Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Wolne dyskusje

  

479 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mój ulubiony gatunek gier to:

    • Toporem przez łeb, czyli RPG
      240
    • Z shotguna między oczy, czyli FPS
      109
    • Co ma piernik do wiatraka, czyli przygodowe
      11
    • Jestem demonem prędkości, czyli ścigałki
      14
    • Kocham Larę C., czyli akcja
      33
    • głosuję na Platformę, znaczy się platformówki
      3
    • go, go, go private, czyli RTS
      37
    • Stadiony świata, czyli gry sportowe
      11
    • Inne
      21


Polecane posty

Witam.

Chciabym poinformować że na kanale Eurosport 2 codzinnnie o godz 20:00 odbywają się zawody "Championship Gaming Series" w pro-gamingu.

Zawodnicy grają w takie gry jak:

Project Gotham Racing

CS: Source

FIFA 2007

Dead or Alive 4 ( podział na mężczyzn i kobiety ).

Tak więc życze wszystkim miłego oglądania.

Pozdrawiam Matinow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Yerli'ego:

Bardzo dotkliwie odczuliśmy działania piratów, które towarzyszyły wydaniu Crysisa. Przodowaliśmy we wszystkich pirackich zestawieniach. Myślę, że największym problemem PC jest właśnie skala tego zjawiska. To właśnie ono odpowiada za zniszczenie tej platformy. Te same gry na konsolach sprzedają się 4-5 razy lepiej. To dla nas pouczająca lekcja i myślę, że w przyszłości nie wyprodukujemy żadnego tytułu na wyłączność dla peceta, tak, jak to było z Crysisem. Nadal będziemy wspierać PC, ale już nie w ten sposób
.

Może ma i chłopak rację, piractwo pa PCtach jest zjawiskiem dużo częstszym niż na konsolach. Ale jednak dobre gry, mimo wszystko się sprzedają. Nie wiem, czy chodziło mu o słabą sprzedaż Crysis'a, o której raz mówiono, później te wieści dementowano, ale jednak myślę, że gdyby pokazali coś naprawdę łołowego PCtowcy by to kupili. Ja sam grałem tylko w demo, ponieważ gdy już nacieszyłem oczy grafiką, nie widziałem innych powodów do zakupu Crysisa. A co wy myślicie o wypowiedzi szefa Crytek'a? W ogóle co sądzicie o gamingu PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: to żeś powiedział, nie ma to tamto. Rozwiniesz myśl?

