Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Oj mało na tym forum fanów Forzy, oj mało!

Może i mało ale za to jacy! Ja na przykład kocham tą serię pomimo tego, że nawet nigdy nie miałem Xboxa, a i prędko nie będę miał. Setki godzin spędzonych przy split-screenie w "dwójce" przy jednym iksie z kumplem dały mi status złotego fana. Ale tego, że wychodzi Forza 4 nie wiedziałem... I właśnie tu jest przewaga twórców Forzy nad GT5. Zrobią oni grę, która będzie alternatywą dla tak długo wyczekiwanego GT. Powiem więcej - zrobią lepszą grę, a twórcy GT5 znów będą gonić, aby nadążyć za konkurencją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna bylem zdecydowany na zakup konsoli. Wybór padł na PS3. I trwałem w nim do czasu premiery GT5, którym to jestem zdrowo rozczarowany i zniesmaczony. Oczekiwałem nieco lepszego GT4. Tymczasem graczom oddano produkt zdecydowanie słabszy, uwsteczniony względem, tej, bodajże już sześcioletniej produkcji. Decydującym czynnikiem przy wyborze konsoli była dobra gra wyścigowa dostępna wyłącznie na daną platformę, a jako że na PS3 takowej się nie uświadczy postanowiłem sprawdzić jak to konkretnie z tą Forzą, trzecią sprawa wygląda. No i jest dobrze, wręcz bardzo dobrze, przynajmniej z samą grą, co się konsoli tyczy, tutaj już tragedią pełną gębą.

Slogan reklamowy głosi, iż Forza 4 będzie najlepszą, najbardziej realistyczną ścigałką na daną generację konsol, zapewniać ma najwyższą, najlepszą jakość doznań pośród wszystkich dostępnych produkcji. Już dziś mogę kategorycznie stwierdzić, że to wierutna bzdura, rzecz absolutnie niewykonalna. Nie przy aktualnej polityce twardogłowego betonu bandy troglodytów z zarządu M$.

Najwyższą jakość doznań gwarantuje tylko i wyłącznie należyty kontroler, czyli kierownica wyposażona w 900 stopni i dobry FF. Takiego sprzętu, nie licząc niedostępnego w Polsce i horrendalnie drogiego Fanateca (ale jeśli kogoś stać by sprowadzić zza oceanu kółko w cenie min. 1500 złotych, polecam), nie ma jak długo konsola M$ jest na rynku i zapewne nigdy nie będzie.

Według mnie to absurdalna, chora, wręcz kretyńska polityka. M$ próbuje zarobić możliwie najwięcej jednocześnie zniechęcając potencjalnych nabywców do zakupu swej konsoli. Jaką to pokrętną logiką się kierują doprawdy ciężko dociec. Sami kierownic nie produkują, zresztą co tu ukrywać, dedykowany sprzęt do xklocka ich autorstwa, wycofany już z produkcji, był zwyczajnie słaby. Głównie z uwagi na marne 270 stopni skrętu i nie najwyższą jakość wykonania przy cenie wyższej aniżeli ta jaką logitech życzy sobie za znacznie lepszą DFGT.

Jak ciężko jest wprowadzić wsparcie dla produktów logitecha i tym samym przyciągnąć nowych klientów? Widać to zadanie ponad siły dla niby to giganta branży. Najwyraźniej przerasta poziomem komplikacji ich żałosne możliwości.

Dobra gra wyścigowa i wsparcie dla kierownicy (w rozsądnej cenie) zaopatrzonej w 900 stopni obrotu. Tylko tyle, czy jak się okazuje aż tyle trzeba bym zdecydował się na kupno konsoli. Zapewne nie tylko ja jeden jestem zmuszony obejść się smakiem z uwagi na wrodzoną głupotę co niektórych możnych i wpływowych. Do gry na padzie zmuszać się nie mam zamiaru, dla mnie to żadna frajda. Turn 10 i M$ w poważaniu mają swych aktualnych i niedoszłych klientów. Zamiast logitecha lepiej wesprzeć kinecta, prawda? Po sieci krążą ploty i wziąwszy pod uwagę, to co M$ wyprawia wiarygodne, iż to właśnie kinectowy badziew ma zastąpić niezastąpione w tym przypadku wszak narządzie, jakim jest kierownica. Ile trzeba pić i jak długo, by wpaść na równie genialną w swej durnocie ideę nie wiem i niezbyt mnie to interesuje.

