Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Lubisz się czepiać, czy omyłkowo nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi?

Gwoli wyjaśnienia - chodziło mi o to, że nie można do GT4 porównywać Forzy 2, a tym bardziej 3, bo już druga część była znacznie lepsza od poczciwego Gran Turismo.

Btw. Co do Forzy 2, zapomniałem dodać, że ma ona w przeciwieństwie do F3 normalne zegary - z analogowym obrotomierzem i prędkościomierzem. Mniam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq, może i pozamiata ale już nie w tej genaracji konsol. Królem ścigałek tej generacji będzie GT 5, w przysłej wyjdzie FM 4 i zmiażdży a potem wydadzą GT 6 i tak w koło macieju, znaczy to tylko moje zdanie i mogę się mylić. Aaa... i nie jestem fanboyem:smile: bo może to tak wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i pozamiata ale już nie w tej genaracji konsol. Królem ścigałek tej generacji będzie GT 5, w przysłej wyjdzie FM 4

tak tak, girsy 3 też miały być dopiero na nowym XO. :) Sraty taty. GT6 to w ogóle chyba będą 10 lat robić. xD

@bleub

Ale ja nie mówię o Forzie na Kinecta tylko o normalnej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Forza na Kinecta to nie normalna Forza? Dodadzą nowe furki, tory, "scasualują" model jazdy (dostosują go do gry na Kinecta). Jak ktoś widział film z ostatniego E3 to wie, o co chodzi. Ma się ponoć oglądać samochody dookoła chodząc po własnym pokoju ;]

Niestety, część marek może zacząć być robiona pod Kinecta, ale nie oznacza to, że nie będą to pełnoprawne produkcje i sequele swoich tradycyjnych "rodziców".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że już w F3 jest możliwość jazdy bez dodawania gazu i używania hamulca - pozostaje tylko skręcanie. A to praktycznie to samo, co prowadzenie auta rękami w powietrzu na tym filmie. Kolejnym krokiem może być właśnie kompletne obcięcie gry z możliwości własnoręcznego przyspieszania i hamowania pojazdu. My, normalni gracze będziemy cierpieć, ale casuale z nowymi Slimkami w pakietach z Kinectem - banan na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem Forza Motorsport 3 to dla mnie gra wyjątkowa. To dla niej kupiłem X360. Ostatnio postanowiłem zaopatrzyć się w Forzę 2... i jest bardzo dobrze! W wielu aspektach dwójka przewyższa trójkę, szkoda, że Turn 10 poszedł na kompromisy. Chodzi mi przede wszystkim o:

- Soundtrack: Trójka ma niezłe ambienty, ale w porównaniu do bogatej biblioteki z dwójki to zauważalny krok wstecz. W dwójce mamy multum utworów, głównie elektronika (ku mojej wilczej uciesze: jest nawet trance z niesamowitym utworem Toma Clouda i Tiff Lacey w remixie Tiesto [z czasów kiedy był magikiem, a nie samą płytką komerchą jak obecnie]) na czele.

- Rozbudowane dane telemetryczne, zużywanie opon, paliwa itp. --> już trochę nie grałem w trójkę, ale nie przypominam sobie, abym tego tam doświadczył. W dwójce świetne są wyścigi wytrzymałościowe, gdzie trzeba raz (czemu tylko jeden raz?) zjechać do boksów na dotankowanie.

- Tryb arcade z wyzwaniami próby czasowej i wyścigu. Tego również w trójce nie zauważyłem, a maksowanie wyzwań dla achievementów i odblokowywania samochodów daje frajdę.

- Tory. Brak mi przede wszystkim toru testowego - jego najdłuższa, niezwykle kręta konfigurancja pozostanie na długo w mojej pamięci. Nie pamiętam również, aby w trójce było Mugello - tor kapitalny, z różnicami wysokości, szybkimi zakrętami, wymagającymi łukami - po prostu smakowity kąsek dla fana wyścigów. Owszem, w trójce dodano chociażby Catalunyę i parę malowniczych obiektów, ale mogli zachować wszystko to co było w poprzedniku. Generalnie jeśli chodzi o Forzę to brakuje tutaj ubóstwianego przeze mnie Spa i dobrych torów ulicznych.

Poza tym trójka jest lepsza w takich aspektach jak:

- Niezwykle przejrzyste i intuicyjne menu.

- Widok z kokpitu.

- Bardziej rozbudowany tryb kariery, opcja kalendarza.

