Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Bleub? A możesz powiedzieć, czy w Forza Motorsport 4 podczas tuningowania można zmieniać całe silniki? Słyszałem, że tak, ale tylko w obrębie jednej marki.

Jeżeli chodzi o kupno Xbox 360, to też się rozglądam po aukcjach, ale krąg poszukiwań mam zawężony tylko do wersji Slim z dyskiem 250 GB. Z mojego miasta jest ofert tyle, co kot napłakał, a jeżeli chodzi o inne miejsca... głupio się przyznać, ale boję się że paczką będą rzucali podczas transportu, a dysk twardy wtedy szlag trafi. Czy może jestem przewrażliwiony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu,

O ile kupujesz z opcją przesyłki kurierskiej to nie martw się o takie rzeczy. Wiadomo, wypadki się zdarzają, ale nie jest to chleb powszedni. Sam kupowałem xboxa na Allegro i dostarczono mi go kurierem, podobnie PS3 i nic się nie stało. Jedna rada, kupować u rzeletnego sprzedawcy, który dobrze zabezpieczy paczkę, jeśli jest to osoba prywatna. U sklepów / firm to standard. No i kupuj tego xklocka, bo już się nie mogę doczekać kiedy to uczynisz :> Kolekcja wyścigówek czeka na przetestowanie :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem staruszka Jaspera pocztą polską, wcześniej musiał też do poprzedniego właściciela do PL trafić z UK bo ma angielską wtyczkę a mimo to jakoś działa :trollface: Bez przesady, elektronika w dzisiejszych czasach pokonuje tysiące kilometrów z Chin i Japonii, sporo ludzi zaopatruje się też przez allegro czy inne serwisy. Sam jeszcze nigdy nie słyszałem by jakakolwiek elektronika popsuła się w wyniku transportu.

Co do tuningu - można zrobić swapa czyli wrzucić do słabszego autka silnik z mocniejszego modelu ale tak, obejmuje to tylko jedną markę więc np. do Mercedesa wsadzisz jedynie silnik z innego Mercedesa. Mimo wszystko zabawy jest z tym co nie miara :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Kupiłem, co ciekawe, slimkę. Znajomy robi upgrade kompa, doszedł do słusznego wniosku, że 360 nie ma gier i postanowiłem go odciążyć jako, że miałem trochę luźniejszej gotówki

(no i premiery Forzy Horizon i Metroid: Halo 4 na jesieni oraz tego samodzielnego DLC do Gears w przyszłym roku trochę na zakup wpłynęły).

Teraz trochę mi głupio, bo swojego X360 sprzedałem miesiąc temu za 600zł sąsiadowi. No i z gier została mi tylko Forza 4, Crysis 2 i MW2. Resztę w międzyczasie sprzedałem. ;p

W transferze zapisanych stanów gry i profilu pomógł mi znajomy. Sam niezbyt wiedziałem jak to zrobić, ale z tego co zauważyłem wystarczył pendrive. Dzisiaj podłączyłem konsolę i wgrałem save z Forzy.

Włączyłem dzisiaj tą Forzę 4. Ściągnąłem dodatki dzięki Season Pass i się zdziwiłem. Nie ma możliwości, żeby kupić nowy Season Pass? Teraz w marketplace widnieją 3 nowe pakiety, za które muszę już normalnie płacić. Chodzi o Porsche i 2 comiesięczne paczki. Trochę mi się nie widzi kupowanie karty z 4200 punktów, żeby wydać całość znowu na DLC do Forzy. A kusi niezmiernie, bo ten Hennessey Venom GT z paczki Top Gear wygląda intrygująco.

Parę tygodni temu przeczytałem też, że ten nowy Viper, który teraz jest flagowym autem w promocji Forzy Horizon (okładka, screeny, trailer, gameplaye) ma trafić do Forzy 4 w formie darmowego (!) DLC tak jak Nissan Veloster kilka miesięcy temu. Ktoś coś słyszał kiedy ma to się stać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pomimo tego że starszych Viperów jakoś nie trawiłem tak ten wygląda niezwykle uroczo (ten tyłeczekserduszka2.gif) a i w Autoviście prezentuje się imponująco. Ciekawe, co Turn10 ma na myśli pisząc o "letniej premierze" :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu przeczytałem też, że ten nowy Viper, który teraz jest flagowym autem w promocji Forzy Horizon (okładka, screeny, trailer, gameplaye [...]

