Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

a więc tak jak w temacie interesuje mnie modernizacja komputera

chciał bym wymieni dodac

1.zasilacz ok200zł

2.chłodzenie ok 100zł

3.elementy oświetleniowe (katody czy coś)

Doradźcie proszę

Akurat dobry moment, więc tytuł zmieniam i otwieram trzecią edycję tematu.

Edycja poprzednia jest w razie potrzeby tu: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=17455

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za ~190zł kupisz Ever Silver 420W, ale jest to porada w ciemno, bo nie napisałeś, jaki mas komputer.

2. Chłodzenie czego?

3. Przecież to od Ciebie zależy co i jak chcesz oświetlić. Sklepów jest pełno, wystarczy poprzeglądać i wybrać co Ci się podoba. Pierwszy z brzegu jaki mi się przypomina to 4max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja

Płyta główna-p4m800-m7

Procesor-Celeron D 3000 MHz

Zasilacz-zwykły

Karta graficzna-gigabyte gv-r925128de

1 dysk Samsung

1 Nagrywarka DVD-RW

Jeśli chodzi o chłodzenie to myślałem o jakimś wentylatorze 3 pinowymegulator z Frezzona bez wyświetlacza i przejściówka Molex 4 pin z zasilacza na molex 3 pin ponieważ na plycie jest tylko jedno wejście na wentylator 3 pin które zajmuje wentylator z procesora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

po pierwsze POMOCY!!!

mam takie pytanko buduję od podstaw nowego kompa:

-RAM - 2x GEIL 2GB (2x1GB) 800Mhz (razem 4 GB RAMu)

-Dysk - 320 GB SAMSUNG (chyba jeszcze sie nie zdecydowałem)

-Procesor - AMD ATHLON 64 X2 6000+ DUAL CORE 2MB CACHE BOX

-Zasilacz - 600W (jeszcze nie wiem jakiej firmy)

-Karta Graficzna - Albatron TRINITY GOLD-Edition Ultra GeForce 8800GTX EXTREME Super Clock 768 MB 384 BIT PCI-Express x16

i tu ma miejsce moje pytanko a mianowicie nie wiem jaka kupić płyte główną z SLI najlepiej jakąś niedrogą która temu sprzętowi sprosta...

z góry dzięki za pomoc...

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta np ten Gigabyte GA-M57SLI-S4,ma wedlug opisu sklepu{warto potwierdzic na stronie Gigabyte} pelny SLI 2 x 16 kosztuje 250zl w sklepie Apollo, wzglednie cos od firmy Foxconn na tym samym chipsecie ,pamieci OCZ albo Patriot ,Geil podobno maja problemy z awaryjnoscia ,zrezygnuj z GTX'a ,dobry 8800GT spokojnie wystarczy ,roznice beda minimalne a jak mocno spadna ceny za pare miesiecy kupisz drugiego za to co oszczedzisz plus 2/3 setki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

po pierwsze POMOCY!!!

mam takie pytanko buduję od podstaw nowego kompa (...)

Przy karcie za 1600zł, procku za kolejne 500 chcesz oszczędzać na płycie głównej ? Trochę dziwne ale ok...Natomiast jak dla mnie lepiej faktycznie kupić jakiegoś 8800GT za 900-1000zł (w wersji 512MB) i zainwestować w jakiś porządny zasilacz (w sensie jakaś sprawdzona firma) jak np Tagan TG500-U3 (500W dla przykładu). 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, zamierzam zmodernizować swój komputer. Zamierzam wsadzić do niego następujące rzeczy:

Procesor:

AMD Athlon 64 4000+ BOX socket AM2

Płyta główna:

Gigabyte GA-M56S-S3

Karta graficzna:

Radeon X1050 512MB(128 MB) DDR2/64bit TV/DVI PCI-E (Hyper Memory)

lub

Radeon X1050 256MB DDR (1024MB HM) TV DVI PCI-E - BOX

Pamięć:

Kingston DDR2 1GB 667MHz

Czy to będzie ze sobą współpracować? Którą kartę mam wybrać? Jaką moc musiałby mieć zasilacz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy ta płyta główna z tym prockiem jest dobra??

link

Mój dotychczasowy sprzęt(aż wstyd się przyznac;p)

AMD Duron 1,1GHZ,radeon 9550 128mb,256ram,płyta główna

link

zamierzam dokupic też ramy.