W całej serii kuleje sama kariera. O co mi chodzi? Powinny być bardziej rygorystyczne kryteria samochodów, jakie mogą przystępować do zawodów. Można łatwo wystawiać potwora o dobre kilkadziesiąt KM lepszego i dystansować stawkę. Również zbyt łatwo przychodzi odblokowywanie i dostawianie nowych autek. Więcej frajdy sprawiłoby zapełnianie garażu wyłącznie za zarobioną gotówkę, a nagrody w postaci samochodu winny być rzadkim i wymagającym osiągnięciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym "acziwmentem" w Forzie 3... Chodzi mi konkretnie o okrążenie driftingowe. Jaki wziąć samochód, czy i jak go tuningować, jaką trasę wybrać, jakie ułatwienia włączyć a jakich nie? No i jak ustawić trasę żeby to było na okrążenia i żebym jechał sam i żeby mi zaliczyło to osiągnięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mało na tym forum fanów Forzy, oj mało!

Zapowiedź Forzy Motorsport 4 na ubiegłotygodniowych VGA było dla mnie sporym zaskoczeniem, nie muszę chyba mówić jak pozytywnym. Owszem, na E3 mieliśmy co nieco nazwane Forza Kinect, ale nie spodziewałem się, że będzie to pełnoprawny następca i co najważniejsze... mający swoją premierę już za niecały rok!

Czekam i bez wahania Forza4 ląduje na szczycie mojego notesa pożądanych gier!

Kto jeszcze czeka? Czego oczekuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie przynajmniej tak dobra jak poprzedniczka to nie ma się czego obawiać. W sumie cała seria Forza była dla mnie solą w oku jako użytkownika PS3. Po wyjściu GT5 moja zazdrość została skutecznie stłumiona. Mimo wszystko kibicuję każdej dużej produkcji na X360. Tutaj jest tak samo. Ciekawi mnie najbardziej na czym polegać będzie współpraca z Top Gear. Jeśli twórcy się tak z tym obnoszą to będzie ona zdecydowanie bardziej widoczna niż w GT5 gdzie mamy tor i parę wyzwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ciekawi na czym owa współpraca będzie polegać. Liczę na zagwarantowany tor testowy do ścigania (który pojawił się w GT5) i kręcenia czasów oraz serię wyzwań z nim i ogólnie TG związanych. W Forzie 2 było wiele prób czasowych i podobnych temu wyzwań, a w trójce tego zabrakło - do poprawy przy okazji 'czwórki'.

Generalnie czekam na więcej konkretów i informacji, bo jak na razie wiemy tylko o wsparciu Kinecta (co jest dla mnie zbędną rzeczą, ale taki ficzer napędzi pewnie wielu nowych klientów dla serii) i naprawdę fajnym trybie oglądania bryk (Ferrari z E3 zamiata nadal moją wyobraźnię - oby zapowiadany nowy silnik graficzny zapewnił podobne opad-sczęki wrażenia w samej rozgrywce).

Na co najbardziej liczę? Na udoskonalenie trybu kariery, który moim zdaniem jest trochę niedopracowany (można by o tym poemat napisać, co nieco naskobałem wątku o Forzy 2-3).

PS: lubro, z kolei ja zazdroszczę Ci jak diabli GT5, ale ten stan rzeczy się zmieni przy okazji zakupu PS3, co jest u mnie wręcz nieuniknione (byłoby w te święta, ale łożyć raz 1500 zł to dla mnie bolesny cios jak na jedną grę). GT5 to jedynie czubek góry exclusivów, na które wyczekuję z wywieszonym jęzorem, a są przecież jeszcze seria Uncharted, God of War 3, Heavy Rain i inne pomniejsze mniej mnie interesujące pozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zapowiedzią Forzy 4 mam nadzieję, że wszystko co było w poprzednich odsłonach będzie i w 4 (oczywiście oprócz błędów ;P) oraz bardzo chętnie zobaczę model zniszczeń przy którym ten z GT5 (którego prawie w ogóle nie ma... ;d) się schowa. Styczności z Forzą jeszcze nie miałem, X'a mam dopiero od 5 dni, dopiero dziś zamówiłem 3 jednak mam nadzieję, że 4 wyjdzie jeszcze lepiej niż 3 i niech będzie na dwóch zapełnionych po brzegi DVD :)

//

...zapowiadany nowy silnik graficzny...
Nowy silnik!? Aż boję się pomyśleć jak ta gra będzie wyglądać, trójka przyprawia mnie o opad szczeny, a co dopiero czwórka xO!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat model zniszczeń nie jest w tej grze niezbędny, ale nie pogardzę i takim ficzerem. Wiadomo jak to jest z umowami licencyjnymi pomiędzy producentem i koncernami motoryzacyjnymi - przedstawić wóz w grze w dobrym świetle, bez kraks, które o dziwo gracze mają połączyć z realem i tym samym nie kupować cudeniek w salonach, życie.

Co do tego silnika graficznego to jeśli on będzie bliski temu co możemy zobaczyć w 'show roomie' to będzie niesamowicie! Obawiam się tylko, że będące już u kresu swojej świetności current geny (niech mi ktoś jeszcze ośmieli się je nazwać next genami!) nie podołają i dostaniemy grę nieznacznie ładniejszą od trójki.

