Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Ja na twoim miejscu zmieniłbym jednak obudowę i po kłopocie. No ale jeżeli nie to nie :D. Zasilacz wystarczy spokojnie, procesor po wykręceniu do 3GHz też powinien dawać radę (chociaż E5200 byłby jednak lepszy). Jedyne czego nie radziłbym zmieniać to płyta główna. Na tym akurat nie warto oszczędzać. Komp ogólnie będzie minimalnie słabszy w grach i tyle. A to przez to, że E5200 mógłbyś bardziej wykręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, macie u mnie kratę piwa ^^

Będę kupował Radeona Radeona HD 3850 i 2 gb ram :D

Może pociągnie jakoś Wiedźmina ^^

A właśnie, mam jeszcze jedno pytanie:

Czym sie różnią DDR od DDR2 ? DDR2 są lepsze ?

Bo moja płyta nie pociągnie DDR2, więc moge mieć tylko DDR ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR2 <--- Tam masz wszystko opisane... Po prostu są lepsze :D

A ja mam zadanie dla archeologów. Mianowicie, czy da radę polepszyć coś z mojego sprzęciora?

Intel Pentium III 800 mhz

Pł główna MSI ETP PRO R I815 ATX

Ram 512 Mb /133 Mhz

karta Geforce 2 MX-400 64 Mb

Chodzi głownie mi o procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushuahuahua wróciłem i dalej będę zadawał głupie pytania ! :D

Ok to po pierwsze primo:

Czy komp ;

Procek:Athlon 64 3000+

Płyta główna:as rock k8upgrade nf3

Karta graficzna:ATI Radeon HD3650

Ram: 2gb DDR

Ma szanse pociągnąć takie gry jak Wiedźmin, Call of Duty 4, Gothic 3 itp ? :D

Po drugie secundo:

Czy w/w napisany komp, będzie sie dużo różnił od kompa z karta graficzną GeForce 9500 GT i 2gb ram ddr2 ?

Wiem, że głupie pytania, ale nie znam sie na kompach i w ogóle... ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychoza

Ja proponuje taki zestaw:

1. Gigabyte GA-EP35-DS3L 319 zł

2. OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5 225 zł

3. Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX 499 zł

4. Radeon 4870 Asus 1GB 2xDVI (PCI-E) 1211 zł

5. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) 229 zł

6. AeroCool AE-Plus Black 230.00

7. LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS10 bulk white (Serial ATA) 97 zł

8. OCZ ModXstream PRO 500W 289 zł

Trochę przekroczyłem 3000 zł :). Ceny wzięte z Komputronik'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotharius

Jezeli dobrze pamietam to nie bedzie problemu ze spelnieniem wymagan minimalnych w wypadku tych gier, twoja plyta o ile podales dokladna nazwe nie obsluguje DDR2 ani tez PCIE, wiec musisz zaostac przy DDR i najtanszym 3650{byle nie 3850} na zlacze AGP jakiego znajdziesz, napisz jaki masz zasilacz zeby po podlaczeniu nowej karty to wszystko nie skonczylo sie fajerwerkami, inwestowanie w zestaw na s754{jeden z najgorszych pomyslow AMD} jest malo oplacalne, za 600zl mozna zaczac spora modernizacje, wystarczy na nowa plyte ze zintegrowana grafika{wystarczajaco wydajna zeby odpalic wymienione gry co najmniej na minimum}, procesor dwurdzeniowy, 2GB DDR2 i zasilacz

nekresis

Pamieci mozesz dac w 2x1/ 2x2/2x3 jak chcesz, zestaw po 3 sa ze wzgledu na to ze Ci7 obsluguje 3 kanaly w przeciwienstwie do 2 w przypadku innych procesorow, ale super duzego zysku nie ma, natomiast pamieci dla Ci7 teoretycznie nie powinny, a oficialnie nie moga nawet, wymagac zasilania wiekszego niz 1,65V, wiekeszosc obecnie dostepnych 1333 i szybszych, robionych pod X38/48 ma znacznie wieksze wymagania, przed zakupem sprawdz na stronie producenta czy te ktore chcesz kupic maja odpowiednie parametry dla Ci7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoże to mój pierwszy post najpierw chciałbym się przywiatć. Witam Panowie :D

