Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scumgrief

Forza Motorsport (seria)

Polecane posty

Wróciłem z uczelni i odebrałem przesyłkę. Muve.pl zaliczyło wielkiego plusa. Nawet nie za fakt, że ja dostałem limitkę. Wielki szacunek należy się handlowcom muve za wynegocjowanie limitek dla wszystkich. To co nie udało się gram, ultimie i innym udało się muve. Pomimo moich wcześniejszych problemów z tym sklepem teraz dostali u mnie wielki kredyt zaufania i przy każdej nadarzającej się okazji dam im zarobić. ;p

Anywho. Limitka prezentuje się świetnie. Steelbook bez niepotrzebnych imo artów i wytłoczeń, sporo contentu i najlepsza część. Album stworzony przy współpracy z Top Gear. Prawie 100 stron świetnie zrealizowanych krótkich prezentacji.

Do tej spory przejechałem jeden wyścig i... zakochałem się w funkcji autovista. Nawet jeśli ktoś nie lubi się ścigać to Forzę 4 warto kupić jako interaktywną encyklopedię motoryzacji. Komentarze Clarksona, SUPER HD CARS, ciekawostki. Oglądając Ferrari 458 mało się nie posikałem.

Jeden minus.

Kinect potrzebny do zrobienia calaka.

@Yaper, bleub - Podajcie swoje gamertag albo mnie dodajcie: lubrowski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam, paczka wyjechała rano z magazynu (wg internetowego trackingu) zatem jest szansa, że jeszcze dzisiaj ją odbiorę i ocenię zawartość limitki jak i samej gry (póki co muszę się posiłkować unboxingami z YT i muszę przyznać, że steelbok wygląda stylowo, a artbook zachwyca grafikami i ogólnymi info o topowych samochodach np. najnowszego Ferrari 458, czy McLarena MP4-12C).

@lubro, gamertag podam Ci jak tylko kupię sobie golda i na dobre podepnę X'a do Internetu. Na wspólne mecze w Gearsach również liczę z Twojej strony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duck ;f

Ja swojego egzemplarza jeszcze nie mam, bo odłożona na ten cel "stówka" została przeze mnie wydana poprzedniego tygodnia na podręcznik z angielskiego (sic!), o czym przypomniałem sobie naocznie dopiero dziś przed wyjściem do sklepu zaglądając do mojego "zakamarka na czarną godzinę"... Także pamiętajcie dzieci, szkoła nie zawsze popłaca :P! Skleroza nie boli, pieniążki do poniedziałku wykombinuję, a co się odwlecze, to nie uciecze.

Mam X360, ale pożyczonego od znajomka specjalnie pod FM4. Golda to on bynajmniej nie ma, więc sobie w multi nie popykamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wczoraj jajka nie zniosłem a jak o 14ej przyszedł sms o odbiorze ze Sferisa limitki pognałem jakby mnie diabeł gonił :trollface: . Gram.pl się postarało z ilością bonusików. Miały być 3 dodatkowe auta a dali zdrapki z 5oma.

Rewolucji nie ma, odnoszę wrażenie że model jazdy w demku był chyba trudniejszy. Modele autek i ich tekstury to już jednak bajka... Wyglądają wspaniale. Fotek robionych swoim autkom prawie nie idzie odróżnić od reala :).

Poprawiono parę cieszących mnie pierdół, premię lojalnościowe z XP aut w końcu coś znaczą, dosyć szybko (za szybko i za łatwo) można zyskać wszystkie ulepszenia za free. Dobrze że do acziwa potrzeba nabić 50ty poziom lojalności wobec dowolnej marki - teraz wszystkie XP zdobywana w jakimś autku trafia na wspólne konto producenta. Znacznie zwiększono też premię za wyłączenie ABS-ów etc, można też wyłączyć cofanie czasu, za wszystko off mam w sumie +145% do wygranej kasy, tylko skrzynia na auto.

Kariera w zasadzie taka sama jak poprzednio, za każdym razem do wyboru jedne z 3 zawodów ale doszło urozmaicenie bo np. jedne zawodu dodadzą +50% do levelu kierowcy, inne + 50% kasy etc. Gra przenosi też auta z trójki - tym więcej im większy level tam się miało.

Autovista to świetne urozmaicenie, tam dopiero można docenić jakość wykonania modeli, przypomina mi się tryb do oglądania autek w starych NFS-ach.

I darowałem sobie polskiego lektora zmieniając na anglosasa. Awersja do polskich wersji innych niż tekstowe po latach grania na PC już mi zostanie hehe. A intro z komentarzem Clarksona to mistrzostwo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z trochę innej beczki, bo mnie to od dłuższego czasu męczy. Co wygląda lepiej: FM4 czy GT5? Bo na trailerach Forza wyglądała znacznie lepiej, a tutaj widzę opinie, że jednak nie wygląda tak świetnie. Jeśli ktoś ma doświadczenia z obiema grami, to prosiłbym o odpowiedź ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza 4

GT5

Ten sam fragment toru, to samo auto, przy zrzutach nie majtrowałem. Oczywiście jest to tryb fotograficzny, który praktycznie sam dodaje sporo efektów i wygląda to ładnie.