Proszę nie wklejać linków rozciągających forum w rozdzielczości 1024x768px.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bru123

Szkoda pieniedzy na P4 i ogolnie tego typu modernizacje,jezeli juz to kup plyte z procesorem a najlepiej sam procesor Athlon XP na rdzeniu Barton,plus 512MB pamieci ,najlepiej identycznej pod wzgledem taktowania z ta ktora masz , poprawa wydajnosci bedzie dosc wyrazna

kamil-master

Jezeli Intel tez wchodzi w gre i masz juz zasilacz ,dobrej firmy ,minimum 350W to proponuje cos takiego jak ponizej ,zakladam ze OC cie nie interesuje,inaczej trzeba by wziac tanszy procesor i lepsza do OC plyte,dodam ze X1050 o ktorym wspominales to nowa nazwa starego i wolnego X550/600,jezeli bedziesz musial kupic cos w tym stylu to lepiej dolozyc pare zlotych do X1300/1550

Gigabyte G31MX-S2 /intel G31/ -225zl

PDC E2180 -315zl

Kingston 1GB PC800 CL5 -99zl

Palit Radeon HD2600Pro Sonic 256MB DDR3 /128bit/ HDMI -265zl

Razem 904zl{ceny z ESC.pl}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil-master

Skoro zamierzasz kupić x1050 to już lepiej kup płytę główną ze zintegrowaną

grafą na chipsecie ATI 690G za około 200zł są fajne modele ASUSA i gigabyte. Weź sobie też 2GB ramu bo są strasznie tanie teraz, a na grafę uzbieraj po nowym roku ceny zejdą w dół i kupisz coś porządnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Znalazłem tego Radeona HD2600Pro w dwóch wersjach:

512MB Ram DDR II:

Tu

256MB Ram DDR III:

Tu

Który lepszy?

A co do procesora to wolałbym AMD.

Jaka płytę polecacie pod AMD?

I jeszcze jedno. Za ile mógłbym sprzedać taki sprzęt:

PROCESOR:

Duron 1.8

Płyta główna:

ECS K7S5A

Karta graficzna:

Radeon 9550 128MB

Pamięć:

2x 256MB (400MHz)

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mógłbym wsadzic tu zasilacz?

Płyta główna-p4m800-m7

Procesor-Celeron D 3000 MHz

Zasilacz-zwykły

Karta graficzna-gigabyte gv-r925128de

1 dysk Samsung

1 Nagrywarka DVD-RW

1 Pamięc 512Mb

Dzięki za sklep wies.niak jestem z katwic a sklep tez tam jest

Jeszcze raz dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mógłbym wsadzic tu zasilacz? (...)

i

W zupełności i z zapasem wystarczy Ci jakiś 300-350W np Chiefteca/Fotrona/Modecom Feel III. Dla przykładu jeśli chcesz sklep z Katowic daje linka http://www.techplanet.pl/index.php?k=79&am...more&filtr=. Zasilacz z aktywnym PFC i szeregiem zabezpieczeń. Ale oczywiście na necie znajdziesz wiele innych i w lepszej cenie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dotychczasowy sprzęt(aż wstyd się przyznac;p)

AMD Duron 1,1GHZ,radeon 9550 128mb,256ram,płyta główna

Wstyd to jest, jak masz świetengo pc, a nie umiesz go wykorzystać, a można być dumnym z siebie jeżeli masz słaby pc, ale wiesz, że jego potencjał wykorzystasz w 100%, i jeżeli sie na nim nauczyłeś czegoś... :wink:

A co do procka wracając, to P4 jak pisał koleg to chłam, jeżeli chodzi o tego 2.6, jest ok, ale myśle, że znajdziesz go taniej...

