Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Całkiem fajna konfiguracja, ale można z niej zrobić jeszcze lepszą, pod warunkiem, że masz więcej kasy. :) Nie wiem po co tak dużo ramu, wystarczy 2GB, proponuję też rozważyć zakup Radeona 4850, który jest ok. 100 zł droższy od GF 9800, a znacznie wydajniejszy. Po za tym konfig = spoko. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś w stanie złożyć mi PC bez monitora, klawi, myszy i głośników do około 1500zł?

Sprzęt oczywiście do gier, chciałbym w miarę komfortowo pograć na średnich/wysokich w takiego np. Fallouta 3, a niestety 'wypadłem' z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt i nie wiem co się opłaca i jakiej firmy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście powiedzieli o takim sprzecie bo mam okazje taki sobie zalatwic:

mobo GIGABYTE GA-X58-EXTREME X58, ICH10R, PCI-E, s1366

proc INTEL CORE i7-920 2,66GHz 8 MB

ram OCZ DDR3 2x 2GB 1800MHz CL8 Reaper(10gb)

zasilacz Tagan ITZ Series 1300W

buda Zalman Z-MACHINE GT1000 Titanium

grafa Radeon 4870 X2 HIS 2GB 2xDVI (PCI-E) albo GeForce GTX 280 BFG 1GB (PCI-E) OCX

windows vista ulitmate x64

dysk twardy SEAGATE BARRACUDA 1000GB SATA300 7200obr 32MB NCQ ST31000340AS (x3)

karta dzwiekowa SB X-Fi ElitePro Retail

moitor NEC MultiSync LCD4020 40" wide Czarny

klawiatura:Saitek Cyborg Keyboard (UK)

mysza:A4-TECH XL-750MK

napedy:Asus Combo (DVD+/-RW + Blu-ray) BC-1205PT BOX black

Asus DVD+/-RW DRW-2014B1LT LightScribe BOX black / white (Serial ATA)(x2)

drukarkaHP DeskJet 6980

sluchawki Creative AURVANA X-Fi

glosniki Creative GigaWorks 7.1 S750 THX retail

skaner Skaner EPSON Perfection V700 Photo

moze jeszcze cos zmienic??puki mam okazje.jak myslicie??(moge jeszcze dołożyć maks 4k)

listwa Ever Premium 3,0 m czarna RJ

Byłby ktoś w stanie złożyć mi PC bez monitora, klawi, myszy i głośników do około 1500zł?

Sprzęt oczywiście do gier, chciałbym w miarę komfortowo pograć na średnich/wysokich w takiego np. Fallouta 3, a niestety 'wypadłem' z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt i nie wiem co się opłaca i jakiej firmy...

jesli poczekasz troche to postaram sie jak najszybciej ci napisac najleszy konfig do1.5k bede kolo 20.

(Jak mozecie to looknijcie na moj konfig ten z i7)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_forumowicz

Moja propozycja to: http://kdo.pl/sc/jdscy1mna8b6

lata8

Sprzęt w porządku myślę, że nie ma już w co inwestować. Jedynie możesz zmienić myszkę na coś z oferty Razer'a ale to już taki dodatek :P. Chyba, że jesteś extrem to możesz sobie dorzucić jeszcze raz 2x4870 ewentualnie 4xGTX 280 ale to jak mówię raczej mało opłacalne :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fundusze trochę się zwiększyły :) Teraz prosiłbym o podanie jak najlepszego zestawu do gier (razem z kartą dźwiękową) do 2000 zł (plus-minus 100-200 zł). Byłoby dobrze, gdyby komputer zużywał mało prądu. Z grafiką myślałem na GeForcem 9800 i Radeonem 4850. Procesor już nie Pentium Dual Core, lecz jakiś Core2 Duo (może E7200?), który dobrze kręciłby się na fabrycznym chłodzeniu. Z tego co wiem, Quady nie są ż tak tanie i chyba (wg mnie) bardziej opłaca mi się kupić Core2 Duo ;]

