Skocz do zawartości

Polecane posty

jeden z ostatnich utworów

niestety jakość bez rewelki- to tylko dynamik i głos wyciągany był również sciszaniem podkładu.

z dykcją zawsze miałem problemy, ale się staram.

małe demko tutaj

http://speedy.sh/QaWHx/Dobrze-Sie-Mam.rar

jeden kawałek robiony w studio- doskonale słychać który- różnica między pojemnośćiówką na lampach do nie za drogiego dynamika ogromna :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem... Mam jedno pytanie, może podchodzące pod offtop nieco, pewności nie mam...

Mianowicie - staram się nauczyć śpiewu, jednak nie mam możliwości uczęszczania na lekcje śpiewu, zresztą zdaniem moich rodziców - "jestem na to za stara". Mam... hm... w marcu kończę 16 lat. Osobiście uważam, że mam jako taki talent i możliwości, ponadto sama coś próbuję, na zasadzie "śpiewać, ile wlezie, aż się choć trochę głos wyrobi".

Potrafię śpiewać średnio-wysokie dźwięki, na zbyt wysokich tonach łamie mi się głos, na niskich... jakby nie wyrabiam, nie wiem jak to opisać. Ponadto nie daję rady z szybszymi utworami (np. "Decadence" Disturbed, niektóre piosenki System of a Down).

Mój głos można opisać jako... hmm... nieco niższy od typowego kobiecego głosu, ponoć melancholijny i melodyjny.

Moja edukacja muzyczna leży i kwiczy (flet w podstawówce, własne próby z keyboardem i historia muzyki w gimnazjum), choć chętnie nauczyłabym się chociaż podstaw muzyki, w tym gry na instrumentach (gł. gitara i perkusja).

Z gatunków muzycznych preferuję rock, ew. metal. Próbek swoich wyczynów muzycznych jednak nie mogę udostępnić z powodów technicznych - brak warunków do nagrań (marudna współlokatorka + beznadziejny mikrofon).

O co mi chodzi? Ano o to, czy macie jakieś rady (poza szukaniem nauczyciela/szkoły muzycznej/chórków) dla początkującej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z ostatnich utworów

Nie znoszę hiphopu, więc na temat jakości nie chcę się wypowiadać.

Mam pytanie odnośnie muzyki - inspiracja była ścieżka dźwiękowa do Silent Hill 2? Jak tylko usłyszałem fragment to od razu mi się skojarzyło z:

heh, faktycznie ;)

mogło tak być, ale genezy muzyki nie znam. Podkład "pożyczyłem" z internetu z soundclicka- osobiście zajmuję się tylko słowami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suzigfunksta

Dziękuje za opinie od MC. Zatem :

Co do 1 to wiem, że z dykcją mam problemy :wink: także gdybyś wysłał mi te ćwiczenia byłbym wdzięczny :smile:

2. Nie ty jedyny się przyczepiłeś do tekstów i wiem o tym, także teraz staram sie pisać lepiej.

3. To bys musiał mi wytłumaczyć bo nie rozumiem dokładnie o co chodzi z tym "napiętym" flow.

4. Tu akurat sie nie zgodze. Chciałem zrobić piosenkę jedno wersowom i nie uważam, że zawsze musi być od "16 - 22", chociaż z regóły pisze wersy jak mówisz. Przykład niżej

Mój nowy Utwór o "niedźwięcznej" nazwie "Bez Muzyki". Tekst na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=MnkOfS18XFY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TKPulp

Nie ma za co :)

Napięte flow - chodzi mi o to, że się nawijasz oddechem w płucach. Spróbuj ''oddychać przeponą''. ;) Wyraźnie słychać spinkę, wychilluj. ;)

Co do tych wersów, trochę mnie nie zrozumiałeś, a rap jest niestety trochę schematyczny. Ale zasady są po to, aby je łamać. :) Podoba mi się twój potencjał.

Dam, dam, dam!

Ogólnie od ostatniego kawałka słychać w tym ''Bez Muzyki'' progres, jest to o wiele bardziej nasłuchalne niż poprzednik. Tylko... w dwóch miejscach były śmieszne przyśpieszenia, ale jest git.

A co do ćwiczeń dykcji... : wysyłam na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze wspaniałe, genialna melodia, miałeś pomysł na jakiś wokal do tego kawałka ? chociaż bez wokalu brzmi fantastycznie ! ; D

Nie, nie miałem żadnego pomysłu na wokal. Tworzę kawałki nie zastanawiając się nad linia wokalną.

Btw, od tamtej pory powstały jeszcze 3 kawałki:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pest123

Tak sobie słucham tych nagrań i nachodzi mnie pewna refleksja:

Gdzie do diabła jest wokal? Co prawda raz na utwór się na momencik odezwie, ale... gracie death metal. Musi być wokal :]. To raz, dwa - jeśli chcecie grać przede wszystkim instrumentalnie, to pójdźcie bardziej w rejony techniczne. Bo inaczej nudno. Słychać, że wiecie, do czego służą instrumenty, ale bez wokalu te wasze lekkie techniczne ciągoty nie wystarczą, by urozmaicić kompozycje. No i błagam, zróbcie coś z parapetem, bo dźwięki wydawane przez ten instrument imo strasznie gryzą się z resztą. Albo chociaż nie pozwólcie, by wychodził na pierwszy plan, bo to brzmi strasznie :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wiesz, jeśli chodzi o gitary i bębny, to wcale źle nie brzmią. Powiedziałbym, że nawet bardzo dobrze. Ale ja na ogół słucham muzyki, która z zasady ma brzmienie zasyfione na maksa :]. Tak czy inaczej, nie pogniewałbym się, gdybyś dał znać, jak już nagracie normalny materiał. Z chęcią kupię. Kto wie, może za 10 lat będziecie kvltowi xD i będę mógł się pochwalić CD (albo MC, bo ostatnio modne jakieś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wiesz, jeśli chodzi o gitary i bębny, to wcale źle nie brzmią. Powiedziałbym, że nawet bardzo dobrze. Ale ja na ogół słucham muzyki, która z zasady ma brzmienie zasyfione na maksa :]. Tak czy inaczej, nie pogniewałbym się, gdybyś dał znać, jak już nagracie normalny materiał. Z chęcią kupię. Kto wie, może za 10 lat będziecie kvltowi xD i będę mógł się pochwalić CD (albo MC, bo ostatnio modne jakieś).

Spoko, chociaz dlugo to potrwa. Na razie to solo projekt wiec musze najpierw znalezc sklad :), zdobyc hajs na nagranie itd. Ale jak cos bedzie na rzeczy, to dam znac :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie przystąpię do tego zespołu jako gitarzysta rytmiczny (ach tam, poświęcę się :D) - tylko nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduje się Łomnica :)

Twoje kawałki trzymają poziom, ja niestety bardzo rzadko mogę udostępnić coś swojego, bo nie mam własnego sprzętu do nagrywania :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że skład prawie cały jest. Dwie gitary, bas i perka tylko problemem jest to, że wszyscy pracują i część z nas dodatkowo studiuje, więc widujemy się raz na ruski rok. A jak wiadomo, z taką częstotliwością to będziemy się zgrywali już za 10 lat. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Jeśli lubicie muzykę filmową, do gier, to znajdziecie coś u mnie :) Swoją drogą... chciałbym coś kiedyś zrobić pod klimatyczną grę. Po prostu kocham komponować soundtracki, bo to całe moje życie. Tu macie próbki. Zachęcam do komentowania, dziękuję:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...