Jestem zdrowo poirytowany zaistniałą sytuacją i mogę co najwyżej pozgrzytać zębami w przejawie bezsilnej złości, a forsie przeznaczonej na zakup konsoli pozwolić spokojnie leżeć na koncie. Zupełnie jak za głębokiej komuny, forsa jest, ale towaru brak. Absurd.

Może ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi o co tutaj chodzi, bo moim zdaniem nie ma w tym krztyny sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ze smutkiem muszę przyznać - niezmiernie boli mnie fakt braku porządnego kółka do X360. PS3 ma swojego Logitecha G25 i absolutną awangardę w postaci G27. Obie kierownice są kompatybilne z PC i PS3. Czemu X360 nie jest w zasięgu tych kontrolerów? Sprzeciw samego Microsoftu? Oświećcie mnie, bo nie mogę tego pojąć. Forza 2 i 3 to wyborne ściganie - exclusive X360, dla którego warto kupić tą konsolę. Tak, gram na padzie i sprawia mi to przyjemność, ale nie ukrywam, że chciałbym przesiąść się na kółko. Widząc dostępne kontrolery wątpliwej jakości przekładam te zamierzenia w czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem (myślałem, że chodzi np o znaczek Gran Turismo na klaksonach kierownic Logitecha). To zabija konkurencję, a walka producentów jest na rękę nam, graczom. Smutne to, tym bardziej w świetle premiery Forzy 4, dla której jedynym sensownym kontrolerem wg Microsoftu jest, o zgrozo, Kinect. Mimo wszystko jestem zauroczony w tej marce (Forza) i będę w nią grał na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że M$ ustanowił sam siebie dostawcą wszelkiego rodzaju peryferyjnych urządzeń na xboxa. Niemniej w tej sytuacji powinien zapewnić szeroki asortyment tego typu produktów, tak by każdy mógł wybrać coś na miarę swych potrzeb i możliwości. PS3 współpracuje z DFGT/G25/G27, a to bynajmniej nie wszystko, a jedynie najlepsze spośród dostępnych na rynku produktów za rozsądną kwotę (G25 w zasadzie zostało wycofane i kupić go można wyłącznie z drugiej ręki).

M$ tymczasem ma w swej ofercie zero, dokładnie zero kierownic. Absolutne zero. To co swego czasu mieli na rynku nie było warte praktycznie nic, oficjalna kierownica nie mogła konkurować nawet z DFGT mimo wyższej ceny. Co dopiero z G25/G27

M$ niczego nowego na rynek nie wypuści, bo rzekomo koszta produkcji są zbyt wysokie. Ciekawa teoria, jak już produkowali to badziew, a liczyli sobie jak za jakieś cudo i mimo wszystko się nie opłaca. Hmm... logitech jakoś może, taniej i lepiej, nie kupuję tej bajeczki.

Gra na padzie nie daje nawet w części takiej frajdy, jak na dobrej kierownicy. A dla osoby która już na kierze pograć przyjemność miała ponowna przesiadka na pada to swego rodzaju masochizm. Zero zabawy.

Nowy fanatec niby jest jakąś alternatywą i ratunkiem, ale... Nakład ograniczony to raz, brak polskiej dystrybucji to dwa, a trzy full zestaw z pedałami, skrzynią kosztuje bagatela około dwóch tysięcy złotych. Jestem zdesperowany, ale bez przesady.

Gdyby Turn 10 zapowiedziało nową, dobrą kierę w przyzwoitej cenie kupiłbym konsolę najdalej za miesiąc, ale zapewne niczego nowego nie uświadczymy. Przed premierą Forzy 3 również spekulowano, zastanawiano się, liczono na wsparcie logitecha i nic. Co ciekawe wczesna wersja gry podobno tego rodzaju wsparcie posiadała, najwyraźniej więc je usunięto. Na czyje życzenie? Można się domyślić.

Po cichu liczę na to, że tym razem będzie inaczej i wsparcie dla kontrolerów logitecha zostanie zaimplementowane, ale rozsądek podpowiada, że to marzenia ściętej głowy, głupie mrzonki i nic więcej. Tym bardziej, że trzeba przecież wspierać niewypał jakim jest kinect. Nie ma znaczenia czego oczekują gracze, ważne czego chce M$, a ten promować będzie kinecta niezależnie od tego, czy to się nam podoba czy nie.

