Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Azjen

Osobiscie proponuje zostawic narazie tak jak jest, za 2 miesiace wchodza szybkie modele, odmlodzonych procesorow serii Phenom, tzw Phenom II, po kilku miesiacach bedzie ich wiecej, ceny zapewne spadna, co do karty, w sumie warto by zmienic, ale na dzien dzisiejszy w nic lepszego{ o ile nie podkrecisz wyraznie procesora} niz 9600GSO-GT czy 4670-3870 nie bardzo jest sens inwestowac{choc i w takiej opcji jakis OC procesora bedzie na miejscu}, i tak skok wydajnosci bedzie bardzo duzy w porownaniu do mozliwosci 8600, kupowac czegos mocniejszego, od wspomnianych, na przyszlosc, nie ma sensu, zanim dokupisz lepszy procek to super mocna karta bedzie slabsza i mniej nowoczesna od sredniakow za mniejsze pieniadze niz tektore wydasz teraz, dochodzi tez koszt odpowiedniego zasilacza itd

lolex

Maksymalnie na cene proponuje te 2, osobiscie wzial bym pod uwage ten trzeci model, ma przynajmniej DVI, dobra jest tez gwarancja w sytemie DD

1

http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&am...partner=skapiec

2

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...CD_19_N90W.html

3

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+FPD+1976W

Elar

Moja propozycja calego zestawu ponizej, ceny znowu poszly w gore niestety, wiec jest kilka zl wiecej, tyle ze procek w wersji BOX jak bedziesz bral OEM wyjdzie ponizej 2150

http://kdo.pl/sc/tq0zhdqr9tka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich. :D

Własnie się zastanawiam nad kompem do gier + - 6000 zł.Nie mówie o monitorze, głośnikach itp.

Czy stosując procka Q9550 w połączeniu z 4 GB RAMU oraz kartą Radeon 4870X2 2Gb da się wyrobić w granicach tych 6000zł? Myślałem też na zastosowaniem zamiast Q9550, core i7 920 2,66 GHz ale w takiej konfiguracji myślę, doliczając DDR3 i droższą płytę główną trudniej będzie się ''wyrobić'' w tych 6k zł.

Bardzo proszę o odpowiedź, jeżeli jest możliwe ''zrobienie'' takiego kompa w takiej cenie(najlepiej z Corei7)

Z góry dzięki :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi poszukuję konfigurację do 1800 zł (można lekko przekroczyć granicę)

Patrząc na komputroniku wymyśliłem coś takiego:

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

GeIL Dual Black Dragon 2x 1GB DDR2 800 MHz CL4

Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX

Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Nie wiem jaką dać płytę główną i jakaś obudowa by się przydała. Jakie macie propozycję? Może coś innego trzeba zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie płytę główną do 400 zł do c2d e7300 box, ocz reaper 2*1 gb ram ddr2 1066 mhz heatpipe i geforce 9600gt? Bo po +-roku będę wymieniał kartę na coś pokroju gtx260, więc podkręcenie procesora wchodzi w grę. I prosiłbym też kogoś, kto ma podobny procesor, na ile da się go podrasować na boxowym chłodzeniu.

http://qoop.pl/Obudowy/Obudowa-AEROCOOL-AE...NE-PLUS-Czarna/ - to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasori

Moja propozycja ponizej, pamieci zgodne z wymaganiami C i7 odnosnie zasilania, plyta dosc standardowa ale niezle wyposazona, mozna wziac cos tanszego z oferty MSI czy Giagbyte choc roznice w cenie nie sa duze, sporej mocy zasilacz na wypadek SLI lub CF, dysk sredniej wielkosci, zawsze mozna dokupic, dobrze chlodzona obudowa, model dla dla przykladu, w innym sklepie pewnie powinno sie dac oszczedzic na karcie, normaline mozna jeszcze dostac X2 w okolicach 1700zl tutaj byla jedna, razem 6032zl, na dzien dzisiejszy, jutro ceny pewnie inne, czy wyzsze czy nizsze trudno zgadywac

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33776

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33630

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33780

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=27433

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=28961

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=26813

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33197

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=31118&f=0

marcinkieroj

Aero ma niezlej jakosci produkty wiec jezeli ci sie podoba to czemu nie, co do plyty, ostatnio znowu ceny ida w gore, Giagbyte EP45 DS3L jest jedna z ciekawszych ofert ponizej 400, choc osobiscie wzial bym Foxconn'a P45A, mozna by ewentualnie wziac cos na P35, ale tych jest coraz mniej i kosztuja zazwyczaj tyle samo co modele ktore je zastapily

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/37897

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu kilku najblizszych dni bede modernizowal kompa.

