Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Witam.

Jakie wentylatory zamontować do takiego zestawu( core i7 920 3x1 gb ddr3 4870x2 2gb) :

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33776

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33630

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33780

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=27433

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=28961

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=26813

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=33197

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=31118&f=0

Pozdrawiam.

Edit: Co myślicie o Scythe Zipang lub Scythe Shuriken ?

Jak ram Corsair 3x1gb DDR3 1333 MHz wypada w porównaniu z 4 gb DDR2 ( 2x2) 1066 MHz lub 1333 MHz ( chodzi mi wydajność)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibli

Wymienić płytę oczywiście możesz. Chociaż wiele się one nie różnią. P5Q-E ma trochę bardziej rozbudowane chłodzenie i dodatkowy slot PCI-E np na kartę fizyki. Co do kart ATI to dobrze napisałeś - DAWNO TEMU tak było. Teraz przy nowych sterach 4870x2 jest sporo szybsza niż GTX280(referencyjna). Co oczywiście nie oznacza, że ta druga jest słaba. Co do obudowy to zaproponowana przeze mnie lexa spełnia wszystkie kryteria podane przez Ciebie. Jeżeli nie ta no to może Antec Gamer Three Hundred lub Antec Nine Hundred Gamer Case. Sam niedawno kupiłem Seagate i nie mogę narzekać. Dysk działa genialnie. Jedynym malutkim minusem mogą być malutkie trzaski podczas wykonywanych operacji. Nie są one uciążliwe ale zawsze to coś. I jeszcze jedno - lipny to on będzie jak go kupisz za 4 lata. I nie strasz nie strasz bo się zesrasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę w sprawie zmodernizowania PC mojego kolegi. Chodzi mi o to aby zmodernizować komputer jak najtańszym kosztem i żeby dobrej jakości gry chodziły chociaż na minimalnych wymaganiach. Ten komputer jest bardzo stary i nie wiem za bardzo co do niego włożyć aby chociaż trochę poprawić jego osiągi. Proszę o jak najszybszą pomoc. A o to parametry komputera:

procesor AMD SEMPRON 3000+BOX

płyta główna ASUS K8U-X

ram 512 MB 400MHz ddr

karta graficzna GECUBE ATIRADEON 9550 256MG

twardy dysk SAMSUNG 80GB 7200 8MB

Myślałem nad zwiększeniem ilości pamięci RAM może ddr2 lecz wolę zapytać sie specjalistów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasori

Wentylatory ktore wymieniles nie beda pasowac do tego socketu, te na ktore daja gwarancje ze beda pasowaly obecnie sa trudne do kupienia, brakuje sprawdzonych modeli co do ktorych mozna miec pewnosc ze sa wydajne i ciche, ten z zestawu wystarczy w zupelnosci, w ciagu kilku miesiecy pojawi sie cala masa modeli robionych z mysla o C i7, bedzie w czym wybierac, wtedy cos dopasujesz w zaleznosci od OC jaki planujesz, co do pamieci trudno zrobic takie porwnanie dlatego ze C i7 ma jako pierwszy procesor Intel ma wbudowany kontroler pamieci, oczywiscie pamieci DDR3, w tym wypadku masz 3 kosci po jednej na kanal, to kolejna roznica, wczesnie obslugiwane byly 2 tzw Dual

wlosiu

Oprocz wspomnianej kwoty jaka koles dysponuje dopytaj jeszcze jaki ma zasilacz, wymiana karty{wzglednie zasilacza jezli okaze sie to konieczne} i dodatkowy GB pamieci, przyniosa wyrazny wzrost wydajnosci ale gwarancje ze kazda nowa gra ktora go zainteresuje, odpali trudno dawac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba teraz moja kolej ;]

Tak jak większość tutaj myślę o modernizacji komputera ;p

Mój sprzęt w chwili obecnej:

Intel Pentium DualCore E2140 1.6GHz (nie kręcony, bo nie umiem ;p) - procek

GeForce8600GT - grafika

1GB RAM Kingston DDR2 667MHz - ramek

GIGABYTE GA-946-S3 - płytka

Tracer 400W (nie wiem dokładnie jaki model) - zasilacz

A mianowicie chodzi mi o taką modernizację by raczej nie zmieniać płyty głównej :)

