Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Nowy komp mam zamiar kupić zaraz po świętach, ale ostatnio jestem poza tematem, to się zapytam.

Otóż komputer służy mi głównie do gier, oglądania filmów i netu.

Płyta głowna : ASRock P45TURBO - 370PLN

Proc : CORE 2 DUO E8400 3,00 Ghz - 685PLN

Pamięć : DDR2 2048MB/800 x2 (czyli 4 giga) - 170PLN

HDD : SAMSUNG 640 GB Sata II - 260 PLN

Grafa : GF GTX 260 895 MB - 1045 PLN

Obudowa : 125 PLN

Napęd - 85 PLN

razem jakieś 2700-2800PLN.

To dobry zestaw? Mam co do niego pare pytań:

1)Mogę pooszczędzać i kupić GTX280, tylko czy warto?

2)Jaki kupić zasilacz?

3)Czy lepiej wziąć Viste 64bit czy 32 bit?

O\C nie planowane.

Dzięki za pomoc :D

Moja propozycja ponizej, zmienilem plyte na produkt o wyzszej jakosci z oferty firmy matki ASR czyli Asusa, dysk momim zdaniem bedzie pewniejszym wyborem jezeli chodzi o niezawodnosc, ale jezeli cenisz sobie Samsunga to tamtem moze zostac, podstawowa 260, raczej nie ma sesnu inwestowac wiecej, roznice, szcegolnie po OC, nie sa jakos dramatycznie duze w odniesieniu do 260/216 czy 280, za kilka miesiecy czy rok i tak jak beda szybsze i nowoczesniejsze karty za polowe ceny takiej 260. Pamieci nieco na wyrost, choc 1066 maja coraz lepsze ceny a pamieci raczej nie zmienisz, nie napisales ile mozesz wydac na zasilacz, do tego dochodzi system, dlatego zasilacz zmiescilem w maksymalnej cenie zestawu czyli 2800, jak cos mozna doinwestowac w karte, obudowe itd, mozna tez oszczedzic

http://kdo.pl/sc/4xt5oa4bd8r5

Shadow16

Raczej nie ma sensu inwestowac w P5W, konstrukcja juz swoje lata ma, wsparcie jest coraz slabsze, nawet nie ma jeszcze BIOSu z uwzglednieniem 5200. Nowe karty moga uczynic inwetycje w drugiego 4870 kompletnie nieoplacalna, drugi 4870 to tez zasilacz bardzo duzej mocy i maksymalny OC lub nowy mocniejszy procesor. Jezeli nie odpowiada ci gwarancja Gigabyte to wez Asusa P5QL Pro, tez na P43, kosztuje ok 330zl, solidna, oszczedna, ma przyzwoite mozliwosci OC, ExpressGate i kilka innych dosc przydatanych bajerow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Jak większość użytkowników tego działu forum powiem dwa słowa: Nowy komp.

Komputer planuje kupić sobie na urodzinki w styczniu ( czyli ceny powinny pójść niżej -> okres poświąteczny ). Na oku mam:

- Intel i7 920

- 2 GB DDR3 RAM

- Karta graficzna... No tu jest problem, zastanawiam się pomiędzy GTX280 ( w styczniu mają wyjść nowe odmiany tegoż, jak i wersja 350? - tego nie jestem do końca pewien... ) oraz Radeon 4870 X2 albo wersją z jednym procesorem graficznym

- Płyta główna -> w temacie płyt głównych jestem laikiem, także tu liczę na waszą pomoc

- Odpowiedni zasilacz - 700W, chyba że do takiego zestawu powinien starczyć mniejszy

- Dysk 320 GB albo 500 GB - który zakup bardziej się opłaca, i jakich firm?

Pragnę zaznaczyć, że komputer ma służyć przede wszystkim do GRANIA.

Reszta ( tj. dźwięk, drugi dysk, monitor, obudowa, głośniki, mysz, klawa ) - już posiadam. Proszę o komentarze, opinie i pomoc. Z góry dziękuje

W styczniu mają wyjść nowe procesory od AMD więc na twoim miejscu bym na nie i tak poczekał. Całą platforma na AMD wyjdzie znacznie tanie bo wypasiona płyta główna to będzie coś koło 500zł a nie ponad 1k ja nowe na X58 pod i7. Pamięci DDR2 też są bardzo tanie. Ramu co najmniej 4Gb. Grafika 4870 x2 będzie OK. Dysk Samsung F1 640GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ten zestaw:

Procesor: Core2 Duo E8400

Płyta gł: Gigabyte EP45-DS3L

RAM: OCZ (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev 2.0

Karta graf: Asus Radeon HD4870x2 (2GB)

HDD: Seagate 500GB SATAII Barracuda 7200.11

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W SLI

Obudowa: Cooler Master Elite RC-330 S/B

+ Windows XP Proffesional

Razem ok 3500zł (z windowsem ok 4k)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek92

Zestaw w porządku. Nic dodać, nic ująć.

