Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Gdy odpowiem na czyjś post i chcę odpowiedzieć na post innej osoby, ta druga odpowiedz zostaje przypisana do pierwszego postu (odpowiedzi), a nie utworzona jako oddzielny post (odpowiedz).

Tak ma być czy to bug forum?

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL - Chodzi o jeden post pod drugim?

Jeśli tak to skrypt do pewnego okresu(kilku godzin) zlepia posty, jak są jedne pod drugim

Chodzi mi o to że jeżeli np: odpowiem teraz na Twój post i od razu odpowiem na post innej osoby, to ta druga odpowiedz zostanie "wlepiona" do do mojej pierwszej odpowiedzi, a nie "przylepiona" do postu drugiej osoby, na której post odpowiadałem. Jeżeli to jest zamierzone działanie skryptu, to to jest totalny bezsens ponieważ ta druga osoba nie będzie wiedziała że ktoś odpowiedział na jej post, o ile oczywiście nie zajrzy do postu który napisałem do innej osoby. Podsumowując, mogę napisać w ciągu "godziny" jeden post, bo wszystkie pozostałe zostaną sklejone z pierwszym i nie będą pełnić swojej funkcji jako "odpowiedz na post użytkownika xxxxx".

Mam nadzieję że ktoś dostrzeże absurd w działaniu tego skryptu i to poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KewL

Nie sądzę, byśmy mieli dostrzec tu jakiś absurd, przede wszystkim dlatego, że nie piszemy posta pod postem, jest to źle widziane i zawarte w regulaminie. Jeżeli chcesz odpowiedzieć dwóm osobom, zrób to w tym samym poście.

A co do "niezauważenia": moim zdaniem fakt, że po sklejeniu dwóch postów, zmienia się data napisania posta, a na liście tematów pojawia się znacznik informujący, że temat zawiera nieprzeczytane posty, jest zupełnie wystarczający.

Btw. O jakim "przylepieniu" mowa? Nowe posty pojawiają się jako najnowsze, chyba, że ostatni jest Twój post z ostatnich godzin - wtedy posty są łączone, a nowa treść podbija czas napisania posta. O co więc chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko ja mam ten problem, ale czas na forum jest przesunięty o godzinę do przodu (np. teraz jest 11.25 a widzę 12.25). Czy to błąd przez zmianę czasu z zimowego na letni czy jakiś inny problem ?

@RIP1988 - pomogło, dzięki

Edytowano przez wahadlo200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ktoś dostrzeże absurd w działaniu tego skryptu i to poprawi.

Mam nadzieję, że ktoś zapozna się z regulaminem forum:

http://forum.cdaction.pl/Regulamin-t19765.html

8/ Pisać dwóch, lub więcej, postów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasu.

http://forum.cdaction.pl/Zasady-pisania-postow-t20342.html

Źle widziane jest pisanie posta, jeśli ostatni post w temacie jest naszego autorstwa. W takim wypadku proszę skorzystać z przycisku "edytuj". Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nasz poprzedni post pochodzi sprzed kilku lub więcej dni.

Jeśli zależy nam, by post był widziany jako nowy, można zastosować taką sztuczkę: otwieramy notatnik, kopiujemy do niego treść naszego ostatniego posta, po czym kasujemy ten post. W notatniku dopisujemy to, co chcemy dopisać, po czym na forum wklejamy z notatnika jako nowy post.

Jak widać ten skrypt był przemyślanym działaniem Admina, żeby userom żyło się lepiej.

Jeśli chcesz odpowiedzieć na konkretne posty klikaj "cytuj" przy wszystkich, na które chcesz udzielić odpowiedzi. Potem "dodaj odpowiedź" i odpowiadasz wszystkim w jednym poście usuwając przy okazji niepotrzebne treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że czytałem regulamin, i co z tego skoro ten punkt nie ma zastosowania w sytuacji o której pisałem? Gdybym zwyczajnie pisał post za postem, a nie odpowiadał na konkretne posty, to owszem ten punkt regulaminu miał by zastosowanie. Aczkolwiek....

8/ Pisać dwóch, lub więcej, postów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasu.

...odnosi się do starego sytemu zamieszczania postów, gdzie posty były zamieszczane jeden pod drugim za każdym razem. Obecny skrypt pozwala zamieszczać odpowiedzi na dany post w rozgałęzieniach, co automatycznie wyklucza zamieszczanie postów jeden pod drugim. Więc jeżeli chce odpowiedzieć na dwa posty to skrypt powinien przypisać pierwszą odpowiedz do osoby "A", a drugą odpowiedz do osoby "B", a nie sklejać je razem. Jeżeli czekanie po kilka godzin między postami, tylko po to aby znalazły się we właściwym miejscu w drzewku postów nie jest absurdem, to po prostu słów mi brakuje.

Skrypt ewidentnie ma luki w działaniu, ale skoro moderacja twardo temu zaprzecza pomimo, iż jest to widoczne gołym okiem, to nie pozostaje mi nic innego jak pogodzić się z "jak zwykle niepodważalną" logiką kadry owego forum.

KewL

Nie sądzę, byśmy mieli dostrzec tu jakiś absurd, przede wszystkim dlatego, że nie piszemy posta pod postem, jest to źle widziane i zawarte w regulaminie. Jeżeli chcesz odpowiedzieć dwóm osobom, zrób to w tym samym poście.