Chce wymienic procek (z chlodzeniem)+mobo+ grafika+pamiec

Czytalem temat z gotowymi zestawami ale nie wszystko co tam poleacie jest u mnie dostepne. Mieszkam w UK i asortyment wyglada troszke inaczej w moim sklepie internetowym.

Czy moglbym was prosic o polecenie mi dobrego zestawu PROCESOR+chlodzenie/PL. GLOWNA/GRAFIKA/RAM w tym sklepie: http://www.overclockers.co.uk/

Jesli chodzi o moje wymagania to grafike preferowalbym Radeon 4870 -tyle ze nie wiem jeszcze czy z 512MB czy 1GB pamieci.

Co do RAMu to 2X2GB byloby wskazane.

Prosilbym o uwzgledenienie cen z vatem - pulap koncowy to tak okolo 450 funtow (drobne wahniecia nie stanowia jednak problemu). Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie stać mnie na wymianę całego komputera, więc chciałbym wymienić tylko procka na jakiegoś dwurdzeniowego z gniazdem AM2 mniej więcej do ok. 250 zł. Jakiego byście mi polecili przy mojej konfiguracji? Czy nie byłoby problemów z zasilaczem? Czy wymiana jego będzie sprawiała dużo problemów? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Moja konfiguracja sprzętowa (w tej chwili):

ASRock AM2NF6G-VSTA

AMD Sempron 3000+ 1.61 GHz

GeForce 7300 GT

1 GB RAM

dysk 150 GB

zasilacz 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam komputer o Takich podzespołach

Płyta główna : Gigabyte GA-MA69VM-S2

Procesor : Amd Sempron 2100+

Ram : 1Gb 800 Mhz (firmy nie pamiętam)

Zasilacz standardowy , 300v

Karta grafiki : Wbudowna , radeon x1300 chyba

Produkcje takie jak S.t.a.l.k.e.r : cień Czarnobyla , czy Need for speed : Underground 2 działają na niskich ( nie najniższych ) detalach w rozdzielczości 800x600 znośnie , prawie płynnie , zastanawiam się nad kartami graficznymi na wejście PCi-e z najniższej pułki cenowej , aktualnie myślę nad radeonem x740 , chciałbym mieć konfigurację która pozwoli na odpalenie np. nfs : Most wandet , Carbon na 800x600 na choćby najniższych detalach , ale płynnie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

human

Złożyłem coś takiego.

Procesor: Intel Core 2 Duo E7300

Płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS4 Intel P35

RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz Reaper HPC Enhanced Bandwidth Edition

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD 4870 "Toxic" 512MB GDDR5

Chłodzenie: Scythe Ninja II CPU Cooler

Trochę przekroczyło 450 funtów. Oceń :).

klucha1234

Jeśli chcesz coś 2 rdzeniowego do 250 zł to mogę polecić AMD Athlon X2 5400+.

samson-sammy

Napisz ile maksymalnie możesz wydać na tę kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samson-sammy

Jakiej wielkosci jest obudowa twojego komputera?, bo Sempron 2100+, czyli jednordzeniowy, na socket AM2, byl zdaje sie jedynie dostepny dla odbiorcow biznesowych i motowany w komputerach formatu miniATX, nettopach itp, a do tego nawet karta LowProfile w wiekszosci wypadkow sie nie zmiesci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie stać mnie na wymianę całego komputera, więc chciałbym wymienić tylko procka na jakiegoś dwurdzeniowego z gniazdem AM2 mniej więcej do ok. 250 zł. Jakiego byście mi polecili przy mojej konfiguracji? Czy nie byłoby problemów z zasilaczem? Czy wymiana jego będzie sprawiała dużo problemów? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Moja konfiguracja sprzętowa (w tej chwili):

ASRock AM2NF6G-VSTA

AMD Sempron 3000+ 1.61 GHz

GeForce 7300 GT

1 GB RAM

dysk 150 GB

zasilacz 350W

W sumie to słaby moment sobie wybrałeś teraz bo ceny są jak by nie powiedzieć dużo wyższe niż zwykle. Ja bym na twoim miejscu poczekał na luty. Zresztą wejdą nowe procesory AMD i będą znaczne obniżki na stare modele. A i przy wymianie procesora jak to komputer do gier wypadałoby zmienić kartę graficzną. Z tych tańszych to Radeon 4670 jest wydajny i oszczędny. Najlepiej przeczekać. I podaj co to za zasilacz. Jaki producent i model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode Com Feel 350W, więc chyba nic specjalnego... A jeśli bym już wymieniał kartę graficzną, to raczej wolę GeForce, znasz jakiś tani wydajny model tego typu? Słyszałem, że od początku przyszłego roku mają drożeć pamięci RAM, co myślisz o dokupieniu 1GB w tej chwili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samson-sammy