Najśmieszniejsze jest to, że ten SRT Viper (model na rok 2013) nawet nie został oficjalnie ogłoszony :trollface: . A, tu - zwróćcie uwagę - gamepleye z Viperem, okładka z Viperem, wywiady z developerami, a Viper w tle. Oj, Dodge musiał wybulić sporo kasiorki na tą reklamę, ale jakby nie patrzeć oczy tysięcy ludzi są teraz skierowane na ten model. Myślę, że będzie to miało spory wpływ na przyszłą sprzedaż tego samochodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak się zastanawiam czy to czasem nie MS wybulił sporo kaski dla Dodge by móc wykorzystać w grze model tego właśnie pojazdu. Nie wydaje mi się by Dodge dopłacało w tym wypadku do interesu :>

Gram w FM4 coraz więcej i utwierdzam się w przekonaniu że to ścigałka kompletna. Możliwości tuningu jest ogrom, do tego świetne tory w wielu odmianach, trasy na ćwierć mili i całą milę do katowania muscle carów (:trollface:) i świetny pomysł z rywalizacją czasową pomiędzy graczami z całego świata i globalny ranking który najlepiej motywuje do wykręcania coraz to lepszych czasów.

Przykładowo - parę godzin temu udało mi się wykręcić blisko 2-tysięczny czas samochodem klasy S (458 Italia) na Fujimi Kaido. Warto zaznaczyć że zarejestrowanych wyników jest paręset tysięcy :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden gameplay z Game Trailers (i wywiad z developerem zarazem): [media=]http://www.gametrailers.com/video/e3-2012-forza-horizon/731762.

Szczególnie ciekawy fragment jest w okolicach 7:21, czyli wybór pojazdu. A będzie tego trochę trollface.gif .

Jak ta gra się przyjmie, to wydaje mi się, że twórcy podzielą serię Forza na dwie ścieżki. Forza Motorsport 5, 6 i tak dalej, to te z zamkniętymi torami i Forza Horizon 2, 3 i tak dalej, to będzie seria gier, w której priorytetem będzie otwarty świat.

Tego sobie i Wam życzę.

P.S. Yaper? Xbox 360, już zamówiony. Tylko nie wiem, czy na pierwszy ogień pójdzie Forza Motorsport 3 - Ultimate Edition, czy od razu Forza Motorsport 4 smile_prosty.gif . Praktycznie tylko dla tej serii kupuje konsolę trollface.gif .

P.S. 2. Jak wykupię konto Gold na Xbox Live , to podam Wam chłopaki mój nick, co byśmy mogli sobie w multiplayera popykać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu "olałbym" trójkę i zasiadł od razu do czwórki. Wyścigów do przejechania jest masa a "end game" praktycznie nieskończony. Spokojnie pośmigasz i wymaksujesz wszystko do października i wtedy przesiądziesz się na Horizona ;) I z tego co mi się wydaję (jeśli to bujda to proszę mnie poprawić) to na pierwszych trzech kontach założonych na nowej konsoli masz po 1 miesiąc darmowego "golda".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nakręcacie na tą grę wink_prosty.gif . Już się nie mogę doczekać trollface.gif . Na YouTube widziałem filmiki, na których ludzie pokazywali stuningowane amerykańskie muscle cary. Przewijały się moce po chyba 700 - 800 KM. po prostu potwory na czterech kołach.

