Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Moim zdaniem warto poczytać opinie o dyskach, ale o poszczególnych nie o firmach. Wejdź na komputronik i popatrz opinie ludzi o różnych dyskach, wklep w gogle napewno znajdziesz. nie można uogólnic że każdy dysk WDC bedzie lepszy od wszystkich dysków SG czy też samsunga. Wiadomo WDC jest bardzo szanowaną fizmą, ale nie każdy dysk od nich jest rewelacyjny. Ja bym poczytał o dyskach i dopiero wybrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy wszystko muszę zmienić w moim kompie? Jeśli tak to na co najlepiej żeby gry takie jak GTA4 mi chodziły na co najmniej średnich detalach i ile mniej więcej będzie to kosztować ( na dole sprzęt)

Karta graficzna: Nvidia GEforce 7600 GT 256mb

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

Ram: 2GB (2x 512 geli, Gr 1024)

Płyta główna: Niestety nie pamiętma a nie wiem jak ją sprawdzić :/

Dysk twardy: lepiej nie mówić napewno do wymiany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale GTA 4 na niskich powinno chodzic na jakichs niskich rozdzielczosciach. Ja bym wymienil procka na intela jakiegos C2D Exxxx ... teraz sa tanie jak zapalki (metafora taka):P ale do tego jeszcze plyte w takim razie musialbys zakupic ... Karta tez by sie jakas lepsza przydala ... Ogolnie jakbys chcial na srednich-wysokich to na allegro nowe kompy po 1700 zl i ci wszystko pojdzie na maksa nie tylko GTA ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc w wyborze konfiguracji nowego komputera. Chodzi mi o optymalną konfigurację sprzętu dla kogoś kto raczej rzadko gra i potrzebny mu sprzęt do głównie do korzystania z internetu. Kwota w jakiej można się zamknąć to 2500 zeta. W cenie tej proszę uwzględnić również system operacyjncy i monitor. Komputer nie jest dla lecz dla znajomych i mam już na oku kilka opcji ale chce poznać opinie innych użytkowników na temat hardwaru. Bardzo mnie interesują opinie na temat dysków twardych-która firma się liczy obecnie na rynku? Chciałbym abyście podali swoje propozycje konfiguracji sprzętu od podstaw razem z monitorem tzn:

-procesor

-płyta główna

-pamięć

-karta graficzna

-nagrywarka DVD

-twardy dysk

-zasilacz

-monitor

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompy z Allegro są do bani (i to chyba nie tylko moja opinia). Większość oszczędza na RAM-ie, zasilaczu i płycie głównej, przez co zakup jest o wiele mniej opłacalny niż podają użytkownicy Allegro. Nazwę płyty głównej możesz sprawdzić np. w BIOSie (kliknij DEL zaraz po uruchomieniu komputera). Jeśli chodzi o nowe GTA na średnich... to wszystko zależy od tego, na jakich rozdzielczościach grasz (chciałem przez to powiedzieć, że kupowanie 4-rdzenia i chociażby 8800GT do 15 calowego monitora mija się z celem). Do monitorów 19" i większych możesz kupić Athlona X2 6000+ (opcja tańsza) albo Phenoma 9850 albo 9950 (opcja droższa, ale GTA4 będzie chyba obsługiwać 4 jaja), do tego porządna grafika GF 9600GT (opcja najtańsza), Radeon HD4830/GF 9800GT (opcja tańsza, aczkolwiek średnio opłacalna), Radeon HD4850/GF 9800GTX+ (wersja średnia i chyba najbardziej opłacalna). Została też wersja droższa tj. Radek HD4870 lub GF GTX 260, ale tu będziesz musiał mieć nieco potężniejszy budżet :) i konieczne będzie dołożenie kolejnych 2 GB ramu.

Troszkę ten post bez ładu i składu ale zmęczony jestem. Przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów :rolleyes: . Jest sprawa, otóż chciałbym zakupić nową płytę główną z ceną nie przekraczającą 280 zł.

Jeszcze jedna sprawa jest taka, ponieważ mam w starej płycie procesor intel pentium d805 2.66 ghz i chciałbym abyście doradzili mi płytę czytającą jednocześnie ten procek i dzisiejsze dual core oraz core2duo :P . Z góry dzięki, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś podał em... model xD. Najlepiej wejdź do BIOSu i sprawdź. Jeśli nie umiesz to poszukaj pudełek to częściach. Może także pisać na samej płycie głównej (chyba wiesz co wtedy robić :P).