IMO auta Premium z GT5 wyglądają lepiej niż samochody z Forza 4. Lepsze shadery lakieru, bardziej dopracowane wnętrza, wiecej detali. Tutaj jednak jest problem. GT5 ma 200+ aut Premium, a reszta jest na poziomie GT5Prologue z umownymi wnętrznami. Z drugiej strony Forza 4 ma też autovistę, w której auta wyglądają prześlicznie (choć po wyjechaniu na tor trochę tracą).

Tory też imo wyglądają w GT5 lepiej. Porównuję tutaj tylko i wyłącznie te, które pojawiają się w obu grach. Tory zaprojektowane przez Turn 10 wyglądają prześlicznie (Bernese Alps na przykład), ale porównań w GT5 ciężko szukać.

Idąc dalej niż w pytaniu. GT5 ma lepszy model jazdy. Ja rozumiem gusta. Niektórzy nawet lubią jeździć w TDU2 czy Hot Pursuit. Tutaj jednak nie ma nawet dyskusji. GT5 jest idealnym wyważeniem między modelem zręcznościowym, a symulacją. Forza 4 jest blisko, no ale niedoróbek z ''trójki'' nie naprawiono. Baza aut w sumie podobna. GT5 swoją przewagę marnuje na dwustu Nissanach i trzech setkach Mazd. GT5 ma swoje mocne punkty takie jak generator tras, efekty pogodowe, stały support, jazda w nocy czy wsparcie popularnych kierownic. Forza 4 ma niezły system rywali, autovistę czy Clarksona.

Ogólnego werdyktu nie wydam, bo jako chory fanatyk serii GT może on być wybitnie subiektywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć, to powinieneś trochę pomajstrować przy ustawieniach aparatu, bo auta są zbyt poruszone. W ogóle tryb fotograficzny w GT5 to jest poezja. Takich opcji nie ma chyba nigdzie indziej, nie wiem jak z FM4.

Czyli obie gry prezentują podobny poziom, z lekką przewagą GT5 jeśli idzie o modele aut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża ostatnio niesamowicie przecieka. Kolejną ofiarą jest nowa Forza o podtytule Horizon. Okazuje się, że zeszłoroczne plotki o Project Forza World okazały się trafione.

http://n4g.com/news/953191/forza-horizon-t...e-out-this-fall

Kolejny dowód na to, że Microsoft nie ma gier. Nawet jeśli będzie to jakiś zręcznościowy spin-off na XBLA (choć w sumie seria Forza Motorsport z symulacją wspólnego zbyt dużo nie ma) to jest to dość smutne, że jedną z nielicznych dobrych marek na X360 rozmienia się na drobne. Jeśli grę robi Playground Games (nowe studio, w skład którego wchodzą byli pracownicy Codemasters i twórcy m.in. Motorstorm Arctic Edge), a Turn10 jest tylko konsultantem to wolałbym nowe PGR albo wskrzeszenia Quantum Redshift z pierwszego Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft potwierdził autentyczność traileru,a prócz tego poinformowano o pracach nad Forza Motrosport 5,która ma zadebiutować na naszych konsolkach w 2013 roku. Czyli czekamy na dwie osobne gry."Czwórka" jak dla mnie mistrzostwo świata,niesamowita grafika,a do tego płynność jak z marzeń. :rolleyes:

Dla zainteresowanych: Forza Motorsport 5 Coming 2013; Horizon and Motorsport Are ?2 Different Games?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szybko planują wypuścić pełnoprawną piątkę. Jakoś nie widzę kolejnej 'Forzy Motorsport' na obecnej generacji konsol. Co innego, jeśli MS planuje wystartować z nową konsolą na gwiazdkę 2013, a Forza 5 będzie jej tytułem startowym. Yay?

Co innego 'Horizon'. Z jednej strony obawiam się jakości tej gry, bo tworzy ją inne studio, ale cholercia, zapowiada się na to, że czeka nas coś świeżego i podobnego do TDU (horyzont jednoznacznie kojarzy się z podróżami w siną dal, eksploracją świata itp.). Czekam na E3 jak mało kiedy, bo wtedy powinni wypuścić więcej informacji i pierwsze gameplaye.

Na koniec pozostawiłem sobie smaczek, który przyjdzie nam najprędzej skosztować: auta Porsche w DLC pod koniec maja! Cena może wysoka, 20 dolarów, ale dla mnie, fanboja marki jest to mały pikuś w obliczu frajdy, jaką te auta dają. Najgorsze jest to, że kiedyś wypuszczą Forzę 4 Ultimate Edition, ale tyle czasu nie chce mi się czekać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Forza Motorsport 4 (a właściwie, to dwa). Czy istnieje w grze coś na wzór pasa startowego, czyli bardzo długa prosta, na której mielibyśmy możliwość rozpędzania samochodów do prędkości maksymalnych? Jeżeli występuje, to czy jest możliwość ścigania się na tej prostej w trybie multiplayer (pojedynek dwóch wozów - na przykład Ford GT Vs. Dodge Viper)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do "czwórki". Czy mając bezpłatne konto Xbox Live (nie Gold) można kupować paczki samochodów do Forza Motorsport 4? I czy w ogóle posiadając konto zwykłe jestem w stanie kupić wszystko, co oferuje Marketplace? Czy kupuję się przez komputer i przeglądarkę internetową, czy bezpośrednio przez Xboxa 360?

