Skocz do zawartości

Polecane posty

Ciesze się, że się podoba. Niedługo wrzucę następny :) Bit kradziony od niejakiego Dj Premier'a :wink: Tak trafiłeś nagrywam całe zwroty na raz, jakoś tak się przyzwyczaiłem od początku. Z oddechami cały czas pracuje. Bawię się w Adobe Audition 3. napisz na PW co chcesz dokładnie wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sendspace.com/file/osfkpj

Jestem lama, bo nie potrafię poczekać, aż coś skończę. Link powyżej to "beta" albumu mojej produkcji. Prawdopodobnie niewiele się w nim już zmieni, za to dojdzie "CD" numer 2 (a pierwsze ma prawie 2 godziny! ). Rozmiar pliku spowodowany jest jakością nagrania.

Testujcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Przez niecałą pierwsza minute nudnawo, ale jak te kicki doszły to zaczął mi się podobać. Tylko jednak dla mnie trochę za długo. Cztery min. by wystarczyły. Tak czy inaczej propsy. Mógłbym pod niego nawet zarapować :wink:

@HugoZDoliny Dobrze widac postęp od poprzedniego numeru, ale jeszcze sporo do poprawy. Po pierwsze flow, mało emocji, nad tekstem musisz jeszcze popracować no i to co u mnie :tongue: czyli dykcja. Także nagrywaj dalej, a powoli będzie coraz lepiej :wink:

To może ja też się pochwale bo mam nowy kawałek. Ivghald powinien Ci się podobać :wink: Tekst jest w opisie na yt:

http://www.youtube.com/watch?v=hFWk5vR-GvM

Czekam na Wasze opinie!

Edytowano przez TKPulp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: jak zrobić bit? Mam już kilka tekstów, brakuje tylko bitu. Mam FL Studio 10, naprawdę super program, tylko, że nie wiem kompletnie od czego zacząć. Próbowałem coś tam sklecić, ale nie wychodzi. Wiem, że jest pełno poradników, tylko, że tam już opisują jak kłaść sample itp, a ja bym chciał się dowiedzieć wszystkiego od podstaw, czyli z czego musi składać się bit (sample, basy, hi-haty), co najpierw kłaść, od czego zacząć, itp. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się nie da nauczyć z poradników :P

sam musisz kombinować ;) jak Ci najlepiej wychodzi.

jak nie masz bitów a masz teksty zawsze możesz kogoś poprosić o zrobienie podkładu, albo pójść drogą "twórców mixtape'ów" :D i ściągnąć jakiegoś gotowca z sieci. Podałbym przykładową linkę, ale (choć normalna legalna strona :D ) się boję o kolejne ostrzeżenie za podawanie linków do różnych stron :P

Edytowano przez lindacento
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja uderzę czymś innym. Większość sypie rapem, a ja dorzucę coś z zupełnie innym klimatem :).

Kumpel, który teoretycznie prowadzi ze mną kanał na YT, choć udziela się bardzo sporadycznie zagrał na pianinie znany motyw z Gothica 3. Jak dla mnie, wyszło fenomenalnie, ale oceńcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=yOxaRvdPMis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego musi składać się bit (sample, basy, hi-haty), co najpierw kłaść, od czego zacząć, itp.

Może nie jestem jakimś ekspertem, ale trochę wiem, więc postaram się pomóc ;). A więc:

1. Perkusja, czyli w każdej musi się znaleźć stopa(bęben basowy/wielki) oraz werbel (ten akurat można wymienić na clap, ale spełnia tą samą funkcję). Oprócz tego w 95% przypadków są hi-haty, no i zależnie od kawałka cała reszta perkusji (tomy, ride'y, crash'e, i caaaała masa perkusjonaliów...).

2.Bas, chyba nie muszę tłumaczyć, co to? :P Powiem tylko, że nie jest to rzecz niezbędna, zależnie od sampla czasami bas gra pierwsze skrzypce, a czasami go w ogóle nie ma ;).

3.Sampel, i tutaj od razu wytłumaczę, że ja uznaje za sampel/sample całą warstwę melodyczną, nie ważne czy bit zagrałeś na "parapecie" (tudzież w piano roll'u) czy rzeczywiście wysamplowałeś. No i tutaj już panuje pełna dowolność, możesz grać na wtyczkach, prawdziwych instrumentach, możesz samplować (jazz, soul, funk, rock, disco-polo, dosłownie wszystko). Zależy tylko od tego co się w twojej głowie pojawi ;).

A kolejność jest dowolna, możesz znaleźć sampel i układać coś pod to, możesz ułożyć perkusję i szukać sampla do niej, kwestia tego co ci będzie wygodniej.

No i teraz powinieneś co najwyżej szukać poradników jak osiągnąć jakiś konkretny efekt/dźwięk. :P

PS Obejrzyj na jutube filmiki niejakiego Bitnego, tłumaczy wszystko dokładnie i na dodatek specjalnie dla ludzi którzy nie wiedzą z czym to się je ;).

Edytowano przez Jataman69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem coś w rodzaju piosenki,ale nie ma jej kto ocenić.Może pomożecie?Powiedzcie czy słowa mają sens,bo wiem że muzyka jest raczej ok.

"Ballada do XXI wieku"

Miejsca dla siebie,znaleźć nie mogę.

Miejsca dla siebie,znaleźć nie mogę.

Chociaż szukałem,szukam,ale znajdę chyba w grobie,

Miejsca dla siebie,znaleźć nie mogę.

Do tego świata,Ja nie pasuję.

Do tego świata,Ja nie pasuję.

I nie chce pasować,bo ten świat,tylko duszę psuje,

Do tego świata,Ja nie pasuję.

Kiedyś na świecie,było inaczej.

Kiedyś na świecie,było inaczej.

Nie trzeba pamiętać tamtych dni,by wiedzieć, że raczej,

Kiedyś na świecie,było inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dykcja nadal kuleje, chociaż jest lepiej, technicznie bez fajerwerków, ale poprawnie. No i flow... w sumie wydaje mi się że idziesz w dobrą stronę, ale jeszcze do poćwiczenia.

I jeszcze tak bonusowo IMO "uderzenie basu" i "wypłynę na bruk" brzmią trochę bez sensu, jeśli to są takie jakby przenośnie to niestety nie widać, że to jest metafora :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Od półtora roku jestem MC, rapgrą jaram się dość długo, nie jestem w stanie określić ile lat,

głównie słucham rapu z Ameryki, więc coś o tym wiem.

TK, pozwól że skomentuje twoje kawałki.

1.Ziomek, twoja dykcja jest nie najlepsza, proponuję ją ćwiczyć, jeżeli będziesz chciał wyślę Ci na pw zestaw ćwiczeń, które pozwolą Ci trafić do słuchaczy.

2.Styl pisania tekstów? No cóż... Tu mnie trochę zawiodłeś, często występują, tzw. banalne rymy, np. :

...spoglądasz,

...wyglądasz.

3.Twoje flow jest nieco naciągane i spięte. Ziomek wychilluj.

4.Piszemy 16-22 wersów, a nie ponad 50.

Więcej nie mam spostrzeżeń, reszta jest strawna, lub jest całkiem git. :)

Być może nie długo ja coś wrzucę, swoje spostrzeżenia również zapisz.

P.S. Nie obraź się, jesteś facetem - w dodatku MC, przyjmij to na klatę. Nie spoczywaj na laurach, pokaż jaja, itd.

I nie myśl, że zawsze będziesz dostawać propsy, ziooom. Miej w dupie ich zdanie, ale parę rzeczy możesz wziąć pod uwagę. Big Up!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...