A co do "niezauważenia": moim zdaniem fakt, że po sklejeniu dwóch postów, zmienia się data napisania posta, a na liście tematów pojawia się znacznik informujący, że temat zawiera nieprzeczytane posty, jest zupełnie wystarczający.

Btw. O jakim "przylepieniu" mowa? Nowe posty pojawiają się jako najnowsze, chyba, że ostatni jest Twój post z ostatnich godzin - wtedy posty są łączone, a nowa treść podbija czas napisania posta. O co więc chodzi?

Przeczytaj co odpisałem dla "Turambar".

EDIT:

Ohh zaraz.... przecież ta odpowiedz powinna znaleźć w rozgałęzieniu pod postem "RIP1988" :X Skrypt działa jak złoto, no nie....

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używa innego trybu wyświetlania postów niż standardowego, to wtedy rzeczywiście to może się rozjeżdżać. Tradycyjnie używanym jednak formatem wyświetlania postów jest coś, co na IP.Board nazywa się Trybem Standardowym, a w nim takie posty występują jeden pod drugim, a nie tak, jak autor by to sobie wymyślił (czyli pod postami na które się odpowiada). Jako iż znakomita większość użytkowników korzysta ze Standardowego trybu wyświetlania postów, to ja nie widzę potrzeby by to zmieniać. Zmiana oznacza bowiem, że u większości osób te posty będą wyglądały beznadziejnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KewL: Dlaczego nie napisałeś w pierwszym poście, że używasz widoku postów w trybie "Drzewo"? Szklana kula nam nawala skąd możemy wiedzieć o co Ci chodzi? Skoro piszesz, że masz z czymś problem, to wypada napisać z czym konkretnie i dokładnie opisać o co chodzi, bo niestety jeszcze nie nauczyliśmy się czytać w czyichś myślach. I nie wynika to z naszej niekompetencji, tylko z tego, że Ty przemyślanie lub nie nie opisałeś swojego problemu dość dokładnie.

Problem z tym, że proponowaną zmianę admini wrzucą zapewne do przegródki "niezrealizowalne", bo grono korzystających z "drzewnego" widoku jest niezwykle małe i może być po prostu nieopłacalne grzebanie w skrypcie dla tak niewielu osób. Ale na to odpowiedzi mogą udzielić tylko niebiescy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wychodzi na to że albo korzystasz z trybu standardowego, albo jesteś narażony na masę nieporozumień i skrajnych problemów z pisaniem postów :X Szkoda, bo drzewko daje sporo przejrzystości jeżeli chodzi o tematy z xxx postami.

Edit:

Bez obrazy, ale to można było bez problemu wywnioskować z mojej wypowiedzi, aczkolwiek to jest dobry przykład na to jak skrypt zrobiony pod jeden widok potrafi namieszać :X

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL - Spójrz na ilość postów jakie się pojawiają z pytaniem jak WYŁĄCZYĆ widok drzewka. To że dla Ciebie coś takiego jest wygodne, nie znaczy że dla innych użytkowników też.

Po za tym, widok standardowy, jak sama nazwa wskazuje, jest standardowy, a drzewko jest tylko opcjonalne, więc raczej forum nie będzie tworzone z myślą o drzewku.

A z Twojej wypowiedzi trudno było w ogóle wyciągnąć jakikolwiek sens, ponieważ wypowiedź była mocno zaplątana, a już najmniej oczywiste było to że używasz widoku drzewka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napisałem żebyśmy zmusili xxx ludzi do używania drzewka bo mi się nie podoba coś, napisałem? NIE, więc po co te zbędne insynuacje. Dobra rozumiem, skrypt nie radzi sobie z innymi widokami w taki sposób jak byś my chcieli, mówi się trudno.

Ps. To że "może" nie nadążasz za czyimiś tokiem rozumowania, nie oznacza że dana wypowiedz jest pozbawiona sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli tyle z tym widokiem drzewkowym niejasności, to dlaczego go po prostu nie zostanie on usunięty? Po co narzekania z czyjejś strony na jakieś wady forum, które ujawniają się po przejściu na właśnie ten widok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. To że "może" nie nadążasz za czyimiś tokiem rozumowania, nie oznacza że dana wypowiedz jest pozbawiona sensu.

Nie życzę sobie takich tekstów.

Kruczek11 -> Ponieważ niektóre osoby z niego korzystają.

Struktura postów w ramach tematu jest z założenia w formie płaskiej, czyli post pod postem. Widok drzewiasty to tylko przekształcenie płaskiej formy, a cały mechanizm postowania itd. działa ciągle w formie płaskiej (że tak się krzywo wyrażę). Jak zostało zauważone, niesie to za sobą pewne nielogiczności w funkcjonowaniu podczas pracy w trybie drzewa, ale nie da się tego zmienić bez modyfikacji całej koncepcji działania forum. I tu zastanawiam się, czy wyłączenie sklejania postów rozwiązałoby problem - być może. Nawet jeśli tak, to ze względu na przeważającą liczbę korzystających z widoków niedrzewkowych, opcja sklejania zostanie włączona, bo 5 postów tej samej osoby pod rząd wygląda po prostu źle i źle się to czyta.

I tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...