Wielka, wielka szkoda, tak dobre gry (z uwielbianego przeze mnie gatunku), a zagrać nie można, mimo że pieniądze są... Ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno - nigdy nie byłem fanem tej serii ani nie miałem za bardzo szansy się z nią zapoznać, ale jej grafika - jeżeli to, że "in-game footage" to prawda :P - naprawdę powala i była miłą odskocznią od pokazanego na samym początku MW3. Zapowiada się gra długa, pełna samochodów oraz tras i na pewno szykuje się mocny konkurent do GT5 ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacjach wygląda fajnie... jedna z trzech pozycji dla których bym był gotów kupić X-klocka. Ale pewnie nie kupię bo nie podłącze do niego G27, no i nie wiadomo jeszcze nic na temat modelu jazdy. Jeśli tenże nie będzie szedł w parze z wyglądem to klapa. Jakoś też nie podnieca mnie obsługa kinect'em trybu oglądania samochodów. Za to komentarze Clarksona brzmią zachęcająco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko można zarzucić Turn 10, ale nie model jazdy. Ten w Forzie jest taki jak należy i fan Gran Turismo odnajdzie się tutaj bez jakichkolwiek problemów.

Brak kompatybilności G27 z X360 boli jak diabli, ale nic jeszcze straconego. Może MS pójdzie po rozum do głowy i uwolni konsolę przy okazji premiery Forzy 4. Szanse są małe, ale są. Anyway, i tak zagram, nawet na padzie, bo gra jest tego warta!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imprezie Turn 10 na E3 pokazona 2 nowe kierownice Mdcatza i Fanatece w 2 wersjach, szykuje się może rozluźnienie polityki MS w tej kwestii. Ceny Fanateca niestety adekwatne do obecnego modelu Porsche...

http://www.madcatz.com/wheel

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc...330398_n.jpg

W wywiadzie dla gamespot donoszą że cena nowej kierownicy Fanateca, wersja Elite...fanfary...bedzie kosztowac $700. Kierownica MadCatz, wersja z FF ma kosztowac $230.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak od Apple'a...

Boję się jedynie, jak każdy chyba, o model jazdy, żeby nie został zbyt "skażualowiony".

BTW - Już od jestem umówiony ze znajomym na wymianę konsolami na 2-3 tygodnie właśnie w celu pomłócenia w FM4 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat dla najgorętszej gry października (BF3? RAGE? lulz). Czekam z niecierpliwością na demo i liczę, że oprócz pięknej oprawy Turn 10 nie zapomni o tym co w wyścigach najważniejsze, czyli o modelu jazdy. Ten w Forza 3 w fotel nie wgniatał (choć i tak bije na głowę Shifty). Ktoś już zamówił grę? Edycję zwykłą czy limitowaną?

+bonus

Przeglądam sobie powoli auta dostępne w FM4 (jest już pełna lista btw?) i natrafiłem na perłę, która zbiła mnie z tropu.

Can't be unseen.

Bonusowe punkty za odnalezienie tytułu gry, która stanowi bezpośrednią konkurencję dla serii Forza Motorsport.

Można powiedzieć, że połowa dużych tytułów na wyłączność z X360 w tym roku zawiera reklamy konkurencji. Tak na serio to duży szacunek do MS, że zgodził się na idealne odwzorowanie auta bez zabaw w ukrywanie niewygodnych nazw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Link się nie otwiera :(

Ja swojego egzemplarza jeszcze nie zamówiłem, w dniu premiery powinna być w zaprzyjaźnionym sklepie niedaleko za 160zł, więc ciśnienia nie mam. Choć limitka kusi, bo za niewiele większe pieniążki dostajemy artbook i sporo dodatkowych samochodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Turn 10 ma jaja umieszczając Peugeota 908 w tegorocznym malowaniu. Ile w tym kwestii umów licencyjnych, nie wnikam, liczy się sam fakt.