Jakiej wielkosci jest obudowa twojego komputera?, bo Sempron 2100+, czyli jednordzeniowy, na socket AM2, byl zdaje sie jedynie dostepny dla odbiorcow biznesowych i motowany w komputerach formatu miniATX, nettopach itp, a do tego nawet karta LowProfile w wiekszosci wypadkow sie nie zmiesci

mo właśnie że nie normalna biała taka jak wszędzie , i procesor jest dwu rdzeniowy , kupowałem jak najtańszą dwurdzeniówkę jaka była

no , ja się akurat nad radku x740 zastanawiam i zastanawiam się czy to dostatecznie przyspieszy pc-ta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ram jest tani możesz więc dokupić. CO do grafiki to z tańszych 9600GT jest OK. Sam używam ale wydajność ma podobną do Radeona 4670 ale nie jest tak oszczędny. Ale widzę że i tak musisz przy kupnie nowego procesora kupić nowy Zasilacz bo ten jest beznadziejny. Jak teraz chcesz coś kupić to ram możesz spokojnie ale resztę podzespołów lepiej będzie po nowym roku a najlepiej w lutym. Wtedy sprzedawcy się uspokoją z cenami i może złotówka się umocni wobec dolara. I poza tym co to za tekst że wolisz Geforce bo kupuje się to co jest lepsze w danej cenie. Wcześniej miałem Radeona 1950Pro a teraz mam Geforca bo z tańszych kart gdy kupowałem AMD nie miało nic ciekawego. Teraz jest Radeon 4670. Ale i tak w dobrym momencie kupiłem tego 9600 bo przed podwyżkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samson-sammy

Powinienes napisac Sempron X2 2100 nie zas Sempron 2100+, ten + oznacza kolosalna roznice, co do kupna karty to jak najbardziej jest ci potrzebna, uklady zintegrowane z plyta do gier sie nie nadaja, szczegolnie ze plyta jest starszej generacji, napisz ile chcesz wydac i jaki masz zasilacz{producent,moc}, jego wymiana moze byc konieczna, pytasz konkretnie o X740{ nie spotkalem sie z takim modelem serii X7, podstawowymi modelami byly X700/X700Pro/X700XT, jezeli nie jest to pomylka sprzedajacego oznacza to model przeznaczony na rynek OEM}, karty tej serii sa malo wydajne i niezbyt nowoczesne w porownaniu do konkurencyjnych modeli z tamtych lat, i beda duzym ograniczeniem dla obecnej konfiguracji. Napisz ile chcesz wydac, inaczej trudno bedzie dobrac najlepsza oferte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szykuje się do kupna nowego kompa w grudniu. Wiem, że to troszkę nieodpowiedni moment z powodu cen, ale wstrzymywałem się (z różnych powodów) z kupnem od czerwca, dłużej po prostu nie mogę. Szukam czegoś pomiędzy kompem do grania, a sprzętem do grafiki 3D i edycji wideo. Wiem, że do różnych zastosowań potrzeba różnych komponentów, ale nie jestem ani zapalonym graczem (ale byłoby dobrze, gdybym mógł pograć w GTAIV :P) ani zawodowym grafikiem. W tej chwili pracuję i gram na Duronie 1,2 GHz, GF6600 i 512MB RAM więc przyznacie sami, ze każdy nowy config to do będzie ?DOSYĆ SPORY? przyrost wydajności. Dlatego nie proszę tu o dyskusje ?dopłać 100 zł a uzyskasz 2% więcej wydajności w grafice? bo naprawdę i tak odczuję nową moc ?. Zastanawiam się nad:

C2Q Q6600 2,4 GHz

GF GTX260 896MB

4 GB DDR2

Gigabyte GA-G31MS2L

Dysk 500GB SATA2

+ jakiś zasilacz 500W, np. MODECOM

I tu mam jeszcze kilka wątpliwości:

-Czy GF260 jest niezłym rozwiązaniem? Jest tańszy i niewiele gorszy od 280, a sporo zyskuje nad kartami poprzedniej generacji przy np. kodowaniu filmów.

-Czy warto inwestować w Quada? Wiem, że wzrost w grach w porównaniu do C2D nie będzie wart pieniędzy ale co z grafiką/animacją/edycją filmów? A może właśnie dzięki technologii wykorzystanej w GF260 nie warto inwestować w cztery rdzenie, bo i tak przejmie ich funkcję? Nie znam się za bardzo więc proszę o rady.

