Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

@up- Również zaobserwowałem takowe zjawisko, lecz w dzień nie zwracałem uwagi na liczbę użytkowników (w nocy i nad ranem, wiadomo, jest ich mało), więc nie zaprzątałem tym sobie głowy.

Atoli, jeśli prawdą jest, iż trwają jakieś prace przy serwerach (i w dzień, i w nocy), to teoria Turambara zostaje obalona (prace wykonywane są z taką samą częstotliwością o różnych porach i nikt się nie przejmuje, że "w godzinach szczytu", jest to uciążliwe dla większej liczby ludzi), choć wydaje mi się, iż w nocy problemy występują stosunkowo częściej. Być może, jednak nikt nic nie robi, a zwyczajnie coś się sypie? BTW dzisiaj / wczoraj, IPS u mnie się nie pojawił. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od 7:30 do ok. 8:30. Ale komunikatu nie było. Przeglądarka cały czas 'mieliła' bez skutku. Jak spróbowałem wejść na stronę forum.cdaction.pl już jako niezalogowany (wyczyszczenie ciasteczek), to forum włączyło się normalnie. Tak samo na innych przeglądarkach, na których nie mam automatycznego logowania. Przy próbie ponownego zalogowania się znów przeglądarka "stanęła". Już myślałem, że jakiegoś bana dostałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że w okresie nocnym i wczesnym rano trwają jakieś prace konserwacyjne na serwerach Interii. Niestety nie mam więcej danych ani wiadomości z góry, dlatego tylko tak "przewiduję". W nocy w pewnych okresach również mi forum muli, a nie jest to wina internetu. Może jak Ghost się pojawi to będzie wiedział coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie teraz takie zwiechy forum? Przeglądam tematy (jako zalogowany - po wylogowaniu wszystko wraca do normy) i nagle nawet jeśli odświeżam ten sam temat nie pojawia się nic i forum tak jakby nie istniało przez chwilę. Czasem trwa to ponad pół godziny. To strasznie irytuje, ale wcześniej nie miałem tak poważnych problemów. Myślę, że jak najszybciej ktoś powinien zgłosić sprawę gdzieś wyżej, bo nawet nie wiadomo w czym problem. Przeciążenie serwerów u mnie objawia się odpowiednim komunikatem w przypadku tego forum, ale takich zwiech jeszcze nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost na pewno zdążył to zauważyć i pewnie przekazał to odpowiednim osobom. Lepiej już nie zgłaszać tego problemu ("a mi też nie działa") bo dotyczy to wszystkich użytkowników forum. Jak wszyscy zaczną o tym pisać, to się zrobi niezły bałagan.

Prawdopodobnie serwery nie wyrabiają. bo dość regularnie jest na forum po 1000 osób, a taka liczba wywoływała kłopoty. Po prostu za dużo nas ;) Ale ja się nie znam za bardzo, więc mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się kaszani. Strasznie ciężko mi się było dostać na forum. Jeszcze ciężej zalogować. Wejście na konto graniczyło z cudem, a przy próbie dostania się do skrzynki PW internet się poddał.

EDIT

O już wszystko normalnie. :)

Edytowano przez nerv0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wspomnieć o powtarzajacym się problemie jakim jest zacinanie się forum, jednak tylko z poziomu użytkowników. Dla przykładu przez większą część dzisiejszego dnia nie mogłem w Operze(gdzie jestem zalogowany na stałe na forum) w ogóle poruszać się po forum, bo strony nie chciały się ładować. Za to z poziomu gościa można było swobodnie przeglądać forum bez żadnych opóźnień.

Ten problem powtarza się i nie wiem, co może być jego przyczyną, bo teraz w sumie forum ogląda ponad 1 tyś osób. Rano też tak było, a teraz pod wieczór nic się nie zacina. Ogólnie zacinanie się FA występuje, tylko po stronie zalogowanych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo będą się jeszcze przeciągać te problemy z niesamowitym "muleniem" forum? Od kilku dni niemal za każdym razem jak próbuję wejść na forum to mam z tym wielkie problemy - nadmienię, że tylko i wyłącznie występuje to na FA, a wszystkie inne strony śmigają aż miło. Ten serwer Interii jest aż tak beznadziejnie słaby? Może warto pomyśleć nad czymś odpowiednim, gdyż porządne forum, a do takiego miana chyba to aspiruje, nie powinno mieć takich przedłużających się problemów technicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety często tak jest że poprostu forum nie może się włączyć i wyskakuje jakiś błąd HTML.. A jak forumowicz trochę wyżej wspomniał, to jest też problem z wyświetlaniem nowych postów. Niewiem czy da się coś z tym zrobić. No zapewne jest to wina dużej ilości użytkowników na forum, no ale niestety takie problemy powtarzają się coraz częściej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dawniej forum działało jeszcze gorzej :) A te problemy pewnie kiedyś zostaną rozwiązane. Widocznie nie jest to takie hop-siup.

@ proud - wysłało trzy razy, bo pewnie tylekroć wcisnąłeś przycisk "wyślij". Wystarczy wcisnąć go raz, a potem czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie czekałem aż wyśle, bo po 5 minutach "obracania kółeczka" w Chrome po prostu zamknąłem stronę olewając to, czy w końcu post zostanie wysłany czy przepadnie bez wieści.

Wydaje mi się, że temat nie jest "nowy" i trochę czasu przewija się przez ten temat. Szkoda, że tak długo to wszystko trwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proud: PROTIP: gdy forum muli (wyświetla białą stronę, itp.) to generalnie serwer ma problem z wysyłaniem danych. W drugą stronę wbrew pozorom to w miarę działa - jeśli Twoja przeglądarka wyśle jakieś dane do serwera, to one dotrą i zostaną zapisane. Czyli, posty wysyłaj normalnie, a to że nie chce się nic potem ładować olej (ale dla pewności odczekaj z np. pół minuty). W 99% przypadków post i tak się zapisze.

To, czy się na pewno zapisał możesz sprawdzić albo przeglądając forum jako niezalogowany, albo przeglądając forum w wersji lo-fi - w obydwu przypadkach wydaje się chodzić sprawniej z jakiegoś powodu.

Krótko mówiąc - strategia użytkowania forum na dzień dzisiejszy wygląda tak, że możesz sobie otwierać tematy póki forum działa, a jak przestanie śmigać to możesz zacząć odpowiadać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Do końca nie jest to prawdą (choć rzeczywiście, posty zazwyczaj "dochodzą"). Przed chwilą, właśnie coś napisałem i nic z tego.

Poza tym, podobnie jak Proud'owi, ostatnio zdarzyło mi się wysłanie podwójnego posta (choć przycisku drugi raz nie naciskałem). Innym razem wyskoczyła mi "ochrona antyfloodowa", więc też- podwójny post.

@Crix- A jakie, inne problemy chciałbyś, jeszcze zobaczyć? ;)

EDIT: Ech, znowu mi post nie "poszedł".

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...