Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

fryz -> Dzięki, już poprawiłem :-)

Dodam, że to będzie dość częsty problem. O ile poprawienie linków do tematów jest banalne, o tyle poprawienie linków do postów jest prawie niemożliwem ze względu na całkiem inną budowę odnośnika. Po prostu trzeba byłoby znaleźć odpowiedni post na starym forum, a później odnaleźć jego odpowiednik tutaj.

Proszę zgłaszać problemy z błędnymi linkami do tematów, albo tutaj, albo do mnie przez PW.

Wygląda, że Webmaster zapomniał zmienić uprawnienia do plików reklamy po uploadowaniu :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi się avatar mimo, że jest mniejszy niż 200x200 i waży mniej niż 50 kb, widzę że niektórzy mają więc nie wiem co jest nie tak z moim ? :-/

Dostajesz jakąś informację o błędzie? Co dzieje się przy próbie ładowania obrazka? W jakim formacie jest ten obrazek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek jest w jpg nie dostaję żadnego komunikatu o błędzie. Za pierwszym razem wrzuciłem obrazek 200x200 ważący jakieś 30 kb kliknąłem zastosuj i przez sekundę wyświetliło się że uaktualniono ustawienia. Sprawdziłem czy w postach jest avatar i okazało się że nie ma więc spróbowałem wrzucić stary 80x80 pxs ważący ileśtam (baaardzo mało) kb i również się nie wyświetla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole po środku jest link "Lo-Fi" - jest to wersja bez grafik itd, maksymalnie uproszczona.

Jeśli masz na myśli skórkę, to jest to wyłączone - planujemy zmianę skórki na zgodną z nową stroną główną (o czym piszemy od początku tematu "propozycje zmian na forum". Gdyby taka opcja była dostępna, to znalazłaby się obok opcji zmiany języka - na samym dole po lewej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżeń nie masz, była amnestia. A te kwadraciki mogą się dopiero zacząć zapełniać jak coś przeskrobiesz. Jak dojdzie do tego czerwonego, to...

Edit:

I znowu wies.niak był szybszy. Chyba ten czerwony kolorek tak na niego działa.

Ok, ok. Od teraz będę dawał Wam fory :P [wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bu. Mam pierwszy problem na nowym forum. Niby na phpBB też to było, ale akurat u mnie nie. A tu owszem. O czym mówię?

Loguję się (zaznaczona opcja "pamiętaj"), jest fajnie. Ale tylko do momentu, gdy wyrzuci mnie z neostrady.

Ponowne połączenie z neo -> nowe IP -> nie jestem automatycznie zalogowany.

Trochę męczące, żeby za każdym razem się logować, skoro może to być zrobione za mnie automatycznie przez skrypt czy ciasteczka czy inne coś (ja niewiedza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafcio - pomyśl o tym inaczej, zdobywam dostęp zdalny do twojego kompa - skoro masz neostradę to nie problem, [zresztą, jako mod widzę cały czas twoje IP co ułatwia sprawę] kopiuje od ciebie z dysku katalog z cookies przeglądarki i wrzucam je do swojej. Wchodzę na forum i ... jestem zalogowany jako ty - chcesz tego? Ja bym nie chciał żeby ktoś w ten sposób mógł zalogować się np jako Ghost i zrobić kopię bazy danych z mailami wszystkich użytkowników. Całkiem przyjemna baza do spammingu by była.

Dlatego zestaw:

IP, Przeglądarka, System operacyjny, nr Sesji - są połączone i nierozerwalnie związane z użytkownikiem.

Mnie to "auto logowanie" nie działa jak tylko zmienię system z Linuksa na XP, co robię po kilkanaście razy na dzień. I nie narzekam bo to dla mojego i waszego dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że bym nie chciał. Ale ufam, że nie zrobisz mi włamu do komputera, ani żaden z tutejszych moderatorów... prawda?

Jednakże autologowanie jest stworzone po to, żeby było użytkowane o:

Czyli nic nie da się z tym zrobić i muszę logować się ręcznie za każdym razem? Nie ma sprawy. Jak mus to i z ochotą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesad. "zdobywam dostęp zdalny do twojego kompa - skoro masz neostradę to nie problem" - ciekawe - ja też mam neo, IP pewnie widzisz, życzę powodzenia przy włamie. Biorąc pod uwagę "IP, Przeglądarka, System operacyjny, nr Sesji - są połączone i nierozerwalnie związane z użytkownikiem.", Twoja próba włamania (którą uważasz za prostą) jest niemożliwa do zrealizowania.

paFci0 -> Wyczyść ciasteczka związane z FA.

IMO gdyby przechwycenie sesji było takie proste, to mechanizm autologowania nie zostałby zaimplementowany w takim skrypcie jak IPB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wies.niak - wiesz o czym mówię. Wejście do systemu człowieka mającego podejście do życia często spotykane w komentarzach na np dobrychprogramach tj "Nie mam antywirusa, trzeba wiedzieć gdzie sie chodzi to nic sie nie złapie", to nie jest jakiś wybitny problem.

A przejęcie sesji jest o tyle niemożliwe że trzeba spełnić cały szereg wymienionych wcześniej warunków - ten sam system, IP, przeglądarka, nr sesji, jeszcze pare innych zmiennych jest branych pod uwagę. I właśnie po to by nie było to możliwe.

Ale z drugiej strony są ludzie którzy tak zabezpieczają swoje linuksy że ich /etc jest publicznie dostępne w sieci włącznie z kluczowymi plikami pokroju shadowka, passwda czy user "nobody" dodany do sudoers...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...