PS. Generalnie cena nie powinna przekroczyć 3000zł, podany wyżej zestaw można już dostać za ok. 2500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że GTX260 jest jednym z najlepszych rozwiązań w tym przedziale cenowym. Co do Quada to w grach nie jest taki zły. Q6600 spokojnie można na BOX'owym chłodzeniu osiągnąć 2.9/3.0 GHz. W grach będzie sobie radził nieźle. Co do kodowania filmów itd. procesor jest odpowiedni. 4 rdzenie będą szybko kompresować grafikę itd. Jeśli masz 3000 zł to koniecznie daj do tego lepszą płytę główną, ponieważ ta już ma swoje lata i jest jeszcze na G31. Daj coś przyszłościowego do tego zestawu np. >>Gigabyte GA-EP45-DS3L<<. Jeśli już chcesz brać Modecom'a to tylko i wyłącznie w nowych wersjach, chociaż ja osobiście brałbym coś ze stajni OCZ lub Corsair.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam taki komputer, że żadna nowa gra nie chodzi. Chciałbym go jakoś tanim kosztem zmodernizować. Aktualnie mam :

Sempron 64 3000

Płyta główna niestety pod s. 939

Radeon x1600pro

Dysk 120 i stary 40 GB

Zasilacz na pewno do wymiany

Do tego jeszcze 7 letnia obudowa, nie mam w niej z przodu USB więc zawsze muszę wyjmować komputer jak chcę coś podłączyć więc chyba też obudowę by wypadało wymienić ale nie wiem czy by starczyło. Mam z 800 zł i nie wiem co dało by się wymienić żeby się zmieścić w tej kwocie. W wakacje pewnie będę miał też trochę kasy więc jeszcze wtedy mógłbym coś wymienić, ale to co najważniejsze muszę teraz i niestety nie mam już więcej kasy. Doradźcie co zrobić bo ja nie mam pomysłu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że będę kupował niedługo (może jeszcze w tym miesiącu) nowy komputer, chciałem się zapytać bardziej doświadczonych użytkowników o radę. Jest tak - muszę kupić cały komputer od podstaw, łącznie ze wszystkimi peryferiami (2 komp w domu...) i zmieścić się w jakichś 3600 PLNach. Ułożyłem coś takiego, jest to wersja prawie ostateczna, ale jeżeli da się tu coś zmienić na lepsze, to jestem otwarty na propozycje.

Aha, jeszcze jedna rzecz. NIE chcę podkręcać, a przynajmniej nie na razie.

Więc tak (peryferia pomijam):

Płyta Główna : MSI P35 Neo2-FR (379,00)

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 3,16 GHz 6MB cache s. 775 Box (679,00)

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum (85,00)

HDD: Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB (205,00)

Karta Graficzna: Sapphire HD4870 512MB 256 PCI-E GDDR5 (855,00)

RAM : Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit (165,00)

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt (199,00)

Napęd: Pioneer DVR-216BK Sata OEM Black (95,00)

System: Microsoft Windows XP Home edition PL (309,00)

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Audigy SE OEM (79,00)

Obudowa: Logic B12 biała USB 2.0 TAC 1.1 B/Z (109,00)

Router: Linksys AG241 ADSL Gateway (205,00)

W nawiasach ceny z proline, razem z resztą daje to jakieś 3600 właśnie.

I teraz następna sprawa - router. Potrzebuję taki, ale kompletnie nie mam pojęcia jaki kupić. Jest tak: mam neostradę+ z modemem alcatela i chcę rozdzielić neta na co najmniej 2 kompy stacjonarne i w niedalekiej przyszłości laptopa. Najlepiej wszystko bezprzewodowo. I tu bardzo prosiłbym o porady.

Ah, zapomniałbym :). W jakim sklepie warto kupić kompa? Najchętniej kupiłbym osobiście, a w Gliwicach mam i proline'a i komputronika. Więc - gdzie lepiej?

Z góry dzięki za wszystkie sugestie i porady.

EDIT: Aha, oczywiście zapomniałem zapytać o to, o co chciałem zapytać na początki xD.

Co to jest Intel Xeon E3110 i czym się różni od C2D E8500 i czy jest od niego lepszy/gorszy, i którego lepiej kupić? Bo Cena jakaś tak podobna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte EP31-DS3L (Lga775) - 220

Pentium Dual Core E2200 64 Bit 2.2GHz BOX - 240

Patriot Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 LLK CL4 - 130

Asus GeForce 9600GT EN9600GT/HTDI/512M 512MB (256-bit) (PCI-E) - 390

Razem 980zł Do tego zasilacz za 89-90 ModeCom MC i bedzie ok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...