Zestaw ma być dosyć niedrogi ;P ale za to jak najbardziej wydajny xD

Teraz z grami jest tak:

Far Cry 2 - 1280x1024 - AAx2 - High & Medium (różnie)

CoD4 - 1280x1024 - AAx2 - All High ; Tekstury Extra

Crysis ;ppp - 1024x768 - AAx2 - All Medium (tylko jakość cieniowania na High)

Wiedźmin - All MAX

Wszystkie te gry chodzą bez problemu na tych ustawieniach (w gorących[bARDZOOOOOO]sytuacjach to tylko Crysis lekko jęczy ;p Ale to już w najbardziej wymagających sytuacjach)

No więc tak jak mówiłem. Modernizacja tego kompa jak najtaniej, ale żeby crysis szedł 1280x1024 High + AAx4 :) [na tych ustawieniech gra mój kolega. Jego komp - Intel Pentium DualCore E2200, GeForce9600GT i 2x1GB Geil Black Dragon 800MHz DDR2)

Myślałem o grafice GeForce 260GTX, ramach Geil Black Dragon 2x2GB 800MHz CL5 DDR2 ( procek chciałbym taki żeby go jakoś się dało na tej płycie podkręcić :)))

Wielkie dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem nie chcesz zmieniac plyty, ponadto piszesz ze nie umiesz podkrecac ale chcesz zeby nowy procesor dalo sie podkrecic na tym co masz, jezlei uczyc sie podekrecac to najlepiej na tym co jest z tym co jest, E2140 bardzo dobrze nadaje sie do OC, plyta moze tez ma jakis potencjal w tym wzgledzie, ale niestety do nowszych i mocniejszych procesorow nie bedzie sie nadawala ze wzgledu na przestarzaly chipset, mimo ze wiekszosc da sie instalowac to nie daje to takich rezultatow jak w przypadku znacznie nowoczesniejszych konstrukcji opartych na chipsetach P96X/P3X/P4X, zreszta starsze model sa malo oplacalne cenowo zazwyczaj, mozesz wiec podkrecic tego 2140 powyzej 2GHz{informacje co i jak dostaniesz zapewne w temacie o podkrecaniu, jest sporo poradnikow typu krok po kroku w internecie}, lub wymien na najszybszego PDC/65 czyli E2220{2,4GHz}, dokup 2GB identycznych pamieci, do tego karta taka jak 9800GT, koniecznie nowy zasilacz dobrej firmy np CoolerMaster/AmacroX/Fortron czy Modecom serii MC, minimum 400/450W, bedziesz mial wyniki lepsze niz kolega bez koniecznosci zmiany plyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: chce zlozyć komputer od podstaw. mam do wykorzystania 1200zl. komputer ma byc do grania tylko i wylacznie. Prosze o jakies propozycje. Chcialbym zeby na nim latalo Pro Evolution Soccer 09, badz jakies gry typu CoD nowy, Far Cry 2 itp:) gry nowsze ale nie az tak wysiekane wsumie:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor:AMD ATHLON X2 5400+ (2.8 GHz, 1MB cache,fsb1000)

płyta główna:MSI K9N Neo-F V2 chipset Nvidia nForce 520

pamięć RAM:KINGSTON 2GB DDR2 800Mhz

dysk twardy:SAMUSUNG 500GB SATA II 16MB cache NCQ

zasilacz do obudowy:TRACER 4Life HellFire 450 W SILENT PFC

karta graficzna:PALIT GeForce 9600GT DDR3 512MB 128BIT DVI

karta muzyczna:8 kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC883

karta sieciowa:Realtek RTL8201CL (10/100 Mb/s)

co sadzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem takie 2 zestawy. Który bedzie lepszy?? Komp głównie do grania i miksowania muzyki.

I.

Gigabyte EP45-DS3L (Lga775)

Core 2 Quad Q9550 QuadCore 64 Bit 2.83GHz BOX

A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 1066MHz

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2

Sapphire Radeon 4870 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E)

Chieftec GPS-550-AB-A 550W

RaidMax Ares

Samsung SH-S202J 20x DVD +/-RW Oem black

Około 3500

II.