Czego przede wszystkim oczekuję?

-- przede wszystkim więcej torów,

-- już mniej nowe samochody (także te ze stajni wyścigowych),

-- do tego ulepszona kariera tak, aby nie nudziła się po dwóch - trzech sezonach,

-- implementacja trybu wyzwań i systemu nagród,

-- ulepszona grafika,

-- dopieszczone kokpity,

-- dzień, noc, deszcz, śnieg - jednym słowem wachlarz warunków pogodowych i cykl dobowy,

-- lepszy soundtrack nawiązujący do części drugiej

-- pomniejsze poprawki, które wpłyną na komfort gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat model zniszczeń nie jest w tej grze niezbędny, ale nie pogardzę i takim ficzerem. Wiadomo jak to jest z umowami licencyjnymi pomiędzy producentem i koncernami motoryzacyjnymi - przedstawić wóz w grze w dobrym świetle, bez kraks, które o dziwo gracze mają połączyć z realem i tym samym nie kupować cudeniek w salonach, życie.

Akurat to sobie wymyślili ludzie z Polyphony, żeby usprawiedliwić brak zniszczeń w GT. Co do nowej forzy to nie wiem co jeszcze mogli by poprawić, jak dla mnie część trzecia była idealna. Ja wyścigówek nie lubię i FM3 jest pierwszą grą tego typu jaką w życiu kupiłem, więc musi mieć "to coś".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu te zmiany winny być spektakularne. Nie potrafię ścierpieć faktu, gdy wychodzi sequel, który różni się kosmetyką od poprzednika. Jak już wcześniej wspominałem obecna generacja konsol budzi moje ogromne wątpliwości co do dużego skoku graficznego, a nie ukrywam, że na to najbardziej czekam. Co innego, równie spektakularnego mogłoby się znaleźć w niemal idealnej, dopieszczonej do granic grze wyścigowej?

Wspominałem o torach, ale to niemal pewne, że pojawią się te dotychczas dostępne plus góra kilka nowych. W sferze moich najskrytszych marzeń jawi się lista wszystkich światowych klasyków i wielu nowoczesnych autodromów - niestety nie znam gry, która poza modami udostępniłaby taki wachlarz obiektów do ścigania.

W kwestii samochodów nie da się już nic dodać - już ich liczba w poprzedniku była imponująca, a nowe modele dodawano sukcesywnie w DLC. Fajnie byłoby gdyby doszły nowe malowania stajni wyścigowych AD 2010-2011 i dodanie w grę klas GT3, GT2, GT1, LMP2, LMP1, oraz turystyków tak, żeby gracz miał poczucie w której serii startuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie mogli by dodać jeszcze WRC... fakt, będzie to zwalone od GT5 jednak fajnie jest mieć i wyścigi i rajdy w jednej grze. Uniknę może w przyszłości dylematu jak dzisiaj: FM3 czy DiRT2... wygrała Forza dlatego, że ma o wieeeeele więcej tras i samochodów.

Co do usprawnień to to co było w moim poprzednim poście oraz to co napisał Yaper, a w szczególności stare i nowe modele samochodów. Do tego żeby dodali wszystkie auta z 3 (te z podstawki i z DLC), poprawili je, dodali 500 nowych i dali ogromnego kopa w du*sko GT5.*

Cóż to by było na tyle, szkoda, że większość tego się nie sprawdzi ale pofantazjować zawsze wolno ;p

*Wiem, że cały czas jeżdżę po GT5, wygląda to jak ostre fanbojstwo ale wcześniej mając PS3 i wyczekując GT5 dostawałem po prostu sraczki, co screen co jakiś filmik o jakości przypominającej kręcenie suszarką to bicie serca przyspieszało, a ja śliniłem się jak głupi, tyle obietnic ze strony Polyphony Digital utwierdzało mnie w przekonaniu, że ta gra po prostu będzie najlepszym tytułem samochodowym w jaki grałem... I co się okazało? Że to nie jest to na co czekałem... 6 lat produkcji, 6 lat kopiowania samochodów z PSP/PS2 i nawet nie poprawienia ich, 6 lat kopiowania AI z GT4... tyle czekania na coś takiego!? Kpina... Auta w pierwotnej rozdzielczości może 480x272 podciągnięte do 1080p... super... podział na standard i premium też jest świetny... i to wszystko w grze z 2010 roku po wielu przesunięciach premiery...**

**To jest tylko moja opinia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pofantazjować wolno, a wręcz trzeba. Nie ma to jak ekscytujące oczekiwanie na tak ważny tytuł. Z jesienną premierą nie powinno być problemów i grę ujrzymy prawdopodobnie w październiku (podobnie jak w 2009 roku przy FM3). Nie to co się działo z GT5, którego premiera była przekładana tak często, że aż straciłem rachubę (koniec końców muszę sprawdzić i najnowsze dziecko Japończyków, ograłem się sporo w GT4 na wysłużonym PS2 i chciałoby się pośmigać jeszcze, tylko już w HD, bo więcej innowacji to raczej nie ma sądząc po opiniach i recenzjach).

