Skocz do zawartości

Problemy z forum


wies.niak

Polecane posty

Czy można sie jakos pozbyć tego menu po prawej stronie? To jakaś nowość? Wygląda tak jak to na stronie głównej CDA - tam może i jest pomocne, ale na forum to straszna upierdliwość. Wszystkie tematy są o połowe węższe, o estetyce nie wspominając...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ghost mówi że reszta skórek wróci, to raczej nie będzie mieć nic przeciwko UserCSS na usuwanie sidebara ;)

/* wyłączanie sidebara */
div#userlinks + div#ipbwrapper > table > tbody > tr > td:nth-child(2) {
display: none;
}

Tak jak wspomniane na poprzednich stronach, w Operze najłatwiej użyć do tego UserCSS, a w Firefoksie wtyczki Stylish.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roks fine. Level w CSS'ie za daleko jak dla mnie :P (oczywiście, po ujrzeniu rozwiązania wydało się wręcz oczywsite :D) W każdym razie dzięki.

Z ciekawostek, dzisiaj na monitorze FULL HD, na Chromie pod Linuksem, forum działało normalnie - żadnych wąskich widoków i to bez użycia tricków z CSS , rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi natomiast nie działa, gdy na przykład chcę wejść w profil użytkownika, który napisał posta. Klikam na nick, i nie pokazuje mi się pasek, w którym są informacje "Obejrzyj profil uzytkownika", "Zobacz posty użytkownika" itp. Ma ktoś na to jakiś sposób?

A teraz nie działa mi nawet edytowanie postów :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu interia nie może zrobić szerszych reklam? To jest absurd i tego inteligenta, który to wymyślił to nie potrafię zrozumieć. Niech stworzy inną wersję dla szerszej strony i po krzyku. Ta standaryzacja to przegięcie z ich strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu asystenta nie można go wyłączyć - przycisk zamknięcia go znajduje się gdzieś pod reklamą RTVEuroAGD. Poza tym jak wszyscy mam nie najlepszą opinię o obecnym layoucie - problemowy, nieestetyczny, wymagający kombinowania, które powinno być niepotrzebne.

Widzę tu również tylko posty użytkowników z zażaleniami lub propozycjami "hacków", zamiast wiadomości właścicieli strony, w której byłoby... no, cokolwiek (może gdzieś mi taki komunikat umknął, ale przejrzałem kilkanaście losowych stron, poza paroma ostatnimi). Jakieś przeprosiny, propozycje naprawy, obietnice pozbycia się tej problemowej skórki, cokolwiek - a tutaj jest cisza ze strony adminów (tych "ciemnoniebieskich"). Siedzą tylko użytkownicy, którzy się z forum zżyli i próbują sami naprawić to, co zepsuto. Nieładnie i zupełnie niepotrzebnie. Jestem pewien, że można było to rozwiązać inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47: no to zobacz może to:

/* naprawa popupów */
div.popupmenu-new {
margin-top: -456px !important;
margin-left: -132px !important;
}
div.popupmenu {
margin-top: -456px !important;
margin-left: -118px !important;
}

Mi w Chrome wydaje się działać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei oba powyższe skrypty @yojo2 działają jak trzeba (posty 2068, 2077), za co wielkie dzięki, natomiast nie działa sposób @Lorda Hrabuly na rozciągnięcie szerokości forum (post 2039). Używam Firefoxa, NoScripta i AdBlock Plus.

Any ideas?

@yojo2

Jeszcze raz dzięki, jesteś genialny :).

Edytowano przez MannyCalavera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yojo2, masz u mnie "bronka" (kto słucha czasami felietonów Tomasz Olbratowskiego, będzie wiedział, o co chodzi :)) za usunięcie sidebara i rozszerzenie forum, szkoda, że skrypt na naprawę popupów za bardzo nie pomógł, jak teraz kliknę na Edytuj, to menu wyboru "Pełna edycja/Szybka edycja" wyjeżdża mi gdzieś w środku posta, ale to akurat w sumie mało mi przeszkadzający drobiażdżek :) (jakby co - korzystam z FF 3.6.x).

Może by tak te wszystkie "hacki" zebrać w jednym poście i przykleić, przynajmniej tymczasowo, dopóki pozostałe skórki nie wrócą i nie zostaną poprawione błędy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

Odnośnie popupów, pobaw się trochę z wartościami zakończonymi na 'px' w tym skrypcie - u mnie też początkowo oba popupy pojawiały się nie całkiem tam gdzie powinny, ale zmieniłem 132px na 12px a 118px na 18px i teraz jest dobrze.

Edytowano przez MannyCalavera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to generalnie w różnych przeglądarkach jest różnie interpretowane, nie do końca wiem czemu. Dlatego też dałem różne wartości dla Opery (testowane w 12.00 b1325), Firefoksa (9.01) i Chrome (17.0.963.79 m).

//edit: i od rozdzielczości też to zależy, ale już w mniejszym stopniu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka, u mnie

margin-top: -246px !important;
margin-left: -14px !important;

zadziałało, dzięki :). (Edit Z tym, że użyłem też skryptu na wyłączenie sidebara i poszerzenie forum, z tego, co widzę, to jest to też istotne :))

Zapewne chodzi tu o "słynną" zgodność przeglądarek ze standardami :).

Edytowano przez Blackhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ghost mówi że reszta skórek wróci, to raczej nie będzie mieć nic przeciwko UserCSS na usuwanie sidebara ;)
/* wyłączanie sidebara */
div#userlinks + div#ipbwrapper > table > tbody > tr > td:nth-child(2) {
display: none;
}

Tak jak wspomniane na poprzednich stronach, w Operze najłatwiej użyć do tego UserCSS, a w Firefoksie wtyczki Stylish.

No dobra, a jak usunąć sidebara (bo rozumieim iż tak nazywa się to menu z prawej) w IE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...