Kristhebest

Najlepiej by było jak byś wymienił tego 8500 GT i dołożył jeszcze jedną kość 1 GB RAM'u. Dozbieraj jeszcze trochę i dopiero zrób upgrade. Za niecałe 400 zł dostaniesz GIGABYTE GF 9600GT 512MB. Dozbieraj jeszcze na RAM i będziesz miał całkowitą maszynę do grania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem...moj komputer ma prawie 7 lat...wymienilem w nim katre grafiki i dodalem ramu ale to bylo dawno, teraz znowu sie zastanawiam na usprawnieniem kompa (na nowy se poczekam do wakacji) i czy do tej karty graficznej http://www.allegro.pl/item485748974_asus_a...ski_profil.html nalezalo by wymienic zasilacz na jakis mocny... no i czy sie wogole oplaca dawac do starego sprzetu taka grafe, a jesli nie to poradzcie jaka (teraz mam GeForce FX5200 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zachwałbym te stokilkadziesiąt zł bo jezeli nie masz Athlona 3800 lub coś podobnego to wymiana karty nicu tu nie da, lepiej przeczekać te kilka miechów zamówić prenumeratę CDA ;>

A jeżeli już chcesz napewno ja zmienić to trza by było poszukać coś w okolicach 7600GS lub Radeon 1650XT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikasso

Jedno i drugie, tyle ze sie to kompletnie nie oplaca, do tej karty absolutne minimum to XP 3100/3200, tyle ze one na Allegro osiagaja ceny nowych procesorow, dosc podbnie z DDR-ami, w dodatku twoja plyta musi obslugiwac takie modele XP. Jezeli wieksza modernizacja nie wchodzi w gre to poszukaj sobie na Allegro zestawu plyta plus procesor, za ok 150 do 200zl mozna kupic Athlona 64 2800 a czesto sporo szybsze modele, czy od biedy chocby P4 taktowanego powyzej 3GHz, oczywiscie na plytach ze zlaczami AGP i obsluga DDR, z Athlonem 64 ten GT pozwoli odpalic naprawde duzo nie najstarszych gier, o ktorych przy tak slabym procku jak obecnie nie ma mowy. Najlepiej jednak sprzedac przynajmniej plyte z prockiem, karta i pamiecia i kupic plytke z integra na AM2+, do tego chocby dwurdzeniowego Semprona, 2 GB pamieci i dopiero w to doinwestowywac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? to czemu na duron 1200, 768 mb ram, GeForce FX5200...dziala mi Kane & Lynch??

Nie chodzi moze zbyt plynnie ale dziala!! A wydaje mi sie ze http://www.allegro.pl/item498577613_asus_g...6mb_silent.html moglo by cos zdzialac

(nowy sprzet dostane na wakacje a do tego czasu chce jakos wytrzymac ale ne z ta karta...i ramu dokupuje...z kolei plyta glowna jest za stara na nowego procka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że niestety zmiana karty nic tu nie da. Ten Duron będzie ograniczał praktycznie każdą kartę graficzą, 7600GS to jak na ten procesor za mocna karta jeżeli już to optymalnym rozwiązaniem byłyaby zmiana na Radka 9600.

Choć wzrost wydajności będzie minimalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristhebest

Dla kart klasy 9600 czy 3870, to co masz jeszcze wystarczy, wymagania minimalne gier tez spelnia, wiec pograsz bez problemu, przy rozsadnych ustawieniach jakosci, napisz jaki masz zasilacz{moc, producent}, jego wymiana moze byc konieczna przy zmianie karty

Zasilacz:

Moc=50Hz,

Producent=Tracer.

Teraz dobrze(mało się znam na sprzęcie^^)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam zbytnio duzych funduszy i raczej nowego kompa szybko niezobaczem wienc chciał bym jakos zmodernizowac ten co mam myslałem nad wymiana płyt z prockiem na jakiegos athlona 64 ale niewiem czy naprawde warto

ile bym dostał za athlona 1700xp + płyta głowna do tego clayton radeona 1950gt 1.2gb ram 400mhz ??