Wiadomo, lista życzeń fana serii jest długa i wymagająca, ale tak na dobrą sprawę wystarczy, aby tylko część z nich się spełniła, a szczególnie poprawa grafiki, a oceny branżowe polecą w górę z minimum 90%. W przypadku takiej gry jak Forza konieczne są jedynie szlify gameplayu, bo to co już mamy to nadal najlepsze wyścigi na X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, jaka poprawa grafiki :dry: ? Przecież FM3 dalej wygląda baardzo dobrze, dla mnie to ten aspekt mógłby i zostać bez zmian. Z trailera wynika, że będzie szuter/śnieg, będzie ogólnie więcej wszystkiego. Z otwartymi ramionami powitałbym szkołę jazdy z licencjami tak jak w serii GT prowadzoną przez Clarksona, Maya i Hammonda (w sumie jest to bardzo prawdopodobne). Najlepsze byłoby połączenie zalet Forzy 2 (przyjemny model jazdy, choć wymaga trochę usprawnień - mógłby być nieco bardziej realistyczny, do tego próby czasowe i niektóre fajne tory połączone z samochodami, torami z części trzeciej). Należałoby również rozwinąć aspekt wyścigów na ćwierć mili. Do tego parędziesiąt nowych, świeżych samochodów z przełomu 2009-2011 roku i będę w niebie :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję zauważalnej poprawy grafiki, bo kosmetyka w tym aspekcie nie jest godna wielkiego następcy (nowe tryby, tory czy samochody można dać w DLC albo edycji GOTY - patrz Ultimate wydane w tym roku). Wycisnąć ostatnie soki z X360 i będę kontent - jeśli będzie zbliżona do tego co pokazano w show-roomie to zapieję z zachwytu (a tam jest naprawdę bosko - widać postęp względem FM3, gdzie i tak oglądanie swoich cacuszek jest samą rozkoszą)!

GT5 dało nam deszcz, noc, śnieg - jednym słowem pogodę i liczę na to, że Turn 10 nie będzie gorsze i zaimplementuje te rzeczy w swoim nowym dziecku.

Współpraca w programem Top Gear winna zaowocować właśnie oddzielnym trybem wyzwań podobnych do licencji z GT bądź tego co mamy w Forzie 2. Prowadzącym imo winien być nie kto inny, a Stig. O lepszego drivera będzie ciężko. Jeśli ten tryb okrasić filmami na licencji TG to będzie niemały smaczek dla fana motoryzacji.

Do garażu dodałbym bolid F1 - widziałem, że GT5 ma modele Ferrari (na pewno F2007 i F10) i to jest coś czego bym niezmiernie pragnął. Do tego, rozwijając moją myśl z poprzednich postów, dużym krokiem naprzód byłoby dodanie zawodów podzielonych na kategorie sportowe: Le Mans Series, GT3, GT2, GT1, jakiś single seater, niekoniecznie F1, ale np Formuła Renault, Ford bądź BMW, od biedy Indy Lights, turystyki, stock cary (wszystko to niekoniecznie na licencji zawodów, ale z dostępną paletą pojazdów). Rajdów nie chce, bo ciężko będzie przenieść model jazdy z asfaltów na szutry (w GT4 np jazda rajdówkami była delikatnie mówiąc mało rajcująca) - chyba, że i tu odwalą genialną robotę to OK.

Jak widać spekulować można bez końca, a ja nadal wyczekuję na konkretne nowości od Turn 10 niczym spragniony wody na pustyni niewiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aspekt rajdowy to tylko właśnie jeśli będzie minimum dobry, tj. inne prowadzenie się pojazdów na asfalcie i na szutrze. Bo jak chcą to zrobić w formie "zapchaj" dziury to ja podziękuję za coś takiego i skupię się tylko na wyścigach. Ciekawie wymyśliliście z Top Gear, pomysł dobry i prawdopodobny, z chęcią coś takiego zobaczę. Co jeszcze... o, to już na prawdę bardzo dziwna rzecz jak na grę wyścigową jednak chciałbym aby auta się brudziły. W WRC to akurat przymus wręcz, a w wyścigach auto mogło by się wybrudzić po wyjechaniu poza tor. Do tego stojące kałuże na torach, mogliby zrobić to co ma być w TDU2 czyli "mycie" auta jeżdżąc po kałużach. Ale to już takie mało znaczące bajerki. Więcej informacji dostaniemy na pewno na E3, a tak to można sprawdzać co chwilę LinkedIn... ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...