Zastanawiam się tylko, czy będę miał polskie napisy w Forza Motorsport 4, bo kupiłem wersję angielską, ale słyszałem, że jak się ma polskiego Xbox Live, to i napisy w grze będą po polsku. Byłoby miło słyszeć głos Clarksona i w międzyczasie dokładnie wiedzieć, co on mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare pytan do obeznanych w temacie. Na powaznie zainteresowany jestem wykupieniem paru DLC do FM4, glownie chodzi mi o Porsche Car Pack co by umilic sobie oczekiwanie na Horizona. I tutaj zaczynaja sie schody - opis mowi ze taniej tenze dodatek bedzie mnie kosztowal przy wykupieniu subskrypcji VIP. Kosztuje ona 1200MSP a wiec sporo. Co jeszcze ona daje i czy warto ja wykupywac? Natrafilem tez na Season Pass - coz to takiego? Wedle opisu oferuje pakiet 6 dodatkow od listopada '11 do kwietnia '12 i American Muscle Car apack lecz czy ta oferta nadal obowiazuje?

No i najwazniejsze - gdzie zaopatrzyc sie e stosowne MSP :)? Allegrowe oferty sa o dziwo znacznie bardziej kosztowne niz przed rokiem i 4200MSP za prawie 100zl to imho zwyczajna drożyzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytań Bleuba.

Jest jeszcze trzecia opcja - czekać do przyszłego roku na Forza Motorsport 5, a czwóreczka dostanie pewnie wtedy swoją "Ultimate Edition" ze wszystkimi wydanymi dotąd dodatkami.

Tak się wczoraj zastanawiałem, czy gdyby pomarudzić na forum Turn 10 Studios na temat wydania jakiegoś DLC z paczką samochodów dawnego bloku wschodniego (no, wiecie: Wołga, Łada, Zastawa, może nawet i Polonez), to ciekawe, czy by na to przystali :trollface: ? Tylko kto by to kupił poza garstką zapaleńców...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, taka paczka 10 furek wymaga jednak sporego nakładu pracy. Każde DLC do FM4 zawiera pakiet naprawdę interesujących i unikatowych samochodów, widać więc, że wszystkie dodatki są dobrze przemyślane i zaplanowane. Szkoda, że nie wydano pakietu z porszakami jako darmową aktualizację - moim zdaniem powinny były się one znaleźć już w podstawowej wersji gry. Co jak co, ale o licencję Porsche warto się postarać bo marka ta jest kwintesencją pojęcia sportowego samochodu.

Osobiście nie zdzierżyłbym grania w ultimate ediszyn FM4 gdyby na rynku była już część piąta. Zapewne FM5 zostanie jednak zapowiedziane jako startowy tytuł nowego Xboxa więc od października tego roku przez ~rok będziemy musieli zadowolić się Horizonem :)

Ale w sumie miło byłoby pośmigać sobie poldkiem, dużym Fiatem czy Zaporożcem :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na neogaf w poszukiwaniu informacji, przejrzałem ponad 2000 postów w różnych tematach, zapasy mi się skończyły i wróciłem z garścią informacji:

- 30fps;

- lista samochodów, które były w demie na E3 - http://www.gameranx.com/updates/id/7307/article/forza-horizon-cars-list-revealed/

1977 Pontiac Firebird Trans Am

Rzucam pieniądze w monitor, ale nic sie nie dzieje. :-(

- korki na drodze;

- 3 stacje radiowe (Drum n' Bass, Dub i Rock);

- przez radio będziemy sie dowiadywać o specjalnych losowych wydarzeniach;

- niektórych samochodów nie będzie się dało kupić za kredyty, będziemy musieli je znajdować. Chodzi o starsze,klasyczne auta;

- śnieg;

- częściowo podatne na zniszczenia otoczenie (nie tylko słupki i barierki przy drogach);

- przewijanie rodem z Forzy Motorsport;

- radary przy drogach;

- Rivals 2.0;