A czy płyte też wymienić chcesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bru123 Ten proc jest oczywiście dobry. Tylko nie podałeś jaką masz aktualnie płytę główną. Bo nie jest wcale pewne, że obsługuje magistralę 333 MHz. Bo jak nie to szkoda było by dusić tego bartona na jakiejś słabej płycie. A jak tak to kupuj go. I do tego jakąś gigową kostkę pamięci. Może taką. I tu znowu niestety nie wiadomo czy płyta obsługuje pamięć 400. Szkoda też, że nie napisałeś ile kasy zamierzasz przeznaczyć na tego kompa. Bo można by też zmienić kartę graficzną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bru123

Procesor dokladnie taki ale jak zobaczylem cene,totalne przegiecie,tyle to kosztuje nowy i wielokrotnie wydajniejszy Athlon 64 i powinien kosztowac uzywany X2 np 3600 a nie zabytkowy XP,obecnie nawet za 100zl mozna kupic szybszy nowy procesor,trudna sprawa jezeli nie znajdziesz duuzo taniej samego procka czy zestawu ,procesor.plyta w podobnej cenie do tamtego z p4,moze lepiej zaczekac ,dozbierac kasy bo za 200/300 zl wiecej mozna by kupic nowa plyte z grafika porownywalna do tego 9550,nowy procesor i 1GB pamieci czy nawet mocniejszy uzywany komputer

kamil-master

Jezeli 2600 to zdecydowanie na DDR3 , nawet z mniejsza iloscia pamieci bedzie szybszy,dodatkowo przy odrobinie wprawy to teoretycznie da sie wiekszosc modeli 2600 na DDR3, przerobic na szybsze XT,twoj zestaw , musisz sprawdzic na Allegro jakie sa obecnie ceny, mysle ze ok 400zl,ponizej masz propozycje dla AMD

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=7955

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=4868

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wymienić obecny procesor (konfig w podpisie) na cokolwiek lepszego, byle obsługiwało formaty typu SSE2, SSE3, MMX. Ten, który mam teraz po prostu nie wydala, a nie chcę wymieniać płyty głównej, bo nie mam tylu oszczędności, no chyba, że będzie to koniecznie. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.

Pozdrawiam :)

EDIT:

MATKO!! Przepraszam za te 3 posty, mam straszne problemy z łączem. Proszę ten post zostawić, a poprzednie dwa wywalić. Jeszcze raz przepraszam.

Pamiętaj, że póki nikt nie odpisze w temacie, to możesz usunąć swój ostatni post w temacie.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam na mysli dobra plyte to posiada ona socket A i gniazdo AGP dla grafy. W takim razie moglbys pokusic sie o zakup np jakiegos Semprona na socket A, ale wzrost (?) wydajnosci bylby raczej niewielki w stosunku do poniesionych kosztow. Z kolei wymiana plyty glownej na cos nowszego przyniesie ze soba kolejne wydatki (oprocz procka). Moglbys jeszcze kupic np plyte pod sck 939 z gniazdem AGP + jakiegos Athlona pod to ale procki pod to sa tak drogie w stosunku do swych odpowiednikow pod AM2 ze szkoda gadac...Z kolei jakakolwiek inna zmiana chocby na AM2 przynosi juz praktycznie upgrade wiekszosci podzespolow kompa. Nowy procek pod AM2 -> nowa plyta. Nowa plyta AM2 - > nowe RAM-y (DDR2), nowa grafa (PCI-E), byc moze nowy zasilacz...Szkoda gadac :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw to (...)

Prosze o pomoc

Moja propozycja (troche przerobiona z PurePC) :

MOBO DFI Infinity NF Ultra II-M2____________________239zł

CPU AMD Athlon X2 4000+ 65nm BOX ____________ 210zł

RAM GoodRam 2x1GB DDR2 800MHz _________________175zł

GRAFIKA Galaxy 8600GT 256MB______________________ 300zł

ZASILACZ Modecom MC350 350W __________________ 95zł

RAZEM________________________________________ 1019zł

Stare podzespoly spokojnie sprzedasz na Allegro i za ekstra kase starczy Ci na nowa obudowe/napedy/drugi dysk 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...