Jakie mam oczekiwania odnośnie nadchodzącej wielkimi krokami 'Forzy 4'? Oczywiście, podobnie, usprawnienia w modelu jazdy, bo ten zdaje się być w trójce mniej wymagający i sztuczny, w porównaniu do dwójki. Do tego mile widziane jest większe poczucie prędkości, co mi najbardziej uwiera w tej serii (tutaj konkurencyjny 'Shift' pokazał, jak to powinno wyglądać). O resztę się nie martwię, bo graficznie jest OK, a i lista torów/tras (Alpy urzekają!) oraz park samochodów wygląda sowicie. Oczywiście, będzie mi bardzo brakowało Porsche, ale postaram się zacisnąć zęby i pośmigać RUF'ami.

Gra zamówiona, w edycji limitowanej, a jakże (o ile sklep, w którym zamówienie złożyłem nie da plamy i dopełni się zobowiązania na pre-order). Z tego co widzę, to ciężką ją już gdziekolwiek zamówić. Czyżby 'F4' poszła w ślady 'Gears of War 3 LE' i została wręcz rozszarpana w pre-orderach? Na to wygląda, co mnie delikatnie zaskakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi najlepszy trailer tego roku (po

Playing God z DE: HR

) - delivered.

Coś absolutnie pięknego. Przesłanie niesamowite, trochę gorzkiej prawdy o ekologii i zabijaniu piękna.

Ocierając już łzy i zbierając się do kupy zacznę inny temat. Jak wrażenia z dema?

Sam ściągnąć jakoś nie mogę, bo Xbox Live wygląda jakby był chwilowo nieprzytomny. Ktoś zagrał? Model jazdy lepszy niż w trójce czy dalej tylko zadowalający?

EDIT:

Ściągnąłem, przejechałem kilka razy i hype mi opadł do zera. Z zapowiadanej rewolucji nici. Model jazdy jest praktycznie ten sam. Graficznie też wbrew pozorom bez wielkich zmian na lepsze. Jedynym elementem, za który należy się twórcom wielki szacunek to lokacja w Alpach. Pierwszy wyścig rozbijałem się o bandy ciesząc oczy ślicznym krajobrazem wykonanym z wielką starannością. Coś niesamowitego. Auta jednak nie wyglądają lepiej niż w Forza 3, a te trailery z ''EKSZUAL GEJM FUTYDŻ'' chyba były trochę oszukane. We free look wygląda to jednak faktycznie wspaniale. Zniszczenia trochę poprawiono, choć dalej po wjechaniu czołowo w barierkę tracę tylko zderzak i mam kilka zadrapań. Trochę bałem się, że przez dodanie bajerów związanych z Kinectem i przez ogólny trend Microsoftu polegający na skupieniu się wyłącznie na graczach casualowych, gra straci swój pazur i stanie się Forza Motorsport: The Need 4 Speed. Tak się nie stało, gra na najwyższych poziomach trudności dalej sprawia przyjemność (choć na niższych auto jedzie samo).

Wracając do pierwszego zdania z ''edita''. Nie mam zamiaru anulować zamówienia i wiem, że przy pełnej wersji będę się bawił świetnie, ale... dalej jestem bardziej podekscytowany patchem i DLC do GT5 niż grą Turn10. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem ze to jedna z tych premier gdzie pograć będzie można już na pocz. tygodnia, kiedy to zwykle zaczynają gry rozsyłać (jak gra premierę ma zwyczajowo w piątek w EU) tymczasem lipa, w sklepie gram-a gdzie brałem limitkę okazało się że grą będzie do odbioru na 14go i nie wcześniej, w muve to samo...

Cóż 3 dni więcej żeby nabić trochę statsów w trójeczce, nie wiadomo dokładniej na jakiej zasadzie mają być przenoszone kiedyś zapowiadane auta i kasa ale wolę się przygotować hehe.

A dla maniaków:

http://forzamotorsport.net/en-us/tshirts/

Ja sobie zamówiłem ten z konfigiem toru. Szkoda że dla EU jest osobny sklep jest wychodzi nieco drożej niż w dolcach, T-Shirt 18 ojro + 3 przesyłka.

Co do demka...

Grafika może nie jest taka 'oosom' jak na trailerach, odpicowana FM3; dobre wrażenie robi oświetlenie. Szkoda ze dalej szyb nie ma ale model jazdy to już rewelka, odpaliłem na pełnej symulacji z auto skrzynią jak mam zwyczaj w każdym rejserze i to czuć, masa, bezwładność, świetne wrażenie transferu masy, prawie mi się przypomina Toca RD 3. Polecam zwłaszcza Mercury'ego. Jest świetnie panowie. W FM 3 model jazdy uprościlu tutaj jest spora zmiana na lepsze.