Dzięki z góry za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-EP35-DS3L - 271zł

Sapphire Radeon HD 4850 Dual Slot Fansink 512MB DDR3 PCI-E BOX - 565zł

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz BOX - 434zł

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX - 179zł

Seagate Barracuda (500GB, 32MB, SATA/300) - 204zł

Lite-On DVD+/-RW iHAS120 czarny OEM - 75zł

Cooler Master Extreme Power 460W - 183zł

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 129zł

Razem 2040zł

Co do karty dźwiękowej to wg mnie jest tylko jedna naprawdę dobra propozycja. Mianowicie Asus Xonar DX. Na ceneo powinieneś znaleźć za ok 200zł. Jeżeli to za drogo już to proponuje zrezygnować z 2GB pamięci albo poczekać i dokupić Xonara. Można jeszcze zakupić X-Fi mX Xtreme Audio za ok 150zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę od dłuższego czasu nad modernizacją kompa i chciałbym się dowiedzieć co myślą inni na temat sprzętu, który ja wybrałem. Podaję stary zestaw i nowy, który planuję.

Stary zestaw

Procesor: Intel C2D E6750 2,66Ghz

Ram: GeIL 2x1GB DDR2

Zasilacz: Ropla 450W

Karta graficzna: GeForce 8600GT 256MB

Płyta główna: Gigabyte N650SLI-DS4L

Nowy zestaw

Procesor: bez zmian

Ram: bez zmian

Zasilacz: Chieftec (GPS-500AB-A) 500W

Karta graficzna: ATI Radeon 4870 512MB

Płyta główna: bez zmian

Wszelkie sugestie mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięć Geil 4GB DDR2 800 4-4-4-12 Dual Chanel Kit Black Dragon jest dobra czy lepiej brać Geil 4GB DDR2 1066 5-5-5-15 Ultra Dual Chanel?

Chcę kupić w proline.pl ale tam nie ma OCZ.

A jeszcze jedno pytanko. Asus gf gtx260 bedzie wydajniejszy od gigabyte gtx260?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Gigabyte będzie najlepszym wyborem. Prawdopodobnie będzie droższy od ASUS'a i Gainward'a, ale będzie najwydajniejszy z tej 3.

Gigabyte według mnie ma wydajniejsze karty do OC i lepsze chłodzenie.

Fanboy Gigabyte'a? Ani jedna ani druga osoba, której poradzałeś nie podawała konkretnego modelu karty, więc wszędzie mogło chodzić o konstrukcje referencyjne (i najpewniej o takie chodziło, bo np. HD4870 z 512MB ramu jest sprzedawany przez GB tylko w wersji ze standardowym chłodzeniem). Pisanie w tym przypadku o wyższej wydajności, lepszym chłodzeniu (tu padłem, bo w przypadku GTX260 GB nie ma modeli z jakimś innym, lepszym chłodzeniem) czy większym potencjale OC jest po prostu złe, bo takie referenty różnią się między sobą tylko i wyłącznie nalepką na chłodzeniu.

@Duffy

Jeśli wybrałeś sobie referencyjnego HD4870 to sprawa jest prosta, bierz tego producenta, który ma najtańszy model na rynku.

@miszka1115

A konkretne modele (np. Asus Top czy zwykły, GB w wersji OC)? Jak obydwie mają takie same taktowania to i ich wydajnośc będzie taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie eksperci, jakie są wasze opinie na temat sprzętu poniżej:

http://www.primakomp.pl/product_info.php/products_id/8201

http://www.primakomp.pl/product_info.php/products_id/6406

Zależy mi na sprzęcie do grania w granicach 1500 zł, przy czym wiem że teraz to trudna sprawa przez ten skok cen...i jeżeli miałbym czekać, to kiedy można się spodziewać jako takiego ustabilizowania się całej sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być sprzęt do grania to zdecydowanie zestaw nr. 2. Wprawdzie zasilacz nie jest najwyższych lotów (jeżeli to wersje FEEL. Jeżeli MC to obleci), pamięci wymieniłbym na jakieś 800MHz. Koszt to kilka zł więcej a skok wydajności dosyć spory. Procesor na standardowym taktowaniu jest trochę szybszy od 5000+, natomiast po OC żaden X2 nie może mu się równać. 9600GT też jest sporo szybsza od HD 4650.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje kupić taki komputer:

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz BOX

Gigabyte GA-EP45-DS3R

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC

Seagate Barracuda ST3320613AS (320GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

Gigabyte GeForce GTX 260 896MB DDR3 PCI-E BOX

Corsair VX550 550W

Ma to być sprzęt głównie do gier. Co o tym sądzicie? Zostawić tak jak jest czy coś zmienić/dodać?? Mam jeszcze pytanie Czy kupywać już czy poczekać do stycznia? Myślicie, że ceny znacząco spadną??

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

zróbmy małe porównanie który zestaw według wasz lepszy:

a wiec

1.Płyta główna

GIGABYTE GA-P31-S3G (chipset P31!, 5,1 Audio, FSB1333 MHz)

Procesor: Intel? PENTIUM? DUAL-CORE E5200 (2 MB L2 cache, 2x2,5 GHz, 800 MHz FSB)

L2 Cache [kB]: 2048

Pamięć RAM: 4092MB 667MHz DDR2 KINGSTON DUAL(2x2048MB)

Dysk twardy: SAMSUNG 320GB, SATA300, bufor 16MB, 7200RPM

Karta graficzna: GALAXY GeForce 9600GT, 512MB DDR3, 256bit

Karta dźwiękowa: RealTek ALC662 6-kanałowy (5.1) zintegrowana

Karta sieciowa:

1000Mb zintegrowana

Napędy: Samsung DVDRW(+/-) 22x z rodziny DUAL LAYER, funkcja LightScribe

Max. pamięć RAM: 4096 MB

Zasilacz: Mode Com 400W

Obudowa: IBOX ORION 902 KR

System operacyjny: Brak

Gwarancja: 24 m-ce ( TERAZ !!! pierwsze 12 m-cy "door to door" !!! )

2.

Intel Dual Core E5200[2x2.5 GHz bodajże]

MSI G31M3-F Socket 775 chipset IntelR G31

KINGSTONE 2GB DDR2 800Mhz

SAMSUNG 320GB SATA II 16MB cache

DVD+/-RW LITE-ON 20x + Nero 7.0

Mode Com 500 W zasilacz

obudowa ?????

PALIT GeForce 9800GT 512MB DDR3 256BIT (600,1800)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabinhoo

Sprzęt jak najbardziej nadaje się do gier. Wszystko będzie ze sobą świetnie współgrać co zapewni świetną wydajność w grach. Co do cen to trudno powiedzieć ponieważ ceny dolara się wahają i nie można jednoznacznie określić co będzie za ponad miesiąc. Jednakże wszystko jest na dobrej drodze do powrotu niskich cen sprzętu ponieważ w przeciągu ostatnich trzech dni kurs dolara zaczyna spadać.

lata8

Trudno powiedzieć. Zarówno w jednym jak i w drugim są sprzęty gorsze jak i lepsze. W pierwszym wymiana pamięci na 800MHz i zasilacza (jeżeli to model FEEL). Płyta główna od biedy może zostać chociaż lepszym wyborem byłoby przejście na P35. W drugim zestawie płyta nie powala ( tylko 2 sloty na pamięci), zasilacz tak jak w zestawie pierwszym. W drugim jest trochę szybsza grafika co będzie dawać kilka FPS więcej w grach. Jednak lepiej byłoby zakupić droższego o ok 50 - 70zł Radeona HD 4850. Tak więc żaden z tych zestawów nie jest idealny i należałoby zmienić ww. części dla lepszego działania całego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...