Gigabyte EP45-DS3L (Lga775)

Core 2 Duo E8600 DualCore 64 Bit 3.33GHz BOX

A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 1066MHz

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2

BFG GeForce 260 GTX MaxCore OCX 896MB (448-bit) (PCI-E) (nowa seria)

Chieftec GPS-550-AB-A 550W

RaidMax Ares

Nagrywarki DVD Samsung SH-S202J 20x DVD +/-RW Oem black

Około 3600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi zestaw podoba mi się dużo bardziej

procesor wymieniłbym na Q8200 (719zł)

na pewno ram'y na OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe (405zł)

no i grafike na GeForce GTX 260 Asus TOP 896MB (PCI-E) (1234zł)

i zasilacz na Be-quiet Straight Power BQT E5-600W (396zł)

na płytach głównych nie znam się za bardzo ;p

to są moje propozycje (jak ktoś ma zastrzeżenia to niech napisze :) trzeba się jeszcze wiele nauczyć ;p )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poprosić o radę dotyczącą kupna/modernizacji komputera. Mój zestaw (na razie) to: AMD Athlon 2400+ 2 GHz, 768 MB RAM, ATI RADEON 9200, dysk 80 GB, zasilacz - nic nie wiem ;p, płyta główna MSI KT6V-SR. Chciałbym wymienić wszystko oprócz karty dźwiękowej ;] Jaki zestaw kupić, gdy fundusze wynoszą 1300-1500 zł? Myślałem nad prockiem i kartą grafiki (jakie powinny te komponenty być). Procek to byłby prawdopodobnie Intel Pentium Dual Core E5200 kręcony do ok. 3,2 GHz, grafika ATI Radeon HD 4850 (lub coś od nVidii w podobniej lub niższej cenie).

Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Która z płytek głównych będzie lepsza:

ASUS P6T DELUXE

MSI Eclipse SLI

Nie biorę pod uwage ceny itp. ale sklep w którym zamawiam nie ma akurat Asusów więc nie wiem czy kupować kompa w innym sklepie, czy ta różnica będzie tak mała(w wydajności), że warto kupić MSI

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasori

Podaj parametry komputera jaki chcesz kupić. Po płycie widzę, że będzie to Core i7, podaj jeszcze resztę sprzętu, łatwiej będzie dobrać choć ja ufam bardziej ASUS'owi :).

Jetson

400W może mieć problemy, minimum to 450W/500W. Ja proponuje OCZ StealthXStream 500W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruczek

Koniecznie inny zasilacz, najlepiej z oferty CoolerMaster/Chieftec/AmacroX/Fortron/Pentagram czy Modecom{seria MC}, nawet jezeli beda mniejszej mocy np 400/430W to realna wydajnosc i stabilnosc, o niezawodnosci nie wspominajac, bedzie wieksza niz dla 450W Tracera itp produktow, plyta powinna byc oparta na chipsecie AMD770/780, pozwoli wymienic procesor na cos z rodziny Phenom za czas jakis, reszta moze byc

Creative95

Moja propozycja ponizej, niestety przy obecnych cenach nie da sie juz kupic za ta kwote takiego sprzetu jak jeszcze niedawno

http://kdo.pl/sc/3k140ma5r0k0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politan

Jednak wziąłem MSI. Mam nadzieje, że nie będzie wielkich różnic pomiędzy nią a Asusem, sprzęcik to:

INTEL Core i7 920 2.66 GHz;

MSI Eclipse SLI;

DIMM PC-1333 DDR3 6GB Corsair;

ATI RADEON PCI-Express HD 4870 X2 2GB HDTV&DualDVI Gigabyte;

HDD S-ATA II 500 GB SEAGATE ST3500320AS;

ATX AeroCool ZeroDegree Black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję niedługo zmiany w kompie a nie znam się na tym dobrze. Oto mój staroć:

Płyta główna: 775Twins-HDTV

Procek: Intel® Pentium® D CPU 2.66GHz (2 CPUs)

