nawet nie będę czekał na przecenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniono kolejną paczkę samochodów do Forza Horizon: December IGN Car Pack. Tym razem 7 wózków i naprawdę dobry wybór: http://uk.ign.com/articles/2012/11/27/halo-truck-leads-forza-horizon-december-ign-car-pack .

Szczególnie interesująco się prezentuje 2006 Ford GTX1, o którego istnieniu nawet nie wiedziałem. Będzie czym jeździć w trybie wieloosobowym.

[DOPISEK]

Nie mam pojęcia, lubro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem darmowy będzie tylko Ford Raptor w malowaniu Halo, a szkoda bo poprzednio darmowy był klimatyczny Jeep i Chevy Bel Air. Łudziłem się że wrzucą za darmo Javelina albo Hummera.

Tak w ogóle to zakupiłem Forze Horizon i zacznę udzielać się w tym temacie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...