Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Nie da się tyle zarobić, ludzie nabijają ją wałkami albo edytują pliki na PC tak samo jak to robili w FM 4. Potem dawali się łapać na aukcje developerów z jednorożcami licytowanymi za 999 999 999.

Ach, to teraz rozumiem skąd te aukcje, gdzie ktoś chce sprzedać samochód za 999 999 999 Kr. Zawsze myślałem sobie, że "ktoś chyba na głowę upadł, że żąda takiej ceny", a tu się okazuje, że to podpuchy developerów. Cwane :) .

Swoją drogą widziałem wiele postów na oficjalnym forum gry, gdzie zrozpaczeni gracze skarżyli się, że dostali bana. Wiecie, jak administracja forum z nimi "krótko jedzie"? Takie tematy są od razu zamykane, a często odpowiedzią admina na pytanie zbanowanego "Co mam teraz zrobić?" jest krótkie "Kupić nową konsolę (bo została zbanowana w tej grze) i założyć sobie nowe konto na Xbox LIVE".

Nie ma żartów, ale ja się cieszę, że dla cheaterów nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal scalakowałem Horizona i zwracam się z serdeczną prośbą osób, które jeszcze spędzają czas w wirtualnym Koiorado. Chciałbym zdobyć dwa brakujące osiągnięcia - jedno związane z wykonaniem 10 wyzwań w trybie piaskownicy, drugie z kupnem mojego projektu malowania za symboliczne 1000 kredytów. Mój gamertag to yapersky - przysyłajcie zaproszenia to umówimy się i pojeździmy trochę :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do calaka z singla potrzeba tylko rozbicia tych band z reklamą i zwracam się do Was z prośbą o jakiś poradnik do tego - może jest coś w necie, co ułatwi mi poszukiwania? Do zgarnięcia mam tylko i aż 8...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forzamoto...orizon/map.html

Zwróć szczególna uwagę na te pomiędzy obszarami Gladstone i Baumont po prawej stronie, często się je ludziom zdarza pominąć. Dobry poradnik jest też na trueachievements.com. Wystarczy wyszukać grę i acziwa.

@Yaper

Ja już niestety grę opchnąłem ale challenge zrobiłem z randomami, wystarczy założyć lobby, nazwać je w stylu "achievement boost" i czekać na chętnych ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLDan - Zainwestuj w tablet. Super sprawa przy wbijaniu konsolowych osiągnięć. ;p

@Yaper - Pojeździłbym, ale chyba skończył mi się Gold i nie mam powodu, żeby go znowu opłacać. Można ze Storefront korzystać na koncie Silver?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz dzisiaj kolo 11 przyniósł mi moją kopie horizona. Gram prawie bez przerwy od tego. Dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła. Dziwie się jeszcze mocniej gdyż są to wyścigi samochodowe ,które zwykle kojarzyły mi się z monotonią. Tutaj czegoś takiego nie ma. Raz się ścigamy, tu szukamy porzuconego samochodu , tu wyścig pokazowy, tam pstrykanie fotek autu na tle różnorakich krajobrazów itd. Nie wspominając o lakierni gdzie tylko nasza wyobraźnia wyznacza granice możliwości w malowaniu i oklejaniu auta. Fantastyczny klimat festiwalu. Polska lokalizacja również przypadła mi do gustu. Widać ,że lektorzy przyłożyli się do swojego zadania i efekt końcowy jest jak najbardziej pozytywny. Słuchając radia na prawde można się wczuć w klimat tego sie się wokół nas dzieje. Co chwile jakieś wiadomości nt. przebiegu festiwalu, zawodników, festiwalowe plotki itp. Mogłbym tak jescze wymieniać zalety tej gry. Na chwile obeccną jestem nią oczarowany. Udowodniono ,ze na konsole obecnej generacji jeszcze można robić gry urzekajace oprawą wizualną. Pozycja obowiązkowa dla ludzi którzy lubią samochody i wyścigi i chcą się po prostu pościgać w formie idealnie zbalansowanej pomiedzy arcade a symulatorem jazdy. Nawet jeśli nie lubicie zbytnio motoryzacji to i tak bedziecie zachwyceni. przykład: Moja dziewczyna też chce zostać mistrzem horizon :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że kolejnym osobom ta gra przypadła do gustu, bo jest świetna :) .

Możecie mieć ewentualne problemy ze znalezieniem wszystkich tablic rabatowych Daka, ale w Internecie da radę znaleźć mapki z ich dokładnym rozmieszczeniem (zresztą tu też chyba ktoś zamieszczał odpowiedniego linka).

Mi największy problem sprawił pokaz umiejętności tym niebieskim Chevrolet Covette Z06. Ile ja razy do tego podchodziłem, aby zaliczyć wszystkie pokazy (bo wtedy tylko ten jeden mi został) i zdobyć achievementa. Chyba za 20 razem się udało, ale aż cały drżałem :trollface: .

Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na Forza Horizon 2, bo po wynikach sprzedaży części pierwszej jest więcej, niż pewne, że powstanie. Mi się marzy powrót na Hawaje i przypomnienie sobie starych, dobrych miejscówek z Test Drive Unlimited. Jeżeli by tak się stało, byłbym chyba jednym z pierwszych graczy, którzy złożyliby pre-ordera :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weterani festiwalu horizon mam kłopot smile_prosty.gif

Nie moge odblokować 9 ostatniego wozu do znalezienia. Mam 1 miejsce w rankingu popularności. 100% ukończenia gry i nie dostaje sygnału w jakim obszarze kryje się furka. Srrawdzilem w necie gdzie sie znajduje ( nie bede spoilerował biggrin_prosty.gif) lecz stodoła gdzie jest ukryty jest zamknięta. ktoś zna rozwiązanie tego problemu?? Dodam ze nie gram w multiplayerze a obawiam się ze to tu leży problem.... gdyż nie mam ukończonych wyzwań związanych z tym trybem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb multiplayer nic do tego nie ma. Dlatego nie możesz odblokować tego wozu, bo po prostu... zrobiłeś za mało kilometrów w grze. Serio.

Weź sobie jakiś ulubiony wozik i pojeździj w różne miejsca (ale w trybie dla pojedynczego gracza), a przekonasz się, że po jakimś czasie pojawi się upragniony komunikat w radio na temat zapomnianego wraku i wiążący się z tym okrąg na mapie.

Ja znalazłem wszystkie wraki, nawet uprzednio do multiplayera nie zaglądając :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdze troche smile_prosty.gif dzięki za rade wink_prosty.gif po ukończeniu trybu single ( w końcu wszystkie tabliczki Duck'a zbite biggrin_prosty.gif) zabrałem się za multi i jak narazie bardzo pod pasował mi tryb "Król" . Pograłem troche w klasyiczne wyścigi i też moje odczucia są pozytywne ( no może poza "pro" graczami których jedynym celem jest spychanie cie z toru biggrin_prosty.gif ) Mam do sprawdzenia jeszcze tryb kotka i myszki i zarazy smile_prosty.gif ktoś chętny do wspólnej gry?? ( patrz podpis)

BTW: Kolejne pytanko do znawców Forzy. CZy ejst możliwość zgrania zdjęcia z photomode na pendrive???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100 %, ale wydaje mi, że po zrobieniu fotki w grze, dostaniesz zapytanie, czy wgrać ją na witrynę Forza Motorsport. Po udzieleniu odpowiedzi twierdzącej, musisz w każdym bądź razie uruchomić komputer, poszukać tego zdjęcia na swoim profilu (po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie, czyli podpięciu swojego nicka z Xbox LIVE) i przegrać je na dysk twardy lub inny nośnik.

Ale podkreślam - nigdy tego nie robiłem i to są tylko moje domysły :) .

P.S. Niezły masz avatar :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ograłem demko Horizon i muszę powiedzieć, że jestem zachwycony! Nie czułem takiego funu ze ścigałek od czasu Gran Turismo na PsOne :D

Niestety troche krucho u mnie z kasą, więc jestem zmuszony poczekać aż Forza stanieje, albo zapolować na używkę na allegro lub w empiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja po pograniu w demo Horizon mam znów nieco mieszane uczucia. Za dużo grałem w tradycyjną Forzę, by się tak od razu przestawić na efekciarską otoczkę a la The Fast and the Furious. Przeszkadzał mi też fakt, że musiałem po chwili wyłączyć muzykę. Nie to, że była zła, ale w ścigałkach wolę ryk silników od muzyki, jakakolwiek by nie była.

Słowem podsumowania: gra jest bardzo dobra, ale przez to, że to Forza, mi się nie podoba. Jak na Forzę za bardzo arcade oraz za dużo efekciarskiego pitolenia i wszędobylskich, pstrokatych napisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem posiadaczem Xboxa od grudnia, Horizon jest pierwszą Forzą w jaką miałem okazję grać, pewnie stąd moje zachwycenie spinoffem serii stricte o wyścigach na zamkniętych torach.

Przeciwnie do Ciebie, ja właśnie lubię festiwalową otoczkę, więc neony, fajerwerki i pstrokate napisy jak najbardziej mi odpowiadają, a sam soundtrack jest świetny i nie przeszkadza mi w równoczesnym słuchaniu odgłosów silnika :) Dubbing jest też niczego sobie, szczególnie radio jest moim zdaniem idealnie zdubbingowane.

Aż by się chciało na taką imprezę pójść...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, że to jest złe. Bo nie jest. Ale kurde, ta nieszczęsna Forza w nazwie gry mnie mierzi. Imo powinni grę inaczej nazwać, choć doskonale zdaję sobie sprawę, że pod szyldem Forza dużo łatwiej grę wypromować i opchnąć w dużej ilości, niż jako nową markę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym się z Tobą zgodzę, podobnie było chyba z Shiftem, który na początku powstał pod marką NFS, dopiero potem wyszła, już wypromowana druga część Shifta.