Sorry za może głupie pytania, ale nie mam jeszcze konsoli, a zamierzam kupić (ze względu na tą genialną serię samochodową).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC na pewno będziesz mógł kupować (odbywa się to z poziomu konsoli btw). Bez Gold nie będziesz mógł ścigać się w sieci, korzystać z targowiska (skiny, rzadkie auta, konfiguracje tuningowe za kredyty z gry), brać udziału w cotygodniowych eventach oraz tworzyć i wstępować do klubów. Generalnie są to spore ograniczenia i jeśli nie zamierzasz kupować Gold (swoją drogą taniocha, wydatek rzedu 10zł za miesiąc) to kupno X360 praktycznie traci sens imo. Musisz się też liczyć z tym, że topowe kierownice do X360 kosztują sporo, a te najlepsze multiplatformowe (G27 chociażby) nie są nawet obsługiwane.

I czy w ogóle posiadając konto zwykłe jestem w stanie kupić wszystko, co oferuje Marketplace?

Tu bywa różnie. Spora część zawartości (głównie dema, DLC) jest dostępna przez pierwszy tydzień wyłącznie dla posiadaczy Gold. Do tego dla osób z abonamentem organizowane są cotygodniowe zniżki. Pierwszy miesiąc Gold po założeniu konta na nowej konsoli będziesz miał za darmo. Zdecydujesz po tym miesiącu, gdy zobaczysz, że jesteś pozbawiony większości funkcji konsoli. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia, lubro. Powiedz mi tylko, czy to członkostwo Gold, kupuje się przez jakieś zdrapki, a potem wprowadza kody? I czy kupując nowego Xbox 360 z dyskiem 250 GB, będę miał w pudle jakiś kod na chociaż darmowy miesiąc (coś tak słyszałem, ale nie jestem pewien)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :) .

[DOPISEK]

Ja dwa tygodnie temu założyłem sobie konto Xbox Live z poziomu PC i przeglądarki internetowej. Mam puste konto, jak narazie i wyświetla mi się, że to konto bezpłatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz otrzymać darmowy miesiąc to nowe konto musisz założyć z poziomu konsoli. Masz taki bonus związany z trzema pierwszymi kontami. Zdrapki z Gold możesz kupić w sklepach, na allegro lub z poziomu konsoli podpinając choćby kartę kredytową. Nie zdziw się jednak, że znajdziesz oferty typu 250zł za 12 miesięcy. Na punkty MSP i abonament Gold sklepy narzucają cholernie wysoką marżę. Czasami możesz też w pudełkach z grami znaleźć kod na 2-dniowy dostęp do XBL Gold. Ja taki znalazłem w MW3 chociażby. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, świetną sprawą dla maniaków czwórki będzie zwiększenie level capu z 150 na... 999! Nie wiem tylko, czy łatka będzie wprowadzona dla wszystkich, czy jedynie dla kupujących DLC z Porsche, ale obstawiam, że to pierwsze.

O 'Horizon' nadal nie wiemy nic poza tym, że ma być to zupełnie nowe doświadczenie dla fanów serii. Turn 10 daje wolną rękę nowemu studiu Playground - wyrzutkom z wielu największych ścigałkowych marek: Codemasters, Bizarre Creations, Black Rock, Slightly Mad. Trzeba czekać do E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozmawialiśmy już z Yaperem nad tym właśnie tematem - Forza Horizon mogłaby przybrać charakter samochodówki online z otwartym światem ala Test Drive Unlimited. Graficznie byłoby bajecznie, samochodów multum i jeszcze trochę, o model jazdy również nie byłoby żadnych obaw. Dla mnie - gra idealna.

Powracając jeszcze do Forzy 4 - dalej pluję sobie w brodę, że z grą nie miałem jeszcze żadnej styczności i okazji do namacalnego odczucia zmian poczynionych w stosunku do poprzedniej części - tego jestem ciekaw najbardziej (bo to, że to dalej świetna ścigałka jest oczywistą oczywistością). Pewnym natomiast jestem, że zaopatrzę się w nią w wakacje i (w końcu) z niekłamaną przyjemnością wsiąknę po uszy :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Trzymam kciuki za to, by wasze przypuszczenia się sprawdziły. Model jazdy z Forzy + otwarty świat na miarę TDU2 (z Włochami, Hiszpanią zamiast Ibizy) - murowany hit. Rozsiane wszędzie salony samochodowe, autentyczne firmy zajmujące się tuningiem, auta liczone w setkach (albo i tysiącach!), support TopGeara - ahh, rozmarzyłem się... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supportu Top Geara niestety nie będzie. To oficjalna informacja, ale nadal jest na co czekać, o ile Playground nie odwalą kaszanki. Licencję ma masę marek mają, silnik graficzny zostanie przeniesiony z Forzy, zatem podwaliny są solidne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...