Skocz do zawartości

Problemy z forum


wies.niak

Polecane posty

Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie. Brakuje trochę czegoś na kształt przycisku Nowe posty z poprzedniej wersji. Choć na plus trzeba zaliczyć to, że przeczytany temat znika z listy Nowej zawartości, a nie zostaje pozbawiony tylko odnośnika do ostatniego posta (jak poprzednio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yoyo2 - Wiem, gdzie to zobaczyć, tylko po co to? Czy ważne jest to, ile razy ktoś lajkował nasze posty ?

I jeszcze jeden problem. Nie mogę wgrać avatara 150x150 .gif. No i przypominam moją poprzednią prośbę związaną z avatarami.

Edytowano przez Maliniorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam problem z tymi całymi punktami reputacji.

Ale jeśli już są, to wypadałoby wiedzieć gdzie je można w ew. sytuacji dawać ^^

Mógłby ktoś miły rzucić screenem z zaznaczeniem gdzie to jest? Bo ani na Chrome, ani na Operze tego nie widzę. smile_prosty.gif

I nie wiem czy to już wiadomo, ale jeśli tak, to czy avatar i zdjęcie osobiste zostają na tych miejscach co teraz, czy zostaną zamienione miejscami?

@Suteq - Beznadziejność to pojęcie względne.

A obecny wygląd to efekt aktualizacji skryptu.

Edytowano przez JamesVoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli już są, to wypadałoby wiedzieć gdzie je można w ew. sytuacji dawać ^^

Punkty reputacji liczone są jako suma plusów i minusów które można dawać napisanym przez użytkownika postom. Po prawej od sygnaturki masz dwa przyciski, "góra" i "dół", na podstawie tych punktów liczy się reputacja.

I nie wiem czy to już wiadomo, ale jeśli tak, to czy avatar i zdjęcie osobiste zostają na tych miejscach co teraz

To zamieszanie ze zdjęciem wyszło chyba przy transferze bazy. Najlepiej ustawić sobie jeszcze raz wszystko od początku, bo nie wydaje mi się żeby samo miało się to naprawić. No i wydaje mi się że nie będzie już podziału na zdjęcie osobiste i avatar, będzie jeden obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie. Brakuje trochę czegoś na kształt przycisku Nowe posty z poprzedniej wersji. Choć na plus trzeba zaliczyć to, że przeczytany temat znika z listy Nowej zawartości, a nie zostaje pozbawiony tylko odnośnika do ostatniego posta (jak poprzednio).

Po wejściu na główną stronę forum, na górnej belce jest opcja "Zobacz nową zawartość" i tam jest całkiem spora liczba opcji, czy chcesz zobaczyć nowe posty, czy nowe wpisy na blogach, czy posty w śledzonych tematach lub też tematach, w których się udzielałeś, czy tez nowych użytkowników itd., itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie. Brakuje trochę czegoś na kształt przycisku Nowe posty z poprzedniej wersji. Choć na plus trzeba zaliczyć to, że przeczytany temat znika z listy Nowej zawartości, a nie zostaje pozbawiony tylko odnośnika do ostatniego posta (jak poprzednio).

Po wejściu na główną stronę forum, na górnej belce jest opcja "Zobacz nową zawartość" i tam jest całkiem spora liczba opcji, czy chcesz zobaczyć nowe posty, czy nowe wpisy na blogach, czy posty w śledzonych tematach lub też tematach, w których się udzielałeś, czy tez nowych użytkowników itd., itp.

O tym pisałem, z tym że podobnie jak Tesu chodziło mi o znaczenie Nowej zawartości przy kliknięciu jej z poziomu profilu użytkownika czy bloga - płynne przechodzenie zawsze do najnowszych postów było zaletą odpowiednika tego przycisku z poprzedniej wersji forum. Od przeglądania blogów czy listy użytkowników są przecież osobne odnośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyglada na to, ze dodawanie linkow zaczelo dzialac.

Pytanie do szanownych modow/innych forumowiczow:

Czy, a jesli tak to jak, da sie wstawic link i przykryc go opisem, tak aby po kliknieciu na opis zostac przeniesionym na stronke, do ktorej prowadzi ow link?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak, to ja czegos takiego nie widze... Klikam na odnosnik, wklejam adres, daje ok i w poscie wyskakuje sam adres. W starej wersji forum najpierw pojawialo sie okienko na adres, a pozniej w drugim wpisywalo sie opis...