Cóż, fanom poprzednich części Forzy pozostaje tylko przełknąć tą gorzką pigułkę w postaci tytułu 'Forza' w Horizonie i cieszyć się zupełnie inną grą :D

Swoją drogą, nigdy nie byłem fanem samochodówek na zamkniętych torach, mnie ni to ziębi, ni grzeje.Moge sobie odpalić i pograć godzinkę z sentymentu (jak wspomniałem, kiedyś maniaczyłem w Gran Turismo) ale jednak wolę swego rodzaju 'otwartość' w takich grach, a Horizon spełnia moje wszystkie wymogi i na dzień dzisiejszy jest to mój must have :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurde, ta nieszczęsna Forza w nazwie gry mnie mierzi.

Przyzwyczajaj się mości Stillbornie. Horizon sprzedało się nieźle, więc wyczuwam skoordynowaną akcję Microsoftu, który po wydaniu nowej konsoli założy jeszcze ze dwa studia i zacznie wydawać Forzę co pół roku. Jestem w stanie sobie wyobrazić cykl Forza Motorsport, Formula Forza, Forza Horizon i Forza Offroad (nie rajdy, a gra w stylu Motorstorm). Każda z półrocznym, intensywnym planem DLC z paczkami aut po $10 co dwa tygodnie. lol.gif

podobnie było chyba z Shiftem, który na początku powstał pod marką NFS, dopiero potem wyszła, już wypromowana druga część Shifta.

Shift 2 to też gra wydana pod szyldem NFS. To, że tytułu nie ma na okładce nic nie znaczy.

Cóż, fanom poprzednich części Forzy pozostaje tylko przełknąć tą gorzką pigułkę w postaci tytułu 'Forza' w Horizonie i cieszyć się zupełnie inną grą biggrin_prosty.gif

Wuwu jest najlepszym przykładem tego, że najwięksi fani Forzy przyjęli Horizon z otwartymi ramionami. Mi się Horizon w założeniach podoba. To fajny pomysł na spin-off i jeśli dwójka na nowych konsolach naprawi błędy pierwszej części to może być naprawdę bardzo dobrą grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon sprzedało się nieźle, więc wyczuwam skoordynowaną akcję Microsoftu, który po wydaniu nowej konsoli założy jeszcze ze dwa studia i zacznie wydawać Forzę co pół roku.

To, że nowe Horizony będą wypluwane, to więcej, niż pewne. Jednakże nie przewiduję, tak ja Ty (choć wiem, że ironizujesz) Forzy co pół roku. Nawet FIFA tak często nie wychodzi :].

Jestem w stanie sobie wyobrazić cykl Forza Motorsport, Formula Forza, Forza Horizon i Forza Offroad (nie rajdy, a gra w stylu Motorstorm). Każda z półrocznym, intensywnym planem DLC z paczkami aut po $10 co dwa tygodnie. lol.gif

Co do DLC, to dość prawdopodobne. Ludziska lubią takie rzeczy, choć dla mnie to dość niepojęte.

Natomiast na formułę i offroad, to... póki co tylko gdybanie (na szczęście).

Niemniej, przyszłość odsłoni w końcu swoje karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC to kpina w nowej Forzie. W ogóle w czwartej części jest jeszcze gorzej, bo zablokowane są najlepsze samochody znane z poprzednich części. Ja nie mam zamiaru dopłacić za coś, co powinienem dostać w cenie gry, która i tak tania nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLDan? Chyba chciałeś powiedzieć, że "są zablokowane samochody, które uświadczyliśmy w Forza Motorsport 3 - Ultimate Collection, czyli "podstawce" wraz z kompilacją wszystkich wydanych do niej DLC..., no prawie wszystkich, bo ostatniego tam jednak nie ma (mówię o tym, w którym jest między innymi Volvo 240). Zauważ, że trójka w wersji "gołej" wcale tak różowo nie wyglądała :) . A, na przykład elektrycznej Tesli w ogóle nie znajdziesz w poprzednich odsłonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat liczba samochodów i konieczność płacenia za nie mi powiewa (o czym świadczy to jak jaram się nowym Raceroom gdzie darmowe bedzie 5 samochodów, a za resztę będzie trzeba płacić po 2-3 euro). Bardziej irytują mnie w DLC w Forzach konieczność płacenia dwa razy za auta z DLC. Najpierw płacimy za sam dostęp do paczki, a potem musimy dopiero zakupić odblokowane auta kredytami (bądź tokenami za prawdziwą kasę). W jednej z paczek w FM4 pojawił się Mercedes 300SLR. Byłem bardzo podekscytowany, bo to legendarny samochód. Kupiłem paczkę, wchodzę do gry, 9 milionów kredytów. Chamski ruch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...