Chcesz grać w najnowsze tytuły ? Kupujesz konsolę i grasz, chcesz czekać, zostajesz przy PC, dostajesz mnóstwo bonusów, lepsze tekstury, ale i wymagania znacznie rosną. Można powiedzieć, iż przesadzam, ale wspominane już GTAIV na PC się nie pojawiło. WoW i Simsy to czołowe produkty, dające naprawdę spory zysk, ale to wyjątki od reguły. Nie wiem czy to wynik ogromnego piractwa, czy zwyczajnej mody, marketingu, konsole stają się podstawową platformą gamingu, niby wygodne, bezproblemowe, z drugiej strony, roczne koszty poniesione na zakup gier [moim zdaniem istna paranoja i kontrargument odnośnie teorii "piractwo - wysoka cena gry", przecież PS3 nie zostało złamane, a ceny gier są czasami większe, niż na Xbox360, wiem, że marketing, ale tu nie ma alternatywy albo oryginał albo nic], to cena dobrego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz grać w najnowsze tytuły ? Kupujesz konsolę i grasz, chcesz czekać, zostajesz przy PC
Niekoniecznie. Niektóre gry wychodzą i na PC i na konsole w tym samym czasie. A jeśli na piecykach są później, z reguły dostajemy jakieś bonusy, jak np. Edycja Specjalna Jade Empire, czy Edycja Reżyserska Assasin's Creed.
zostajesz przy PC, dostajesz mnóstwo bonusów, lepsze tekstury, ale i wymagania znacznie rosną.
Ale i przeważnie poprawia się wygląd gier, co idzie w parze z podniesionymi wymaganiami.
Można powiedzieć, iż przesadzam, ale wspominane już GTAIV na PC się nie pojawiło. WoW i Simsy to czołowe produkty, dające naprawdę spory zysk, ale to wyjątki od reguły
GTA IV na 99,99% pojawi się na PC w przeciągu góra roku. Jednak muszę Ci przyznać rację WoW i The Sims sprzedają się genialnie, jednak 2 gry wiosny nie czynią. WoW mnie zupełnie nie kręci (próbowałem 2 razy traila), natomiast Simsy, to gierka raczej dla osób lubiących czasami coś włączyć na 20 min. Choć z drugiej strony, sprzedaż gier na PCty nie jest taka znów tragiczna. Owszem PCtowego softu z półek znika mniej niż na konsole, ale jednak PC gry się dobrze sprzedają.
Nie wiem czy to wynik ogromnego piractwa, czy zwyczajnej mody, marketingu, konsole stają się podstawową platformą gamingu
Zależy co kto lubi. Jeśli chodzi o strategię, ciężko będzie aby fani tych gier przesiedli się w całości na konsole, pomijając niewielką ilość tytułów tego typu, jednak tandem klawikord+ gryzoń w rozmaitych strategiach sprawdza się lepiej. IMO PC zostanie bastionem niezależnych gier, tworzonych przez zapaleńców, dla zapaleńców.
PS3 nie zostało złamane, a ceny gier są czasami większe, niż na Xbox360
Zauważ, że gry na PS3 wychodzą na płytkach Blue Ray, które są droższe od Xowych DVDków. A ceny gier na obydwie platformy są raczej zbliżone. Jednak do atrakcyjności cenowej PC nadal im brakuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciabym poinformować że na kanale Eurosport 2 codzinnnie o godz 20:00 odbywają się zawody "Championship Gaming Series" w pro-gamingu.

Dzięki za cynk, nie widziałem. A zawsze mnie intrygowało, jak wygląda transmisja w prawdziwej telewizji z zawodów w grach komputerowych :). W Internecie już takie oglądałem, ale telewizja to inna liga, a do tego prestiż Eurosportu dodaje całości profesjonalności. Ustawię sobie przypomnienie w telefonie, głupio byłoby to przegapić. Mam nadzieję, że trafię akurat na Source'a :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że gry na PS3 wychodzą na płytkach Blue Ray, które są droższe od Xowych DVDków. A ceny gier na obydwie platformy są raczej zbliżone. Jednak do atrakcyjności cenowej PC nadal im brakuje.

Jeżeli chodzi o koszt produkcji, to różnica jest groszowa, więc koszt poniesiony na wyprodukowanie płyty, nieznacznie wpływa na ostateczną cenę. Tu bardziej chodzi o marketing i zysk, ponieważ mając PS3 nie masz wyboru [żeby była całkowita jasność, ja nie traktuję piractwa jako pełnoprawny wybór, tylko jedną z możliwych ścieżek postępowania], kupujesz tylko oryginały, więc cena, jej wysokość zależna jest tylko od dystrybutora/wydawcy nie może ona być większa niż u konkurencji [spadnie sprzedaż konsol], ale nie musi też być niższa.

