Skocz do zawartości

Polecane posty

http://soundcloud.com/jack-of-bass

Moja twórczość (w tym kilka utworów mojego zespołu)

Póki co szukam stylu w którym najlepiej się czuję i dokształcam się w technikach realizacji i masteringu, nie powiem, proste to nie jest:D

Pracuję głównie z Propellerhead Reason 6.0

Sprzęt:

interfejs - Alesis IO2 Express

Słuchawki - Behringer HPS3000

Mikrofon - Mogami MXL2006

Klawiatura - M-Audio Axiom 49

Bass - Yamaha RBX375

Gitara - Epiphone Special

Póki co brak monitorów... :< (ale wkrótce!)

Jeżeli jest ktoś z okolic Zielonej Góry chętny pośpiewać to zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jestem ciekaw Waszej opinii. Zespół i tak się rozpadł z różnych względów (np. basista nagle przed koncertem wyjechał do Niemiec, no i parę innych kwestii o których nie będę pisał, bo jeszcze to przeczytają co poniektórzy, a nie chce robić nikomu przykrości).

Tak więc dzielę się tutaj z Wami zapisem (w marnej jakości) jednego z naszych występów. Jest tutaj od groma błędów technicznych (perka przyspiesza jak szalona, czasem w ogóle przestaje grać, ja na gitarze solowej pomijając kwestie że na niektórych mnie solówkach nie słychać, to na wielu gubiłem tonacje, wokalista czasem zafałszował, klawisze totalna improwizacja itd itd. No... po propostu dużo błędów;) )

Niemniej, proszę użyć swojej wyobraźni "jakby to brzmiało, gdyby zagrane było idealnie" i ocenić wink_prosty.gif

[media=]

Edytowano przez kuba292
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba292: W sumie całkiem fajne, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że to ciekawa kompozycja ;) Po prostu "jest ok". To jeśli chodzi o "wartość artystyczną", bo technicznie - chociaż prawdopodobnie to przez jakość nagrania - brzmi tak, jakby każdy po prostu grał swoje i nie martwił się, co teraz grają koledzy :D Wokalista ma miły głos i myślę, że gdybyście włożyli w to więcej pracy, wyszedłby bardzo fajny zespół.

@TKPulp: Szczerze? Twój głos brzmi okropnie. Jakbyś coś akurat jadł albo trzymał w buzi rozmoczoną kluchę. Wydaje się, jakbyś tak łykał za dużo śliny i niepotrzebnie się spieszył. Tak więc, sory, ale wrażenie zrobiło to na mnie tylko negatywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, spróbuj potrenować, żeby właśnie nie było tego efektu "kluski w gębie", bo przez to właśnie mi się nie podobało ;) Co do tekstu to nie słucham rapu na tyle, aby stwierdzić, czy jest on dobry czy nie. Mi wydawał się taki sam jak inne. Utwór miał bardzo fajny wstęp i te "dzwonki" przez cały utwór nadają niezłej oprawy całości.

A powiedz mi, te angielskie wtręty też śpiewałeś Ty? Bo one brzmią bardzo dobrze, znacznie powyżej przeciętnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba292: W sumie całkiem fajne, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że to ciekawa kompozycja wink_prosty.gif Po prostu "jest ok". To jeśli chodzi o "wartość artystyczną"[...]

Kurcze, a wydawało mi się, że co jak co, ale pierwsza piosenka jest ciekawa...wink_prosty.gif Z drugiej strony gdybyś wiedział jak ta piosenka miała brzmieć na początku to... uznałbyś za przekombinowane xD he,he

Niemniej, wielkie dzięki za ocenę i uwagi, które na pewno wezmę pod uwagę przy przyszłych kompozycjach, oby ciekawszych wink_prosty.gif

Edytowano przez kuba292
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trenuj więcej, a na pewno będą tego efekty ;) Wiem coś na ten temat - tylko praca pozwoli osiągnąć sukces. Jak będziesz miał kolejne próbki swoich umiejętności, to podeślij. Jako że zespół się rozpadł, zamierzasz teraz sam nagrywać jakieś kawałki - ale będą one tworzone w jakimś FL Studio czy będą to jakieś solówki albo jeszcze coś innego?

Tak na marginesie, to wydaje mi się, że w zespole każdy swoją część grał dobrze - tylko trochę kiepsko było z synchronizacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę komponował zarówno sam własne kawałki jak i współtworzył z kumplem (wokalista).

Na pewno zbyt łatwo się nie poddam, teraz są wakacje to będzie czas na wymyślenie czegoś - mam nadzieje - fajnego. Mam parę pomysłów, np. satyra bluesowa, i kilka instrumentali.

I jeśli tylko uda się w jakiś sposób coś nagrać - podzielę się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klasycznie:

-hajs,

-panny lekkich obyczajów,

-imprezy przy basenie w prywatnej willi wielkości lotniska :D

A tak bardziej na serio to problemy świata (polityczne, gospodarcze, społeczne), może jakieś refleksje na temat otaczającego świata... W ogóle to pisz to co ci się błąka w duszy :)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vodzoo: Niezłe kawałki. Szczególnie ten ostatni - miodzio! To jest po prostu jak... muzyka dla moich uszu :D Tak bardziej serio, "Unnamed Song No. 22" klimatyczne, ale wydaje się jakby mało rozbudowane - ten gitarowy motyw jest bardzo dobry, ale kiedy przewija się non-stop przez 5 minut potrafi trochę zmęczyć.

@DracoNared: "Another Great Adventure" jest super! W moich klimatach, tylko szkoda, że krótkie.

Małe pytanie ode mnie. Mam keyboard i chciałbym coś nagrać. Nagrywać najlepiej jakimś mikrofonem czy jakiś kabelek da radę? Bo że keyboard można podłączyć do kompa - to wiem, tylko samo takie podłączenie nie umożliwia chyba przenoszenia dźwięków między keyboardem a pecetem. Mogę się mylić, bo na razie jestem w tych sprawach laikiem, więc poprawcie mnie, gdyby tak było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to złącze Host. Działa tak samo jak MIDI, tylko tyle że nie musisz kupować interfejsu MIDI. Jeżeli chciałbyś podłączyć jeszcze jeden instrument lub klawiaturę sterującą to kontroler masz już w klawiszu. Co do twojego pytania o nagrywanie, to ze strony reaper.fm ściągnij Reapera i ewentualnie jakieś wtyczki z vst4free.com. Warto zajrzeć do CDA bo był tam artykuł o Reaperze właśnie. Możesz nagrywać kolejne ślady jako ścieżki MIDI, jak się pomylisz, to możesz potem zedytować. Zamiast barw z klawisza możesz używać barw z wtyczek VSTi. Generalnie małe studio w domu. Dobrze by było mieć jakąś kartę dźwiękową obsługującą ASIO, ale przy szybkim komputerze powinno dać radę i na zintegrowanej - potrzebne będą sterowniki ASIO4All.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...