RAM: 1024MB RAM(napewno zmieniam na 2GB)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 GT

Zasilacz: Enlight GPS-350CB-102A ATX12V 350W PFC

Co trzeba już koniecznie zmienić tak żeby płynnie chodziły nowe gry(nie koniecznie od razy na max, wystarcza wysokie) i żebym nie musiał za pół roku znów zmieniać

Na razie myślałem o 2GB DDR2 i GeForce 9600 GSO Gainward 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) GoldenSample, proszę o opinie i mniej więcej ile by to kosztowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzyndzel

Procesor jest zbyt slaby i archaiczny wiec nic mocniejszego niz HD3650/8600GT DDR3 czy 9500GT DDR3, maksimum HD4650 nie bedzie inwestycja warta nakladow, chyba zeby zmienic procesor np na PDC E2160, ale to zalezy od rewizji twojej plyty, jako ze mozliwe jest to tylko w przypadku rewizji 2.0, powinienes tez wymienic zasilacz na cos o wiekszej sprawnosci, na plycie mozesz instalowac DDR2 667MHz, stara pamiec najlepiej sprzedac, jezeli koniecznie chcesz modernizowac to co jest to polecam podzespoly jak ponizej, wzrost wydajnosci ze wzgledu na slabosc dotychczasowej karty bedzie bardzo duzy, ale wiele gier wymaga szybszego procesora, jest jeszcze sporo gier ktore odpala bez problemu z nowa karta, zasilaka i wieksza iloscia pamieci, przynajmniej na minimalnych ustawieniach, ale moze lepiej sie pomeczyc i z tym co jest i zbierac na nowy komputer, za ok 1500 ciagle sie da zlozyc cos przyzwoitego do gier, mimo rosnacych cen, w przypadku malej modernizacji{karta,pamiec,zasilacz} to ok 340/380 zl w zaleznosci od sklepu, w przykladowym wyszlo 369zl

Zasilacz

Karta

Pamiec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tak:

Gigabyte EP43-S3L (Lga775) - 290

Pentium Dual Core E2200 64 Bit 2.2GHz BOX - 240

Patriot Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 LLK CL4 -130

Sapphire Radeon 4850 Dual SlotFAN 512MB (256-bit) (PCI-E) - 550

Razem 1210 zł, jednak, poczekaj z miesiac z zakupami, mysle ze kupisz to samo za okolo 1000zł ;) CPu poszedl o 20zł w gore, karta 40, plyta 15, ram tylko w miejscu stoi ;]

No i 1 problem, 90zł na modeCom MC potrzeba, bo twoj zasilacz jest slaby... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nie stać mnie na wymianę całego kompa, więc chyba zdecyduję się dokupić 2x1 GB, jakie modele byście mi polecili? Bo słyszałem, że 2x1 GB RAMu takie same (takie w zestawach) są wydajniejsze niż 1x2 GB. Potem chciałbym zakupić ten zasilacz: http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,47217/ , następnie jakiegoś procka AMD i kartę graficzną: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53677/ lub http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,60994/ . Wszystko oprócz RAMu chciałbym kupić po nowym roku, bo teraz wszystkie ceny poszły w górę. Co o tym sądzicie?

Moja konfiguracja sprzętowa (w tej chwili):

ASRock AM2NF6G-VSTA

AMD Sempron 3000+ 1.61 GHz

GeForce 7300 GT

2x512 MB RAM

dysk 150 GB

zasilacz ModeCom Feel 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany jestem juz na nastepujaca modernizacje kompa.

moj aktualny konfig:

AMD Athlon 64 3200+ (s939)

GF 7900 GT

1,5 GB RAM

Chieftec 450 W

GA-K8NF-9-RH (DDR 400, s939)

Chce zamienic to na:

AMD Athlon x2 4400+(s939)

GF 9800 GT

3,5 GB RAM

zasilacz bez zmian

Czy taki konfig wystarczy zeby pograc w nowe gry na srednio-wysokich detalacg, ew. co zmienic, lub co warto dokupic? (nie chce zmieniac plyty głównej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...