- nie jestem pewien czy było, ale całkiem fajny materiał z InsideSimRacing.com. System kudos podobny do tego z PGR4, offroad, teleport system (będzie to kosztowało btw), gadka o Kinekcie (worried), multi, pokaz areny festiwalu z warsztatem i salonem samochodowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 fps? Może przesadzam, ale przy samochodówkach wymagam jak największego framerate (60 fps mile widziane). Może momentami być słabo w tej kwestii, ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości, grze i tak daję duuuży kredyt zaufania. Reszta informacji jak najbardziej pozytywna. Cieszy mnie zwłaszcza śnieg!, łuskanie unikatowych furek, a nie dostanie ich na tacy, dramenbace jako stacja radiowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30fps przy otwartej samochodówce z porządną oprawą na 360 jest szczytem możliwości. Zresztą 30fps na chwilę obecną nic nie mówi. Róznica w grze może być zupełnie niewidoczna i nieprzeszkadzająca (F1 od Codemasters) albo może to być kompletnie niegrywalne i głupie (The Run). Poczekam na demo. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Stokrotne a nawet tysiąckrotne dzięki za nowe informacje dot. Horizona. Zapowiada się nadzwyczaj dobrze, ale po kolei:

- 30fps - do przełknięcia. Liczyłem co prawda na stałe 60 klatek lecz fakt faktem rysowanie świata na 20km i sama jego "otwartość" wymaga większej mocy obliczeniowej. Oby gra działała płynnie.

- lista samochodów nie powala, spora większość to furki zawarte już w FM4 ale nie spodziewam się tutaj wiele nowości bo już w czwórce garaż jest niezwykle pokaźny i kompletny. Możemy liczyć na nieco więcej typowo off-roadowych furek. Może będzie Porsche <3?

- korki na drodze - bardzo miły dodatek, zobaczymy jednak jak będzie to działać w praktyce.

- 3 stacje radiowe mają szansę sprawić że grana na nich muzyka nie znudzi się tak szybko co kilka pioseneczek w TD:U2. No i będzie rock ;)

- znajdźki bardzo podobne do tych z TD:U2, chciałbym jednak by autek do odnalezienia było więcej.

- śnieg? Śmiem przypuszczać że można będzie śmigać po dróżkach prowadzących na same czubki gór i tylko tam, w wysokich partiach śnieg będzie obecny. Bo gdzie indziej?

- przewijanie rodem z Forzy Motorsport - miło słyszeć

Pozostaje czekać na ujawnienie listy samochodów i więcej informacji od wydawcy. To już tylko 4 miesiące :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Carbon ale dla mnie i MW i Carbon były już przekombinowane i to Undergrounda 2 wspominam w materii ścigałek z otwartym światem najlepiej.

Jaspera z dyskiem 120GB dorwiesz już w granicach 350zł także może warto zastanowić się nad zakupem :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2 za bardzo pro elo, brak policji, do tego jakieś przegięte wymagania miał. Carbon - uskryptowione wyścigi w kanionie, absurdalni pomocnicy, obydwa w wiecznej nocy. Most Wanted był w równowadze, choć też były skrypty i brakowało driftów. No i miasto, zwłaszcza pierwsza dzielnica - aż się chciało po nim jeździć, nawet bez celu.

Co do Xboxa - Ograłbym dwie, góra trzy gry (bo resztę albo przeszedłem wcześniej albo mnie nie interesują) i sprzedałbym konsolę ze stratą. Wstrzymam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat nie jestem fanem przewijania wyścigów. Zwłaszcza w samochodówce z otwartym światem nie jest to najlepszy pomysł. Ciekawe, jak ten ficzer wprowadzą do gry: wydaje mi się, że rozgrywka / eksploracja świata w Horizonie odbywać się będzie 'globalnie', czyli z graczami trzecimi, prawdpodobnie jedynie znajomymi zaproszonymi do sesji. W takim wypadku, przy wspólnych wojażach po bezdrożach cofanie czasu będzie dziwaczne. Co innego, jeśli niektóre wyścigi będą zamkniętymi instancjami, na co liczę, bo odciąży to zasoby konsoli.

Jeśli już szukamy najlepszych gier z otwartym światem wśród marki NFS, to Carbon jest słabą propozycją. Do Undergrounda 2 (noc i szaleństwo tuningu wizualnego) i Most Wanteda (dzienne pościgi z policją, mniam - dlatego tak namiętnie czekam na nowe wcielenie od Criterion) się nie umywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...