P.S. Podaj koniecznie markę zasilacza i jego moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyncik

Proponuje konfiguracje jak ponizej, atutem platformy AMD sa jest mozliwosc dluzszej modernizacji takiego zestawu, obudowe mozna wziac w pelnowymiarowa albo taka mATX, zabiera malo miejsca, za wyjatkiem samej plyty wszystko w standardowym wymiarze, solidny zasilacz o najwyzszej wydajnosci zgodny z 80+, tyle ze w wersji OEM wiec trzeba zostawiac lub dokupic kabel{kilka pln}, ale warto bo wersja BOX to ponad 200zl, karta pozwoli pograc w natywnej rozdzielczosci, przy odpowiednich ustawieniach jakosci, monitory Hyundai zbieraja dosc przyzwoite opinie w testach, jest zlacze DVI, zazwyczaj w tych cenach maja tylko D Sub, jako sytem do wspomnianych zastosowan dalem Vista Basic 64bit, w miare tania, wszystko co trzeba jest, ponadto zestaw ma 4GB, dysk 400GB ze sprawdzonej serii

http://kdo.pl/sc/cso12hiuq8t6

Kamilz.7

Osobiscie doradzam ten model pod linkiem ponizej, niestety wiekszosc plyt na chipsetach Intel P/G - od 31 do 45, nie obsluguje oficialnie tego konkretnego modelu ze wzgledu na zalecane dla niego FSB, wyjatkiem sa plyty na chipsetach NV oraz Intel 965 i starsze, po aktualizacji BIOS do najnowszej wersji P5B bedzie obsluiwal wszystkie procesory C2D/C2Q, opisz tez reszte konfiguracji a szczegolnie zasilacz, jezeli okaze sie tandetny to warto zmienic odrazu, bo szkoda zeby niszczyl uklad zasilania nowej plyty

www.agito.pl/socket-775/asus-p5b

SoulBreaker

Zalezy czy chcesz zmodernizowac komputer czy calkiem wymienic, jezlei zmodernizowac to podaj nazwe obecnej plyty glownej bo to od niej wiele zalezy, jezeli chcesz nowy zestaw to podaj maksymalna co do zl kwote jak chcesz wydac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga braci forumowa,

Planuję sprawić sobie na wiosnę nowego blaszaka, chciałbym was poprosić o zmontowanie jak najwydajniejszego ustrojstwa (do grania, a jakże) w granicach 4000 zł. Jesli można proszę o 2 konfiguracje na zasadzie AMD/Radeon i Intel/GeForce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W najbliższym czasie mam zamiar składać nowego kompa(dysk twardy i napęd DVD ze starego ).

Jeśli macie czas i chęci to podajcie jakieś propozycje.

Komputer ma służyć do gier.

Cena +/- 1700zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfig na GF:

http://allegro.pl/item486888823_komputer_c...00gt_500gb.html

a tu na ATI:

http://allegro.pl/item488299411_foxkompute...00gb_dvdrw.html

Nie wiem czemu ludzie mysla ze na allegro sa daremne kompy;/ Niedosc ze cena niska to czym to sie rozni od kompow skladanych w normalnych sklepach?

@up

Zawsze mozesz miec 2 dyski i 2 napedy czyz nie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jeden problem. Ostatnio gdzieś wyczytałem, że do ATI 4870 wymagany procesor to min. Intel C2D @ 2,8Ghz. Ja mam Intel C2D @ 2,66Ghz i w takim razie mam pytanie czy może mieć to jakiś wpływ na wydajność w grach na przykład ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jeden problem. Ostatnio gdzieś wyczytałem, że do ATI 4870 wymagany procesor to min. Intel C2D @ 2,8Ghz. Ja mam Intel C2D @ 2,66Ghz i w takim razie mam pytanie czy może mieć to jakiś wpływ na wydajność w grach na przykład ?

pomiedzi nimi nie powinienes zobaczyc roznicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie(?) szybka piłka, potrzebny pilnie komp do gier.

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX ? 605,00

Gigabyte GA-EP45-DS3R ? 414,00

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC ? 347,00

Sapphire Radeon HD 4870 (11133-00-10R) 512MB DDR5 PCI-E OEM ? 751,00

Chieftec GPS-550AB-A 550W ? 222,00

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) ? 167,00

razem 2500,00

Co zmienić??? 4870 zamiast Gtx260 to dobry pomysł????? Dodam, żę gram głównie w 1280x1024.

Da się coś mocniejszego zrobić w tych pieniądzach??

Liczę na Wasze opinie!!

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...