EDIT: Sprawdzilem tego linka... Nie no, spoko, dzieki, tyle tylko ze to jest instrukcja do STAREJ wersji forum i niczego nowego tam nie zauwazylem., confused.gif

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu raczej chodzi o możliwość wstawienia linku ukrytego pod tekstem - coś w stylu KLIKNIJ TU i pod tym ukryty link, który przenosi nas do określonej strony. Ja też nie widzę takiej opcji, trzeba to wszystko jeszcze przetrzepać. Jak coś, to można się przełączyć do standardowego edytora i wklepać to w BB Code czyli url= w kwadratowym nawiasie, potem link, zamknąć nawias, wpisać tekst i /url w kwadratowych nawiasach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że forum kieruje się w złą stronę, postanawiając testować "system reputacji".

(...) Co wynikło? Tworzyły się grupy wzajemnej adoracji, masowe minusowanie jednego użytkownika, czy też specjalnie wchodzenie na stare tematy w celu palnięcia strzałeczek w dół danemu typowi. (...) zobaczy, że ma negatywną ilość cyferek, więc pomyśli "pewno buc jakiś".

Właśnie to mi się bardzo nie podoba i o ile Forum Actionum jest pierwszym, jakie znam, a jakie tak ostro i regulaminowo podchodzi do treści tu zawartych i poczynań userów (w większości przypadków sprawiedliwie), to jestem prawie pewny, że bez takich akcji, jak opisał Osioł się nie obejdzie. Ogólnie rzecz biorąc ocenianie profilu czy bloga - w porządku, ale pojedyncze posty - nie bardzo mnie to przekonuje. Kwestia czasu, zobaczymy, ale jak pisałem, mam bardzo mieszane uczucia.

Inna sprawa jest taka, że dzień po instalacji nowej wersji IP.Board i już większość to pozytywy. smile_prosty.gif Jeszcze tylko parę poprawek, dopieszczenie blogosfery i będę w pełni zadowolony (no, prawie, patrz wyżej). A poza tym strasznie mi się podoba dynamiczna aktualizacja postów - często na starym forum było tak, że w trakcie pisania moje posta pojawiały się nowe i musiałem edytować, by odnieść się do innych. A teraz jestem powiadamiany o tym na bieżąco... świetna sprawa!

EDIT:

O, jak miło, że powróciła data rejestracji pod avatarem. smile_prosty2.gif Wiecie jak ludziom poprawić humor, a w dodatku przywiązałem się do tej liczby. Jak się patrzy, że to już circa 6 lat, to jakoś tak czuć przywiązanie do tego miejsca. wink_prosty2.gif Już bym nie mógł stąd uciec - nie ma takiej opcji, choćbyście mnie wynosili siłą. :P

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz

Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy jeśli powiem, że ma to związek z konkursem weekendowym gdzie aby głosować - chyba - trzeba mieć przynajmniej jednego posta na forum... efekty jakie są to widać, sprzątamy to w miarę możliwości.

No właśnie, sam znalazłem dziś w skrzynce odbiorczej około dwudziestu pięciu powiadomień do zaledwie kilku subskrybowanych tematów, z czego większość wiadomości to totalne śmieci. Mam nadzieję, że udało się wyłapać wszystkie głosy oddane przez tych oszustów (po nazwach nowo powstałych kont można było odnieść wrażenie, że utworzyły je 1-3 te same osoby).

Z innej beczki.

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem kwestii systemu reputacji byłoby zaimplementowanie opcji umożliwiającej włączenie/wyłączenie tegoż, indywidualnie wedle preferencji każdego forumowicza z osobna. Osoby, które nie chcą, by ich posty były oceniane traciłby jednocześnie możliwość oceniania wypowiedzi innych i na odwrót. W ten sposób wszyscy - zwolennicy, jak i przeciwnicy '(dis)lajków' - powinni być zadowoleni.

Pytanie tylko, czy coś takiego jest w ogóle technicznie wykonalne?

Edytowano przez MannyCalavera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy coś takiego jest w ogóle technicznie wykonalne?

Ja tego nie wiem, ale wiem jedno - myślę że na razie nie będziemy tej reputacji ruszać bo jest ona rzeczą nową i zobaczymy jak się przyjmie i jak będzie wykorzystywana. Do tego potrzeba pewnie z pół roku, ale wówczas będziemy wiedzieli jak się sprawy mają. Jak na razie nie widzę, aby był wokół niej szał - może to kwestia tego, że na razie w ogóle mało osób ją dostrzegło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...