1. Posty zlepiłem.

2. Pytanie o wycenę, to pytanie do działu Targowisko / wycena.

3. Ostatni raz zatwierdzam Ci posta, w którym nie ma znaków interpunkcyjnych oraz są podstawowe błędy. Następne takie posty będę usuwał.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić kartę graficzną. Mam aktualnie GeForce 5600Fx Ultra 128mb. Mam płytę główną FUJITSU SIEMENS D1761

a chciałbym GeForce 7900GT. Czy to możliwe bez zmiany płyty? Napiszcie po ile chodzi ta karta, dajcie linki do kupna, piszcie czy mogę mieć lepszą lub jeśli nie da rady gorszą kartę GeForce. Jeśli można nawet wolałbym GeForce 7600. :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie w ciagu 2 dni bd kupowal nowego kompa i dotad bylem pewny jaki zestaw chce ale teraz naszla mnie inna mysl, a mianowicie, czy nie zaoszczedzic troche zl na kracie graficznej, a za nia kupic lepsza plyte glowna i w pozniejszym czasie dokupic nastepna karte graf. do crossfire lub po prostu wymienic na lepsza.

Wczesniej ulozylem taki zestaw :

PDC E5200

Gigabyte ep43-ds3l

Powercolor Radeon 4870 512RAM PCS+

2x1GB DDR2 800mhz Ram A-Data

Western Digital 320Gb 16mb cache

Chieftec 450W

Razem ok. 2200zl~

Teraz mysle nad czyms takim:

PDC E5200 (+ ewentualnie dodatkowe chlodzenie pentagram'a)

ASUS P5q pro

Gigabyte Radeon 4850 512RAM Zalman

2x1GB DDR2 RAM 800mhz A-Data

WD320Gb 16mb

Chieftec 450W

Razem ok. 2000zl~

Teraz uściślając moją myśl: karty graf. to podbno najszybciej "idace naprzod" komponenty, wiec pomyslelm ze zamiast 4870 wezme 4850, ktory i tak daje rade w najnowszych grach uciagnac max. detale, kase ktora zaoszczedze dam na plyte glowna, a retsze zachowam na, np. za rok i doskladam na jakas duza lepsza karte, bo na pewno w nastepnym roku wyjdzie ich bardzo duzo (nie myle sie?) lub po prostu dokupie drugiego 4850,co da mi wieksza wydajnosc od 4870. Od razu mowie, ze komp ma sluzyc do gier i na najprawdopodobniej 2/3 lata i moge na niego przeznaczyc 2000zl (max. 2200)

Ktory z tych 2 zestawow (ew. jakis inny) byscie mi doradzili? Z gory dzieki za pomoc.

PS. zapomnialem dodac, ze bede mial zamiar podkrecac kompa = ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristhebest

Najlepiej wymienic tego Tracera, na jakikolwiek model z oferty firm takich jak Pentagram/CoolerMaster/Chieftec/AmacroX czy Fortron, o mocy co najmniej 400W

Aviko opisz konfiguracje dokladniej, procesor, ilosc pamieci, zasilacz{moc, producent}, inaczej trudno ocenic co bedzie najlepszym wyborem

pikasso

Idac po najmniejszej lini pamiec i karte mozna zostawic, tansze zestawy{plyta,procesor} do 200zl maja zazwyczaj AGP i korzystaja z pamieci DDR, sprzedajac plyte i proc dostaniesz co najmniej polowe tego co wydasz na nowy zestaw, dla przykladu dwa zestawy na P4 i A64, nie zachecam do kupna tych konkretnych, to tylko przyklad ze mozna cos znalezc

P4

A64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:

Moc=50Hz,

Producent=Tracer.

Teraz dobrze(mało się znam na sprzęcie^^)?

Podałeś częstotliwość prądu wejściowego. A moc podaje się w Watach, nie zgaduj tylko przepisz wszystko z tabliczki na zasilaczu i wszystko będzie jasne. Ale pewnie to jeden ze starszych słabych tracerów które nigdy nie grzeszyły lepszymi komponentami czy jakością wykonania więc raczej czeka Cię kupno nowego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX

zawiera: wentylator procesora

269.00zł

2. Gigabyte GA-EP35-DS3L

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

327.00zł

3. OCZ Technology 2GB DDR2 800MHz CL5

95.00zł

4. Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) 586.00zł

5. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) 219.00zł

6. Gigabyte GZ-X1 black

169.00zł

7. Antec Basiq BP500U 219.00zł

Razem:1900zł

Czy kompik warty tej ceny? Proszę o porady i sugestie co może zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...