Teraz mogę z czystym sumieniem przejść do rzeczy. Zatem zbliża się piękny okres świąt, a przy tym również moje najważniejsze urodziny w życiu (przynajmniej narazie tak uważam). Ta wspaniała okoliczność pozwala mi na wybór dość drogiego prezentu, który, mam nadzieję, będzie mi służył na dalszej drodze życia (jak się uda to na studiach, jak nie to w pracy). I tu staje przed wyborem czy Core2 Duo czy iść w i7, które daje możliwość rozbudowy sprzętu w przyszłości. Dlatego kieruję serdeczną prośbe do bardziej obeznanych w sprzęcie forumowiczów o przedstawienie propozycji konfiguracji z Intelem Core i7 920 i GeForcem GTX 280 na pokładzie. Cena może oscylować w granicach 6000zł (w końcu to komputer na czas zanim stane się samodzielny finansowo, a to może trochę potrwać ;)) Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 6k to już można poszaleć :D Jeżeli dysponujesz taką kwotą to zdecydowanie lepszym wyborem będzie i7. Proponuję coś takiego:

MSI X58 Eclipse - 1167zł

Intel Core i7 920 2.66 GHz BOX - 1097zł

WD Caviar Black WD1001FALS (1TB, 32MB, SATA/300) - 435zł

ZOTAC GeForce GTX 280 AMP Edition 1GB DDR3 PCI-E BOX - 1685zł

Lite-On DVD+/-RW LH-20A1L czarny OEM - 75zł

Corsair TX750 750W - 430zł

NZXT Zero (aluminium) czarno-srebrna - 543zł

OCZ Platinum Edition DDRIII 3GB/1333 (3 x 1GB) CL7 - 474zł

Razem: 5906zł

Nie wiem czy ma być to zestaw z monitorem czy nie, więc podałem konfig samej budy. Pamięci są z innego sklepu niż reszta. Da się ze wszystkim zejść kilkaset zł niżej ale kosztem mniej przewiewnej obudowy, mniejszego dysku i standardowej wersji GTX 280. Karty dźwiękowej nie podałem ponieważ na standardzie do płyty dołączana jest Creative X-Fi Xtreme Audio a to w zupełności wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotharius

Problem jest taki ze karta i pamieci ktore kupisz nie beda pasowaly do nowej plyty i procesora, ktore masz zamiar kupic czy kupiles, o ile obecnie kupione chcesz dodac do nowej konfiguracji, zakladam ze dobrze podales podales model plyty, strasznie dziwny produkt teoretycznie zgodny z 3 socketami tyle ze na prymitywnym chipsecie ktory niszczy wydajnosc nowoczesniejszych CPU, ogolnie typowy produkt do wszystkiego czyli do niczego, co do zasilacza to podaj nazwe producenta, choc przy tej mocy nominalnej o ile nie jest to Seasonic czy inny Silverstone, w co watpie, koniecznie musisz go wymienic

Shito

Przy tej kwocie najlepiej inwestowac w najnowszy sprzet, czyli Ci7/X58, nic nie tracisz sporo zyskujesz, moja wstepna propozycja ponizej, rozumiem ze monitor i system masz, jak cos to mozna modyfikowac, obudowa dla przykladu, karta to 4870X2, obecnie najszybsza dostepna karta graficzna, GTX 280 jest obecnie malo placalny, dla przykladu rownie szybki GTX260 Core 216 w wersji po fabrycznym OC bedzie ponad 400zl tanszy, a wyraznie szybszy 4870X2 kosztuje 150zl wiecej od 280 bez OC i tyle samo lub mniej od 280 po OC, wysokiej klasy zasilacz sporej mocy, gdybys zdecydowal sie kiedys na CrossFire lub SLI, obydwie opcje sa dostepne na chipsecie X58, plyta jest jedna z lepszych obecnie dostepnych konstrukcji, mozna tez wziac doposazona wersje Extreme, pamieci zgodne z wymaganiami zasilania dla Ci7, karta dzwiekowa standardu XiFi, 2 dyski twarde po 640GB kazdy, polaczone w RAID zapewnia nieporownanie wieksza wydajnosc, w przykladowym sklepie calosc kosztuje na dzien dzisiejszy 5929zl z 4870X2 i podstawowym modelem plyty lub 6034 za wersje z plyta w wersji Extreme

Procesor

Plyta

Pamieci

Dyski

Nagrywarka

Grafika

Zasilacz

Dzwiek

Obudowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...