Kto nie ma preordera ustawiać się w kolejce do sklepu winkb.gif.

Udźwiękowienie autek w FM 3 było niezłe ale tutaj powiedziałbym że nawet może pobić najlepszego chyba w tym temacie Shifta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś smaka, oj narobiłeś, a akurat czekałem na jakąś rzeczową opinię o demie i doczekałem się. Jeśli model jazdy jest bardziej soczysty niż w trójce to już zacieram rączki! Poczucie prędkości na gameplayach z Ferrari wyglądało również na lepsze - swoje robi rozmycie i gra świateł. Pre-order na limitkę złożony na muve.pl i mam nadzieję, że nie będzie cyrków z dostępnością i gra dojdzie najpóźniej 14.10 (piątek i będzie na weekend w domku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze się dzieje, nawet na oficjalnym zachodnim forum panika. Wygląda na to że MS ma za mało limitek i drastycznie ogranicza sklepom ich ilość. Ultima już odwołuje zamówienia i proponuje zamianę na zwykłe wydanie za 180 zł + w bonusie 2100 MSP za 6 zł :/ . W innych sklepach będzie pewnie na dniach to samo.

Jednak żeby trochę osłodzić razem z premierą startuje turniej Forzy w którym do wygrania Alfa MiTo. Trzeba się zarejestrować do końca roku na forza-promocja.pl a w styczniu czekać na turniej przez Lajwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna sprawa, swojego pre-ordera na limitkę składałem stosunkowo późno i dlatego mam ogromne obawy, że mogę również paść ofiarą anulowania pre-ordera (do tego muve.pl to bardzo niesłowny sklep, ale tylko tam można było zamówić grę, w momencie kiedy postanowiłem to uczynić). Pozostaje trzymać kciuki za pomyślny rozwój wydarzeń. Ze swoją LE 'Gears of War 3' również miałem masę kłopotów, ale koniec końców udało mi się ją wyłuskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja. W obliczu maili, które otrzymują moi znajomi w związku z anulowaniem ich zamówień na limitkę Forzy 4 w takich sklepach jak gram.pl, ultima czy robson ze zdziwieniem otworzyłem swoją skrzynkę i zobaczyłem tam wiadomość o wysłaniu mojej kopii limitki przez muve. Żeby było śmieszniej. Grę zamówiłem po 20 września i wtedy tylko muve ją oferowało. Reszta sklepów wyprzedała swoje zapasy. Teraz z tego co wiem gram.pl limitki nie wyśle nikomu, ultima ma bardzo limitowaną liczbę kopii, a muve wysyła (chyba) wszystkim. No cóż. Narzekał nie będę i czekam na kuriera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz identyko sytuację jak ja: dzisiaj dostałem maila od muve o wysyłce gry, a czytałem wcześniej mącące komentarze, jakoby gra miała być rozsyłana przez nich dopiero jutro. Jest szansa, że już jutro gra będzie w domciu :> FM4 zamówiłem również po 20 września (dobrze pamiętam, bo hype Gearsów3 był nie do zniesienia) - fakt, długo zwlekałem, ale dało mi do myślenia wyczerpanie zapasu przez gram.pl, zaglądnąłem na ultimę - tam również nie było - pozostało muve i czym prędzej zaklepałem sobie jeden egz - jak widać udało się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku szanse, że limitki dojdą Wam jeszcze jutro są naprawdę duże. Ja swój egzemplarz planuję zakupić jutro w godzinach porannych (165zł w przypadku odbioru osobistego nie jest chyba wygórowaną kwotą, jak za nową grę na X360), oj, będzie się działo (a raczej grało ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracking przesyłki sugeruje, że przez noc paczka powinna dojść do magazynu w Krakowie, zatem jutro liczę na miłą niespodziankę, taką wisienkę na ukoronowanie męczącego obroną tygodnia.

@bleub, racja - będzie się działo - już wczoraj zdrowo nakręciłem się gameplayami z pierwszych godzin gry graczy z USA, które pokazują naprawdę pozytywne zmiany na lepsze, tylko torów z prawdziwego zdarzenia nadal mało :/ Teraz pozostało tylko zweryfikować model jazdy i można ruszać na tor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...