Jeżeli chodzi o resztę, to sterowanie to kwestia czysto techniczna, więc może zostać rozwiązana, wszystko opiera się na zapotrzebowaniu i przyzwyczajeniu. Fakt, dostajesz więcej dodatków, ale to całkowicie naturalne, ponieważ gra jest wydawana znacznie później, więc jej techniczna strona, traci na atrakcyjności. Większe wymagania to większy koszt poniesiony na sprzęt, po co więc mam czekać i tracić pieniądze, jeżeli dostanę coś znacznie wcześniej, a w momencie wydania tytułu na PC, dostanę coś jeszcze lepszego i nowszego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do transmiji w Eurosporcie 2 to wczoraj aż ogłupiałem jak sobie przełączałem programy, włączam Eurosporta a tam kolesie napierniczają w Counter-Strike'a Source'a. Akurat się trochę spóźniłem, bo wcześniej grali w Project Gotham Racing, Dead or Alive 3 bodajże i FIFE. ^^ Nawet fajnie się to wszystko oglądalo i widać było stres na twarzach uczestników. Hehe. Tylko trochę dziw, że żadnej drużyny z Polski tam nie uświadczyłem. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może masz jakiś dziwny Eurosport2? Chociaż w sumie z tego co pamiętam w reklamach widziałem czwartek godz 20.00. Także sprawdź dziś. :) Warto obejrzeć. Chociaż w sumie nie wydawało mi się, żeby grali jakoś specjalnie w cs'a. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na to, że my pecetowcy musimy pożegnać się z eskluziwami na naszą platformę. Szef firmy Crytek oświadczył, że chociaż Crysis na tę platformę sprzedał się nieźle i zarobili w miarę duże pieniądze to jednak w porównaniu do konsol wynik sprzedaży tego tytułu tak satysfakcjonujący nie jest. W każdym razie powiedziano, że Crysis jest od Cryteka ostatnik produktem, który zostaję wydany tylko na piecyki, co oznacza, że swoje gry Crytek wypuszczać będzie także na konsole. Powodem tej decyzji jest piractweo komputerowe, którego skala jest spora większa niż na konsolach, a która przeraziła pana Yerliego. Niestety dla naszej ukochanej platformy oznacza to, że jej znaczenie jest coraz mniejsze. Mam nadzieja, że inicjatywa PC Gaming Alliance wskrzesi choć trochę dawność świetność PC, bo inaczej tworzoone produkcje będą wyłącznie portami z konsol. Co prawda nie mam nic przeciwko konwersjom dobrych gierek z konsol, ale nas graczy pecetowych ta sytuacja powinna dać nam sporo do myślenia odnośnie stanu PC rynku gier komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, ale w Polsce wielu ludzi od małego grzybka gra na pececie w przeróżne gierki i jakoś tak ciężko się rozstać. :D Pewnie ja nie miałbym problemu jakbym już miał kasę na konsole.^^ Tylko na co miałbym się zdecydować? Na plejacza 3 czy na xboxa360. I to też jest problem. :P Zresztą pewnie i tak sobie nie kupie przez następne dwa lata. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z gier?

Muza ? Fahrenheit, to było mocne i klimatyczne, Kotor 1 i 2.

XO za 777 PLN to chyba śmiech... za ta cenę obecnie masz platformę do grania na 'najwyższych detalach' w Gears of War, Call of Duty 4, GTA4, Mass Effect, Bioshock, Assasins Creed, Halo 3... dżiz to można wymieniać i wymieniać :D

ja kupiłbym tylko x-boxa z powodu lepszych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aras- na komputerze też mogę grać w te wszystkie gry w najwyższych detalach. No może oprócz GTA IV, bo tego jeszcze na PC nie ma. :P Także gdzie różnica? Mogę zaoszczędzić tą kase i wydać na te gry. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... konsole kupuje się między innymi po to by ciężko styrany człek mógł wrócić do domu chwyć pada i pograć nie martwiąc się o to czy gra spełni wymagania potem zjeść kolacje dogodzić żonie i usnąć...

Nie każdy ma tyle kasy by co miech kupować nowy komputer a konsola jest alternatywą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś czas temu szukałem jakiejś ciekawej gry na XBOX360, to rzuciła mi się w oczy któraś z części Tony'ego Hawka, bodaj Underground 2. Patrzę - na PC jest w serii Ekstra Klasyka (czy podobnej) za 20zł. A na konsole? Prawie 200zł! Szok :P. Dlatego gry na konsole kupuję od wielkiego dzwonu, jakim jest na przykład GTAIV :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Arnie, przesadzasz. To tylko się zdarza gdy kupuje się w sklepach zwykłych jak Empik. Na Allegro ceny są bardzo przystępne (też nówek). W zwykłych sklepach np. Halo 3 chodzi po 200. Na Allegro (nówka) po nawet 80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Dlaczegóż to gry na konsole są takie drogie? Czy chodzi o to, że (tylko tak zakładam, informacji oficjalnych nie posiadam ani nie znam :P:D) w Polsce jest mniejszość graczy konsolowych? ;>

Taaa na allegro pewności nie ma. :P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...